امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نهمین کنگره بین المللی ام اس ایران
هووووووووووورااااااااااااااااااااااااااااicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
مقاله ما هم در این کنگره بین المللی به عنوان پوستر پذیرفته شدBlush
یاس عزیز مهلت ثبت نام تموم شده.
کسی هم که ثبت نام نکرده متعاقبا حق حضور در روزهای کنگره در محل رو نداره.
ساعتش هم اعلام شده به کسانیکه باید حضور داشته باشن .ساعت8صبح تا 6 بعدازظهر.
چرا بعضی از دوستان میگن این کنگره وحضور ما نباید باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
فعلا انگار من تک افتادم اینجاsad2
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : yummy , pariya , Saina , neda.n , نازی ی , edarzi , سمانه , sooorooosh , paeazan , parisa2011
سارا جان تو به نمایندگی از طرف بچه ها برو حتماً، منم تشویقت میکنم اینجورییییییhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : shokolat
برای اولین بار در کنگره ام.اس؛
حضور رشته های مختلف مهندسی پزشکی

مدیر اجرایی نهمین کنگره بین المللی ام.اس ایران گفت: رشته مهندسی پزشکی به واقع یک فیلد بین رشته ای است و تلاش می کند تا قواعد و قوانین مهندسی را در اختیار علوم تجربی قراردهد.
به گزارش گروه علمي،‌ پزشكي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي انجمن ام اس؛احسان ارجمند حقیقی، مدیر اجرایی نهمین کنگره بین المللی ام.اس ایران گفت: متاسفانه در کشور ما پیوند مستحکمی بین حوزه های پزشکی و مهندسی پزشکی برقرار نشده است و همین عامل سبب شده است تا مهندسی پزشکی نتواند آنگونه که باید در خدمت پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها قرار گیرد.

وی که خود فارغ التحصیل مهندسی بافت از یکی از دانشگاه های خارج از کشور است افزود: این در حالی است که در خارج از کشور پیوند عمیق تری بین این حوزه ها برقرار شده است و دانشجویان مهندسی پزشکی با حضور در بخش های مختلف درمانی و اتاق عمل از نزدیک با کمبود و مشکلات تجهیزاتی پزشکان و جراحان آشنا شده و برای رفع آن تلاش می کنند.

احسان ارجمند حقیقی ادامه داد: از میان رشته های وابسته به مهندسی پزشکی مهندسی بافت پیوند عمیق تری با پزشکی دارد. مهنسی بافت فیلد جدید و نوینی است که تلاش می کند سلول درمانی را جایگزین دارو درمانی و سایر درمان های رایج کند.

در مهندسی بافت تلاش می کنیم با پرورش و کشت سلول ها، بافت های زنده سالم و پرتوان را جایگزین بافت های بیمار، معیوب و آسیب دیده کنیم. این روش مدرن ترین روش در درمان بسیاری از بیماری هاست که البته در خیلی از پژوهش ها در مراحل ابتدایی قراردارد و تا مطرح شدن به درمان قطعی بیماری ها، راه بسیاری دارد.
دانشگاه های ما در حال حاضر ظرفیت اندکی در پذیرش مهندسی بافت دارند و باید در کنار افزایش این ظرفیت با توجه به نیازهای علمی کشور از پتانسیل دانشگاه ها و مراکز علمی خارج از کشور و نیز مراکز تحقیقاتی غیردولتی داخلی بهره برد. البته برخی پژوهشگاه های داخلی نظیر رویان اقدامات ارزنده ای در حوزه مهندسی بافت و سلول های بنیادی انجام داده اند اما همچنان نیازمند گسترش مراکز تحقیقاتی خصوصا با حمایت های دولتی هستیم.

وی گفت: دو سال پیش برای اولین بار کنفرانس مهندسی پزشکی در کشور در یک دانشگاه پزشکی برگزار شد که امیتاز بازآموزی نیز برای پزشکان بهمراه داشت اما این به تنهایی کافی نیست. باید در همه کنگره ها کنفرانس ها و سمینارهای پزشکی که به طور سالیانه برگزار می شود موضوعات مرتبط با مهندسی پزشکی به ویژه مهندسی بافت هم گنجانده شود تا ارتباط سیستماتیک تری میان این حوزه ها برقرار شود.

روش های درمانی که در مهندسی بافت مطرح می شوند روشهای نوینی است که دور نمای بسیار روشنی را برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری ام.اس متصور می کند. اما برای آنکه بتوانیم این در راستای این هدف حرکت کنم ابتدا باید بتوانیم این احساس نیاز را در جامعه پزشکی ایجاد کرده و سپس با همکاری متخصصان و پزشکان تحقیقات خود را دنبال کنیم.

مدیر اجرایی کنگره نهم ام.اس در پایان با بیان اینکه خوشبختانه مدیریت کنگره نهم ام.اس و کمیته علمی در همان ابتدا از حضور مهندسان پزشکی در کنگره نهم ام.اس استقبال کردند و شاهد آن بودیم که مقالاتی خصوصا از سوی مهندسان بافت به دبیرخانه کنگره ارایه شد، ابراز امیدواری کرد:این سرآغاز حرکت خجسته و مهمی است و امیدوارم سایر انجمن های علمی کشور هم با بهره گیری از تجربیات کنگره نهم زمینه های حضور مهندسان پزشکی را فراهم آورند.

نهمین کنگره بین المللی ام اس تاریخ 11 و 12 آبان ماه جاری در هتل المپیک برگزار می شود.
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : sargol
ما امدیمicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
طبق قول وقرار قبلی با بعضی ازدوستان که خوسته بودن اخبار 2روزه همایش رو اینجا براشون نقل کنیم اومدیم بگیم که زیر قولمون نزده باشیمagreement2agreement2
بچه ها به عشق شما بقدری گزارش کاملی نوشتم که روز اول همایش بغل دستیم گفت ببخشید شما خبرنگاریدSmile (16)خودش خبرنگاربود.

خب بقدری مطالب بسیار هست که هرروز با اجازتون بخشیش رو مینویسمBlush
روز اول همایش

راس ساعت 7:30 درمحل حضور بهم رساندم(روزقبلش بدلیل مشغله زیاد نتونستم پوستر مقاله ارو ببرم براشون confusedبهمین دلیل باید زودتر ازشروع برنامه میرسوندم که رو دیوار نصب بشه)

برنامه روز اول با ده دقیقه تاخیر شروع شد اما اینو منفی برداشت نکنید چون واقعا برنامه خوبی بود این چیزا طبیعیهSmile
بعد از تلاوت قران وخوشامدگویی اقای مجری از اقای حسین پاکدامن(رئیس انجمن مغزواعصاب ایران)دعوت نمود برای سخنرانی.یه اقای مسن وفوق العاده بشاش وبانمکTongue
محورهای صحبت ایشون:اهمیت وضرورت پرداخت به مسئله ام اس در جامعه،افزایش4درصدی ابتلا به ام اس از سال2009،تاریخچه کشف بیماری ام اس(بیش از150سال پیش توسط محقق فرانسوی بیان شده)،اعلام اخبار وزارت بهداشت که بیش از200میلیون دلار سالانه هزینه دارو ودرمان این بیماری است.

سپس دکتر محمد علی صحرائیان(نائب رییس انجمن ام اس) به ایراد پیام ونامه اقای جمشید لطفی(رئیس انجمن ام اس ایران که خارج از کشور هستند پرداخت.پیام ایشان بر این قرار بودک
1-رشد روز افزون تعداد بیماران(تاکید وتشویق محققین برای پرداخت به این مسئله)
2-درمان دارویی وخوراکی وسلولهای بنیادی (کارها وپیشرفتها از ابتدا تا به امروز)
3-ارزوی توفیق(برای مبتلایان وتمام کسانیکه در راه کمک به این افراد هستند)
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : مـه ســـا , zenith , arezoo_azizi , paeazan , نازی ی , nahid , م.ه , negar_ka84 , simin , edarzi , parisa2011 , sargol
شکلات جونم ممنووووووووووووون عزیزدلمlove28love28love28love28love28love51love51love51love51
دلم برات تنگ شدconfusedconfusedconfusedconfused
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : shokolat , نازی ی
اوه اوه یادم افتادconfused
البته گذاشته بودم دقیق بگم کجا شمارو دیدو وچه وقت زود اومدی سمانه جونTongue
بچه ها حالا داستانشو تعریف میکنم ولی از الان بدونید که اقا حمید وسمانه جون ونازی هم در این همایش کشف گردیدندSmile (16)
باقی صحبتهای دکتر صحراییان:
بیان تاریخچه انجمن ام اس ایران،و اینکه14هزار نفر مبتلا به ام اس ثبت شده در انجمن شهر تهران وجود داره که طبق یه اماری از اول فروردین تا شهریور ماه795نفر عضو شدن که میشه گفت روزانه6نفر مبتلای جدید داریم،کارهای انجام داده شده انجمن رو بیان کردن:1250 بیمار کمک هزینه درمان دریافت کردند.800 جلسه فیزیوتراپی.4مورد برنامه تفریحی و سفر برون شهری .عقد تفاهم نامه با برخی ارگان ها از جمله دانشکده توانبخشی وشهرداری.
یه خبر فوق العاده جالب اینکه گفتن برای اولین بار دانشجوی کاردرمانی میپذیرند.
باقی فعالیتها:گالری ماه مهر.نمایشگاه خیریه نقاشی که از سه شنبه گذشته شروع شده بود که اثارشون برخی نقاشه ها برای کمک و اهدا به انجمن میفروشند.70 جلسه مشاوره وچاپ وارائه اقسام بروشورهای اطلاعاتی و80 پایان نامه انجام شده و20 پروپوزال تصویب شده ودر حال اجرا.
وخبر موفقیتهای محققین ایرانی که موفق به کسب سه گرنت از 6گرنت سال2012 شده بودند در حوزه ام اس
ویادی ویژه از مرحوم دکتر شیرزادی کهپارسال فوت شدند وفیشر که در آوریل2012 در98سالگی فوت کردند.

تشکر شده توسط : arezoo_azizi , paeazan , zenith , نازی ی , nahid , م.ه , simin , edarzi , parisa2011 , far :D
سلامت نیوز : به گفته یک متخصص مغز و اعصاب، طی تحقیقات مختلف اثبات شده است که بارداری باعث ضعیف شدن بیماری ام اس می‌شود.

دکتر امیررضا عظیمی دبیر کنگره ام اس ایران در حاشیه این کنگره در گفت وگو با (ایسنا)، اظهار کرد: متاسفانه در برخی مواقع اطلاعات نادرستی به بیماران مبتلا به ام اس داده می‌شود که مشکلاتی را برای آنها به وجود آورده است. مثلا اکسیژن درمانی و برخی تبلیغات نادرست ماهواره‌ای با وجود بی‌تاثیر بودن بسیاری از مبتلایان به ویژه افرادی که ام‌ اس پیشرونده دارند را به خود جذب کرده و مشکلاتی را برای آنها به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه بیماری ام اس به دو نوع خوش خیم و بدخیم تقسیم می‌شود، افزود: 80 درصد بیماران به ام اس خوش خیم مبتلا هستند که باعث فلج دائمی نشده و تنها حمله‌ای است و نوع بدخیم آن پیشرونده بوده و باعث فلج ناتوانی می‌شود که درصد بسیار کمی از بیماران را تشکیل می‌دهد.عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل در درمان بیماران مبتلا به ام اس نبود درمان تیمی است و نباید در درمان تنها متخصص مغز و اعصاب مداخله کند بلکه فیزیوتراپ، کار درمان، روانپزشک، روان درمان و مددکار اجتماعی نیز باید در پروسه درمان حضور داشته باشند.

به گفته این متخصص مغز و اعصاب، بیماری ام اس بر اثر یک التهاب در مغز و نخاع به وجود می‌آید و بسته به اینکه کجای عصب را درگیر کند نقاط متفاوتی را دربر می‌گیرد.عظیمی ادامه داد: در برخی موارد نیز چشم‌های بیمار تار می‌شود که با تجویز دارو در اکثر مواقع به دید بیمار بازمی‌گردد.

دبیر کنگره ام اس ایران درباره انواع داروهای ام اس و تاثیر آنها، بیان کرد: داروهای ام اس به دو صورت تزریقی و خوراکی استفاده می‌شود که نوع تزریقی آن در کشور تولید شده و نوع خوراکی آن وارد می‌شود.وی ادامه داد:‌ در حال حاضر هزینه این داروها چهار تا پنج میلیون تومان است. متاسفانه این داروها هنوز بیمه نشده‌اند.

این متخصص مغز و اعصاب در پایان اظهار کرد: برای بهبود وضعیت بیماران مبتلا به ام اس باید درمانگاه‌هایی وجود داشته باشند که همه خدمات را با هم پوشش دهند، اما با وجود اینکه این موضوع به وزارت بهداشت پیشنهاد شده اما تاکنون کاری در این زمینه صورت نگرفته است.
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : shokolat , م.ه , simin , far :D , sooorooosh , sargol
شکلات عزیزم مرسی که کار ما رو کم کردی بچه ها شکلات از اول تا آخر هی بنده خدا به ما می گفت هیس ساکت باشین نت بردارین واسه اطلاع رسانی به بچه های سایت من و سمانه هم که اون وسط هی laughing3laughing3 شکلات هم هیangry3angry3angry3 ولی من اونجا عاشق این دکتر خارجستانیه دکتر میناگر شدم انقده خوشمل حرف می زد حالا گزارشای شکلات که تموم شد راجع بهش براتون تعریف می کنم ضمنا همین جا از پدر مهربون شکلات عزیزم تشکر می کنم که من و خواهرم و حمید و سمانه و دوست من و شکلات رو تا مترو صادقیه رسوندن و ازون بیابون برهوت نجات دادن حالا حساب کنین ما چطوری جا شدیم icon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
مدیونین فکر کنین ون یا مینی بوس داشتن ها !!!!!!!!!!N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : nahid , shokolat , simin , zenith , paeazan , parisa2011 , far :D
شکلات عزیز منم اومدم توی کنگره

البته از دور خانمهایی رو میدیدم که کنار اقای کاکاوند بودن نکنه شماها بودید ؟ البته 5-6 نفری بودن
بعدشم اره پوستر رو عوض کردن و یه پوستر جدید نصب کردن که بدک نبود wink2

ولی از مطالب من استفاده کافی بردم خوشحالم شدم اینهمه راه اومده بودم تهران بی فایده نبود بجز چند فیلم کوتاهی که از بیماران ام اسی گذاشن و خاطرم مکدر شد ولی بهرحال حرفاشون خوب بود
خبری دادن مثل اینکه در سال 2020 دیگه داروهای اینترفرون وجود نداره و استفاده نمیشه بلکه فقط داروهای خوراکی
و چند تا حرف و جدیث نکته و تذکر و پیشنهاد برای نورولوژیستان که باید رعایت بشه با بیماران
و البته از خانمی 62-3 ساله هم دعوتکردن برای بیمار موفق که بازنشسته اموزشو پرورش بودن و با عضا بودن بخاطر گرفتگی کمرشون
و تشکر کرد برای اینکه داروی قطعی درمان ام اس رو پزشکان ساختن و خوشحال شده بود به اتفاق همسرش اومده بود و چند دقیقه ای رو مختص ایشون دادن

و متخصصانیکه از خارج از کشور اومده بودن
بهرحال منم شرکت کردم و بد نبود برنامه ها خوب بود agreement2

راز زندگی آرام اینست امروز را در کنار خدا گام بردار و فردا را به او بسپار baybay
 تشکر شده توسط : نازی ی , paeazan
(2012/11/06, 11:29 AM)yas نوشته است: شکلات عزیز منم اومدم توی کنگره

البته از دور خانمهایی رو میدیدم که کنار اقای کاکاوند بودن نکنه شماها بودید ؟ البته 5-6 نفری بودن
بعدشم اره پوستر رو عوض کردن و یه پوستر جدید نصب کردن که بدک نبود wink2

ولی از مطالب من استفاده کافی بردم خوشحالم شدم اینهمه راه اومده بودم تهران بی فایده نبود بجز چند فیلم کوتاهی که از بیماران ام اسی گذاشن و خاطرم مکدر شد ولی بهرحال حرفاشون خوب بود
خبری دادن مثل اینکه در سال 2020 دیگه داروهای اینترفرون وجود نداره و استفاده نمیشه بلکه فقط داروهای خوراکی
و چند تا حرف و جدیث نکته و تذکر و پیشنهاد برای نورولوژیستان که باید رعایت بشه با بیماران
و البته از خانمی 62-3 ساله هم دعوتکردن برای بیمار موفق که بازنشسته اموزشو پرورش بودن و با عضا بودن بخاطر گرفتگی کمرشون
و تشکر کرد برای اینکه داروی قطعی درمان ام اس رو پزشکان ساختن و خوشحال شده بود به اتفاق همسرش اومده بود و چند دقیقه ای رو مختص ایشون دادن

و متخصصانیکه از خارج از کشور اومده بودن
بهرحال منم شرکت کردم و بد نبود برنامه ها خوب بود agreement2

عزیزم ما عصرونه روز اول دور 1 میز کنار آقای کاکاوند بودیم !!!
کاش میومدی می دیدیمت!!!!
فیلم دردناک بود ول واقعی ، خیلی از پزشکا واقعا برخورد با مریض رو بلد نیستن !!!
خود من تو مطب که دکتر گفت ام اس 1 چشمم تار شد در جا!!!
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : far :D

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی آخرین یافته های علمی سلولهای بنیادی عصبی درپنجمین کنگره علوم اعصاب niloofary 0 2,514 2016/07/26, 08:32 AM
آخرین ارسال: niloofary
  چشم انداز درمان با سلول بنیادی در ایران.... sooorooosh 9 7,543 2016/05/21, 02:45 PM
آخرین ارسال: niloofary
  اخبار دهمین کنگره بین المللی ام اس shokolat 10 7,235 2015/09/22, 12:18 AM
آخرین ارسال: tinookhe
  سیرتولید داروهای MS، دکتر ترابی ، کنگره 11 nahid 1 3,111 2014/11/03, 06:43 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  گام های "ام اس" بر بام ایران گروه کوهنوردی ام اس سنتر 29 20,990 2014/08/05, 09:43 PM
آخرین ارسال: omid_nejad
  رئیس انجمن MS ایران: MS در طبقه تحصیل‌کرده و مرفه‌تر بیشتر است hamid_147 5 5,528 2014/05/14, 03:41 PM
آخرین ارسال: baran
  ایران پرچمدار حمایت از بیماران ام اس asall 16 12,342 2014/05/12, 12:51 AM
آخرین ارسال: (reihane(raz
  افتتاح نخستین مرکز نقشه‌برداری مغز خاورمیانه در ایران hamid_147 0 2,329 2014/04/28, 04:18 PM
آخرین ارسال: hamid_147
  حال «سلامت» در ایران خوب نيست! nahid 3 3,464 2014/04/22, 03:50 PM
آخرین ارسال: maryy
  پرفروش داروهای ایران sargol 0 2,712 2014/02/14, 11:08 AM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست