•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14(current)
  • 15
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زيفرون به جاي بتا فرون ؟ (بحث های 2011 - 2013)
بهار جان من تا حالا تا هر وقت بتافرون بوده همونو زدم وهر وقت نبوده صبر کردم تا بياد. ضمن اينکه منابع معتبرى هم بهم گفتن زىفرون رو فراموش کن وبا هر سختي هست همون بتافرون رو تهىه کن.Shy
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : hessam
(2013/08/26, 06:29 PM)برگ 7 نوشته است: بهار جان من تا حالا تا هر وقت بتافرون بوده همونو زدم وهر وقت نبوده صبر کردم تا بياد. ضمن اينکه منابع معتبرى هم بهم گفتن زىفرون رو فراموش کن وبا هر سختي هست همون بتافرون رو تهىه کن.Shy
نه دوست عزیز. اصلا اینطور نیست که میگی. زیفرون دارویی ه که عملکرد داشته روی بیمار ها. اینو همه ی دکترهای خوب میگن و برای بیمارهاشون هم تجویز میکنن. اینکه استقبال ازش کمه شاید به خاطر درد تزریق برای بعضی هاست شاید هم یه جور کم لطفی ه. فکر نمیکنم نزدن دارو اصلا یه صلاح هیچکدوم از ما باشه. شاید برای بعضی ها تهیه بتافرون با این قیمت ممکن نباشه. این درست نیست که بخوان منتظر بمونن تا بتا ارزون بشه. چون همه ی ما میدونیم شاید ما منتظر بمونیم، اما " ام اس منتظر نمیمونه". پس بهتره با خیال راحت دوستامون زیفرون رو شروع کنن و استرس دارو رو نداشته باشن. من خودم بتا میزدم الان زیفرون می زنم.مشکلی هم ندارم. با بهترین دکترهایی که روی ام اس کار میکنن هم صحبت کردم. عملکرد دارو اثبات شده است.
 تشکر شده توسط : امین , hamid , برگ 7 , سمانه میم
(2013/08/27, 12:29 PM)یه غریبه نوشته است:
(2013/08/26, 06:29 PM)برگ 7 نوشته است: بهار جان من تا حالا تا هر وقت بتافرون بوده همونو زدم وهر وقت نبوده صبر کردم تا بياد. ضمن اينکه منابع معتبرى هم بهم گفتن زىفرون رو فراموش کن وبا هر سختي هست همون بتافرون رو تهىه کن.Shy
نه دوست عزیز. اصلا اینطور نیست که میگی. زیفرون دارویی ه که عملکرد داشته روی بیمار ها. اینو همه ی دکترهای خوب میگن و برای بیمارهاشون هم تجویز میکنن. اینکه استقبال ازش کمه شاید به خاطر درد تزریق برای بعضی هاست شاید هم یه جور کم لطفی ه. فکر نمیکنم نزدن دارو اصلا یه صلاح هیچکدوم از ما باشه. شاید برای بعضی ها تهیه بتافرون با این قیمت ممکن نباشه. این درست نیست که بخوان منتظر بمونن تا بتا ارزون بشه. چون همه ی ما میدونیم شاید ما منتظر بمونیم، اما " ام اس منتظر نمیمونه". پس بهتره با خیال راحت دوستامون زیفرون رو شروع کنن و استرس دارو رو نداشته باشن. من خودم بتا میزدم الان زیفرون می زنم.مشکلی هم ندارم. با بهترین دکترهایی که روی ام اس کار میکنن هم صچبت کردم. عملکرد دارو اثبات شده است.

من خودم بدون ترس از تزریق و یا مسئله دیگه و فقط بخاطر گرونی بتافرون رفتم سراغ زیفرون...اما وقتی دزش به نصف رسید حساسیت شروع شد.ساعت دو نصف شب از خارش شدید بیدار شدمangry3sad2 با تنگی نفس خفیف(انصافا شدید نبود) صبح بیدار شدمbadtastebadtastebadtaste
خب پس خواهش میکنم نگین ترس باعث میشه یا فقط دکتر خوب میگه بزنید!!!همه مشکلاتو برای همه عزیزان در نظر بگیرین مخصوصا تو بیماری ماwink2wink2
 تشکر شده توسط : simin , hessam
دوست عزیز من اولش گفتم که عملکرد دارو روی بدن های مختلف فرق داره. من درد تزریق دارم ولی یکی از دوستای خودم هست که با بتا مشکل داشت که با زیفرون نداره.
حرف من اینه: بدون ترس زیفرون رو شروع کنید و ادامه ی درمان با زیفرون رو با توجه به شرایطتون به دکترتون بسپارید.
توی شرایطی که ما هستیم قدرت انتخاب زیادی نداریم. وقتی یه دکتر که همه به علم ش اعتماد دارن این دارو رو تایید میکنه، شاید کار درستی نباشه نزدن دارو.
 تشکر شده توسط : hamid , zenith , kaveh_plus , نازی ی , سمانه میم , برگ 7
بله بله.منم میگم بزنید.منم میگم یکی مثل من دچار مشکل میشه.حرفم در مورد متنی بود که الان گفتین...اینکه فقط دکترای خوب میگن بزنید یکم ایراد دارهwink2wink2
اینکه وقتی من زیفرون تزریق میکردم سر سوزن تو پوستم نمیرفت و پوستمو زخم که نه اما جای سوزن رو پوستم موند اما سوزن تو پوستم نرفت!!این دیگه ایراد از دکتر یا بیمار نیستlaughing3laughing3laughing3
 تشکر شده توسط : zenith , hessam , یه غریبه
(2013/08/27, 12:29 PM)یه غریبه نوشته است: نه دوست عزیز. اصلا اینطور نیست که میگی. زیفرون دارویی ه که عملکرد داشته روی بیمار ها. اینو همه ی دکترهای خوب میگن و برای بیمارهاشون هم تجویز میکنن.
در مورد دکتر خوب کی هست و چه کسی هست اصلا ملاک شناسایی دکتر خوب چی هست باید بدونیم چیه icon_cryicon_cry
ولی من از دکتر سیگارونی بعد از جلسه پرسش و پاسخ شنیدم نمونه ایرانی بتافرون تحقیقات کم روش شده و برای آنها شناخته شده نیست Smile (52)Smile (52)

تازه من چند نفر را می شناسم که بخاطر گرانی بتافرون به بین زیفرون و سینوکس پزشکشان سینوکس را نسخه کرده چون نزدیک 8 سال سینوکس همانند نمنه خارجی خودش عمل کرده (از لحاظ عوارض و تاثیرات دارویی مورد انتظار)
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : paeazan , امین
دوست ععزیزی که میگی منبع معتبر داری که گفته زیفرون نزنید لطف میکنی منبعت رو معرفی کنی؟
بعدشم تو این بی دارویی میدونی چند تا از دوستای ما دارن زایفرون میگیرن؟ جنابعالی میای میگی بدرد نخوره؟
من رفیقم داره زیفرون میزنه خیلی هم روش حساسم. دیگه انقدر دنبال این دارو رفتم تا یه نفر که برام خیلی عزیزه و خیلی بهم نزدیکه رفت نتایجش رو گرفت. خداییش گفت دارو عملکرد داره. قسم دارم میخورم. خودم هم ربیفی هستم
صد در صد بتا نمونه اصل هست. قدیمیترین داروی ام اس دنیاست. بود که بود. اما اگر نبود بدون هیچ بد دلی و پیش داوری مضحکی زیفرون بزنید.
طرف نورولوژیست. هست داداش خودمه. میگه ربیف بهت ساخته دست نباید بزنیم. ولی اگر لازم شد بری رو این دارو هیچ مشکلی نداره. لطفا الکی تو دل کسی رو خالی نکتید

حسام جان. جنابعالی کلا دوست داری جرو بحث کنی. کلا علاقه داری به اینکه جو رو ملتهب کنی. جنابعالی ربیف میزنی.
تا حالا هم این دارو رو پخش زنده ندیدی.
میشه لطف کنی تو موضوعی که هیچ ارتباطی بهت نداره دخالت نکنی؟ ممنون میشم از شما
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : یه غریبه , kaveh_plus , سمانه میم
(2013/08/27, 01:10 PM)sooorooosh نوشته است: حسام جان. جنابعالی کلا دوست داری جرو بحث کنی. کلا علاقه داری به اینکه جو رو ملتهب کنی. جنابعالی ربیف میزنی.
تا حالا هم این دارو رو پخش زنده ندیدی.
میشه لطف کنی تو موضوعی که هیچ ارتباطی بهت نداره دخالت نکنی؟ ممنون میشم از شما

سروش جان من جرو بحثی نکردم نمی دانم چرا این گونه برداشت می کنید
ببخشید ببخشید
نمی دانستم فقط به شما ارتباط دارهlaughing3laughing3

من هم خواستم به دوست مان گوش زد کنم از سخن یا اعتقاد پزشکی را که بیان می کنند اسم فرد را بیاورند که بدانیم کی هست
همانند دکتر نبوی که افرادی مثل من و امثال که بیمار ام اس هستند من را به سمت رها کردن دار جهت می دهند که البته کار اشتباهی هم هست
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : امین
آقا حسام. اینکه میگی:" تازه من چند نفر را می شناسم که بخاطر گرانی بتافرون به بین زیفرون و سینوکس پزشکشان سینوکس را نسخه کرده چون نزدیک 8 سال سینوکس همانند نمنه خارجی خودش عمل کرده (از لحاظ عوارض و تاثیرات دارویی مورد انتظار)" به نظر درست نیست.
اینکه از بتافرون دارو رو switch کنن روی سینووکس در حالت عادی کار عاقلانه ای نیست و باید دید دکتر با توجه چه شرایطی که بیمارش داشته دارو رو از high dose به low dose تغییر داده. کسی که داروی high dose میگیره و این دارو روی بدنش جواب داده نباید داروش رو عوض کنه. نهایتا اگه بنا به دلایلی بخوان دارو رو عوض کنن، کسی که high dose میزنه میرن روی یه high dose دیگه. که اونم در شرایط عادی کار درستی نیست. یعنی اگه بیمار روی high dose هایی مثل بتا بدنش پاسخگو باشه، حتی درست نیست بره روی ربیف که اونم high dose هست ولی از یه خونواده ی دیگه است. سینووکس که دیگه low dose هست و جای خود داره.
 تشکر شده توسط : sooorooosh , kaveh_plus , نازی ی
این بحث کمی الکی نیست؟؟؟؟
من این ماه هم اکستاویا گیرم اومد و دارم میزنم ولی ماه بعد چی؟؟ خب وقتی بتافرون نیست زیفرون میزنم
بدونه شک زیفرون نه کامل ولی نزدیک به بتافرون نتیجه داره(حتی نزدیک هم نباشه به هر حال درصدی از بتافرون نتیجه داره)
و باز هم بدونه شک تزریقه زیفرون بهتر از هیچیه
اون کسائی که توصیه بر عدم تزریقه زیفرون میکنند جایگزینه دیگه ای سراغ دارند که ما بی خبریم؟؟؟؟
اینجور بحثها چه نتیجه ای داره؟؟؟؟ غیر از نگرانی الکی برای کسانی که تازه دارو رو شروع کردن؟؟؟؟
angry2
کمی فقط کمی سعی کنیم منطقی فکر کنیم
این جور فکر کردن فقط احساسی و بدور از منطقه
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : یه غریبه , نازی ی , hessam , paeazan , hamid , چکاوک

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14(current)