امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثير زغال اخته و ميوه هاي بنفش در ام اس
اختصاصی ام.اس لینک - ترجمه از خانم دنیز - ساینس دیلی 8 دسامبر 2010 - به گزارش محققان دانشگاه منچستر خوردن میوه های بنفش مانند زغال اخته و نوشیدن چای سبز می تواند به دور کردن بیماری هایی چون آلزایمر ، ام.اس و پارکینسون کمک کند.
تحقیقات جدید از پروفسور داگلاس کل منتشر شده در آرشیو مجله سم شناسی ، نشان داده است که علت اکثربیماری های ناتوان کننده در بخشی است که سبب فقر در لیگند آهن بدن می شود وهمین باعث تولید سموم خطرناک می شود که می تواند تمام اجزا زندگی را تحت تاثیر قراردهد. (لیگند مهمترین عامل در تشکیل کمپلکس می‌باشد. نوع لیگند ، اندازه لیگند و تعداد لیگند در پایداری کمپلکس‌ها تأثیر فراوان دارد.)
این مواد سمی رادیکال های هیدروکسیل نام دارد و سبب بیماری دژنراتیو( تخریب تدریجی سلولهای عصبی ) در نقاط مختلف بدن است.
به منظور حفاظت از بدن دربرابر این اختلال خطرناک ، بسیار مهم است که به تغذیه توجه لازم مبذول گردد و علم به این موضوع که کلاتور آهن ، می تواند به رفع این مشکل کمک کند
میوه ها ی روشن رنگ و سبزیجات منابع بسیار خوبی از کلاتورها هستند ، به عنوان مثال چای سبز ، با میوه های بنفش به عنوان بهترین منابع در متعادل نمودن آهن هستند.
. این مقاله جدید اولین باراست که رابطه بین بسیاری از بیمار ها و اختلال در آهن بدن را برملا می سازد و سرنخ مهمی بدست می دهد درمورد چگونگی جلوگیری از آنها و یا حداقل کم کردن سرعت آن.
استدلال پروفسور کل بدین معنی است که که کمبود لیگند آهن در شروع بیماری های ناتوان کننده و سرعت آن نشان می دهد آن در مناطقی رایج است که در آن تفکر سنتی، ضعیف است و می تواند خطرناک باشد.
به عنوان مثال ،تصور میرود ویتامین ث سود زیادی برای توانایی بدن در دفاع از خود در برابر سموم و بیماری ها داشته باشد. با این حال پروفسور Kell ، استاد علوم بیو آنالیز در دانشگاه منچستر نشان می دهد که ویتامین سی بیش از حد می تواند در واقع دارای اثر عکس در نظر گرفته شده ،اگر آهن آنلیگند باشد.
تنها زمانی که آهن متعادل و مناسب ("چلاتد ") باشد ویتامین سی به طور موثر کار خواهد کرد(چلاتد یعنی قابل جذب کامل)
زیست شناسی نوین بخش عمده ای از بیماری های مختلف انسان رابه نقش ژن ها مربوط دانسته است.
واین اغراق آمیز است چون "اهمیت آهن ممکن است نادیده گرفته شود زیرا هیچ ژن مربوط به آهن وجودندارد. چیزی که من در این کار مشخص کرده ام منطقه بسیار حیاتی است برای رسیدگی بیشتر ، همانطور که بسیاری از پیش بینی های ساده تحلیل من را دنبال می کند
اگر اینطور باشد آنها ممکن است تا حد زیادی تغییر نظر دهند و دنبال همان چیزی باشند که ما برای پیشگیری و حتی درمان چنین بیماری هایی دنبال می کنیم "
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : pariya , nasim , nahid , yaro , Morteza
این یعنی آهن زیاد هستش و باید بالانس بشه؟!
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
نازنین جون اینو چند دفعه ارسال کردی ؟ من الان سه تا زغال اخته تو فهرست صفخه اول می بینم !!
یکی بی جوابه یکیو مهدی جواب داده یکی هم پریا !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
ناهید جون اون زغال اخته ایی که من نظر دادم اصله بقیه رو ول کنlaughing3laughing3
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
 تشکر شده توسط : nazaninn , nahid
ناهيد عزيز دلم ببخشيد تقصير من نبوده من يه بار بيشتر ارسال نكردم
پريا البته راست ميگه اصليه همينه

كلا به نظر شما چقدر زغال اخته بخوريم كه ترميم بشيم
پريا يعني كلا بايد متعادل باشه ديگه اين طرف اونطرفش فرق نداره
 تشکر شده توسط : nahid
من همون سه تا دونه ای که دیدم خوردم...مال کی بود ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
ناهید جون این دیگه چه مدلشه؟! حالا که زغال لخته هارو خوردی تازه میپرسی صاحب داشته یا نه؟confusedconfused

نازنین جان میدونم باید بالانس بشه ولی میخواستم بدونم اولش کمه که باید زیاد شه یا اینکه زیاده و باید کم بشه(منظورم آهن خون)Dodgy
پريا جونم من فقط تا اينجا درس خوندم كه بايد بالانس باشه بقيش رو هنوز بهمون درس ندادن
laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
ناهيد جون هرچيزي پيداكردي مال خودت ميشه نوش جونت
 تشکر شده توسط : pariya , nahid
نازنین جونم مگه شما تا صفحه چند خوندین؟!wink2wink2
باشه ولی قول بده هر موقع درسشو گرفتی به اولین کسی که بگی من باشمlove51love51
پريا بدن يواشكي بهت ميگم صفحه چنديمwink2
من خودم نزد شما در مي آموزم عزيزم تو خودت تا اون موقع قطعا صتا چيز بيشتر از من بلدي
 تشکر شده توسط : pariya

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثير تشخيص ام اس در زندگي افراد sara 95 65,473 2016/04/05, 04:04 PM
آخرین ارسال: i_sh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان