• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زيفرون به جاي بتا فرون ؟ (بحث های 2011 - 2013)
سلام به همه دوستاي گلم icon_question
يك هفته پيش مثل هميشه رفتم پيش دكترم تا جواب ازمايشات خونم رو ببينه خوشبختانه همه چيز خوب بود اما بهم گفت كه از اين به بعد بايد به جاي بتافرون از زيفرون استفاده كنم
ازش پرسيدم خب چرا همين بتافرون رو نزنم و دكترم گفت كه بدنم بايد به زيفرون عادت كنه چون شايد بتافرون ديگه گير نياد يا قيمتش بيشتر بشه confused
به ناچار و به حرف دكترم كه بدنم بايد عادت كنه زيفرون رو گرفتم ولي فرقش با بتافرون از زمين تا اسمونه confused
اغراق نميكنم ولي يه چيزي فراتر از افتضاحه angry2 angry2
سرنگش به قدري بد هست كه موقع تزريق ده نفر بايد كمك كنن تا سرنگش تكون بخوره و تزريق انجام بشه
اصلا پايين نميرفت اينقد سفت بود confused
حالا سرنگ هيچ سر سوزنش هم كه بدتر angry2 داغونه ها confused2
نميدونم چي بگم فقط واسه تهيه كننده هاي اين دارو متاسفم angry
تحمل كردن درد و سوزش دارو كم بود بايد درد سر سوزن هم تحمل كنم rolleyes
قول دادم عكس سرنگ رو براتون بذارم در اولين فرصت اينكارو ميكنم
من فقط يه دفه فعلا تزريق كردم و شبش تا صبح پر پر زدم love51
نميدونم چيكار كنم ادامه ام يا نه؟
ميخواستم بدونم كسي تجربه ي استفادشو داره؟ confused2
 تشکر شده توسط : hamid , TootFarangi , earth , najva , ساغر , Ermia , sooorooosh , DavidBili , paeazan , برگ 7 , نازی ی , چکاوک , سیامک 8 , kohedard
خوب به دکتر بگو هنوز که نایاب نشده . اگر شد اون موقع تجویز کن ، چه فرقی می کنه که زودتر میخواد عادت کنی ؟ میتونی نپذیری. آدم تا وقتی مجبور نشده که نباید داروشو عوض کنه.
من الان سینووکس میزنم ، اگه دکتر بگه از این به بعد آونکس بزن ، تا مطمئن نشدم که حتما لازمه ، با این که خارجیه ، باز می ترسم بزنم. میترسم بهم نسازه.
ببخشید این نظر من بود .شاید درست نگم.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : warrior , melody , earth , Aynaz , kohedard
شده ماجرای رسیژن!
منم یه بار ربیف گیرم نیومد رسیژن گرفتم...اما...angry3
انگاری آب ریختن تو سرنگ...هیچ خاصیتی نداشت...سه هفته بعدش حمله دست داد...دکتر هم کلی دعوام کرد...گفت داروی ایرانی به درد نمیخوره!icon_cry
وقتی احساس میکنی داری به بن بست میرسی و زندگی خیلی تخیلی شده به یاد بیار که قبلا هم اینطوری شده بود ولی گذشت. این لحظات فرصتهایی برای بزرگ شدن هستند.icon_biggrin
 تشکر شده توسط : DavidBili , برگ 7 , kohedard
من جای تو بودم قبول نمیکردم . فعلا که قیمت دارو به حالت قبل برگشته و دارو موجوده !
پس تا موقعی که هست لااقل باید استفاده کرد . حالا بعدش که نایاب شد یا گرون شد یا .... میشه تصمیم گرفت که چیکار کرد .

ولی با همه این حرفا پیشنهاد میکنم حالا که خواسته یا ناخواسته دارو رو خریدی یه چند باری استفاده کن شاید واقعا خوب باشه . از رو عوارض هم نمیشه تو یک ماه اول فهمید که دارو عوارض داره یا نه چون بتافرون هم اوایلش واسه هممون عوارض داشت .

منم یه چند تا سوال و درخواست دارم .
مثل فربد ازت تقاضا دارم که چند تا عکس از بسته و سرنگ و ویال و سر سوزن و ... بندازی و بزاری تو سایت .
سوالمم اینه که دارو رو چند خریدی ؟
تو بستش همون 15 تاست ؟
روش اماده سازیش چجوریه مثل بتافرون یا فرق داره ؟

ممنون
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : melody , zaynab , TootFarangi , DavidBili , paeazan , sargol , نازی ی , kohedard
حتما عكسشون رو ميذارم
زيفرون رو با بيمه 30 هزار تومن خريدم angry2
تعدادش همون 15 تاست
اماده سازيش هم تقريبا مشابه بتافرون هست اما خب سرنگ وسر سوزن خيلي بدي داره كه اصلا تكون نميخوره واسه همين موقع تزريق خيلي مشكله
اما بتافرون هم بسته بندي خوب و مرتب و تميزي داشت هم سرنگ نرم و سر سوزن نازك و ظريفي داشت و مسلما كار باهاش خيلي راحت بود من بتافرون رو با دستگاه ميزدم فقط دردش يك يا 2 ثانيه بود اما اين زيفرون باورتون نميشه اشكم در اومد rolleyes
 تشکر شده توسط : zaynab , TootFarangi , hamid , برگ 7 , نازی ی , kohedard
یک سوال فنی بپرسم ؟
راستی گفتن به من که آب مقترش مثل پینیسیلین شیشه ای هست باید شیشه اش رو بشکنیم و بکشیم تو سورنگ و بعد مخلوط کنیم و .... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو انجمن یکی می گفت اینطوری حالا می خوام ببینم راست گفته ؟ confused2
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : melody , kohedard
[quote='Milo' pid='110418' dateline='1315413567']
یک سوال فنی بپرسم ؟
راستی گفتن به من که آب مقترش مثل پینیسیلین شیشه ای هست باید شیشه اش رو بشکنیم و بکشیم تو سورنگ و بعد مخلوط کنیم و .... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تو انجمن یکی می گفت اینطوری حالا می خوام ببینم راست گفته ؟ confused2

آره عزيزم آب مقطرش جداس و بايد سرش رو بشكنم و بعد با سرنگ مخلوطش كنم confused
خيلي پشيمونم كه اين دارو رو گرفتم sad2
فكر نميكردم اينقد بد باشه angry2 rolleyes
 تشکر شده توسط : TootFarangi , kohedard
من به دکترم گفتم جای اکستاویا زیفرون بزنم ...گفت :من تایید نمیکنم angry2

منم دوباره اکستاویا گرفتم
وای بچه ها داشتیم زندگیمونو میکردیما خدا از سرشون نگذره
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : melody , ساغر , برگ 7 , kohedard
من چند ماه بیشتر از دوره سه سالی که حداقل مصرف داروهای اینترفرون بود باقی نمونده بود. من آونکس می زدم. چند ماه بیشتر نمونده بود که سینوکس اومد دکترم شدیدن اصرار داشت که من حتی با قرض اون چند ماه رو هم همون آونکس بزنم هیچ اصراری به رد یا قبول سینوکس نداشت. فقط می گفت من سینوکس رو نمی شناسم. اما آونکس رو کاملن می شناسم و امتحانش رو پس داده. اینکه اصرار دارم تا انتها از آونکس استفاده کنی اینه که اگه یه وقت مشکلی برات پیش اومد بدونیم که از ناحیه دارو نبوده اگه تو تو این چند ماه که از دوره سه ساله مونده داروت رو عوض کنی اینکه بفهمیم از ناحیه تغییر دارو بوده سخته بنابراین به هر شکلی شده تا پایان دوره همون آونکس رو استفاده کن. اما الان که یه چیزی حدود سه ساله که از اومدن سینوکس به بازار می گذره دکتر من معتقده که سینوکس هم خوبه و فقط شکل و فرمش متفاوته وگرنه پروتیین همون پروتیینه. و از خارج میاد. اینم بگم یک ماه به کل آونکس نبود. و همه بیمارها رو مجبور کردند که سینوکس استفاده کنند (البته استثناهایی وجود داشت که همه می دونند کیا بودند). خلاصه من چهار تا سینوکس زدم که با سرزنش شدید دکترم و انجمن ام اس مواجه شدم. دکترم می گفت من کاری ندارم که سینوکس خوبه یا بده آنچه که هست اینه که آونکس و سینوکس دو داروی متفاوت هستند. شاید اصلن سینوکس بهتر از آونکس باشه من به اینها کاری ندارم آنچه برای من مهمه اون دوره سه ساله هست. اما به نظر من سینوکس خیلی بهتر بود یعنی برای من خیلی بهتر بود. نه تبی نه دردی ولی خب به قول دوستان شکل و فرم پکش خیلی متفاوت و بی کلاس بود. آونکس کجا سینوکس کجا.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : melody , نازی ی
(2011/09/07, 09:07 PM)sama نوشته است: من به دکترم گفتم جای اکستاویا زیفرون بزنم ...گفت :من تایید نمیکنم angry2

منم دوباره اکستاویا گرفتم
وای بچه ها داشتیم زندگیمونو میکردیما خدا از سرشون نگذره

جدي؟ پس چرا دكتر من تاييدش كرد confused2 و گفت بدنت بايد بهش عادت كنه
بچه ها حالا چيكار كنم به نظرتون؟ confused2

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی