•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟
از اينكه وقتتون رو گذاشتيد و پاسخ داديد تشكر ميكنم
فقط اگه ممكنه جواب سوال اخر بنده رو بديد
همون طور که سمیرا جان گفتن ، به پزشک متخصص که مورد اعتمادتون باشه مراجعه کنید.
ولی حتما شما میخواهید بدونید ما که مبتلا هستیم آیا همین علایم رو داریم ؟
باید بگم بعضی مبتلایان خیلی از این علایم رو ممکنه نداشته باشن . همه مثل هم نیستن.
در ام اس کرختی دست و پا بدون علتِ شناخته شده هست ، نه این که در اثرِ تکیه دست به جایی یا فشار بر دست باشه.

اون تاپیک «آیا من ام اس دارم» که مهسا جان اشاره کردن ، به دلایلی که در پست آخر گفته شد بسته شده ولی از مطالبش میشه استفاده کرد.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : past , سمیرا67 , آنا
(2017/07/14, 12:35 PM)past نوشته است: از اينكه وقتتون رو گذاشتيد و پاسخ داديد تشكر ميكنم
فقط اگه ممكنه جواب سوال اخر بنده رو بديد

خواهش میشه. امیدوارم کمکتون کرده باشه.
خواب رفتن دست وپا و کرختی اونا ممکن نشونه ای از بيماری های متابوليک مثل ديابت، تيروئيد، عفونت و کمبود ويتامين باشه. مهم تر اون اینه که ضعف و بی حسی ناگهانی در يک يا دوتا از اندام بدن باشه در اون صورت میتونه اخطاری برای بيماری ام اس يا سکته مغزی باشه اونم فقط در حده یه فرضیه اما خواب رفتن دست و پا در همه موارد خطرناک نيست و مي توانه یه عارضه کوتاه مدت باشه که ناشی از قرار گرفتن بدن تو وضعيت نامناسب يا عوارض مصرف دارو باشه. اون کرختی باید جدی گرفته بشه که یکی از این شرایط رو داشته باشه اینکه بعد از صدمه به سر و گردن و ستون فقرات يا با ناتوانی تو راه رفتن باشه، کاهش هوشياری باهاش باشه، با اختلال تکلم همراه باشه،با عدم تعادل و درد شديد همراه باشه، البته اختلالات بينايی و ناتوانی در کنترل ادرار و ضعف اندام حرکت هم میتونه از مواردی باشه که در صورتی که همراه کرختی اتفاق بیفته اون کرختی باید جدی گرفته بشه.
به اندوه خود لبخند بزن...
سلام دوستان
من تازه عضو شدم. ببحشید اگه جای اشتباهی سوالم رو میپرسم. من حدود یه سالی هست یه سری علائم دارم و چون ایران نیستم خیلی دسترسی خوبی به دکتر ندارم. البته پارسال یه ام ار ای دادم و دکتر چیزی تشخیص نداد ولی من همچنان علائم پیش رونده دارم. این هم یه لیستی از مشکلاتم:
- لرزش داخل دست و پام . طوری که گاهی اون قدر میلرزه دستام (البته نمود بیرونی نداره)و بی جونه که برای کار با کیبورد یا نکه داشتن چیزی مشکل دارم.
- خستکی و درد شدید گردنم بدون هیچ دلیلی.
- عصبی خیلی شدید هستم.
- درد زانو دارم.
- گزگز شدید دست و پام و گاهی صورتم .بعضی موقعها مخصوصا موقعی که عصبی میشم یا استرس دارم.
- در مواجهه با ادما همه این علائم بیشتر و بیشتر میشه .
- از نظر ذهنی هم به نظرم افت کردم.
- افسردگی هم فکر کنم دارم.
- یه فشار عصبی همیشه دارم حتی گاهی بدون هیچ دلیلی.
هشت ماه پیش ام ار ای دادم و دکتر گفت چیزی نیس و داروی ارام بخش بهم داد که مضرفش نکردم. خواستم ببینم الان بهتره برم دوباره ان ار ای بدم یا چه کار کنم تا بالاخره ببینم منشا این همه چیز چیه.
خیلی ممنونم ازتون اگه کمک کنید واقعا مستاصل شدم .
 تشکر شده توسط : siamak.m.h
سلاممicon_biggrin

یکم شرایط استرس زا رو از خودتون دور کنین،من پست شما رو ک خوندم استرس گرفتمDash2

اگه پزشکتون تجویز دارو ارام بخش داشتن،چرا مصرف نکردین

،بهتره مجددا به پزشک مراجعه کنین،پزشک برحسب معاینه و شرح حال و ام ار ای بهترین پاسخ رو به شما میدن

icon_question
 تشکر شده توسط : siamak.m.h , moghdeh
سلام
این حالات که شما توصیف کردید، ممکن است به علت اختلالات غده تیروئید (کم کاری، پر کاری، هاشیموتو) و عدم تعادل قند خون (دیابت نوع یک یا دو، مقاومت به انسولین) هم ایجاد شود. به هر حال برای تشخیص دقیق، یک آزمایش کامل (تیروئید و قند خون) شامل موارد زیر، را هم انجام بدهید.

TSH, Free T4 (FT4), Free T3 (FT3), Total T3 (TT3), Reverse T3 (RT3), Thyroid Peroxidase Antibodies (TpoAb), Thyroglobulin Antibodies (TgAb)
FBS, HbA1C, Serum Insulin
 تشکر شده توسط : moghdeh
یه ترس خاصی از خوردن داروی ارام بخش دارم. همش فکر میکنم بهشون اعتیاد پیدا میکنم و فکر میکنم مریضیم هم نه تنها خوب نمیشه با خوردنش بلکه بدتر میشه و پیشرفت میکنه. در مورد استرس هم حتی معمولی ترین اتفاقات مضطربم میکنه اصلا دست خودم نیس .

اره ازمایش تیروئید هم قراره که بدم.
 تشکر شده توسط : coffeedot
سلام وقت همه دوستان و اعضا بخیر، من عضو تازه واردم و یک سوال دارم، من حدودا یک سالی هست مشکل لرزش دست پیدا کردم، حالا بماند که دکتر رفتم و من رو به سمت اعصاب و روان فرستادن، مشکلی که من الان دارم یکم شدید شده و نمیدونم ایا از ام اس هست یا خیر، من حدود یک هفته هست که سمت چپ بدنم مشکل پیدا کرده مخصوصا چشم سمت چپم به طوری که اگر ناگهان تکونش بدم احساس سرگیجه بهم دست میده و دست چپم هم بی حس شده و گاهی احساس بی حسی در مورد زبونم دارم، مشکل حافظه هم پیدا کردم یعنی هم تمرکز سخته برام هم فراموشی پیدا کردم، فردا قراره برم ام ار ای بدم و ام ار ای از مغز هست خواستم بدونم چقدر ممکنه این علایم مربوط به ام اس باشه؟ ایا این ها مربوط هست اصلا یا نه، ازمایش خون هم دادم و مشکلی نداشته
فقط دکتر میتونه تشخیص بده اونم بعد از ام آر ای و معاینه.
این علایم شبیه ام اس هم هست ولی ممکنه مربوط به یه مشکل دیگه هم باشه.
مثلا هم ام اس و هم عفونت گوش میانی هم میتونه باعث سرگیجه و عدم تعادل بشه.
این تاپیک رو بخونید که چقدر بعضی بیماریها علایمشون شبیه هم هست.

فقط شما پیگیری و تشخیص و درمان رو جدی بگیرید.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : sinabmw , hadisss
سلام دوستان وقت بخیر - من یک هفته ای میشه که موقع حرکت دست ها و پاهام برای چند ثانیه درناحیه که درگیر بوده خواب میره - البته خیلی خفیف خواب میره و گاهی با گز گز و سوزن سوزن شدن همراهه - متخصص گفت اگر بی حسی احساس کردی برو MRI آیا این علائم می تونه بی حسی تلقی بشه و من باید ام آر آی ی برم؟
دو هفته گذشته هم ورزش سنگین داشتم مربیم میگه شاید بهت فشار اومده - نکته دیگه این که وقتی ورزش می کنم یا وقتی که سردم هست اصلا این احساس ها رو ندارم - یا وقتی که در حالت سکون کامل هستم احساس خواب رفتگی ندارم - از طرفی مثلا اگر دستم رو بالا بیارم و با موهام بازی کنم بعد از چند دقیقه انگشت های دستم خواب میره و پایین که میارم برطرف میشه تا حدودی - اما گاهی هم جایی که خواب میره ربطی به بقیه جا نداره مثلا به عصب پام فشار اومده اما وقتی بلند میشم انگشت دست و پا هر دو خواب میره .آیا این ها می تونه علائم ام اس باشه؟
نکته دیگه این که مدت زیادی با فقر شدید ویتامین دی مواجه بودم

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیاباتب بیماری ام اس تشدیدمیشود؟ sargol 5 6,889 2018/09/25, 12:36 AM
آخرین ارسال: Atenavakili
  بیماری توموفکتیو ام اس چیست؟ qwerty 8 8,231 2018/08/02, 08:32 PM
آخرین ارسال: نیماجعفری
  ام اس و بیماری CML Mtt 7 3,854 2018/02/01, 10:34 AM
آخرین ارسال: Mtt
  مشکلات جنسی در بیماری ام اس پرستو احمدی 26 28,688 2017/07/27, 12:16 AM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  آیا علایم من نشانه حمله است ؟ m.moza 87 46,493 2015/06/25, 09:36 AM
آخرین ارسال: ehsanm
Rainbow آیا شوک عصبی یا هیجان میتواند باعث بی حسی یا عود بیماری شود ؟ Hasty 39 27,403 2014/08/21, 11:40 AM
آخرین ارسال: همراز
Rainbow میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری رنگین کمان 37 19,088 2014/04/13, 09:30 AM
آخرین ارسال: حکمت خدا
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,577 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
Rainbow تاثیر گرما بر بروز علایم ام اس sadaf 43 28,255 2014/01/23, 01:29 PM
آخرین ارسال: sargol
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,207 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست