•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثير تشخيص ام اس در زندگي افراد
من نشونه های بیماریمو دقیقا 1 سال پیش همین موقع توی اینترنت سرچ کردم ( 12 مرداد 89)

تاری یک چشم .... لرزش... بی حسی .........

بیماری ام اس ........

تا 2ساعت سرم روی لب تاپم بود و اشک میریختم rolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyesrolleyes

وقتی دکتر گفت : تشخیص ام اسه ...... باز هم اشک ریختم ....خیلی ترسیدم .....:38::38::38::38::38::38::38:

ولی فقط به این فکر میکردم

مقصر خودم بودم ....فقط خودم .....sad2sad2sad2sad2sad2sad2

اینکه باید وقعیت و قبول میکردم ..... واقعیت و تلخی این واقعیت .....باید میرفتم ....به جای موندن غصه خوردنangry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3

دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : movahedi , niloofary

25 سال پیش که تشخیص ام اس برای من دادند من اصلا اسم بیماری رو نشنیده بودم که ناراحت بشم یا بترسم confused2

تازه 3 سال هم بود که انواع ناراحتی های مربوط یه ام اس رو داشتم و بعد از 3 سال تشخیص داده شده بود angry2
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.

تأثیر تشخیص ام اس در زندگی افراد

وقتی بیماری ام اس در فردی تشخیص داده می شود بدین معنی است که بیمار و خانواده اش باید بطور ناگهانی خود را با یک زندگی همراه با یک بیماری مزمن، ناتوان کننده و کاملاً غیرقابل پیش بینی هماهنگ کنند.افراد مختلف وقتی که می شنوند که دچار بیماری ام اس شده اند واکنش های متفاوتی ارائه می کنند. بعضی از بیماران در چنین مواقعی برای خودشان احساس تأسف می کنند، بعضی ها با عصبانیت از کوره در می روند، بعضی ها ترس سراسر وجودشان را فرا می گیرد و بعضی ها نیز دچار افسردگی شدیدی می شوند زیرا می پندارند که دچار یک بیماری خطرناک شده اند که تا آخر عمر همراه آنان خواهد بود. خانواده های این بیماران نیز از فهمیدن اینکه یکی از اعضاء خانواده دچار این بیماری شده است در رنج خواهد بود واکنش اطرافیان بیمار نیز در چگونگی برخورد با این بیماری می تواند بسیار متفاوت باشد.

احساس ترحم، ناراحت شدن و حتی تنفر، از واکنش های شایعی هستند که اطرافیان بیمار، چه دوستان و چه اعضا خانواده ممکن است در مواجه شدن با چنین بیمارانی از خود نشان دهند.

اغلب اعضاء خانواده، در برابر بیماران مبتلا به ام اس بی حوصله می شوند زیرا بسیاری از علایم این بیماری مثل تار شدن چشم ها و درد از نظر آنها قابل مشاهده نبوده و ممکن است به نظر بی آید که بیمار فقط تصور این مشکلات را دارد و در حال تمارض می باشد. گاهی اوقات تغییرات شناختی که در بیماران مبتلا به ام اس ایجاد می شود ممکن است منجر به اختلالاتی در به یاد آوردن اسم چیزها، قرار های ملاقات و کارهای روزمره شود. کسانی که مشکلات این بیماری را درک نمی کنند، چه اعضا خانواده و چه دوستان یا همکاران فرد بیمار، ممکن است از این فراموشی های بیمار دچار ناراحتی و دلخوری شوند. این رنجش و دلخوری ها به نوبه خود می تواند سبب عصبانیت بیمار شده و او را بیشتر از اطرافیانش منزوی و دور نماید.

گاهی اوقات استرس هایی که در هنگام تشخیص این بیماری وجود دارد به قدری شدید می باشد که افراد اصلان از اینکه چنین بیماریی رخ داده است انکار می کنند. از نظر متخصصین، انکار بیماری از طرف بیماران، روش خوبی برای مقابله با بیماری نمی باشد و در واقع می تواند بسیار خطرناک هم باشد زیار باعث می شود که بیمار به دنبال درمان بیماری اش نرود.بعضی از بیماران بعد از اینکه تشخیص داده شد که آنها به بیماری ام اس مبتلا هستند احساس راحت تری می کنند زیرا بعد از مدتها که به دنبال علت وجود مشکلاتشان می گردند بالاخره می فهمند که چه بیماری ای دارند. آنها از اینکه به مدت طولانی از این دکتر به آن دکتر بروند و هیچکدام نیز به تشخیص نرسند خسته می شوند و حالا که می دانند به چه بیماری ای مبتلا شده اند بطور عجیبی خیالشان راحت می شود.

پزشکان و گروههای حمایتی ام اس تمام تلاش خود را می کنند تا به بیماران کمک نمایند تا افکار منفی را از خود دور نموده و یک زندگی خوب را در پیش بگیرند. ایجاد یک روحیه مثبت، عامل مهمی در کنار آمدن با ام اس می باشد. به غیر از اینکه ارتباط بین بیمار و پزشک باید ارتباط خوبی باشد، متخصصین می گویند که تقویت ارتباطات شخصی بیمار می تواند به کنار آمدن راحت تر با بیماری کمک نماید. این ارتباطات شامل ارتباط با والدین، همسر، فرزندان، سایر افراد خانواده و دوستان، باعث می شود که بیمار در وضعیت بهتری قرار بگیرد.
10/7/ 1390
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
[size=xx-small][b]سلام نشانه بیماری من اول با لرزش دست وپایم بود دوبینی تاری چشم داشتم کردش چشم من ضعیف بودتحادول نداشتم گزگز بی حسی خارش درد بی حسی سرگیجه همیشه خسته بودم بعضی موقع حمله داشتم احساس سردبودن می کردم اول پزشگ ها متوجه نشدن یواش یواش اوضای من بد تر شدمن درب و داغون شدم بیماریم پیشرفت کرده یگ پزشگ محترم در سال 83 تشخیص دادبیماری من ام اس دیگه کار از کارگذشته بود با دادندازمایش اب نغاع و ام ار ای و ازمایش چشم مشخص شد بستری شدم کورتون تزیق کردندوووو ؟؟ همان درست 8سال تو خانه زمین گیر شده بودم؟شرط اول تشخیص درست وگرنه بیماریم انقدر پیشرفت نمی کرد موحدی
 تشکر شده توسط : sargol , niloofary
من ازبچگی گزگزکل بدن وسرگیجه وضعف وخستگی وبی حس شدن پاهم روداشتم توسن بیست سالگی ام اس برای من ازبین رفتن دیدچشم راستم روبه ارمغان آوردوبعدخوب شدن چشمم پاهم کاملاسرشدنمی تونستم راه برم یکجوری بودم انگارپانداشتم ولی خب مگه اینامهمه الان که خوب خوب هستم میتونم بدوم میتونم همه دنیاروببینم اولین بارکه دکتربهم گفت ام اس داری ازم پرسیدمیدونی ام اس چیه من گفتم من کامل نمیدونم اماتوی یک داستانی خونده بودم یکی مبتلابه ام اس شدفلج وکوروکرولال شدوآخرش مرددکتربمن گفت عجب داستان وحشتناکی خوندی دیگه ازاین داستانهانخون گفت ام اس اونی نیست که توی داستان خوندی ام اس به راحتی آب خوردن کنترل میشه تواصن مشکلی پیدانمیکنی گفتم این مشکلاتی که الان دارم ایناروبایدچیکارکنم بمن گفت تولازم نیست کاری بکنی ماتوروتوی بیمارستان بستری میکنیم پالس تراپیت میکنیم خوب میشی
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
icon_questionسلام هر بیماری که زود تشخیص داده بشه خیلی فرق میکنه تا یک سال بد ؟حتی یگ ماه بد اگر بیماری مرا زود تشخیص میدادند در% بیماریم اقدره بالا نمی رفت پیشرفته نمیشد چشم هایم بینمائی وچپ شدن ولکنعت زبان وکنترل ادراروخیلی چیزهای دیگر؟؟؟ الان دست های من حس ندارد یگ گیلو بار را ندارد برگرداندن فرمان ماشین برایم دشوار وووو؟نگاه مردم با ما بد هنگار ما بیماری مسری داریم به ما ادم روانی خطاب میکنند؟من از نگاه مردم کمتر بیرون میرم ؟؟رسانه کار در رابطه این بیماری کم کار کرده برای شناساندن مردم مردم گنائی ندارند چون اگاهی در رابطه این بیماری ندارند رسانه در باره چیپس وپفک بیشتر وقت گذاشته تابیماری شبیه ام اس icon_questionicon_questionicon_questionای دل اگر عاشقی در پی دلدار باشicon_questionicon_questionicon_questionمن عاشق ایرانم حداقل چند بار بیرون از گشور رفتم خیلی سال های پیش هیج جاه مثل ایران مان نمیشه اگر عدلت یا سرمایه بطور عدالت تقسیم بشه خوده بهشت میشه مغزهای ما به کشورهای دیگر نمیرند به گشور عزیز ایران خدمت میکنندicon_questionicon_questionicon_questionموحدی
 تشکر شده توسط : sargol , niloofary
مشکل اصلی من خستگیه بیش از حده.زود خسته میشم.قبلا اینجوری نبودم.وقتی خیلی خسته میشم اعصبانیتم بیشتر میشه و گاهی کنترلش از دستم خارج می شه.یه خیابون میرم خسته میشم.دیگه دوس ندارم برم بیرون.
(2013/03/24, 10:51 AM)مهري نوشته است: مشکل اصلی من خستگیه بیش از حده.زود خسته میشم.قبلا اینجوری نبودم.وقتی خیلی خسته میشم اعصبانیتم بیشتر میشه و گاهی کنترلش از دستم خارج می شه.یه خیابون میرم خسته میشم.دیگه دوس ندارم برم بیرون.

همه مون خسته میشیم پس بایدعصبانی بشیم عصبانیت اصن کاردرستی نیست مابایدام اس روبخشی اززندگی خودمون بدونیم تابتونیم باهاش براحتی کناربیاییم بایدهمه اش به خودمون بگیم من قوی ترازام اس هستم من ام اس روازپادرآوردم اینطوری اصن ام اس نمیتونه بماکاری داشته باشه miss mehri be happy dont tention smile pleasesmilingsmiling
 تشکر شده توسط : movahedi , مهري , niloofary
آقا اصلاً خستگی ربطی به ام اس نداره. اگر اینجوریه من از بدو تولدم ام اس داشتم:60::60:
اما جدی میگم این رفیقمون اگر اصلاً بهش فکر نکنید و محلش نزارین مطمئن باشین کیفیت و کارتون به شدت میره بالا. منظورم اینه که انقدر تو کارتون غرق بشین که دیگه اصلاً نخواد به همچین چیزی فکر کنین.
شخصاً دارم خدمتتون عرض میکنم نگاه به اراجیفی که تایپ میکنم نکنین میگم همش استراحت میکنم. همش شوخیهN_aggressive (35). از وقتی که ام اس گرفتم اتفاقاً خیلی بیشتر از بقیه قدر زمانم رو میدونم و خیلی بیشتر تلاش می کنم که بهینه ازش استفاده کنم.ام اس رو باید یه تلنگر حساب کرد. یه تلنگر برای بهتر زندگی کردن. برای مفید زندگی کردن
Angel
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : مهري , movahedi , mari , niloofary
(2013/03/24, 11:45 AM)sargol نوشته است: همه مون خسته میشیم پس بایدعصبانی بشیم عصبانیت اصن کاردرستی نیست مابایدام اس روبخشی اززندگی خودمون بدونیم تابتونیم باهاش براحتی کناربیاییم بایدهمه اش به خودمون بگیم من قوی ترازام اس هستم من ام اس روازپادرآوردم اینطوری اصن ام اس نمیتونه بماکاری داشته باشه miss mehri be happy dont tention smile pleasesmilingsmiling

من نمی گم باید!!!!!!
منم مثل خیلی ها تلاشم اینه که به خودم مسلط باشم.
اما چیزهایی تو زندگی آدم هست که نمی تونه جار بزنه.منم درگیر اونا هستم.برای اینکه کسی رو دلخور نکنم دارو مصرف می کنم البته نه خودسرانه بلکه به تجویز پزشک عزیزم.
من با ام اس مشکلی ندارم.اینم بگم از بودنش هم راضی نیستم.ولی این رو حکمت پرودگارم می دونم.من گله از خستگی کردم نه بیماری.قبل از تشخیص هم زود خسته می شدم.
البته من کلا نمی خوام عصبانی بشم و کسی رو ناراحت کنم.

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مهارت های زندگي با ام.اس - مراقبت از خود Majid 41 29,537 2014/01/22, 03:32 PM
آخرین ارسال: یوسفی نازنین
  تاثير زغال اخته و ميوه هاي بنفش در ام اس nazaninn 15 9,164 2010/12/14, 11:00 PM
آخرین ارسال: mehdi.abdn
  تشخيص مراحل اوليه ام.اس با معاينه چشم fereshteh 0 2,196 2009/09/17, 02:35 PM
آخرین ارسال: fereshteh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان