•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟
ممنونم از لطفتون باز دوستان بخونن و نظرشونو بگن ممنون میشم
سلام من حدود خرداد ماه یه استرس بدی داشتم بعدش اینجوری شد که یه بعد ظهر خوابیدم بیدار شدم دیدم پاهام گزگز میکنه بعد چند روز فقط محدود شد به پای چپم و چطور بگم گزگز نیس یه حس بدیه که توشه بعد یه حس برق گرفتگی دارم توی پشت سرم و ساق پام تو حالت عادی فقط وقتی عصبی میشدم میومد و بعدشم سریع رفع میشد ولی الان بی دلیل هستش گاهی اوقات و سریع رفع میشه مثلا در حد صدم ثانیه ایه معمولا صبحاس بعد این حس بدو تو نیمه چپ صورتمم دارم ینی نه گزگز میکنه ن بی حسه فقط یه حس بد و سنگین دارع که زیاد شدید نیسش میخواستم بدونم نیازی هست در مورد ام اس نگران باشم و برم دکتر یا نه از استرسی بودنمه؟
بعد یه سری علایمم هست نمیدونم شاید بی ربطه ولی همونطرف صورتم که سنگینه تو حالت عادی درد نداره ولی به گیجگاه دس میزنم حس درد و کوفتگی داری و این که گاهی اوقات جلو چشمام لکه های سیاه هست (البته از بچگی میدیدمشون) و این که هفده سالمه smilingاینارو گفتم اگر کمکی میکنه به راهنمایی لطف کنید راهنماییم کنید happy0065.gif
 تشکر شده توسط : siamak.m.h
سلام
والا اینایی که گفتی اکثرش علائم ام اس و کلی بیماری دیگه هست و فقط با علائم نمیشه تشخیص داد.
کلا که نگران نباش حالا چه ام اس چه هر بیماری چه هیچ کدوم smiling
ولی شاید بد نباشه پیگیری کنی و یه ام ار ای بدی
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : alireza1111 , hadisss
سلام
ببین اون حالتی که میگی نه گزگز بوده نه برق گرفتگی من یه مدتی تو گردن و دست چپم داشتم، وقتی ایجاد میشد هر ۱۰ثانیه به اندازه ۱ثانیه میومد و میرفت، تا نیم ساعت ۱ساعت، بعد پالس کورتون گرفتم بهتر شد اومد فقط رو دستمhappy0065.gif ولی ببین من ام اس دارم و روی نخاعم پلاک هست اونا اذیت کردن، تو ممکنه مشکل دیگه‌ای داشته باشی، علائمی که میگی بقول حمید میتونه مربوط به خیلی بیماری ها باشه که تشخیصش با پزشک متخصصه، اون لکه های سیاه چشمت ک از بچگی داشتی اگر دیدن یچیزایی مثل تار مو هست اون برای همه افراد هست نگران نباش.
برای علائمت حتما پیش نورولوژیست برو احتمالا ام آر آی بده بهت، حتما پیگیری کن، هر بیماری باشه اگر امروز بفهمی و درمانش رو شروع کنی از فردا بهتره
 تشکر شده توسط : hamid
سلام چند وقت پیش پس از استفراغ و بیدار شدن از خواب احساس کردم از پشت سرم سمت چپ دقیقا پشت چشم چپم ی حس برق گرفتگی شدید گرفتم که از نوک انگشتان سمت چپ هم خارج شد. حدود سه چهار ثانیه طول کشید.از اونروز چشم چپم به نورسفید و نور موبایل شدید حساس شد.نمیتونستم از لحاظ ذهنی تمرکز کنم. و پلک هام نامنظم شدن.چشم چپم پلکش بالاتر رفته و نامنظم جلوه میده.از اونروز سرگیجه حس سوزش در ران پا در دو پا و بیحالی داشتم.ام ار ای مغز نخاع و گردن سالم بود.معاینه ته چشمم هم ورم در ناحیه ماکولا نشان داد.چشم چپم مردمکش هم یکم گشاد تر شده .پریمتری چشمم هم سالم بودولی شدید به نور حساس شده بود با درد.الانم گاهی چشمم درد میگیره.دلیلش چی میتونه باشه؟ گرما حالمو خوب میکنه سر درد و چشم دردم میره.۶ ماه گذشته رفته رفته خوب میشم‌فقط نگرانم ام اس اینا باشه.از خواب بیدار شدنی گاهی گیج میشم مردمک چشمم هم یکم بزرگتر میشه چشم چپ بیشتر در نور تاریک

اینم عکس چشمام بعد اون جریانات
http://uupload.ir/files/zssu_download.jpeg
(2018/08/21, 06:36 PM)Nadertaghvai نوشته است: سلام چند وقت پیش پس از استفراغ و بیدار شدن از خواب احساس کردم از پشت سرم سمت چپ دقیقا پشت چشم چپم ی حس برق گرفتگی شدید گرفتم که از نوک انگشتان سمت چپ هم خارج شد. حدود سه چهار ثانیه طول کشید.از اونروز چشم چپم به نورسفید و نور موبایل شدید حساس شد.نمیتونستم از لحاظ ذهنی تمرکز کنم. و پلک هام نامنظم شدن.چشم چپم پلکش بالاتر رفته و نامنظم جلوه میده.از اونروز سرگیجه حس سوزش در ران پا در دو پا و بیحالی داشتم.ام ار ای مغز نخاع و گردن سالم بود.معاینه ته چشمم هم ورم در ناحیه ماکولا نشان داد.چشم چپم مردمکش هم یکم گشاد تر شده .پریمتری چشمم هم سالم بودولی شدید به نور حساس شده بود با درد.الانم گاهی چشمم درد میگیره.دلیلش چی میتونه باشه؟ گرما حالمو خوب میکنه سر درد و چشم دردم میره.۶ ماه گذشته رفته رفته خوب میشم‌فقط نگرانم ام اس اینا باشه.از خواب بیدار شدنی گاهی گیج میشم مردمک چشمم هم یکم بزرگتر میشه چشم چپ بیشتر در نور تاریک

دقیق ترین یا شایدم تنها ترین راه تشخیص قطعی ام اس ، انجام ام ار ای هست که خب انجام دادی و میگی پلاک نداشتی .
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
(2018/08/21, 06:36 PM)Nadertaghvai نوشته است: سلام چند وقت پیش پس از استفراغ و بیدار شدن از خواب احساس کردم از پشت سرم سمت چپ دقیقا پشت چشم چپم ی حس برق گرفتگی شدید گرفتم که از نوک انگشتان سمت چپ هم خارج شد. حدود سه چهار ثانیه طول کشید.از اونروز چشم چپم به نورسفید و نور موبایل شدید حساس شد.نمیتونستم از لحاظ ذهنی تمرکز کنم. و پلک هام نامنظم شدن.چشم چپم پلکش بالاتر رفته و نامنظم جلوه میده.از اونروز سرگیجه حس سوزش در ران پا در دو پا و بیحالی داشتم.ام ار ای مغز نخاع و گردن سالم بود.معاینه ته چشمم هم ورم در ناحیه ماکولا نشان داد.چشم چپم مردمکش هم یکم گشاد تر شده .پریمتری چشمم هم سالم بودولی شدید به نور حساس شده بود با درد.الانم گاهی چشمم درد میگیره.دلیلش چی میتونه باشه؟ گرما حالمو خوب میکنه سر درد و چشم دردم میره.۶ ماه گذشته رفته رفته خوب میشم‌فقط نگرانم ام اس اینا باشه.از خواب بیدار شدنی گاهی گیج میشم مردمک چشمم هم یکم بزرگتر میشه چشم چپ بیشتر در نور تاریک

سلام این علایمی که شما میگید میتونه دلیل چندین و جندین بیماری باشه... و بنظزم اینهمه نگرانی شما برای اینکه حتما ام اس باشه واقعا بی دلیله. تا جایی که من میدونم امکان نداره کسی ام اس داشته باشه و داخل نخاع و یا مغزش حداقل یکی پلاک نداشته باشه
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
به من تشخیص میگرن دادن.میگرن پشت سری علایمش چیه کسی میدونه؟

حالت تکان خوردن گاه به گاه ،سرگیجه واقعی نه،مثل حس شناور بودن داشتم،چشمم هم تاثیر گذاشته میگرن، اوایل از فشار بیشتر تو ماکولای چشمم مایع اومد،سمت چپ بدنم گاهی برای یکی دو ساعت حالت خاصی پیدا میکنه موازی با حس گیج شدن سر ک یکطرفه اس.و گاهی هم حس میکردم زیر پای چپم اب هست انگاری.شروع بیماریمم با یگ استفراغ شدید بود

اوایل حالت ویبره مانندی هم تو پای چپم داشتم. انگار توش ویبره میزد خفیف.و حالت سوزش در ران هر دو پام.چشم چپم که سر دردمم پشت اون بود به نود سفید حساس شده بود.نور سفید ته چشمامو به درد می آورر.ام ار ای هیچی نشون نداد.معاینه ته چشمم هم سر عصب سالم بود
دوستان سوزن سوزن شدن چه جوریه!؟ من از آذر ۹۶ متوجه شدم ام اس دارم. خیلی میخونم این اصطلاحه سوزن سوزن شدنو.. اما نمیدونم همونیه که فکر میکنم یا نه.. من وقتی خیلی احساساتی بشم یا هیجان زده بشم، نصف سرم به شدت تیز تیز میشه... مثل مور مور شدن موهای بدن.. اما حسه اذیت کننده ایه..
Information 
سلام دوستان
من دو ماه بود یک قسمت از باسنم بی حس بود
بعد از یک ماه دستو پام یه ضعف شدید گرفتن همراه با سرگیجه شدید و بی حالی و اسهال
دکتر مغزو اعصاب رفتم برام ام ار ای مغزو گردن و نخاع بدون تزریق نوشت انجام دادم ولی سالم بود هیچ چیزی مشاهده نشد 
بعد از چند روز یک دفه کل سمت چپ بدنم بی حس شد یعنی کامل بی حس نشده ولی حسش نصف شده  و تاری دید هم اضافه شده هر بار یه چشمم تار میبنه لرزش دست گرفتم موقع خواب کل بدنم خواب میره تا بیدار میشم یه دور میزنم خوب میشه از امروز هم سمت راست صورتم احساس میکنم بی حس میشه چندتا دکتر مغزو اعصاب رفتم سونو گرافی مغز انجام دادن سالم بود چکاپ کامل دادم سالم بود نوار مغز دادم دکتر گفت کمی خون رسانی سمت چپ بدنت ضعیفه احتمالا بی حسی از اون باشه ولی من الان نزدیک یک ماهه بی حسی دارم ایا ممکنه ام اس داشته باشم ولی ام ار ای سالم نشون داده باشه؟؟؟؟

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیاباتب بیماری ام اس تشدیدمیشود؟ sargol 5 6,799 2018/09/25, 12:36 AM
آخرین ارسال: Atenavakili
  بیماری توموفکتیو ام اس چیست؟ qwerty 8 8,192 2018/08/02, 08:32 PM
آخرین ارسال: نیماجعفری
  ام اس و بیماری CML Mtt 7 3,809 2018/02/01, 10:34 AM
آخرین ارسال: Mtt
  مشکلات جنسی در بیماری ام اس پرستو احمدی 26 28,617 2017/07/27, 12:16 AM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  آیا علایم من نشانه حمله است ؟ m.moza 87 46,339 2015/06/25, 09:36 AM
آخرین ارسال: ehsanm
Rainbow آیا شوک عصبی یا هیجان میتواند باعث بی حسی یا عود بیماری شود ؟ Hasty 39 27,299 2014/08/21, 11:40 AM
آخرین ارسال: همراز
Rainbow میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری رنگین کمان 37 18,879 2014/04/13, 09:30 AM
آخرین ارسال: حکمت خدا
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,555 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
Rainbow تاثیر گرما بر بروز علایم ام اس sadaf 43 28,135 2014/01/23, 01:29 PM
آخرین ارسال: sargol
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,137 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست