امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گزارش صعود به الوند "برنامه 28 ام"
به نام خدا
گزارش برنامه گروه کوهنوردی ام اس سنتر
همدان .قله الوند ارتفاع 3584

سرپرست برنامه:حمید
همنوردان شرکت کننده برنامه:
مریم. فرشته. هیلدا. مهزاد. عالم. حمید 147. فربد (بهمنی)
اهداف برنامه: اشنایی با شب رویی حرکت در مسیر با شیب تند کوله کشی
زمان اجرای برنامه 14 و 15 خرداد 93
سطح برنامه 2

در جلسه توجیهی برنامه از همنوردان خواسته شد راس ساعت 10:00 در ترمینال غرب حضور داشته باشند این اتفاق طبق برنامه افتاد.
ولی متاسفانه به دلیل مشکلاتی که شرکت اتوبوسرانی داشت حرکت از تهران به همدان ساعت 12:30 به انجام رسید.
مدت زمان حرکت تا همدان 4 ساعت که در ساعت 16:30 ما در ترمینال از اتوبوس پیاده شدیم.
تاخیر به وجود امده باعث شد زمان کمتری برای گشت و گذار در شهر را داشته باشیم ولی از برنامه اصلی گروه دور نبودیم.
برای جبران کسر زمان به سرعت 2 ماشین سواری اختیار کردیم و برای تناول نهار راهی شدیم.
در آن تعطیلات بخصوص، فقط 2 غذاخوری باز بود که برای ساعت 16:45 غذا نداشتند بنابراین فست فود را برگزیدیم.
حدود ساعت 17:30 بود که به مرکز شهر رفته و اقدام به خرید ملزومات مورد نیاز کردیم.
راهی گنجنامه شدیم حدود 20دقیقه در مسیر بودیم و ساعت 18:20 به مقصد رسیدیم.
به علت داشتن زمان تا شروع طبق برنامه قبلی برای مدتی اندک بار سفر زمین زدیم.
در ساعت 19:00 با صلاح سرپرست چیدمان نفرات مشخص و حرکت به سمت پناهگه اغاز شد.

[تصویر:  01.jpg]

برای رسیدن به پناهگاه 3 راه وجود دارد
1.تله کابین
2. مسیر پاکوب همراه با شیبی ملایم و خاکی نرم
3.مسیری که از زیر تله کابین میگذرد به همراه جریان اب در کنار مسیر بافتی سبز و شیب تند پاکوب، مال رو
بنا به اهداف برنامه تصمیم به حرکت از پاکوب مال رو بود
در راه 4 استراحت 5 دقیقه ای داشتیم و یک ایست برای استفاده از هد لامپ
به دلیل شرایط ویژه همنوردان سر قدم گروه که فربد بود با ارامش قدم بر میداشت و سعی بر حفظ حرکت پیوسته داشت
{از 10 دقیقه اول حرکت، پناهگاه در دید تمامی دوستان میباشد.لازم به ذکر است اب سرازیر شده از دشت میشان به پایین قابل اشامیدن نیست}

حدود ساعت 21:15 به پناهگاه رسیدیم هماهنگی های لازم توسط حمید با اقای شیرخانی (مسئول پناهگاه) برای استراحت و دیگر مسائل انجام شد
با گروهی از سنندج اشنا شدیم که ارتباط بسیار قوی با ما برقرار کردند
و ما نیز از از حضور این دوستان بسیار بسیار لذت بردیم .
حدود ساعت 23:00 شام خوردیم هیلدا امپول داشت که با خودش اورده بود و بدون هیچ مشکلی تزریقش رو انجام داد.
و برای ساعت 11:30 اماده خواب شدیم.

{خوابگاه بانوان تخت ندارد اما بالشت و پتو میدهند هزینه هر نفر3000تومان
خوابگاه اقایان با تخت 5000تومان وبدون تخت 3000تومان میباشد}

راس ساعت 6:00 بیدار باش
تا ساعت 7:00 انجام کارهای شخصی جمع کردن لوازم مورد نیاز و صرف صبحانه انجام شد.در صورت لوزوم پناهگاه کوله خانه دارد که ما مقادیری بار اضافه را به امانت گذاشتیم.

حمله به سمت قله اغاز شد پاکوب اصلی بسیار واضح بود مسیرهای فرعی بسیاری به سمت قله دیده میشد

[تصویر:  02.jpg]

در 45 دقیقه ای پناهگاه یک چشمه وجود دارد و به گفته مسئولان هیئت کوهنوردی همدان مشکل بی آبی در الوند وجود ندارد.
مناظر زیبای الوند سرسبزی چشم نواز و باد ملایم مارا مبهوت خود کرده بود.

[تصویر:  03.jpg]

حدود ساعت 12:30 به دوراهی الوند کلاغلان رسیدیم
به مسیر اصلی خود به سمت الوند حدود 5 دقیقه ادامه دادیم 2 پاکوب یکی اصلی دیگری دست به سنگ رسیدیم
بنا به تصمیم سرپرست و اشنایی همنوردان با مسیرهایی که نیاز به دست به سنگ دارد مسیر دوم انتخاب شد
حدود 40 دقیقه به راه خود ادامه دادیم که کله شیر الوند به ما رخ نشان داد و گام های استوار گروه کوهنوردی ام اس سنتر بر روی الوند عزیز گذاشته شود.
نفسی چاق کردیم عکس های یادگاری گرفتیم و در ساعت 14:00 حرکت خود برای بازگشت را آغاز کردیم {حرکت برای مسیر برگشت متفاوت با مسیر رفت بود یکی از مسیرهای فرعی که راه را بسیار کوتاه میکرد}

[تصویر:  04.jpg]

حدود ساعت 15:00به دشتی سر سبز و هموار نزدیک به تله کابین رسیدیم در انجا استراحت کردیم
حمید147 و فربد و حمید راهی پناهگاه شدند که بار اضافه ای که به امانت بود را پس بگیرند و برای صرف نهار به بچه ها بپیوندند.
زمانی که بر گشتند از بلند گوی تله کابین سخنانی ذکر شد مبنی به رجوع مسافران به تله که مارا نگران کرد از خوردن نهار منصرف شدیم وسایل را جمع کرده و مریم و عالم و حمید برای خرید بلیت و مطلع شدن از زمان کار تله کابین راهی مسیری 5 دقیقه ای شدن
با خرید بلیت دیگر دلیلی برای نگرانی نبود و به اسودگی مشغول تناول نهار شدیم و جای همه خالی در آن هوای دلچسب بهاری استراحتی کوتاه کردیم

حدود ساعت16:30 بود که عازم گنجنامه شدیم در ساعت 16:50 سوار وسایل نقلیه که هماهنگ شده بود شدیم و راهی هکمتانه. عده ای ترجیح دادند در سایه ای استراحت کنند و تعدادی مشغول سیاحت از این مجموعه تاریخی شدند.
بلیت ها برای ساعت 19:00 به مقصد تهران بود از مسیر ساوه و ما در ساعت 23 همراه با توشه ای عاشقانه برای تک تک ام اس سنتری ها به این سفر خود پایان دادیم
 تشکر شده توسط : nahid , eglantine , farbod bahmani , Maz , hadisss , یه غریبه , kohedard , mahdiye1989 , paeazan , shaytoon , elhamtanha , FBF , hamid_147 , hilda , hamid , sooorooosh , اميدوار , رنگین کمان , afsaneh , kaveh_plus , arezoo_azizi , مـه ســـا , م.ه , leili-asmaneh , zohaa , barzegar , kheiri.mahdi , matinfard , برگ 7 , coffeedot , shahrzad
خوش به حال همتون انشاالله همیشه موفق باشید انگاری جای من فقط خالی بوده ادم بچه همدان باشه ونتونه داخل اینطور جمعی قرار بگیره واقعا که ظلمهangry3angry3angry3sadsadsad اخه من تا الان 1000بار رفتم الوند کاش اینبار با بچهای ام اس سنتر میرفتم تا جاهای باصفای کوه را بهتر نشونشون میدادم و با بچهای انجمن ام اس همدان هم اشنا میشدیم اخه بچهای انجمن همدان هم 3ماه پیش رفتیم الوند امید وارم که در برنامهای بعدی بتونم شرکت کنم با ارزوی سلامتی و موفقیت برای تک تک دوستان گلمlove51love51love51love51happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
 تشکر شده توسط : shaytoon , farbod bahmani , hilda , hamid , اميدوار , م.ه , leili-asmaneh , zohaa , kheiri.mahdi , mahdiye1989 , eglantine
(2014/06/08, 11:26 PM)كوه درد نوشته است: خوش به حال همتون انشاالله همیشه موفق باشید انگاری جای من فقط خالی بوده ادم بچه همدان باشه ونتونه داخل اینطور جمعی قرار بگیره واقعا که ظلمهangry3angry3angry3sadsadsad اخه من تا الان 1000بار رفتم الوند کاش اینبار با بچهای ام اس سنتر میرفتم تا جاهای باصفای کوه را بهتر نشونشون میدادم و با بچهای انجمن ام اس همدان هم اشنا میشدیم اخه بچهای انجمن همدان هم 3ماه پیش رفتیم الوند امید وارم که در برنامهای بعدی بتونم شرکت کنم با ارزوی سلامتی و موفقیت برای تک تک دوستان گلمlove51love51love51love51happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
سلام جای شما که خالی بود
خیلی خوشحال میشدیم زمان کافی هم بود sad
ولی همین یبار که قرار نیست بیایم همدان حالا حالاها کلی کار داریم شما میاین تهران باز ما میایم همدان سفر داریم دیدار داریم خیلی زمان هست Smile (16)
بی شک جهان را به عشقِ کسی آفریده اند؛
چون من که آفریده ام از عشق، جهانی برای تو
!
 تشکر شده توسط : shaytoon , hamid_147 , hilda , hamid , رنگین کمان , kohedard , م.ه , zohaa , kheiri.mahdi , mahdiye1989 , eglantine
سلام اقا فربد ما هم دوست داریم باشیم کجا مراجعه کنیم
عشق اگر عشق باشد
زمان حرف احمقانه ای است logo2
 تشکر شده توسط : shaytoon , hamid , kohedard , م.ه , kheiri.mahdi , mahdiye1989 , eglantine
الهام عزیز سلام
شما با یک پیام خصوصی نا قابل به حمید
از ریز ماجرا با خبر میشی
شاید قسمت شد مارو شاهو و دالاهو
بردی که یکی از پیشنهادهای منم هست
این مناطق بسیار سر سبز پر میوه و زیباس
بخصوص در این فصلTongueangelangelangelangel
بی شک جهان را به عشقِ کسی آفریده اند؛
چون من که آفریده ام از عشق، جهانی برای تو
!
 تشکر شده توسط : elhamtanha , shaytoon , hamid_147 , hilda , hamid , kohedard , م.ه , zohaa , kheiri.mahdi , mahdiye1989 , eglantine
یه بار دیگه و یه برنامه خوب دیگه
واقعا جای همه دوستان خالی بود
شرایط امسال خیلی بهتر از پارسال هست و همه بچه ها امادگی بی حد و وصفی دارن
امیدوارم یه بار دیگه بتونیم ( ۷ تا ۹ مرداد )‌ بر فراز بام ایران بایستیم و پرچم ام اس سنتر رو در دست بگیریم

مرسی از همگی
و خدا قوت به بچه های گروه

و مرسی از فربد بابت زحمت گزارش
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : hilda , Maz , رنگین کمان , hamid_147 , kohedard , farbod bahmani , م.ه , leili-asmaneh , zohaa , barzegar , kheiri.mahdi , mahdiye1989 , matinfard , برگ 7 , eglantine
ممنون بابت گزارش و عکسا خیلی عالی بود واقعاً دلم تنگ شد برای اون لحظه ها love28
دردهایت را دورت نچین تا دیوار شود .......
زیر پایت بگذار تا پله شود .....
 تشکر شده توسط : Maz , رنگین کمان , hamid_147 , kohedard , farbod bahmani , hamid , م.ه , zohaa , kheiri.mahdi , mahdiye1989 , eglantine
من دارم لحضه شماري ميكنم تا بر روي قله دماوند باشم با بچه و عكس بگيرم و بعد ها به بچه هام بگم اين باباتونه هاlaughing3
جدا از شوخي برنامه خيلي خوبي بود و ممنون بابت گزارش.
به اميد صعود به بر بام ايران
دیونگی یعنی همین اهنگ که واسه تو با عشق میخونم
این همه لحظه های خوبو من به پاکی این عشق مدیونم
love28
 تشکر شده توسط : kohedard , farbod bahmani , hamid , hilda , Maz , م.ه , zohaa , kheiri.mahdi , mahdiye1989 , eglantine
باز مثل همیشه من دیر رسیدم angry3 جای تک تک بچه های که نبودن خالی بود صعود عالی بود به قول حمید بچه های جدید گروه واقعا پرانرژی و مصمم هستن من یکی که کم آوردم در برابرشون.انشاله خداوند کمک کنه و امسالم مثل پارسال بتونیم پرچم بچه های ام اس سنتر رو ببریم روی بام ایران که مطمنم با دعا های شما دوستان میشه.
یک نکته خیلی مهم :توی این برنامه جای شهرزاد جونم که از اعضای اصلی گروه کوهنوردی ام اس سنتر هست خیلی خالی بود
 تشکر شده توسط : Maz , hamid , zohaa , hamid_147 , hilda , kheiri.mahdi , mahdiye1989 , farbod bahmani , matinfard , eglantine
من خیلی از کوهنوردی بدم میاد وگرنه بهتون می پیوستم آخه سر مسیر بودم می تونستین منو بردارین :-)
ولی خدا قوت ایشاله همیشه جون داشته باشین هر کاری دوست دارین انجام بدین
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : م.ه , hilda , hamid , kheiri.mahdi , mahdiye1989 , farbod bahmani , matinfard , eglantine

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گزارش برنامه صعود به قله دماوند بام ایران "برنامه 33" گروه کوهنوردی ام اس سنتر 26 42,883 2018/07/31, 10:05 PM
آخرین ارسال: azinPHD
  گزارش صعود به توچال"برنامه 23 ام" shahrzad 12 11,826 2013/12/07, 01:46 PM
آخرین ارسال: Maz
  گزارش برنامه صعود به قله دماوند بام ایران "برنامه 17" گروه کوهنوردی ام اس سنتر 10 17,106 2013/09/25, 10:42 AM
آخرین ارسال: hilda
  گزارش برنامه کلون بستک "برنامه 16" neda.n 17 16,427 2013/09/23, 12:58 PM
آخرین ارسال: hamid
  گزارش برنامه صعود به قله سبلان"برنامه 14" shahrzad 32 23,328 2013/08/06, 03:58 PM
آخرین ارسال: sima
  گزارش برنامه شاه البرز "برنامه 15" neda.n 15 17,944 2013/08/05, 10:46 AM
آخرین ارسال: hilda
  گزارش برنامه صعود به قله خرسنگ"برنامه 13" shahrzad 10 12,941 2013/07/20, 09:46 PM
آخرین ارسال: kheiri.mahdi
  گزارش برنامه صعود به جان پناه امیری، "برنامه12" matinfard 7 11,536 2013/06/20, 02:09 PM
آخرین ارسال: shahrzad
  گزارش برنامه پیمایش جنگل و صعود به قله درفک "برنامه؟" matinfard 35 24,738 2013/05/25, 10:30 PM
آخرین ارسال: م.ه
  گزارش برنامه پیمایش به آبشار سنگان"برنامه 9" shahrzad 11 9,359 2013/04/27, 10:53 PM
آخرین ارسال: neda.n

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان