•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟
(2017/12/22, 08:15 PM)GOLZAHRA نوشته است: سلام دوستان وقت بخیر - من یک هفته ای میشه که موقع حرکت دست ها و پاهام برای چند ثانیه درناحیه که درگیر بوده خواب میره - البته خیلی خفیف خواب میره و گاهی با گز گز و سوزن سوزن شدن همراهه - متخصص گفت اگر بی حسی احساس کردی برو MRI آیا این علائم می تونه بی حسی تلقی بشه و من باید ام آر آی ی برم؟
دو هفته گذشته هم ورزش سنگین داشتم مربیم میگه شاید بهت فشار اومده - نکته دیگه این که وقتی ورزش می کنم یا وقتی که سردم هست اصلا این احساس ها رو ندارم - یا وقتی که در حالت سکون کامل هستم احساس خواب رفتگی ندارم - از طرفی مثلا اگر دستم رو بالا بیارم و با موهام بازی کنم بعد از چند دقیقه انگشت های دستم خواب میره و پایین که میارم برطرف میشه تا حدودی - اما گاهی هم جایی که خواب میره ربطی به بقیه جا نداره مثلا به عصب پام فشار اومده اما وقتی بلند میشم انگشت دست و پا هر دو خواب میره .آیا این ها می تونه علائم ام اس باشه؟
نکته دیگه این که مدت زیادی با فقر شدید ویتامین دی مواجه بودم
دوست عزیز ام اس و خیلی از بیماریهای دیگه میتونن علایمی مشابه ایجاد کنن,برای تشخیص به یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید.
بی بهانه بخندیم .....
 تشکر شده توسط : GOLZAHRA
سلام، خواهر من حدود دو هفته س که حالت تهوع و استفراغ و عدم تعادل داشته، با وخیم شدن حالتش بردیمش بیمارستان. ازش MRi گرفتن دکترش گفت ضایعات زیادی روی مغز و نخاع و گردن و قفسه سینه ش وجود داره، یعنی MSداره، الان شش روزه که بستریش کردن، تاری دیدو دوبینی و سرگیجه هم بهش اضافه شده، روی پرونده ش هم نوشتن بیماریش از نوع آتاکسیه، کسی در مورد علایم آتاکسی میدونه، اینکه کدومشون بدترن؟ اصلا ممکنه اشتباه شده باشه؟ کلا خونوادگی خیلی داغون شدیم،
دوست عزیز فقط پزشک متخصصی که بهش اعتماد دارید میتونه در تشخیص و درمان بهتون کمک کنه.
شما و خانواده هم با آرامش با قضیه برخورد کنید تا نگرانیتون به ایشون منتقل نشه. هیچ چیزی به اندازه استرس و دیدن چهره نگران و ناراحت خانواده نمیتونه حال بیمار رو بدتر کنه.
به امید خدا با شروع دارو ، بیماری، کنترل و وضعیت خواهرتون بهتر میشه .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
خیلی بدبختیه دردتو نفهمی.دکترا فقط بلدن بگن هیچیت نیست از اعصابته.من یک بار ام ار ای کامل دادم هیچی نبود میخواستم برم باز بدم دیگه بیخیال شدم.همه علایم من رفته فقط سرگجه دارم.سرگیجم ی جور خاصه .بگم اگه کسی چیزی میدونه حداقل اینو کمک کنه.سرگیجه لحظه ای .یهو انگار میخوای بیفتی.یا یهو انگار چشات اینور اونور میشه.لحظه ای در حد ۱ ثانیه.کسی میتونه کمکم کنه؟ سرگیجه ام اس چجوریه.حداقل اینو بگین بهم
چشمم رفتم دکتر اون موقع گفت در مرکز بینایی چشمت یعنی ماکولای چشمت مایع تجمع کرده .قطره بتامتازون داد خوب شد.نمیدونم این ورم ماکولا به ام اس ربط داره یا نه؟ چشام خیلی حساس شده بود به نور و درد داشت.فقط تاریش کامل با عینک اصلاح میشد
کمک کمک کمک
 تشکر شده توسط : امیرپوریا
من فقط ی تجربه که تو این یک ماهه شاهدش هستم را بهتون بگم
یکی از دوستای دانشگاه من حدودا از هفته اول بهمن مدام علایم جدید میدید که اتفاقا سرگیجه شدید هم داشت. انواع و اقسام دکتر ها هم رفت و از همه نظر چکاپ شد و سالم بود .کم کم همه علایمش برطرف شد، بغیر از سرگیجه
همه دکترها بهش میگفتن از اعصابته ولی اونم مثل شما از اینکه دردش را نمیفهمید ناراحت و کلافه بود
به عنوان آخرین دکتر پیش روانپزشک رفت و دکترش هم فقط ی قرص بهش داد و از اون موقع داره هفته ای ی بار روانکاوی میره...تقریبا از هفته دوم به بعد سرگیجه هاش خیلی کم شده.
نمیدونم چرا شما فکر میکنید ام اس دارید وقتی همه شواهد حاکی از اینه که ام اس ندارید ولی خب سرگیجه منی که ام اس دارم اینجوریه که بلند میشم همه چی تاب میخوره و بعد میفاتم و یا تعادم از دست میدم
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : nahid
احساس خالی شدن زیر پا کیا داشتن؟ خیلی خفیف.ایا فقط تو ام اس هست یا اینم یه نوع سرگیجه اس
(2018/03/09, 08:26 PM)Nadertaghvai نوشته است: احساس خالی شدن زیر پا کیا داشتن؟ خیلی خفیف.ایا فقط تو ام اس هست یا اینم یه نوع سرگیجه اس
من داشتم. خیلی از بیماریها میتونه دلیلش باشه ولی خیلی از مواقع عصبیه
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
(2018/03/09, 08:26 PM)Nadertaghvai نوشته است: احساس خالی شدن زیر پا کیا داشتن؟ خیلی خفیف.ایا فقط تو ام اس هست یا اینم یه نوع سرگیجه اس

من سالها پیش خیلی این حالت را داشتم و همراه با درد زیاد زانو بود اون موقع ام اس نداشتم .
پیش بهترین متخصص زانو رفتم گفتن علتش نرمی غضروف زانو است که فیزیوتراپی برام دادن و مسکن .
البته خالی شدن پا به جلو یا پهلو با هم فرق میکنن .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
با سلام به همه دوستان عزیز
این اولین ارسال من هست و الیته طولانی شد.ممنون بابت کمکتون؛
من دو هفته پیش دچار تاری دید چشم راست شدم تا جایی که زیر نویس های درشت شبکه cnn رو درست نمیتونستم تشخصیص بدم(مثلا حروف رو بد میدیدم و باید تلاش میکردم) مشکل عدم باز و بسته شدن پنجه هام هم بودن، به طوری که تا چند روز نمیتونستم دکمه های کنترل تلویزیون رو فشار بدم چون سر انگشتام بی حس بود و پنجه هام توان بسته شدن کمی داشتن .کنار پاهام هم درد میکرد(گاهی سوزن سوزن میشد).بعد از مراجعه به پزشک عمومی و متخصص و دادن ازمایش تشخیص اولیشون این بود که مشکوک به ام اس هستم اما گفتن شواهدی نشون داده نشده.حالا پرسشم اینه که من درسم به ظاهر تموم شده و دیگه تحت پوشش بیمه پدرم که معلم بازنشسته هست( فکر کنم تامین اجتماعی بود و تکمیلی) نیستم(بیمه ندارم)سوال اولم اینه آیا ممکنه تشخیص ام ار آی و مایع نخاعی چیزی نشون نده و ام اس داشته باشم؟ و اینکه اگه تشخیص نهایی درست باشه که از صحبت های پزشک یه جوایی حسم میگه درسته، تکلیف من چی میشه؟ بیمه ندارم و هزینه ها چه قدر هست؟ کس هم که منو استخدام نمیکنه اومم تو این بازار کار خراب پس تکلیف چی میشه.با تشکر
ممنون میشم کمکم کنید
با تشکر
سلام اولا که اینقدر نگران نباشید چون قطعا حالتون را بدتر میکنه
با ام آر آی حتما تشخیص داده میشه ام اس
و برای سوال بیمتون اولا که بیمه پدرتون خدمات درمانی کارمندان دولت بوده(چون پدر خودم آموزش و پرورش ای هستن) و اینکه شما میتونید خودتون را بیمه پدرتون ولی تبعی ۳ بکنید که ی مقدار هزینه ماهیانه بیمه ای که میدید بیشتر از قبل هست( اگه درست بگم ماهیانه ۴۰ هزار تومن)
بغیر از اون میتونید خودتون را بیمه سلامت بکنید
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : hamid , silent , nahid

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیاباتب بیماری ام اس تشدیدمیشود؟ sargol 5 6,803 2018/09/25, 12:36 AM
آخرین ارسال: Atenavakili
  بیماری توموفکتیو ام اس چیست؟ qwerty 8 8,200 2018/08/02, 08:32 PM
آخرین ارسال: نیماجعفری
  ام اس و بیماری CML Mtt 7 3,816 2018/02/01, 10:34 AM
آخرین ارسال: Mtt
  مشکلات جنسی در بیماری ام اس پرستو احمدی 26 28,620 2017/07/27, 12:16 AM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  آیا علایم من نشانه حمله است ؟ m.moza 87 46,344 2015/06/25, 09:36 AM
آخرین ارسال: ehsanm
Rainbow آیا شوک عصبی یا هیجان میتواند باعث بی حسی یا عود بیماری شود ؟ Hasty 39 27,309 2014/08/21, 11:40 AM
آخرین ارسال: همراز
Rainbow میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری رنگین کمان 37 18,883 2014/04/13, 09:30 AM
آخرین ارسال: حکمت خدا
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,556 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
Rainbow تاثیر گرما بر بروز علایم ام اس sadaf 43 28,139 2014/01/23, 01:29 PM
آخرین ارسال: sargol
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,140 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان