•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟
(2018/05/23, 06:11 AM)CLAY نوشته است: با سلام به همه دوستان عزیز
این اولین ارسال من هست و الیته طولانی شد.ممنون بابت کمکتون؛
من دو هفته پیش دچار تاری دید چشم راست شدم تا جایی که زیر نویس های درشت شبکه cnn رو درست نمیتونستم تشخصیص بدم(مثلا حروف رو بد میدیدم و باید تلاش میکردم) مشکل عدم باز و بسته شدن پنجه هام هم بودن، به طوری که تا چند روز نمیتونستم دکمه های کنترل تلویزیون رو فشار بدم چون سر انگشتام بی حس بود و پنجه هام توان بسته شدن کمی داشتن .کنار پاهام هم درد میکرد(گاهی سوزن سوزن میشد).بعد از مراجعه به پزشک عمومی و متخصص و دادن ازمایش تشخیص اولیشون این بود که مشکوک به ام اس هستم اما گفتن شواهدی نشون داده نشده.حالا پرسشم اینه که من درسم به ظاهر تموم شده و دیگه تحت پوشش بیمه پدرم که معلم بازنشسته هست( فکر کنم تامین اجتماعی بود و تکمیلی) نیستم(بیمه ندارم)سوال اولم اینه آیا ممکنه تشخیص ام ار آی و مایع نخاعی چیزی نشون نده و ام اس داشته باشم؟ و اینکه اگه تشخیص نهایی درست باشه که از صحبت های پزشک یه جوایی حسم میگه درسته، تکلیف من چی میشه؟ بیمه ندارم و هزینه ها چه قدر هست؟ کس هم که منو استخدام نمیکنه اومم تو این بازار کار خراب پس تکلیف چی میشه.با تشکر
ممنون میشم کمکم کنید
با تشکر

آقا شما مگه میخوای بری همه جا بلندگو دستت بگیری بگی مریضی ؟؟لازم نیس ت بگی باخیال راحت برو استخدام شو!!والا
بعدشم نگرانی الان شما کاملا بیهوده است و فشار روحی و استرس و تلقین منفی حالتون رو بدتر میکنه .باخیال راحت ورزش و تفریح کنید و خیال بد نکنید و به دکترتون هم اعتماد کنید.
laughing3
می خندم .چون مشکلات تموم نمیشن.بلکه از شکلی به شکل دیگر خودشون رو نشون میدن.خداهست!
دوست عزیز ظبق چیزی که تو بیمه آتیه سازان نوشته که بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری هست ، فکر کنم پسرها تا سن 22 تا 25 سال اگر مشغول تحصیل باشن میتونن تحت تکفل پدر باشن .

نگرانی در مورد بیمه و دارو به خودتون راه ندید. چون هر وقت هم دیگه تحت پوشش بیمه پدر نباشید خودتون میتونید بیمه بشید. اگر کسی بیماری خاص داشته باشه میتونه به رایگان بیمه سلامت (خدمات درمانی) بشه، به بیمه مراجعه کنید و بپرسید.

هزینه داروها اگه خارجی نباشن با بیمه زیاد نیست، بعضی داروها هم برای بیمار رایگان تموم میشه.
در مورد کار هم اگه واقعا تشخیص ام اس برای شما داده بشه ،اگه وضعیت جسمیتون مثل بیشتر بیماران ام اس ، معمولیه ، چه لزومی داره سرکار بگید ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
من دو هفته پیش دچار تاری دید چشم راست شدم تا جایی که زیر نویس های درشت شبکه cnn رو درست نمیتونستم تشخصیص بدم(مثلا حروف رو بد میدیدم و باید تلاش میکردم) مشکل عدم باز و بسته شدن پنجه هام هم بودن، به طوری که تا چند روز نمیتونستم دکمه های کنترل تلویزیون رو فشار بدم چون سر انگشتام بی حس بود و پنجه هام توان بسته شدن کمی داشتن .کنار پاهام هم درد میکرد(گاهی سوزن سوزن میشد).بعد از مراجعه به پزشک عمومی و متخصص و دادن ازمایش تشخیص اولیشون این بود که مشکوک به ام اس هستم اما گفتن شواهدی نشون داده نشده.حالا پرسشم اینه که من درسم به ظاهر تموم شده و دیگه تحت پوشش بیمه پدرم که معلم بازنشسته هست( فکر کنم تامین اجتماعی بود و تکمیلی) نیستم(بیمه ندارم)سوال اولم اینه آیا ممکنه تشخیص ام ار آی و مایع نخاعی چیزی نشون نده و ام اس داشته باشم؟ و اینکه اگه تشخیص نهایی درست باشه که از صحبت های پزشک یه جوایی حسم میگه درسته، تکلیف من چی میشه؟ بیمه ندارم و هزینه ها چه قدر هست؟ کس هم که منو استخدام نمیکنه اومم تو این بازار کار خراب پس تکلیف چی میشه.با تشکر
ممنون میشم کمکم کنید
با تشکر
12 ساله ام اس دارم ، فقط شرکت اول گفتم پشیمون شدم .. رفتارشون باهات عوض میشه ..در حدی تجربه کسب کن که اگر شرایط روانی برات سخت شد شرکتت رو عو.ض کنی مطمین باش زود میتونی جابجا بشی

جامعه کاری کوچیکه و همه در حال جابجایی ...گفتنش انگار به جامعه صنفی شغلت گفتی ، متاسفانه جامعه چند هزار ساله ی متمدنمون شعور فرهنگی شو ندارن
پس با روحیه به زندگی ادامه بده .. در ضمن با کاری که انجام میدم 8 ساله بیمه خودم هستم .. خدا رو شکر مشکلی نداشتم ،بیمه تکمیلی هم هستم
fighting0030.gif
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
 تشکر شده توسط : مینا غلام نژاد
ممنون میشم کمکم کنید
با تشکر
سلام
من اصلا از بیمه سر در نمیارم یعنی هیچ اطلاعی ندارم ولی از بابت تکلیف که اصصصصصصصصلا نگران نباشید امیدوارم که ام اس نباشه ولی اگرم تشخیص دادن که تکلیف هیچکی تو ایران کلا معلوم نیست خیالتون راحت در واقع تکلیفمون معلومه بلاتکلیفیم با ام اس بی ام اس ...
اهان چند تا چیز من از این ام اس نه سالم بگم
اصلا خودتونو خسته نکنید چه ذهنی چه جسمی نه این که هیچ کاری نکنید نه ولی هر کسی خودش می دونه کی خسته شده دیگه!
به اندازه سر سوزن برا حرف مردم خودتونو ناراحت نکنید یعنی اصلا دور از جونتون کر باشید...نه درباره بیماری کلا تو زندگی
و اینکه دارویی که دکتر براتون تجویز می کنه از نون شب واجبتره
سلام به همه دوستان
امیدوارم هرچه زودتر بیماری از تن و روح همه بیماران جهان از بین بره
بنده ساکن اورمیه هستم و تقریبا از فروردین امسال علائم و نشانه هایی در من ایجاد شد. اولش با تپش قلب شدید شروع شد که با انجام اکوکاردیوگرافی مشخص شد خوشبختانه قلب بنده سالم هست و مشلکی نداره و دکتر متخصص قلب بنده رو به متخصص مغز و اعصاب ارجاع دادن چون معتقد بودن تپش قلب ناشی از مسائل عصبی هست. این رو هم بگم که در آزمایش خون میزان ویتامین دی بنده 5 بود که به گفته دکتر بسیار خطرناکه. تقریبا از اوایل اردیبهشت ماه علائمی مثل بی حسی صورت، دست و پا و گزگز و سوزن سوزن شدن این عضلات به صورت مشهود در من شروع شد. از قبل هم همیشه خستگی و بی حالی با من بوده و با اضافه شدن این علائم و همچنین سرگیچه و سیاهی رفتن چشم بنده به پزشک مغز و اعصاب مراجعه کردم که ایشون برام ام آر آی مغزی بدون تزریق نوشت + چند ویتامین و داروی آرامبخش. در طول یک ماهی که منتظر رسیدن نوبت ام آر آی بودن علائم دیگه ای مثل پرش عضلات، حرکت غیر ارادی انگشتان دست و پا، گرفتگی عضلات، ضعف عضلانی، مشکل در راه رفتن و نداشتن تعادل هم به علائم قبلی اضافه شد. دکتر با دیدن نتایج ام آر آی گفتند هیچگونه پلاک یا مورد مشکوک دیگه ای در ام آر آی مشاهده نمیشه ولی با گرفتن نواز مغزی گفتند شما شدیدا به تحریک پذیری مغز دچار شدید.
الان این علائم مخصوصا عدم تعادل، سرگیجه، پرش عضلات و ضعف دست و پا همچنان باقی مونده و بنده سردرگم شدم.
اگر ممکنه لطفا یک پزشک متخصص خوب در ارومیه یا تبریز به من معرفی کنید. (دکتر فعلی منوچهر معتمدیان) و در صورت امکان کمی راهنمایی کنید.
متشکر

این رو هم اضافه کنم که 23 سال دارم و اغلب دچار استرس، افسردگی و عصبانیت میشم.
(2018/05/23, 09:15 AM)glassheart نوشته است: سلام اولا که اینقدر نگران نباشید چون قطعا حالتون را بدتر میکنه
با ام آر آی حتما تشخیص داده میشه ام اس
و برای سوال بیمتون اولا که بیمه پدرتون خدمات درمانی کارمندان دولت بوده(چون پدر خودم آموزش و پرورش ای هستن) و اینکه شما میتونید خودتون را بیمه پدرتون ولی تبعی ۳ بکنید که ی مقدار هزینه ماهیانه بیمه ای که میدید بیشتر از قبل هست( اگه درست بگم ماهیانه ۴۰ هزار تومن)
بغیر از اون میتونید خودتون را بیمه سلامت بکنید

دستتون درد نکنه به جوابم در مورد بیمه رسیدم. با این تفاسیر یکی از مشکلام یعنی بیمه کمی حل شد.
خدا خیرتون بده

(2018/05/24, 01:59 AM)سها نوشته است:
ممنون میشم کمکم کنید
با تشکر
سلام
من اصلا از بیمه سر در نمیارم یعنی هیچ اطلاعی ندارم ولی از بابت تکلیف که اصصصصصصصصلا نگران نباشید امیدوارم که ام اس نباشه ولی اگرم تشخیص دادن که تکلیف هیچکی تو ایران کلا معلوم نیست خیالتون راحت در واقع تکلیفمون معلومه بلاتکلیفیم با ام اس بی ام اس ...
اهان چند تا چیز من از این ام اس نه سالم بگم
اصلا خودتونو خسته نکنید چه ذهنی چه جسمی نه این که هیچ کاری نکنید نه ولی هر کسی خودش می دونه کی خسته شده دیگه!
به اندازه سر سوزن برا حرف مردم خودتونو ناراحت نکنید یعنی اصلا دور از جونتون کر باشید...نه درباره بیماری کلا تو زندگی
و اینکه دارویی که دکتر براتون تجویز می کنه از نون شب واجبتره

مرس از کمکتون.متاسفانه چند روز پیش امید بیشتری داشتم که به دلیل کم بودن و شفاف نبودن پلاک ها تو ام ار ای شاید این مشکل رو نداشته باشم( قصد بی احترامی به شما عزیزان رو ندارم).چون پرشکم کمی مردد بود اما با خوندن مطالب این سایت متوجه شدم افرادی بودند که بدون وجود شواهد کافی ام اس داشتند حالا من که تشخیص اولیه داده شده.به هر حال حق با شماست تو این ایران عزیزمون چیزی مشخص نیست و باید فقط باهاش کنار اومد.سختیش اینجاست که با امکانات کم زحمت بکشی برای اینده بهتر اما روزگار اجازه نده...
ممنون از شما
 تشکر شده توسط : glassheart
سلام
منم از 3 سال پیش تا همین چند ماه قبل به خاطر پروژه ای که شرکتمون تو تبریز داشت اونجا ساکن بودم و اتفاقا فروردین پارسال که تو تبریز بودم ام اس من تشخیص داده شد
خودم تو تبریز پیش دکتر نیکانفر میرفتم که از دکترای خوب مغز و اعصاب تو تبریزه
آدرس: خ آزادی نرسیده به گلگشت ساختمان پزشکان گلگشت ط 6

دکتر آیرملو هم فلوشیپ ام اس داره و مطبش تو خ 17 شهریوره

اینم بگم که استرس و عصبانیت برات سمه
امیدوارم زودتر حالت بهتر بشه
زحمت چه میکشی در پی درمان ما طبیب
ما به نمی‌شویم و تو بد نام می‌شوی
سلام دوست عزیز
هم از دوستانی که از ارومیه اطلاع دارن میتونید با پیام خصوصی بپرسید و هم نگاهی به فهرست پزشکان مغز و اعصاب ارومیه بندازید و اگر فقط پزشک از ارومیه میخواهید بتونید انتخاب کنید.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
دوستان سوالی داشتم از خدمتتون.من در طول روز سرگیجه به اون معنی ک باید باشه ندارم.پشت گوشم سمت گردن تا در اطراف چشمم یک طرف ۶ ماهه که درد خفیفی داره .وقتی درد خفیف دارم حس گیجی هم پشتش میاد.تو یه دست و پاهام هم قدرتش هست ولی حس میکنم میخوام غش کنم اونجور میتونم توصیف کنم.ام ار ای شش ماه پیشم کامل سالم بود.علایمی اوایل داشتم رفته ولی اینا گاهی اذیتم میکنه. میشه نظرات دوستان رو بدونم.حموم ک میرم تو گرما اینا حالم بهتر میشه .این حس سرگیجه یا به عبارتی گیجی سر و درد پشت سر سمت چپ یکطرفه که خفیف ولی ازار دهنده مثل سوزش هست اذیتم میکنه . ی حالتی گیجی بهم میده انگار بدنم کم اب شده اونجوری.دیگه خسته شدم از بس به ام اس فکر کردم.
سوال دومم اینه ک من چشمم تو اوایل این بیماری ک نمیدونم و نمیدونن چیه اسیب دید . اسیبش اینجور بود ک اوایل بیماری یه حس شوک الکتریکی شدیدی از طرف سمت چپ سرم شروع شد و از نوک انگشتان سمت چپم خارج شد که با استفراغ شدید هم همراه بود ، از اون روز چشام درد میکرد تو نور موبایل و مهتاب . رفتم دکتر گفتن تو مرکز بینایی چشمت یعنی قسمت ماکولا مایع نشت کرده و اون درد و نورهراسی مال اونه.از اون موقع تا الان هم خیلی چشمم بهبودی داشته و فقط تو نور اتاق یا تاریکی مردمک چشم چپم نسبت به مردمک راستم یکم گشاد تره .چهار تا چشم پزشک رفتم . دو تا مغز و اعصاب .دوستان شما بیماری منو چی میتونین حدس بزنین؟
(2018/05/28, 03:09 PM)Nadertaghvai نوشته است: دوستان سوالی داشتم از خدمتتون.من در طول روز سرگیجه به اون معنی ک باید باشه ندارم.پشت گوشم سمت گردن تا در اطراف چشمم یک طرف ۶ ماهه که درد خفیفی داره .وقتی درد خفیف دارم حس گیجی هم پشتش میاد.تو یه دست و پاهام هم قدرتش هست ولی حس میکنم میخوام غش کنم اونجور میتونم توصیف کنم.ام ار ای شش ماه پیشم کامل سالم بود.علایمی اوایل داشتم رفته ولی اینا گاهی اذیتم میکنه. میشه نظرات دوستان رو بدونم.حموم ک میرم تو گرما اینا حالم بهتر میشه .این حس سرگیجه یا به عبارتی گیجی سر و درد پشت سر سمت چپ یکطرفه که خفیف ولی ازار دهنده مثل سوزش هست اذیتم میکنه . ی حالتی گیجی بهم میده انگار بدنم کم اب شده اونجوری.دیگه خسته شدم از بس به ام اس فکر کردم.
سوال دومم اینه ک من چشمم تو اوایل این بیماری ک نمیدونم و نمیدونن چیه اسیب دید . اسیبش اینجور بود ک اوایل بیماری یه حس شوک الکتریکی شدیدی از طرف سمت چپ سرم شروع شد و از نوک انگشتان سمت چپم خارج شد که با استفراغ شدید هم همراه بود ، از اون روز چشام درد میکرد تو نور موبایل و مهتاب . رفتم دکتر گفتن تو مرکز بینایی چشمت یعنی قسمت ماکولا مایع نشت کرده و اون درد و نورهراسی مال اونه.از اون موقع تا الان هم خیلی چشمم بهبودی داشته و فقط تو نور اتاق یا تاریکی مردمک چشم چپم نسبت به مردمک راستم یکم گشاد تره .چهار تا چشم پزشک رفتم . دو تا مغز و اعصاب .دوستان شما بیماری منو چی میتونین حدس بزنین؟
سلام دوست عزیز
مطمئنا کسی که پزشک نباشه نمیتونه نظر مستندی ارائه بده ولی اگه MRI شما چیزی نشون نداده بعید به نظر میرسه ام اس داشته باشین
ولی مهمترین مسئله اینه که با داشتن روحیه خوب و دوری از استرس خیلی از مشکلات حل میشه
زحمت چه میکشی در پی درمان ما طبیب
ما به نمی‌شویم و تو بد نام می‌شوی

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8(current)
  • 9
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیاباتب بیماری ام اس تشدیدمیشود؟ sargol 5 6,915 2018/09/25, 12:36 AM
آخرین ارسال: Atenavakili
  بیماری توموفکتیو ام اس چیست؟ qwerty 8 8,292 2018/08/02, 08:32 PM
آخرین ارسال: نیماجعفری
  ام اس و بیماری CML Mtt 7 3,907 2018/02/01, 10:34 AM
آخرین ارسال: Mtt
  مشکلات جنسی در بیماری ام اس پرستو احمدی 26 28,826 2017/07/27, 12:16 AM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  آیا علایم من نشانه حمله است ؟ m.moza 87 46,825 2015/06/25, 09:36 AM
آخرین ارسال: ehsanm
Rainbow آیا شوک عصبی یا هیجان میتواند باعث بی حسی یا عود بیماری شود ؟ Hasty 39 27,578 2014/08/21, 11:40 AM
آخرین ارسال: همراز
Rainbow میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری رنگین کمان 37 19,127 2014/04/13, 09:30 AM
آخرین ارسال: حکمت خدا
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,601 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
Rainbow تاثیر گرما بر بروز علایم ام اس sadaf 43 28,447 2014/01/23, 01:29 PM
آخرین ارسال: sargol
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,303 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست