امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نهمین کنگره بین المللی ام اس ایران
خوب مثلا واقعیت ام اس رو بیمار بفهمه که چی بشه بچه ها؟بخدا ندونستن و ندیدن خیلی بهتره... تا بخوایم همچین چیزایی رو ببینیم...
خودم خیلی عکس ها و فیلم ها از سایتهای معتبر علمی دانلود کردم...میشه لینک قرار داد که بقیه هم ببینن..اما فایدهای نداره...شخصاً خودم رو میگم اینکه زیاد این چیزها رو میدیدم و نگاه میکردم نتیجه ای جز افسردگی شدیدی که بهش مبتلا شدم نداشت...
برای هر علامتی تو ام اس و هر اتفاقی که ممکنه رخ بده فیلم و مطلب تهیه کرده بودم...تنها ثمری که داشت این بود که شب ها از ترس خوابم نمیبرد و همیشه در انتظار بودم که این علامت کی در من به وجود میاد..
البته یه نکته هم بگم...خوب درمانهای خیلی قوای برای کنترل سیر بیماری الان وجود داره...که میتونه آینده بیماری رو خوب کنه...مهم اینه که این درمانها به موقع برسه...الان اگر دارو در مراحل اول بیماری برای کنترل به بیمار برسه مشکلی خاص در آینده وجود نخواهد داشت...
یه مشکل که هست اینه که بیماریمون نادره...شما حساب این رو کنین تو کشور ما 60 هزار نفر ام اس داشته باشن...خوب تعداد کمیه در قیاس با جمعیت 75 ملیونیه کشورمون...این که تعداد مبتلا ها کم هست باعث میشه تو رسیدگی بهمون هم سستی بشه...
دارو رو بیمه نمیکنن...هزینه درمان رو تقبل نمیکنن ..و خیلی چیزای دیگه...
در ضمن اقای کاکاوند هم از اینجا رفتن نیستن که بخوان کلیپ رو بزارن..

یه چیزه دیگه در مورد برخورده پزشکا...
شخصاً هر دو پزشکم دکتر نیک سرشت و دکتر صحراییان بخورد خوبی بهم داشتن...
روزی که دکتر نیک سرشت میخواست ام ار ای تشخیص بیماریمو ببینه...بعد از دیدن ام ار ای هیچی نگفت...گفتم دکتر خوب؟...گفت خب چی؟گفتم ام اس ///سرشو تکون داد...بعد از اونجا که منبع انرژی هستم و مثبتمconfusedconfusedگفتم دکتر چقدر دیگه ناتوان میشم؟
ایشون هم گفت (عین کلماتش): بابا جون تو به حرف من باش داروتم بزن استرس نداشته باش...من قول میدم هیچ ناتوانی ای وجود نخواهد داشت...
الان میدونم که همچین چیزی دسته دکتر نیست ..اما طرز بیانشون اون موقع تو روحیم خیلی تاثیر مثبت داشت و کمک کرد بهتر قبول کنم...که واقعا از پزشکم ممنونم...
البته بقیه میگن با تو اینجوری بوده ...به بقیه اینجوری نمیگه...خوب شانس آوردم خدا رو شکرconfused2
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ghaside , alireza.s , ورپریده , shokolat , edarzi , nahid , paeazan , parisa2011 , mari , sargol , نازی ی
واقعا شور واشیاق با یه کلمه شاید با یه دید نادرست ممکنه کمتر بشهSad
من این دوروز کنگره همیشه قلم بدست بودم که بتونم اخبار مفید رو برای دوستاییکه دوست داشتن از محتوی کنگره باخبر بشن بنویسم یکی از این دوستان هم یاس عزیز بود که در تعجبم که چرا حرف خود منو که بارها پ خ داد و گفتم که بله در کنگره ثبت نام کرده باشه هر کسی میتونه شرکت کنه حتی افراد مبتلا به ام اسو اینکه بله گفتم خودمم شرکت میکنم رو باور نکرده وفقط الان پ خ هاشو با شخص دیگر که گفته نه مانمیتونیم شرکت کنیم رو اینجا انتقال داده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

باشه یاس عزیز خوشحالم که تونستی شرکت کنی خودت، گرچه ما سعادت دیدارتو نداشتیم گرچه که منم تا به حال سمانه ونازی جونو ندیده بودم اما اونجا تونستیم همدیگرو پیدا کنیم! قصدم این بود برات مو به مو اخبارشو اینجا بنویسم که خودت الحمد....حضور داشتی ودیگه گفتنه من تکرار مکررات میشه.
فقط لطفا اخبار رو بادقت تر در اختیار دیگرون بگذاریم
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : zenith , paeazan , parisa2011 , sargol
اره حتما خبرها رو همینطوری که اتفاق افتاده مینویسم

بعدشم اینکه پوستر رو عوض کردن منظورم این بود که پوستر ابی که توی گوگل میزنیم میاد بالا رو تعویض کردن با پوستر سفید رنگی همونجا که مجری ایستاده بود و سخنرانی میکرد
من فکر کردم وقتی گقتی پوسترت تایید شده یعنی میذارنش بجای اون پوستر اصلی
منظور این پوستر بود نه اینکه تعویضش کردن دخحتر خوب
بهرحال موفق باشی

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : zenith
دوستااااااااااااااااااااااااااااااااااان دوستااااااااااااااااااااااااااان
یاس و شکلات عزیز
ما از طرف همه بچه های ام اسی اونجا بودیم که بعدش بیام براشون خبرهایی که دوست دارن ازشون مطلع بشن رو بدیم
قطعا قصد شما هم هردو همینه و مطمئنا کاری که دارید انجام میدید هم به منی که اومجا بودم و هم به بقیه دوستایی که اونجا نبودن لطفه
پس در راستای کار باارزشتون با حرفهایی که جایی توی این همه لطف و بزرگی نداره از هم دلگیر نشین
دوستتون داریم و ممنونیم ازتون من و همه بچه های سایتicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : ghaside , parisa2011 , shokolat , edarzi
ممنون سمانه عزیز

من قصدم فقط اطلاع رسانی بود ولی بقیه نمیذارن

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : zenith , ghaside
(2012/11/09, 07:28 PM)yas نوشته است: ممنون سمانه عزیز

من قصدم فقط اطلاع رسانی بود ولی بقیه نمیذارن

یاس عزیز هم تو هم سارا جون قصدتون غیر از این نیست
ما هم از خبرهایی که دوتاتون تهبه کردین و دارید اطلاع رسانی میکنید ممنونیم
پس هدف به این قشنگی رو فراموش نکنید و لطفی که دارید رو برای مطلع شدن همه کسایی که دوست دارن بدونن اونجا چه خبر بوده ازشون دریغ نکنین
ممنوووووووووووووووونicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
حامی مالی کنگره شرکت دارویی سیناژن بود.
سخنرانی دکتر نیک سرشت:اپیدمیولوژی ام اس در ایران
با مطالعاتی که انجام داده بودند این نتایج رو اعلام کردند:در سال1965امریکای شمالی جزو مناطقhigh riskبیماری ام اس و کشور ایران جزو مناطقlow riskمحسوب میشد اما از سال2008 به اینور کشور ایران واسترالیا هم دیگر رتبه پایین رو در مبتلایان به ام اس ندارند وجز کشورهایhigh riskمیباشند.نشون دهنده شیوع زیاد هست.44 در صدهزاردرایران.از نظر سن مدیترانه شرقی وایران کمترین سنین مبتلایان را دارا هستند.درخراسان شمالی شیوع بیشتر هست تا خراسان رضوی وجنوبی.جنوب ایران ومرکزی نسبت به گذشته افزایش تعداد مبتلایان را دارند.واز سال2002-2008تعداد بیماران3برابر شده ودر تهران افزایش کاهش سن را داریم.75میلیون وصدهزار بیمار درجهان هستندکه34.65درصدانها از اینترفرون ها استفاده میکنند.استان تهران و اصفهان 80در100هزار واستان فارس70در صدهزار دارای بیشترین رتبه افراد هستن.ودر مهاجرین به سوئد188.9در صدهزار رسیده این امار.ودر ایرانی ها وهندوها افزایش چشمگیری مشاهده شده.
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : parisa2011 , nahid , paeeze , edarzi , نازی ی
دکتر شایگان نژاد:نقش فاکتور های محیطی بویژه ویتامینd
ویتامین dتنه 20درصد با خوراکی ها یا مولتی ویتامین ها تامین میشود.80 درصد محیطی(ازطریق خورشید)دریافت باید گردد.
-افراد چاق وسیاهپوست کمتر دریافت میکنند
-کمبود ویتامین d وافت جذب آن در بیماران ام اس صد در صد نیست.
-تجویز قرص روغن ماهی ودر صورت نیاز شدیدحتی دریافت واحد در روز داده بشود
-ویتامین dرابالاتر از40 درخانوم ها نگه داریم تاشیوع ابتلا پیشگیری شود.

تشکر شده توسط : ghaside , zenith , edarzi , parisa2011 , negar_ka84 , نازی ی , movahedi
(2012/11/09, 02:01 PM)sooorooosh نوشته است: خوب مثلا واقعیت ام اس رو بیمار بفهمه که چی بشه بچه ها؟بخدا ندونستن و ندیدن خیلی بهتره... تا بخوایم همچین چیزایی رو ببینیم...
خودم خیلی عکس ها و فیلم ها از سایتهای معتبر علمی دانلود کردم...میشه لینک قرار داد که بقیه هم ببینن..اما فایدهای نداره...شخصاً خودم رو میگم اینکه زیاد این چیزها رو میدیدم و نگاه میکردم نتیجه ای جز افسردگی شدیدی که بهش مبتلا شدم نداشت...
برای هر علامتی تو ام اس و هر اتفاقی که ممکنه رخ بده فیلم و مطلب تهیه کرده بودم...تنها ثمری که داشت این بود که شب ها از ترس خوابم نمیبرد و همیشه در انتظار بودم که این علامت کی در من به وجود میاد..
البته یه نکته هم بگم...خوب درمانهای خیلی قوای برای کنترل سیر بیماری الان وجود داره...که میتونه آینده بیماری رو خوب کنه...مهم اینه که این درمانها به موقع برسه...الان اگر دارو در مراحل اول بیماری برای کنترل به بیمار برسه مشکلی خاص در آینده وجود نخواهد داشت...
یه مشکل که هست اینه که بیماریمون نادره...شما حساب این رو کنین تو کشور ما 60 هزار نفر ام اس داشته باشن...خوب تعداد کمیه در قیاس با جمعیت 75 ملیونیه کشورمون...این که تعداد مبتلا ها کم هست باعث میشه تو رسیدگی بهمون هم سستی بشه...
دارو رو بیمه نمیکنن...هزینه درمان رو تقبل نمیکنن ..و خیلی چیزای دیگه...
در ضمن اقای کاکاوند هم از اینجا رفتن نیستن که بخوان کلیپ رو بزارن..

یه چیزه دیگه در مورد برخورده پزشکا...
شخصاً هر دو پزشکم دکتر نیک سرشت و دکتر صحراییان بخورد خوبی بهم داشتن...
روزی که دکتر نیک سرشت میخواست ام ار ای تشخیص بیماریمو ببینه...بعد از دیدن ام ار ای هیچی نگفت...گفتم دکتر خوب؟...گفت خب چی؟گفتم ام اس ///سرشو تکون داد...بعد از اونجا که منبع انرژی هستم و مثبتمconfusedconfusedگفتم دکتر چقدر دیگه ناتوان میشم؟
ایشون هم گفت (عین کلماتش): بابا جون تو به حرف من باش داروتم بزن استرس نداشته باش...من قول میدم هیچ ناتوانی ای وجود نخواهد داشت...
الان میدونم که همچین چیزی دسته دکتر نیست ..اما طرز بیانشون اون موقع تو روحیم خیلی تاثیر مثبت داشت و کمک کرد بهتر قبول کنم...که واقعا از پزشکم ممنونم...
البته بقیه میگن با تو اینجوری بوده ...به بقیه اینجوری نمیگه...خوب شانس آوردم خدا رو شکرconfused2

سروش جان قرار نیست که همه علائم در یک نفر دیده بشه . خودت هم میدونی که هیچ دو بیمار ام اسی را نمی توان یافت که علائم یکسانی داشته باشن .آخه بیماری هزار چهره است . Smile (52)
دیگه نشنوم افسرده شدی از اون سبیل های امضات خجالت بکش laughing3laughing3laughing3laughing3
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , sargol , movahedi

کد خبر:80272456 (2784387)|تاریخ خبر:22/05/1391|ساعت:13:14

دبیرنهمین کنگره ام اس:
بخش عمده درمان بیماری ام اس دست خود بیمار است
تهران - دبیر اجرایی نهمین کنگره ام اس گفت : بخش عمده درمان بیماری ام اس دست خود بیمار است و می توان با امیدبخشی و انجام یک کار تیمی مناسب با این بیماری مقابله کرد.
[بخش عمده درمان بیماری ام اس دست خود بیمار است]

به گزارش انجمن ام اس ایران ، دکتر ˈحسین کرمانپورˈ در مورد مسایل و مشکلات مبتلایان به ام اس افزود : اغلب مبتلایان افراد سالم و توانمندی بوده اند و ضعف و ناتوانی ناشی از بیماری باعث شده است که در جمع دوستان، محیط کار و محل تحصیل دچار مشکل شوند.از این رو این افراد از نظر روحی آسیب پذیر می شوند.

دبیر اجرایی نهمین کنگره ام اس ادامه داد: امکان دارد که تعدادی از این افراد گوشه نشین شوند و یا به دلیل ضعف عضلانی در راه رفتن دچار مشکل شوند به همین خاطر مایل نیستند اطرافیان از بیماری آن ها آگاه شوند.

وی گفت: متاسفانه آمار مبتلایان به ام اس روز به روز در حال افزایش است و عدم اطلاع از ام اس، سیر مراجعات غیرضروری به پزشکان را افزایش می دهد .از این رو ضروری است اطلاع رسانی در خصوص بیماری ام اس در جامعه انجام شود در غیر این صورت نگرانی مردم باعث می شود تا با مشاهده کوچکترین علامتی در خود، نزد متخصص بروند و در نتیجه سیر مراجعات غیر ضروری به مطب های پزشکان افزایش یابد.

کرمانپوریادآور شد که تا 10 سال آینده در هر خانواده ایرانی یک ام اسی می تواند وجود داشته باشد ، گفت : در علم پزشکی منظور از خانواده، عبارت فامیلی یا بستگان ژنتیکی فرد است. این افراد شامل، پدر و مادر، پدر و مادر بزرگ مادری و پدری و برادران، خواهران، دایی، خاله، عمو و عمه ی فرد می شود.

وی همچنین در مورد برپایی نهمین کنگره ام اس گفت: این کنگره از 11 تا 12 آبان ماه امسال با حضور متخصصان و گروه های مختلف جامعه پزشکی در تهران برگزار می شود .

به گفته وی تازه های تشخیص، درمان و کنترل ام اس، ژنتیک در ام اس، ایمونولوژی در ام اس، پاتوفیزیولوژی، بیولوژی و علوم پایه پزشکی در ام اس، تغذیه در ام اس، توانبخشی و ام اس، حاملگی در ام اس، نورسایکولوژی و ام اس، نوروافتالمولوژی در بیماری ام اس، اپیدمیولوژی، طب مکمل، پرستاری در ام اس و کاربرد و عوارض دارویی از جمله محورهای برپایی این کنگره است .

علمی **1354**1581
info@irna.ir
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : ghaside , movahedi

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی آخرین یافته های علمی سلولهای بنیادی عصبی درپنجمین کنگره علوم اعصاب niloofary 0 2,502 2016/07/26, 08:32 AM
آخرین ارسال: niloofary
  چشم انداز درمان با سلول بنیادی در ایران.... sooorooosh 9 7,519 2016/05/21, 02:45 PM
آخرین ارسال: niloofary
  اخبار دهمین کنگره بین المللی ام اس shokolat 10 7,181 2015/09/22, 12:18 AM
آخرین ارسال: tinookhe
  سیرتولید داروهای MS، دکتر ترابی ، کنگره 11 nahid 1 3,095 2014/11/03, 06:43 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  گام های "ام اس" بر بام ایران گروه کوهنوردی ام اس سنتر 29 20,896 2014/08/05, 09:43 PM
آخرین ارسال: omid_nejad
  رئیس انجمن MS ایران: MS در طبقه تحصیل‌کرده و مرفه‌تر بیشتر است hamid_147 5 5,517 2014/05/14, 03:41 PM
آخرین ارسال: baran
  ایران پرچمدار حمایت از بیماران ام اس asall 16 12,285 2014/05/12, 12:51 AM
آخرین ارسال: (reihane(raz
  افتتاح نخستین مرکز نقشه‌برداری مغز خاورمیانه در ایران hamid_147 0 2,322 2014/04/28, 04:18 PM
آخرین ارسال: hamid_147
  حال «سلامت» در ایران خوب نيست! nahid 3 3,454 2014/04/22, 03:50 PM
آخرین ارسال: maryy
  پرفروش داروهای ایران sargol 0 2,706 2014/02/14, 11:08 AM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست