•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 23
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دید جامعه نسبت به بیماری ام اس
موافقم

پرستار که سهله من لبم که کج شده بود دکتری که رفته بودم میگفت تو خیلی خوش شانسی که اینجوری شدی!!!!!

ممکن بود پات یه هو بیحس شه یا دیگه نتونی راه بری یا دیگه........!!!!!!!!!!

بعد که با کلی گریه اومدم خونه تلقینات این آقا باعث شد تا 1 هفته حس کنم دست راستم کاملا بیحسه angry2angry2

درحالیکه بیحس نبود جو گیر شده بودم
تو خواب یه هو میپریدم راه میرفتم که تست کنم پاهام سالمه یا نهlaughing3

خدا هیچ مسلمونی رو گرفتار دکتر بیسواد نکنهbadtaste

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : sara.arsham , montazer , no06in
دوستان سطح شعور افراد ربط چندانی به تحصیلاتشون نداره.
اما کلا کار کردن با بیماران مزمن کار سختیه. یه جاهایی بالاخره آدم کم میاره و ....
اما کلا کار کردن با بیماران مزمن کار سختیه. یه جاهایی بالاخره آدم کم میاره و ....
گذر تک تک این ثانیه ها
سپری گشتن عمر
به قدیمی شدن دوستیت می ارزد...
 تشکر شده توسط : fireboud , montazer , nazaninn , ارزو
(2011/06/14, 11:03 PM)A.Mohsen نوشته است: دوستان سطح شعور افراد ربط چندانی به تحصیلاتشون نداره.

نمیدونم چرا تو دانشکده پزشکی یه درسی به نام اینکه چگونه خبر بد را به بیمار بدهیم نیست؟

شایدم هست و این دکتره چند بار افتاده بود
که نمیدونست چطور به من بگه!
که همون لحظه MRI رو دید بگه مولتیپل فلان و شما خوب نمیشید هرگزsad2

و مامان من همونجا حالش بد بشهrolleyes
آقای دکتر احتمال این رو نمیده که شاید طرف ناراحتی قلبی هم داشته باشه.
البته نه من داشتم نه مامانم ولی فک کنم الان هر دومون داریمconfused

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

من اولش مریضیم رو نمی تونستن تشخیص بدن.همش تو اینترنت می گشتم ببینم مریضیهای عجیب و غریب و مرتبط چی هست؟اون موقع پیش دکتر لطفی می رفتم.هی می گفتم آخه این چه مزیضی ناشناسی هست گرفتم؟آخرش 7-8 تا دکتر با هم شور کردن و گفتن ام اس هست.تازه من یه نفس به راحتی کشیدم.گفتم حداقل چند میلیون نفر ام اس دارن.از اون مریضیهای نادری که 500 نفر تو دنیا دارن نگرفتم.laughing3
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : نازلی , ارزو
چند وقته پیش تو مترو یه خانومی نشسته بود کف مترو و کلی کیسه های دستمال کاغذی جیبی دور و برش بود که برای فروش آورده بود

اول به مردم گفت ازم دستمال کاغذی بخرین کسی نخرید بعد شروع کرد به حرف زدن و از مشکلاتش گفتن گفت یه دخترم ام اس داره کلی خرج دارن مجبورم این کار ها رو انجام بدم تا این رو گفت همه کلی ازش دستمال خریدن

بعد گفت پسر هم سرطان داره

چند نفر کنار من وایساده بودن به هم می گفتن حالا باز سرطان پسرش قابل درمانه ولی ام اس دخترش که هیچ درمانی نداره و باید علیل بمونه

من نمی دونم اون خانومه واقعا دخترش ام اس داره یا نه فقط اینو می دونم که تا الان خیلی شاهد این بودم که ام اس داره به طرز وحشتناکی بد جا می افته

می دونم تو این سایت خیلی هاتون از این که ام اس دارین نه تنها ناراحتین بلکه کلی هم خوشحالین و مشکلی ندارین

من هم زیاد مشکلی ندارم ولی تا اینکه الان چند وقتی هست که درگیر موضوعی هستم که وجود این بیماری برام خیلی داره آزار دهنده میشه

خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
سلام.
من ام اس ندارم اما به خاطر يه كار تحقيقي، زياد با دوستان ام اسم در ارتباط بودم.چيزي كه من از اين بيماري ديدم يه غول نبود ،راست ميگه دوستي كه ميگه فيلم طلا و مس و امثالش جلوه درستي از بيماري رو نشون نميدن.خوبه كه اين بيماري رو مطرح كنيم و توجه بيشتري رو بهش معطوف كنيم تا خدماتي كه ارائه ميشه بيشتر و بهتر بشه اما نبايد نادرست نشونش داد.مادر و پدر من به عنوان اعضاي جامعه، ديدي از ام اس نداشتن اما با اين فيلم(طلا و مس) خيلي از ام اس ترسيدن!!!
 تشکر شده توسط : Prime , O#!!!
اااااااااااااااااااااااااااااااااااااوه
من با سن کمم تا دلتون بخاد از ادما چیز شنیدم
مثلا یکی میگفت ام اس همون الزایمر یا فراموشیه
یکی میگفت به ادمای فلج میگن ام اس داره
یا ازهمه بدتر یکی تو چشام نگاه کرد گفت
دختر تو مریضی با این مرضت داری رشته مرتبط با پزشکی میخونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
میخای با جون ادمای بدبخت بازی کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منم خیلی خونسرد بهش گفتم
مادر جون من همین فردا میرم انصراف میدم از ادامه تحصیل
گفت:اره کار خوبی میکنی"دخترم یه خدایی هست بترس ازش

خلاصه حرف هیچکس برامن مهم نیست
فقط مهم اینه که خدا همرامه و باورش دارم
تااااااااااااازه من ام اس رو از خودم بیشتر دوس دارم

من خودمو عین بچه پروها میزنم کوچه علی چپ و همه رو از سر رد میکنم.................

بیخیال بابا
افکار ونظرات خودمونو بچسب
........................................................................................................................................
ب قول یه عزیزی:
رنجهای ما فراتر ازفهم و درک ادمهای کوچک کوچه و بازاره
باید به اندازه ی دردهامون بزرگ و عمیق باشیم
ارام و زرف مثل دریا صبور باشید
 تشکر شده توسط : Mahdieh , naser_m , نازلی , nahid , ساحل , ارزو , m.a.solhjoo
آفرین نفس بهتر جواب ها و بهترین کار رو تو میکنی

icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2
icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
تو میرقصی و من عاشق شدن رو یاد میگیرم
تو میخندی حواست نیست من آروم میمیرم
 تشکر شده توسط : hamnafas , ساحل
از نظر من خیلی تاپیک جالبیه
البته شاید نظر من زیاد مهم نباشه ولی می خوام بگم این موضوع دقیقا عنوان پروژه تحقیقاتی گروه ما تو دانشکده پرستاری دانشگاه تهرانه.
طبق بررسی متونی که ما انجام دادیم و حدود 6 ماه روش وقت گذاشتیم نگرش اطرافیان به مبتلایان موضوع قابل توجهی بوده و روی بعضی از جنبه های زندگیشون اثر می ذاشته به خصوص استرس که خودتون خوب می دونید عواقب موقعیت های استرس زا چیا هستش.انگ (stigma) اجتماعی و مورد قضاوت قرار گرفتن و ... همه و همه جای بررسی داره.
من چندتا از مطالعاتی که در این مورد در کشورهای دیگه انجام شدن رو در انجمن محقیقن خارجی می ذارم ولی نکته اینجاست که لزوم همچین مطالعه ای در ایران احساس میشه بخصوص که افکار سنتی و بی پایه در فرهنگ ما خیلی رایجه

دوستان اگر دوست داشته باشید ما ما همکاری کنید ، می تونیم نظرات شمارو به صورت تخصصی تر جمع آوری و سازماندهی کنیم و تجربیات شخصی شما رو بسنجیم و انشاءاله ترتیبی بدیم آموزش عمومی صورت بگیره. تغییر بالاخره باید از یه جایی شروع بشه.

چیزی که مهمه نظر شماست و اینکه حتی اگه این کار سودی برای شخص شما نداشته باشه شرایطی رو فراهم کنه که حداقل 10 سال دیگه اگه یه جوون به این بیماری مبتلا شد احساس بهتری داشته باشه و حداقل کمتر بترسه.

اگر حاضر به همکاری هستید به من خبر بدید.
بودیم و کسی پاس نمی داشت که هستیم
باشد که نباشیم و بدانند که بودیم
 تشکر شده توسط : fireboud , ارزو , dr.dentist
اما من به هر کس بخوام بگم اول نظرش رو بطور غیر مستقیم در مورد ام اس میپرسم.
جالبه که گاهی بعضیا حتی اسم ام اس رو نشنیدن!!
و بعضیا شدیدا ازش میترسن.
نتیجه این که....به کسی نگفتم!حتی به مامانم.(غیر از شوهر و پسرم و چند تا از دوستام)
و برای این که متوجه نشن به خودم خیلی سختی میدم.
که نفهمن تززریق دارم.
که نفهمن وقت دکتر دارم.
که نفهمن باید پالس بگیرم.
که نفهمن دستام قدرت ندارن.
که نفهمن.......
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : m.a.solhjoo

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 23
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 8,956 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,377 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 81,869 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 202,987 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 51,693 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 95,659 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
  افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش) MAHDI 135 85,439 2017/07/14, 11:31 AM
آخرین ارسال: yas8866
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 126,372 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,110 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,149 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان