•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • ...
  • 23
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دید جامعه نسبت به بیماری ام اس
یک از بچه ها میگفت رفتم دندان پزشکی.دندون بکشم.به دکتر گفتم من ام اس دارم.دستیارش از اتاق رفت بیرون.من کارم تموم شد رفتم بیرون .اون رفت توو اتاق.منو میدید انگار قاتل بوروسلی رو دیده.فرار میکرد...........angry3angry3angryangry
 تشکر شده توسط : بهرنگ , aztab
اگه بخواین بهشون علمی توضیح بدین سرشونو میندازند پایین و هیچی نمی فهمندicon_cry
اگه بگی هیچیم نیست پس می گن چرا بیماریHuh
اگه هیچی هم نگی ام اس و مساوی فلج شدن و زمین گیری می دونندconfused
دست فیلم طلا و مس هم درد نکند بجای یه جامعه ی آماری بزرگ ام اسی جامعه ی کوچک آماری ام اسی و داد:confused2
تا اینکه دید جامعه اکثریت:
ترحم است که خیلی بدهsad2
ناتوانی و بیچارگی که خیلی بدتره
مشکل روانی داشتن و عصبی و خیلی نازنازی بودن
و در کل بدبختی را مساوی ام اسی می دانند
تا بیای به یکیشون بفهمونی موهات سفید میشهUndecided
 تشکر شده توسط : nojan.mrs01 , بهرنگ , aztab , saeed aygani
اصلا لزومی نمیبینم که بخوام توجیهشون کنم و براشون شرح بدم
بزار هر طور دوست دارن فکر کنن

بایدکه جمله جان شوی تالایق جانان شوی............... گرسوی مستان می‌روی مستانه شو مستانه شو
 تشکر شده توسط : بهرنگ , aztab , saeed aygani
اگر جامعه منظور باشه که ما با بحث و نظر و راه کار که راه به جایی نمی بریم.
اگه خودمون و اطرافیانمون باشه اونوقت می شه یه حرکتی هم زد.

وقتی اطرافیان من متوجه شدند افسردگی گرفتند laughing3 من بهشون هی می گفتم بابا چیزی نیس

الان که میبینن نه بابا واقعا چیزی نیست جر یه وقتایی، دیگه نگاه ترحم و ناراحتی ندارند و خیلی خوب برخورد می کنن و خیلی جاهام دیگه لازم نیست واسه جدیدترها توضیح بدم چیزی نیست چون زحمتشو قبلا بقیه کشیدن.

حالا اگه برگردیم به خط اول، اگه هر کدوم از ما رو اطرافیان خودمون تاثیر بذاریم اونام رو اطرافیانشون ، کم کم شاید راه به جایی ببریم
نیکی هنری نیست به امید تلافی
احسان به کسی کن که به کار تو نیاید
 تشکر شده توسط : kohedard , aztab , saeed aygani , fariba 68
واقعیت رو بگم؟فاجعه.ashamed0006.gifگو این که آدم خیالش راحت میشه وقتی می بینه که در مورد همه بیماریها همین گونه هستن.Angel
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : aztab , saeed aygani
slm
آغا بد بد بد
چه جامعه ای داریم ما نیاز به توضیح نیست با این جماعتش

تشکر شده توسط : saeed aygani
چن روز پیش اقایی گویا مبتلا به بیماری نادری بودن و اعضای بدنش هم از کار میوفته و فوت میکنن.تو جمعی نشسته بودم و حرفشو میزدند بعد من سوال کردم اسم بیماری چیه؟گفتند ام اس نیس از ام اس خطرناک تره! laughing3این دید مردم نسبت به ام اسconfused2
 تشکر شده توسط : saeed aygani , nahid , hyd69hyd
ی دفعه که بیمارستان بستری بودمی خانمی بود خیلی اصرار داشت بدونه من چمه!وقتی بهش گفتم ام اس دارم بعد از کلی آخی و اینا گفتن پرسید دکترت نگفته تا چند وقت دیگه زنده ای؟؟؟؟؟laughing3laughing3laughing3الان من دیگه چی باید بگم از دید جامعه؟؟؟؟؟؟؟confused2confused2confused2
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : nahid , saeed aygani , hyd69hyd , fariba 68
خوب حالا که شما این حرفا رو شنیدین چیزی هم گفتین مهوش و مریم عزیز یا گذاشتین تو همون دید بمونن ؟ البته نمیدونم آدم بگه چقدر اثر داره ولی نمیشه هم هیچی نگفت ! confused
من یه بار توی درمانگاه به یه خانمی که فهمیده بود یه بیماری صعب العلاج دارم گفتم ام اس دارم میدونی چه بیماریه ؟ گفت همون که فلج میشی ! منم گفتم نه انواع مختلف داره خیلی کم پیش میاد و ........ نمیدونم چقدر فهمید !
حالا اگرم تعریف ام اس ، فلجی بود ، باید عقلش می رسید و نمیگفت.نه اینکه تو چشام نگاه کنه و بگه فلج میشی. این دیگه مربوط به دید جامعه به ام اس نیست ، مربوط به درک و شعور فرده.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : saeed aygani , fariba 68
آره اتفاقا کلی باهاش حرف زدم از معدود دفعاتی بود که اصلا عصبانی نشدم نمیدونم چقدر اثر داشت ولی میدونم که بی اثر نبوده
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : nahid , saeed aygani

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10(current)
  • 11
  • 12
  • ...
  • 23
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 9,359 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,953 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 83,186 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 205,503 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 52,434 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 96,819 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
  افزايش آگاهي جامعه درزمينه ام اس ( شش پرسش) MAHDI 135 87,114 2017/07/14, 11:31 AM
آخرین ارسال: yas8866
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 128,091 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,181 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,514 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان