•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زيفرون به جاي بتا فرون ؟ (بحث های 2011 - 2013)
(2013/08/27, 01:27 PM)یه غریبه نوشته است: آقا حسام. اینکه میگی:" تازه من چند نفر را می شناسم که بخاطر گرانی بتافرون به بین زیفرون و سینوکس پزشکشان سینوکس را نسخه کرده چون نزدیک 8 سال سینوکس همانند نمنه خارجی خودش عمل کرده (از لحاظ عوارض و تاثیرات دارویی مورد انتظار)" به نظر درست نیست.
اینکه از بتافرون دارو رو switch کنن روی سینووکس در حالت عادی کار عاقلانه ای نیست و باید دید دکتر با توجه چه شرایطی که بیمارش داشته دارو رو از high dose به low dose تغییر داده. کسی که داروی high dose میگیره و این دارو روی بدنش جواب داده نباید داروش رو عوض کنه. نهایتا اگه بنا به دلایلی بخوان دارو رو عوض کنن، کسی که high dose میزنه میرن روی یه high dose دیگه. که اونم در شرایط عادی کار درستی نیست. یعنی اگه بیمار روی high dose هایی مثل بتا بدنش پاسخگو باشه، حتی درست نیست بره روی ربیف که اونم high dose هست ولی از یه خونواده ی دیگه است. سینووکس که دیگه low dose هست و جای خود داره.
این حرف ها در مورد دوز و نوع اینترفرون درسته
ولی خوب پزشک ( دکتر عظیمی)
براساس توانایی مالی بیمار و تجربه شخصی خودش که قابل اعتماد . اعتبار هست تصمیم گرفته
شاید بخاطر عوارض پوستی و التهابی زیفرون یا عوارض کبدی زیاد رسیژن این دو دارو را نسخه نکرده باشه

من از پزشکم شنیدم که بیماری را که از ربیف به رسیژن می بره در برخی یا کمی بیشتر موارد نه همشان آنزیم های کبدیشان و آزمایشات بهم می خوره و افزایش آنزیم های کبدی را داره

کاوه جان ناراحت نباش از این به بعد هست
اینا دردشون قیمت دارو بود که
گران شد دیگه
ولی تسهیلات ویژه ای برای بتافرون و اکستاویا در نظر گرفتند
با انجمن تماس بگیر
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
اگه بحث منطقی و بدون پرخاشگری باشه به نتیجه میرسه و بقیه هم استفاده میکنن
ولی بحث های این چنینی که متاسفانه چند وقتیه زیاد شده واقعا راه به جایی نداره به جز اینکه هم خودتون و هم دیگران رو عذاب میده

حرف های میهن "یه غریبه" ۱۰۰٪ش درست بوده تا الان و من همه رو تایید میکنم . یعنی کلا من هم کسی نیستم که تایید یا رد بکنم !‌تمام این حرف ها رو عینن از دکترها شنیدم
اینکه زیفرون واسه بعضی ها خوب نبوده دلیل بر بی اثر بودن دارو نیست . چون بودن کسانی که بتافرون و اونکس و .... هم به بدنشون نساخته
و در کنارش بودن دوستانی که روی بتافرون عوارض داشتن ولی الان زیفرون رو بدون کوچکترین مشکلی تزریق میکنن

جهش از بتافرون و داروهای مشابه (‌high dose) به سینوکس امثال این دارو هم همون طور که میهن گفت کار درستی نیست و دکترها در اکثر موارد این کار رو انجام نمیدن .
فردی که چندین سال داره بتافرون میزنه و با بدنش هم سازگاری خوبی داشته نشون دهنده اینه که بدن این شخص به داروی . های دوز واکنش مثبت نشون داده
حالا اینکه بیاد نوع داروی خودش رو عوض کنه کار عاقلانه ای نیست .

زیفرون هم چون یه داروی ایرانی هست و اوایل حرف حدیث های زیادی راجع بهش بود یه خورده سخته که ذهنیت ها راجع بهش اصلاح بشه ولی چیزی که تا الان ثابت شده هست و هم خودم دیدم و هم نظر نزدیک به ۱۰ متخصص رو راجع به این دارو پرسیدم اینه که عملکردش تایید شدس و خیلی از بیمارا دارن بدون مشکل این دارو رو تزریق میکنن

متاسفانه این روندیه که تو کشور ما هست . احتمالا بچه هایی که اونکس میزدن و الان سینوکس تزریق میکنن این دوران رو تجربه کردن . زمانی که دارویی به اسم سینوکس و تولید داخل وارد بازار شد و دقیقا انتقاد ها مثل الان زیفرون بود .
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : paeazan , hessam , برگ 7 , kaveh_plus , امین , نازی ی , یه غریبه , سمانه میم
(2013/08/27, 01:40 PM)hessam نوشته است: کاوه جان ناراحت نباش از این به بعد هست
اینا دردشون قیمت دارو بود که
گران شد دیگه
ولی تسهیلات ویژه ای برای بتافرون و اکستاویا در نظر گرفتند
با انجمن تماس بگیر

حسام عزیزم واقعیتش من اصلا نگران و ناراحته دارو نبودم و نیستم
میدونی چرا ؟؟ چون واقعا مگه دارو چقدر رو سرعت بیماری اثر داره؟؟؟ (بیش از 40% ؟) حالا او 40 بشه 30 یا بشه 20 برای من مهم نیست
اما جدی این مسئله برای عده ای که تازه دارو رو شروع میکنند خیلی مهم به نظر میرسه(من کسی را میشناسم که میگفت خب من که دارم بتافرون میزنم دیگه نباید حمله داشته باشم ولی اینگونه نبود و باز هم حمله تجربه کرد)
من تو این چند سال به این باور رسیدم که استرس و نگرانی از کمبود دارو میتونه عوارضه بیشتر از عدم تزریق دارو داشته باشه
و اینجور بحثها نتیجه ای غیر از نگرانی نداره
همین
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : hessam , امین , چکاوک
(2013/08/27, 01:36 PM)kaveh_plus نوشته است: این بحث کمی الکی نیست؟؟؟؟
من این ماه هم اکستاویا گیرم اومد و دارم میزنم ولی ماه بعد چی؟؟ خب وقتی بتافرون نیست زیفرون میزنم
بدونه شک زیفرون نه کامل ولی نزدیک به بتافرون نتیجه داره(حتی نزدیک هم نباشه به هر حال درصدی از بتافرون نتیجه داره)
و باز هم بدونه شک تزریقه زیفرون بهتر از هیچیه
اون کسائی که توصیه بر عدم تزریقه زیفرون میکنند جایگزینه دیگه ای سراغ دارند که ما بی خبریم؟؟؟؟
اینجور بحثها چه نتیجه ای داره؟؟؟؟ غیر از نگرانی الکی برای کسانی که تازه دارو رو شروع کردن؟؟؟؟
angry2
کمی فقط کمی سعی کنیم منطقی فکر کنیم
این جور فکر کردن فقط احساسی و بدور از منطقه
کاوه جان...کسی توصیه نمیکنه که زیفرون نزنید...!مثلا من خودم مشکلاتمو با زیفرون گفتم.رفتم سراغ اکتوفرون...خیلیا تعجب کردن...اما باورتون نمیشه...انگار اکتوفرون بمن ساخته!!!چرا؟ چون من حتی بتافرون که میزدم پشت بندش همش داشتم مسکن میخوردم...هیچوقت هم عادت نکردم.اما اکتوفرون خیلی راحت بودم.وقتی به دکتر هم گفتم گفت انگار این بهت ساخته...خب حالا این بمن ساخته و زیفرون نساخته.آیا من دارم به دیده شک به زیفرون نگاه میکنم؟!!Dodgy من با دوستان دیگه دارن مشکلات خودشون رو با این دارو میگن.بعضی دوستان هم میگن مشکل نداریم.خب خدارو شکرAngelAngelBlush
الان من یک ماه اکتوفرون گرفتم 200 تومن و یک ماه هم نبود و بار بعد که رفتم بگیرم شد 923 هزار تومن.آیا شرکت زیفرون و یا هرکس دیگه که مسئول گرونی هست میاد بمن و امثال من جواب بده؟!!!! یا آقا سروش با اعصبانیت با صحبت دوستان برخورد میکنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!angry2angry2angry2angry2angry2angry2angry2angry2
 تشکر شده توسط : hessam , kaveh_plus , چکاوک
(2013/08/27, 02:01 PM)kaveh_plus نوشته است: حسام عزیزم واقعیتش من اصلا نگران و ناراحته دارو نبودم و نیستم
میدونی چرا ؟؟ چون واقعا مگه دارو چقدر رو سرعت بیماری اثر داره؟؟؟ (بیش از 40% ؟) حالا او 40 بشه 30 یا بشه 20 برای من مهم نیست
اما جدی این مسئله برای عده ای که تازه دارو رو شروع میکنند خیلی مهم به نظر میرسه(من کسی را میشناسم که میگفت خب من که دارم بتافرون میزنم دیگه نباید حمله داشته باشم ولی اینگونه نبود و باز هم حمله تجربه کرد)
من تو این چند سال به این باور رسیدم که استرس و نگرانی از کمبود دارو میتونه عوارضه بیشتر از عدم تزریق دارو داشته باشه
و اینجور بحثها نتیجه ای غیر از نگرانی نداره
همین
کاوه جان
این بحث ها برای من به شخص استرس نداره
و همین که می شنووم شما و سایر دوستان نگرانی و استرسی بابت این بازی هایی که برای دارو در می آورند(Smile (52)) ندارید یک دنیا از شکر گذار خدا میشم innocent0001.gif
انشالاه به همین گون باشه هر روز را بدون نگرانی سپری کنید و روز به روز بهتر باشید
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : امین , kaveh_plus , چکاوک
امین جان عزیزم
شما اکتوفرون را گفتی من هم بتافرون را میگم
دفعه اول و دوم 170 - بعد 210 - بعد 420 - بعد شد 1.600 !!!!
خب تا الان گرفتم ولی دیگه بیمه تکمیلیم هم سقفش پر شده و ماهه بعدی دیگه چیزی نمیده من هم دیگه نمیخوام بگیرم
ولی حرف من اینه که غصه بابته این مسئله عوارضش بیش از نبودنه داروئه
برای من و شما آرامش از همه چیز مهم تره

حسام بله ولی به این مسئله فکر کن که تو جمعیت اینجا من و شما چند سال تجربه زندگی با ام اس داریم و بقیه چقدر؟؟
من به اون جمعیته بیشتر فکر میکنم که نگرانه این مسائل هستن
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : hessam , امین , چکاوک
(2013/08/27, 02:20 PM)kaveh_plus نوشته است: امین جان عزیزم
شما اکتوفرون را گفتی من هم بتافرون را میگم
دفعه اول و دوم 170 - بعد 210 - بعد 420 - بعد شد 1.600 !!!!
خب تا الان گرفتم ولی دیگه بیمه تکمیلیم هم سقفش پر شده و ماهه بعدی دیگه چیزی نمیده من هم دیگه نمیخوام بگیرم
ولی حرف من اینه که غصه بابته این مسئله عوارضش بیش از نبودنه داروئه
برای من و شما آرامش از همه چیز مهم تره

منم حرف شمارو قبول دارم.تو یه پستی گفتم عوارض استرس نبود دارو و گرونیش بیشتر از نزدنشه.حداقل انگار برای خودم اینطوره...confused2confused2
منم از آونکس شروع کردم به ربیف رسیدم.با بتافرون 210 و 420 تومنی ادامه دادم .نبود اکستاویا زدم.گرون شدن و یا نبودن اومدم زیفرون.عین موش آزمایشگاهی... الان هم مشکلمون با زیفرون رو گفتیم...دلیل نداره دوستان که دارن اطلاعات و تجربیات خودشونو میگن بد برخورد بشه باهاشون...DodgyDodgy
 تشکر شده توسط : hessam , kaveh_plus
(2013/08/27, 02:02 PM)امین نوشته است:
من این ماه هم اکستاویا گیرم اومد و دارم میزنم ولی ماه بعد چی؟؟ خب وقتی بتافرون نیست زیفرون میزنم
بدونه شک زیفرون نه کامل ولی نزدیک به بتافرون نتیجه داره(حتی نزدیک هم نباشه به هر حال درصدی از بتافرون نتیجه داره)
اون کسائی که توصیه بر عدم تزریقه زیفرون میکنند جایگزینه دیگه ای سراغ دارند که ما بی خبریم؟؟؟؟
اینجور بحثها چه نتیجه ای داره؟؟؟؟ غیر از نگرانی الکی برای کسانی که تازه دارو رو شروع کردن؟؟؟؟
angry2
کاوه جان...کسی توصیه نمیکنه که زیفرون نزنید...!مثلا من خودم مشکلاتمو با زیفرون گفتم.رفتم سراغ اکتوفرون...خیلیا تعجب کردن...اما باورتون نمیشه...انگار اکتوفرون بمن ساخته!!!چرا؟ چون من حتی بتافرون که میزدم پشت بندش همش داشتم مسکن میخوردم...هیچوقت هم عادت نکردم.اما اکتوفرون خیلی راحت بودم.وقتی به دکتر هم گفتم گفت انگار این بهت ساخته...خب حالا این بمن ساخته و زیفرون نساخته.آیا من دارم به دیده شک به زیفرون نگاه میکنم؟!!Dodgy من با دوستان دیگه دارن مشکلات خودشون رو با این دارو میگن.بعضی دوستان هم میگن مشکل نداریم.خب خدارو شکرAngelAngelBlush
الان من یک ماه اکتوفرون گرفتم 200 تومن و یک ماه هم نبود و بار بعد که رفتم بگیرم شد 923 هزار تومن.آیا شرکت زیفرون و یا هرکس دیگه که مسئول گرونی هست میاد بمن و امثال من جواب بده؟!!!! یا آقا سروش با اعصبانیت با صحبت دوستان برخورد میکنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!angry2angry2angry2angry2angry2angry2angry2angry2
امین جان دوست عزیز من اصلا با عصبانیت جواب نمیدم. همه دوستان منو میشناسن. من تنها مشکلم. آقای حسام هست. چون متاسفانه ایشون عادت به سفسطه کردن دارن.
حمید پزشکهای تهران و رفت. خودم شخصا ب خانم یک غریبه رفتیم پیش دکتر صحراییان. .بعد از اون من اومدم شیراز. که نظر سه تا دکتر رو بپرسم. نیک سرشت-نیکنام -برهان حقیقی. مخصوصا دکتر حقیقی که واقعا. استاد بزرگی هست.
دوست گلم تمام این پزشکهاهم نظر بودن.همه تحصیل کرده ایشون تو دانشگاه شیراز بودن. هم دکترصحراییان. هم دکتر نیکنام. دکتر مقدسی و هم خود دکتر نیک سرشت که استادن
همه نظرات زنگ زدم به حمید گفتم. دقیقا تایید بر عملکرد داروبود . اینکه د ارو کاملا شخص هست. بیما ر داشتیم که به اکستاویا جواب ن داده اما به زیفرون جواب. داده. .مثل شما که به اکتوفرون. جواب دادی
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : امین , kaveh_plus , سمانه میم
(2013/08/27, 02:33 PM)sooorooosh نوشته است: آقای حسام هست. چون متاسفانه ایشون عادت به سفسطه کردن دارن.
sooorooosh
حسام=سفسطه
undecided2
من فقط نقل و قول کردم confused2
اگر نه همه را دوست دارم و دوست دارم با هم دوست باشیم
و موقعی که پست ها دوستان را می خوانم هرچی باشه به دیده و شادی و لبخند ونه جنگ و دعوا می خوانم و برداشت می کنم
laughing3laughing3laughing3
Angel
 تشکر شده توسط : امین
(2013/08/27, 02:33 PM)sooorooosh نوشته است:
(2013/08/27, 02:02 PM)امین نوشته است:
angry2
امین جان دوست عزیز من اصلا با عصبانیت جواب نمیدم. همه دوستان منو میشناسن. من تنها مشکلم. آقای حسام هست. چون متاسفانه ایشون عادت به سفسطه کردن دارن.
حمید پزشکهای تهران و رفت. خودم شخصا ب خانم یک غریبه رفتیم پیش دکتر صحراییان. .بعد از اون من اومدم شیراز. که نظر سه تا دکتر رو بپرسم. نیک سرشت-نیکنام -برهان حقیقی. مخصوصا دکتر حقیقی که واقعا. استاد بزرگی هست.
دوست گلم تمام این پزشکه. هم نظر بودن.همه تحصیل کرده ایشون تو دانشگاه شیراز بودن. هم دکترصحراییان. هم دک نیکنام. دکت مقدسی و هم خود دکتر نیک سرشت که استادن
همه نظرات زنگ زدم به حمید گفتم. دقیقا تایید بر عملکرد داروبود . اینکه د ارو کاملا شخص هست. بیما ر داشتیم که به اکستاویا جواب ن داده اما به زیفرون جواب. داده. .مثل شما که به اکتوفرون. جواب دادی
سروش جان ما هم از اول داریم همینو میگیم.اینجا پستی هست در مورد زیفرون...من هم که استفاده کردم تجربیات خودمو گفتم.نه من و نه آقا حسام قصد نداریم کسیو بترسونیم که آقا نزنید چون ایرانیه!!!!بعد چند سال و سفرهای مارکوپلویی بین داروها و پزشکان به این نتیجه رسیدیم که هر دارویی برای یه عزیزی خوب جواب میده.چه جسمی و چه روحی
 تشکر شده توسط : hessam , sooorooosh , kaveh_plus

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15(current)
  • 16
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال