امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اخبار دهمین کنگره بین المللی ام اس
#1
اصفهان / واحد مرکزی خبر/ علمی

فراخوان ارسال مقاله به دهمین کنگره بین المللی ام اس ایران اعلام شد.
بنابراعلام دبیرخانه این کنگره بین المللی ، به روز رسانی در تشخیص و درمان بیماری ام اس و نورومیلیت اپتیکا( NMO) ، پاتوژنز ام اس و نورومیلیت اپتیکا ، همه گیرشناسی ام اس و نورومیلیت اپتیکا و تغذیه ، توانبخشی و پرستاری در ام اس و نورومیلیت اپتیکا از جمله محورهای اصلی کنگره است.
پژوهشگران علاقه مند برای ارسال مقاله تا 15مرداد فرصت دارند به نشانی اینترنتی http://mscongress2013.com/Index.aspx?tempname=main ampersand lang=1 ampersand sub=0 مراجعه کنند.
دهمین کنگره بین المللی ام اس ایران اول تا سوم آبان در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می شود

اولین نفر توی سایتشون نظر کاربران گذاشتم واقعا دنیا به چی فکر میکنه توی کنگره هاش ما به چی فکر میکنیم!موضوعات منو شگفت زده کرده بسی!!!!!!!!!!
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        
                                         
 تشکر شده توسط : DavidBili , fireboud , رامنا , neda.n , بهنام نیا
#2
برگزاری کنگره بین المللی ام اس
مسوول گروه مغز و اعصاب بیمارستان رضوی گفت: شیوع بیماری ام اس در زنان ایرانی نسبت به مردان سه برابر است.
منطقه خراسان، محسن آقایی حکاک در نشست خبری کنگره بین‌المللی «ام اس» که در بیمارستان رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه غالب بیماران ام اس را زنان جوان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: براساس آمارهای جهانی شیوع بیماری ام اس در میان زنان دو برابر مردان بوده که این آمار در زنان ایران به سه برابر می‌رسد که یکی از علل آن نیز کمبود ویتامین دی است.
وی فاکتورهای محیطی، فست‌فودها، موادمخدر، عوامل ویروسی و کمبود ویتامین‌ها را از جمله عوامل بیماری ام اس دانست و ادامه داد: این عوامل موجب تحریک سیستم‌های ایمنی بدن علیه سیستم مغزی شده و موجب التهاب بافت مغز و در نهایت بیماری ام اس می‌شود.
مسوول گروه مغز و اعصاب بیمارستان رضوی تصریح کرد: بیماری ام اس مادرزادی نبوده، اما معمولا بعضی استعدادهای ژنتیکی در فرد وجود دارد و احتمال ابتلا در افرادی که سابقه خانوادگی بیماری ام اس را دارند، حدود پنج برابر افزایش می‌یابد.
آقایی حکاک با اعلام اینکه بیماری ام اس یک بیماری شایع در بین بیماری‌های مغز و اعصاب بوده که معمولا غالب بیماران را افراد جوان و میانسال 20 تا 50 سال تشکیل می‌دهد، افزود: با وجود تحقیقات زیادی که در شناخت و درمان این بیماری صورت گرفته هنوز علت آن مبهم است و امیدواریم با برگزاری کنگره بین‌المللی «ام اس» بتوان از اطلاعات روز دنیا در این زمینه استفاده کرد.
وی با تاکید بر اینکه شیوع ام اس طی سال‌های گذشته در ایران نسبت به سایر کشورهای جهان پایین بوده، اما امروز با رشد فزاینده این بیماری آمار مبتلایان در کشور افزایش یافته است، عنوان کرد: میزان ابتلا به این بیماری در خراسان رضوی متوسط است.
مسوول گروه مغز و اعصاب بیمارستان رضوی با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های جهانی، شیوع ام اس از استوا تا قطب افزایش می‌یابد که نتیجه‌گیری شد علت آن کاهش میزان نور خورشید است، اضافه کرد: معمولا شیوع ام اس در بین افراد تحصیل کرده، ثروتمند و موفق رایج‌تر بوده که هنوز علت آن مشخص نشده است.
آقایی حکاک اظهار کرد: آمار جهانی نشان می‌دهد که 70 درصد از بیماران ام اس بعد از تشخیص می‌توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند و 90 درصد این بیماران در 10 سال اول زندگی خود می‌توانند بدون ناتوانی ادامه دهند. بنابراین بیماری ام اس خیلی ناتوان‌کننده نیست.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه کشور ایران در زمینه بیماری ام اس تائیدیه جهانی را داشته و نسبت به سایر کشورهای جهان عقب نیست و تمام داروها و امکاناتی که در سایر کشورهای پیشرفته استفاده می‌شود در ایران نیز وجود دارد.
مسوول گروه مغز و اعصاب بیمارستان رضوی با بیان اینکه دو درمان کوتاه کردن علائم حاد بیماری و اقدامات پیشگیری‌ برای بیماری ام اس وجود دارد، گفت: بیشتر داروهای ام اس جنبه پیشگیری داشته که موجب کاهش 30 تا 40 درصدی این بیماری می‌شود.
آقایی حکاک با اشاره به اینکه علائم حسی و بینایی، شایع‌ترین علائم ام اس است، اظهار کرد: بیشتر علائم ام اس حسی بوده و به صورت خواب‌رفتگی و مورمور شدن در بدن احساس می‌شود و کاهش بینایی نیز به‌ صورت خطای دید رنگی و گاهی نابینایی کامل اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: دوبینی، ضعف حرکتی، سرگیجه، بی‌اختیاری ادرار، ناتوانی در انجام امور جزئی از دیگر علایم بیماری ام اس بوده اما صرفا نمی‌توان گفت که اگر کسی با این علائم روبه‌رو شد، مبتلا به ام اس است بلکه باید برای تشخیص قطعی به پزشک اعصاب و روان مراجعه شود.
مسوول گروه مغز و اعصاب بیمارستان رضوی تصریح کرد: بیماری ام اس با توجه به اینکه ممکن است هر بخشی از مغز را دچار اختلال کند، می‌توان گفت بیماری هزار چهره است و گاهی با تغییر سرعت حافظه، خستگی و افسردگی خود را نشان می‌دهد.
آقایی حکاک با تاکید بر اینکه بهترین روش تشخیص ام اس، انجام «ام.ار.آی» و تست‌های الکتروفیزیولوژی بوده که خوشبختانه در کشور ما این امکانات فراهم است، افزود: عموما میانگین عمر بیماران ام اس 65 سال است که این امر به دلیل ناتوانی، عفونت‌ها و عوارض دارویی در این افراد است.
در ادامه، امیر هژبرالساداتی، دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی ام اس بیمارستان رضوی نیز در این مراسم، خاطرنشان کرد: کنگره ام اس برای اولین بار 27 و 28 شهریور ماه در بیمارستان رضوی با حضور متخصصانی از آلمان و ایران با هدف تبادل آخرین دستاوردها در زمینه تشخیص، درمان و پیشگیری این بیماری برگزار می‌شود.
وی با اعلام اینکه این کنگره با حضور 70 پزشک و متخصص داخلی و 14 سخنران برگزار می‌شود، ادامه داد: در این کنگره 10 سخنرانی داخلی، چهار سخنرانی از آلمان و 15 پوستر ارائه خواهد شد.
دبیر اجرایی کنگره بین المللی ام اس بیمارستان رضوی با تاکید بر اینکه بیماران مبتلا به ام اس در حاشیه کنگره بین‌المللی ام اس توسط تیم متخصص ایرانی و آلمانی در 29 شهریور ماه ویزیت خواهند شد، اضافه کرد: این بیماران با برنامه‌ریزی قبلی از طریق کلینیک بیمارستان رضوی می‌توانند در نوبت صبح ویزیت شوند.
وی با اشاره به اینکه 2.5 میلیون نفر در جهان مبتلا به ام اس هستند، اظهار کرد: این بیماری‌ جز بیماری‌های شایع نبوده و در کشور ما آمار دقیقی از شیوع و بروز این بیماری وجود ندارد.
دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی ام اس بیمارستان رضوی، ادامه داد: این بیماری معمولا در سنین جوانی و دهه دوم و سوم زندگی به‌ وجود می‌آید و میانگین سنی بیماران آن 70 سال بوده و می‌توان گفت بیماری نیست که منجر به مرگ شود.
هژبرالساداتی با اشاره به اینکه بیماری ام اس درمان قطعی نداشته و بیشتر جنبه حمایتی دارد تا علائم این بیماری کنترل شود، یادآور شد: ام اس چندان زمینه ژنتیکی ندارد، اما ممکن است به عنوان بیماری خاص شناسایی شود تا بتواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد
.
http://www.ghatreh.com/news/nn27517924/%...9%84%DB%8C
یکشنبه، 22 شهریور 1394 - 07:10
 تشکر شده توسط : askari4559 , بهنام نیا
#3
آغاز بکار کنگره بین المللی ام .اس در مشهد
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: کنگره بین المللی ام.اس با حضور 70 پزشک متخصص مغز و اعصاب از ایران و آلمان در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد آغاز بکار کرد.
جوان از مشهد، دکتر سعید هاشم زاده گفت: این کنگره با هدف تبادل نظر و معرفی داروهای جدید برای درمان این بیماری و آشنایی با تازه ترین دستاورهای بالینی در زمینه تشخیص، درمان و پیشگیری ام.اس در کشور، برپا شده است.
وی افزود: در حالی افزون بر 30 هزار نفر در ایران مبتلا به بیماری ام.اس هستند که شیوع این بیماری در زنان حدود دو برابر مردان است.
وی ادامه داد: غالبا به دلیل گرانی داروهای مربوط به درمان ام.اس بیماران بطور کامل تحت درمان قرار نمی گیرند.
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی در ادامه از توسعه بیوبانک زیستی این بیمارستان به عنوان یکی از برنامه های جانبی کنگره خبر داد.
وی گفت: انعقاد تفاهم نامه بین بیوبانک بیماریهای التهابی عصبی بیمارستان رضوی و بیوبانک بیماریهای التهابی عصبی دانشگاه مونستر آلمان برای در اختیار گذاشتن نمونه های زیستی به منظور گسترش تحقیقات در این زمینه از برنامه های جانبی کنگره است.

http://www.ghatreh.com/news/nn27616475/%...9%87%D8%AF
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۱
 تشکر شده توسط : juju , بهنام نیا
#4
(2015/09/13, 08:32 AM)niloofary نوشته است: [size=medium]برگزاری کنگره بین المللی ام اس
مسوول گروه مغز و اعصاب بیمارستان رضوی گفت: شیوع بیماری ام اس در زنان ایرانی نسبت به مردان سه برابر است.

یکشنبه، 22 شهریور 1394 - 07:10
(2015/09/19, 08:27 AM)niloofary نوشته است: [size=medium]آغاز بکار کنگره بین المللی ام .اس در مشهد
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت:....
وی افزود: در حالی افزون بر 30 هزار نفر در ایران مبتلا به بیماری ام.اس هستند که شیوع این بیماری در زنان حدود دو برابر مردان است.

تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۱

آخرش 3 یا 2؟

اینا با خودشون چند چند هستن؟ این کنگره ها و کنفرانس ها خروجی درست حسابی که ندارن حداقل اطلاعات اولیه رو با هم هماهنگ کنن!


به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

 تشکر شده توسط : Parla , niloofary , بهنام نیا , الیکا , helli , sia , nahid
#5
جالب تر اینه که میگه فقط 30 هزار نفر در ایران به ام اس مبتلا هستن
confused2confused2confused2confused2confused2
 تشکر شده توسط : بهنام نیا , paeeze
#6
این که مسئول گروهه از هیچی خبر نداره وااااای
به حال بقیه
80 هزار رو که ما شنیدیم تازه این 80 تا هم ثبت
شده ....!!!
#7
دبیرعلمی کنگره ام اس:حدود 80درصد مبتلایان، ام اس پیشرونده دارند
دبیرعلمی دوازدهمین کنگره بین المللی ام اس، با بیان اینکه ام اس بیماری ناتوان کننده ای است و حدود 70 تا 80 درصد مبتلایان به آن در جهان، ام اس پیشرونده دارند، بر لزوم پیشگیری از بروز و پیشرفت این بیماری تاکید کرد.
دبیرعلمی کنگره ام اس:حدود 80درصد مبتلایان، ام اس پیشرونده دارند
به گزارش گروه علمی ایرنا از انجمن ام اس ایران، دکتر محمود عابدینی اظهار کرد:ماهیت بیماری ام اس به گونه ای است که مرتب پیشرفت می کند؛ در این بیماری یک پروسه التهابی در اندام ها ایجاد می شود که از آن به عنوان مرحله پیشرفته ام اس نام برده می شود.
وی با بیان اینکه تعداد مبتلایان به ام اس پیشرونده درحال افزایش است، گفت:شاید تا حدود 15 تا 20 سال پیش بیماران کمتر وارد این مرحله می شدند اما درحال حاضر تعداد این بیماران بیشتر شده است که این مساله سبب مختل شدن فعالیت های روزانه بیماران و حتی خانواده های آنها می شود.
عابدینی با بیان اینکه در دوازدهمین کنگره ام اس بخشی به عنوان اقدامات پرستاری درنظرگرفته شده است، اظهار کرد:هدف از برگزاری این بخش این است که با اطلاع رسانی در مورد لزوم انجام اقدامات توان بخشی به موقع، بتوان شرایط مبتلایان به ام اس را بهبود بخشید.
وی ادامه داد:یکی دیگر ازمباحث کنگره در مورد درمان های جدید ام اس و داروهای موجود در بازار است که بیشتر تزریقی هستند و ممکن است به صورت هفتگی، یک روز در میان یا هفته ای سه بار مصرف شوند.
عابدینی در مورد داروهای تزریقی گفت:مصرف این داروها مادام العمر است به این صورت که فرد مبتلا به ام اس باید تا آخر عمر از این داروها استفاده کند بنابراین طبیعی است که بیمار پس از مدتی از تزریقات مکرر خسته یا دچار عوارض می شود و ممکن است درمان دارویی را قطع کند.
وی اظهار کرد:ازجمله عوارض شایعی که این داروها ایجاد می کنند تب و لرز، درد عضله، درد مفاصل، تعریق زیاد، دردهای منتشره در اندام های بدن و واکنش های پوستی در محل تزریق است. همچنین ممکن است بیمار دچار ترس از تزریق شود که در اثر مجموع این عوارض بیمار ممکن است خسته شده و درمان های تزریقی را قطع کند.
عابدینی خاطرنشان کرد: با پیشرفت هایی که در زمینه تولید داروها در سطح جهان صورت می گیرد، هر روزه داروهای جدید خوراکی وارد بازار می شوند که عوارض کمتر و تاثیر بیشتری نسبت به داروهای تزریقی دارند.
وی در مورد تاثیر مصرف ویتامین D برای پیشگیری از ام اس گفت: بحث های زیادی در این مورد مطرح است که مصرف این ویتامین می تواند در پیشگیری از ام اس نقش داشته باشد و حتی در درمان این بیماری از آن استفاده می شود اما هیچ نظر قطعی در این زمینه تاکنون عنوان نشده است.
عابدینی با بیان اینکه نقش ویتامین D در پیشگیری از این بیماری در این کنگره مورد بررسی قرار می گیرد، افزود: در مورد تاثیر و نقش تغذیه در ام اس و اینکه آیا رژیم غذایی در این بیماری نقش اثرگذار دارد نیز، مباحثی در این کنگره مطرح می شود.
وی بیان کرد:به طور کلی در این مورد نیز هیچ نظر قطعی مطرح نشده است، اما توصیه می شود که از مصرف چربی های اشباع نشده پرهیز شود و روغن ماهی و مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان مانند گوجه فرنگی بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.
دبیر علمی کنگره ام اس در مورد مهمانان خارجی این کنگره نیز اظهار کرد: علاوه بر مهمانان داخلی حدود 15 مهمان نیز از کشورهای آلمان، آمریکا و کانادا در این کنگره حضور می یابند.
عابدینی با بیان اینکه تعداد زیادی مقاله به این کنگره ارسال شده است، افزود: علاقمندان به حضور در این کنگره تا اول مهرماه فرصت دارند مقالات خود را به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.
ام اس یک بیماری خود ایمنی است که علت اصلی بروز و ظهور آن نامشخص است. علایم اولیه این بیماری ممکن است به صورت علایم حرکتی یا به صورت علایم حسی مانند مور مور یا سوزن سوزن شدن سر انگشتان پا یا علایم بینایی باشد.
سن شیوع ام اس حدود 20 تا 35 سال است اما این بیماری در کودکان، نوزادان و افراد سالخورده نیز دیده می شود.
طبق آمار اعلام شده، 40 هزار نفر در ایران مبتلا به ام اس هستند.
دوزادهمین کنگره بین المللی ام اس با حضور جمعی از متخصصان داخلی و خارجی از 21 تا 22 آبان ماه سال جاری در سالن پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می شود.

http://www.irna.ir/fa/News/81765418/
تاریخ خبر: 28/06/1394 | ساعت: 16:41
 تشکر شده توسط : سها , juju
#8
اون یکی که رییس بیمارستان رضوی بوده و بطور تخصصی از ام اس اطلاع نداشته لزومی نداشت دربازه ام اس توضیح بده . میتونست به متخصصانش واگذار کنه.
میگه متوسط عمرشون 65 ساله ، دبیر اجراییش میگه 70 ساله ! لابد 5 سال هم چیزی نیس !
اصلا مگه خود ام اس چند سالشه که اینا میانگین عمر گرفتن ؟
اونی که گفته 80 درصد پیشرونده هست از کجا این حرفو زده ؟ ما تا حالا چیزای دیگه شنیده بودیم !

اینا به جای حرف زدن بیان بگن چه دستاوردی داشتن و با این کنگره به چی رسیدن بهتر نیست ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss , paeeze , lilit , ارزو
#9
دبیرعلمی کنگره ام اس:
با تداوم پیشرفت در تولید دارو، داروهای خوراکی موثرتری برای ام اس وارد بازار می شود

تهران- ایرنا- دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین المللی ام اس با اشاره به مشکلات مبتلایان به این بیماری از جمله در زمینه عوارض داروها، گفت که با تداوم پیشرفت ها در زمینه تولید دارو در سطح جهان، هر روزه داروهای خوراکی موثرتری وارد بازار می شوند که عوارض کمتر دارند.
با تداوم پیشرفت در تولید دارو، داروهای خوراکی موثرتری برای ام اس وارد بازار می شود
به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از انجمن ام اس ایران، دکتر محمود عابدینی با بیان این که که حدود 70 تا 80 درصد مبتلایان در جهان ام اس پیشرونده دارند، بر لزوم پیشگیری از بروز و پیشرفت این بیماری تاکید کرد.
دکتر عابدینی اظهار کرد: در این بیماری یک پروسه التهابی در اندام ها ایجاد می شود که از آن به عنوان مرحله پیشرفته ام اس نام برده می شود.
وی با بیان اینکه تعداد مبتلایان به ام اس پیشرونده درحال افزایش است، گفت:شاید تا حدود 15 تا 20 سال پیش بیماران کمتر وارد این مرحله می شدند اما در حال حاضر تعداد این بیماران بیشتر شده است و همین امر فعالیت های روزانه بیماران و حتی خانواده های آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.
عابدینی با بیان اینکه در دوازدهمین کنگره ام اس بخشی به عنوان اقدامات پرستاری در نظرگرفته شده است، افزود: هدف از برگزاری این بخش این است که با اطلاع رسانی در مورد لزوم انجام اقدامات توان بخشی به موقع، بتوان شرایط مبتلایان به ام اس را بهبود بخشید.
وی ادامه داد: یکی دیگر از مباحث کنگره در مورد درمان های جدید ام اس و داروهای موجود در بازار است که بیشتر تزریقی هستند و ممکن است به صورت هفتگی، یک روز در میان یا هفته ای سه بار مصرف شوند.
عابدینی در مورد داروهای تزریقی گفت:مصرف این داروها مادام العمر است به این صورت که فرد مبتلا به ام اس باید تا آخر عمر از این داروها استفاده کند بنابراین طبیعی است که بیمار پس از مدتی از تزریقات مکرر خسته یا دچار عوارض می شود و ممکن است درمان دارویی را قطع کند.
وی اظهار کرد: از جمله عوارض شایعی که این داروها ایجاد می کنند تب و لرز، درد عضله، درد مفاصل، تعریق زیاد، دردهای منتشره در اندام های بدن و واکنش های پوستی در محل تزریق است. همچنین ممکن است بیمار دچار ترس از تزریق شود که در اثر مجموع این عوارض بیمار ممکن است خسته شده و درمان های تزریقی را قطع کند.
عابدینی خاطرنشان کرد: با پیشرفت هایی که در زمینه تولید داروها در سطح جهان صورت می گیرد، هر روزه داروهای جدید خوراکی وارد بازار می شوند که عوارض کمتر و تاثیر بیشتری نسبت به داروهای تزریقی دارند.
وی در مورد تاثیر مصرف ویتامین D برای پیشگیری از ام اس گفت: بحث های زیادی در این مورد مطرح است که مصرف این ویتامین می تواند در پیشگیری از ام اس نقش داشته باشد و حتی در درمان این بیماری از آن استفاده می شود اما هیچ نظر قطعی در این زمینه تاکنون عنوان نشده است.
عابدینی با بیان اینکه نقش ویتامین D در پیشگیری از این بیماری در این کنگره مورد بررسی قرار می گیرد، افزود: در مورد تاثیر و نقش تغذیه در ام اس و اینکه آیا رژیم غذایی در این بیماری نقش اثرگذار دارد نیز، مباحثی در این کنگره مطرح می شود.
وی بیان کرد: به طور کلی در این مورد نیز هیچ نظر قطعی مطرح نشده است، اما توصیه می شود که از مصرف چربی های اشباع نشده پرهیز شود و روغن ماهی و مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان مانند گوجه فرنگی بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.
دبیر علمی کنگره ام اس در مورد مهمانان خارجی این کنگره نیز اظهار کرد: علاوه بر مهمانان داخلی حدود 15 مهمان نیز از کشورهای آلمان، آمریکا و کانادا در این کنگره حضور می یابند.
عابدینی با بیان اینکه تعداد زیادی مقاله به این کنگره ارسال شده است، افزود: علاقمندان به حضور در این کنگره تا اول مهرماه فرصت دارند مقالات خود را به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.
ام اس یک بیماری خود ایمنی است که علت اصلی بروز و ظهور آن نامشخص است. علایم اولیه این بیماری ممکن است به صورت علایم حرکتی یا به صورت علایم حسی مانند مور مور یا سوزن سوزن شدن سر انگشتان پا یا علایم بینایی باشد.
سن شیوع ام اس حدود 20 تا 35 سال است اما این بیماری در کودکان، نوزادان و افراد سالخورده نیز دیده می شود.
طبق آمار اعلام شده، 40 هزار نفر در ایران مبتلا به ام اس هستند.
دوزادهمین کنگره بین المللی ام اس با حضور جمعی از متخصصان داخلی و خارجی از 21 تا 22 آبان ماه سال جاری در سالن پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می شود.

http://www.irna.ir/fa/News/81765418/
تاریخ خبر: 28/06/1394 | ساعت: 16:41|
 تشکر شده توسط : farda20032020
#10
چرا مسئولین ما خودشون رو مجبور به اظهار نظر میدونن وقتی سواد و علمش رو ندارن؟!! این آمار و ارقام رو از کجا آوردن؟!!!
واقعا آدم تاسف میخوره! فکر نمیکنن این آمار و ارقام چه ذهنیت بدی تو جامعه و بیمارا ایجاد میکنه؟!!!
میشه اینا کنگره و کنفرانس و ... برگزار نکنن؟! confused2
در زندگی سه گزینه بیشتر نداریم: بی خیال شویم، تسلیم شویم، یا آگاهانه سخت تلاش کنیم.
 تشکر شده توسط : مریم 1361
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بررسی آخرین یافته های علمی سلولهای بنیادی عصبی درپنجمین کنگره علوم اعصاب niloofary 0 2,593 2016/07/26, 08:32 AM
آخرین ارسال: niloofary
  سیرتولید داروهای MS، دکتر ترابی ، کنگره 11 nahid 1 3,217 2014/11/03, 06:43 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  موضوع های متفرقه اخبار داخلی paeazan 27 20,579 2014/01/12, 10:53 AM
آخرین ارسال: sargol
  نهمین کنگره بین المللی ام اس ایران warrior 52 34,832 2013/03/24, 11:58 PM
آخرین ارسال: Ali 324
  اخبار منتشر شده در خصوص تهیه مسکن در جامعه حمایت از بینماران ام اس sooorooosh 6 4,852 2013/03/22, 03:53 AM
آخرین ارسال: پویش
  هشتمین همایش بین المللی ام .اس neda sedaghat 6 5,600 2012/10/01, 03:00 PM
آخرین ارسال: shokolat
  اخبار و آمار ام اس در مازندران محمود 0 2,648 2011/02/15, 02:28 PM
آخرین ارسال: محمودکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست