•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 23
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دید جامعه نسبت به بیماری ام اس
بعضيثا فك ميكنند اين بيماري كشندس البته شايد از نظري روحش بكشند ولي آدم نميميرهangry2
...
توی بعضیا کشنده هم هست.
من خودم شاهد چند مورد بودم.
اما اولا همه میمیرن! حالا هر کس به طریقی.
ثانیا از کجا معلوم ما از نوع کشندش داشته باشیم؟!

این که نوعی از ام اس هم وجود داره که کشنده نیست مهمه که متاسفانه خیلیا نمیدونن.
و شاید این تقصیر ماست که بهشون نمیگیم و خودمون رو مثال نمیزنیم.

شانس ما همه چیز برعکسه.
به جای این که دیگران ما رو دلداری بدن ما باید اونا رو دلداری بدیم!
من به چند نفری که گفتم ام اس دارم همشون یهو به هم ریختن و من گفتم: نترس! دکتر گفته خفیفه!
مهم نیست! باید دارو مصرف کنی!

خلاصه انقدر چرت و پرت گفتم که اونا ناراحت نشن!
خیلی مسخرست!
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : nahid , parastoo joon
(2011/11/10, 08:49 AM)SSA نوشته است: شانس ما همه چیز برعکسه.
به جای این که دیگران ما رو دلداری بدن ما باید اونا رو دلداری بدیم!
من به چند نفری که گفتم ام اس دارم همشون یهو به هم ریختن و من گفتم: نترس! دکتر گفته خفیفه!
مهم نیست! باید دارو مصرف کنی!

خلاصه انقدر چرت و پرت گفتم که اونا ناراحت نشن!
خیلی مسخرست!
دقیقا همینطوره confused2
منم ازوقتی شوهرم بیماریم متوجه شده افسردگی گرفته !!!
ازون روز کارم شده ببرمش پیش مشاور و روانشناس و...
مرتب باهاش مسابقه دو میدم که خیالش راحت بشهconfused

تشکر شده توسط : SSA , nahid , dr.dentist , hyd69hyd
من فکر میکنم بیشترین نقش رو رسانه ها دارن.باید رو بیماری ام اس بیشتر کار کرد البته نه مثل طلا و مسangry2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : ارزو
ساغر جون گل گفتیlove51
کارگردان این فیلم خیلی بی سواد تشریف دارن البته به نظر من
Together we stand
Divided we fall
 تشکر شده توسط : ساغر , ارزو , ساحل
سلام.
رسانه ها که خیلی تلاش میکنن! مثلا دیروز توی شبکه تهران برنامه به خانه برمی گردیم یه کارشناس روانشناس دعوت کرده بود.آیتم شروع برنامه شون چی باشه خوبه؟درمورد بیماری ام اس اونم از اونجایی که باعث ناتوانی میشه و این حرفا و کار مثبتشونم این بود که مجری بگه: همه ما به نوعی بالقوه شاید در معرض ابتلا باشیم!!!!
جالبه نه؟angelbadtasteconfused2confused
خوشبختی بر سه ستون استوار است: فراموش کردن گذشته-غنیمت شمردن حال-امیدوار بودن به اینده
smiling
اللهم صل علی محمد و آل محمد
 تشکر شده توسط : parastoo joon

همینطور که همه میدونیم دید جامعه به ام اس یعنی ناتوانی و ترحم به بیماران و ما باید با رفتار خودمون اجازه این بازخوردها رو ندیم angry2 منکه وقتی در نگاه کسی ترحم میبینم و یا در کلامش توهینی احساس کنم بدون رودربایستی ، البته با احترام ، برخورد میکنمwink2
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
سلام دید جامعه ما به چی درست هست که بخواد به ام اس باشه اون دفعه که من پالس داشتم تو بیمارستان یه خانمی به من میگه یعنی شما دیوونه این یا یکی دیگی به من میگفت واگیر دار که نیست.angryangry
بزرگترین مصیبت انسان آن است که نه سواد کافی برای حرف زدن داشته باشد نه شعور کافی برای خاموش ماندن...
7 ساله كه مشخص شده ام اس دارم اما واقعا نميدونم چي بايد اينجا بنويسم
آدم بسيار توداري هستم اما احتمالا خيلي دلم گرفته كه ميخام اينجا نظر بذارم
زندگي آرومي دارم و خيلي فكرمو مشغول اين مسائل نميكنم
يه خواستگار پزشك داشتم از اقوام كه بعد از اينكه فهميد ام اس دارم بي خيال شدخواهرش دوست صميميم بود 25 سالش بود كه فوت شد و بهم خبر ندادن كه بيمارستان بستريه چون فكر ميكردند كه خوب ميشه زود
قبل از مراسم ختم كه برادرشرو ديدم تو چشام زل زدو گفت ام اس داشت
و به خيليا اينو گفتند كه دليل مرگش اين بوده.از پزشكي كه ام ار اي مغزي او رو ديده بود علت مرگشو سوال كردم گفت:سكته مغزي كرده رگ كاروتيدش گرفته .(آيا شعور به سواده؟؟؟؟؟؟؟؟)
همكلاسي دانشگام يه ميل بهم داده بود راجع به مضرات قره قوروت كه باعث ابتلا به هزا تا بيماري ميشه و در آخر نوشته بود...........و بيماري خطرناكه ام اس.خنديدم.گفتم خدا خوب اگه ندا بفهمه من ام اس دارم كه غش ميكنه.
يه روز صبح كه سركار رفتم ديدم يكي از همكارا يه اعلاميه آورده عكس پسرعمشو نشون ميده و ميگه ام اس گرفته بعد خون اومده رگاي قلبشو گرفتهlaughing3
چند سال پيش تو كتابخونه به يه دوستم گفتم.گفت واااااااااااااي من شنيدم ام اسيا تا 30 سال بيشتر زنده نميمونن.
و
.................................
اما من حتي از لحاظ جسماني سلامتيم از اونام بيشتره(در عمل)
اينها جامعه هستند
اينها جامعه هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا به اين موضوع فكر نميكنم كه بخام فكر بقيرو عوض كنم.اما در كلينيك به همه دلداري و اميد و عشق ميدم
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
 تشکر شده توسط : parastoo joon , ساغر , Amirsam , MFhealth , ساحل
من هم با نظر ارزوجون موافقم منم بعداز گذشت سه سال هنوز به کسی نگفتم ام اس دارم(البته افرادمعدودی میدونند) آخه برخورد ودیدجامعه خیلی بده؛خیلی چیزهای بی ربط رو به ام اس نسبت میدن
درسته تغییر دید جامعه خیلی دروضعیت بیماران وامیدواری اونها موثره اما فکرنکنم به این راحتی باشه
البته باید اول دید خودبیماران تغییر پیداکنه وتواناییهای خودشون رو باورکنندبعدجامعه
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : ارزو

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 23
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 8,960 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,386 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 81,900 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 203,001 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 51,708 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 95,669 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
  افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش) MAHDI 135 85,455 2017/07/14, 11:31 AM
آخرین ارسال: yas8866
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 126,378 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,110 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,152 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست