•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 15
  • 16
  • 17(current)
  • 18
  • 19
  • ...
  • 34
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 4.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟
همیشه یعنی قبل از بیماری ازش بدم میامد.
وقتی میخواستندراجع به ام اس صحبت کنندیک آدم نیمه فلج رو می نشاندند روی ویلچریک نفرهم کنارش می ایستادومی گفت دخترمن طوریش نبودیکدفعه نصف بدنش فلج شدو...
تازه قبلا فکرکنم گفته باشم بهتون دیدمردم که هیچ؛دیددکترها هم همین است.وقتی نه ماه قبل از تشخیص بیماریم از طرف دکترهاخودم با علائمم تشخیص ام اس دادم ورفتم دکتر،دکتربرام خندید وگفت بیکاری برای خودت بیماری می تراشی خودت رو برای خونواده لوس کنی.ام اس باعث میشه یک پات لاغربشه دیگه تحملت نکنه یا فلج بشیangry2angry2angry2ازیک دکترمتخصص بیشترانتظارمیرود.
اما حالا با آشنایی بافرشته هایی که از دوستانشون هم سالمتروفعالترهستنددیگه زیادبهش فکرنمیکنم.
شعارنمیدم که عاشقش هستم ولی دیگه جزء زندگیم شده باهاش کناراومدم ازش نمی ترسم.
شایداون ازمن بترسه وبگه چه آدم پرروئیconfusedconfused
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : مینا ح , بنده خدا , رزمینا
(2012/04/13, 04:33 PM)sooorooosh نوشته است: مرسی سروش جان حرفات از ته قلب و آرامش میدهangelBlushinnocent0001.gif
ام اس...ترس؟اره اولش ترسیدم ..یعنی سرمو میزدم تو دیوارangry3angry3:-....ولی الان اصلاN_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)....چون میدونم چه خبره.....اون قدر داروهای جدید بین 2012 تا 2014 تائید میشه....درسته که درمان نیستن ولی 75 تا 80 درصد از سرعت پیشرفت کم میکنن....یعنی دو برابر ربیف....smilingagreement2...اولین دارو alemtuzumab هست... مورد تاییدFDA قرار گرفته و تا 74 در صد حمله رو کاهش میده در ضمن این دارو مورد تائید قرار گرفته و تا SEP (شهریور)برای بیماران ام اس روانه ی بازار میشه...داروهای دیگه هم هست که اینجا جای بحثش نیست...ولی همینو بگم دارویی داره میاد که تا 0.80 هم کاهش میده به نامocrelizumab الان تو FDA هست و گفتن 2014 به بازار میاد....یعنی ام اس برو بدرک....wink2اینو بهتون قول میدم بچه ها هیچکدوممون هیچیمون نمیشه:60:خدا خیلی بزگتر از اونچیزیه که فکر میکنیم فقط دعا کنیدinnocent0001.gifinnocent0001.gifاندکی صبر سحر نزدیک استSmileSmile....به جون خودم راست میگمhappy0064.gifیه روز هممون واسه سلامت دوبارمون جشن میگیریم...میرقصیمicon_smileicon_smileicon_smileicon_smileمیخوریمfoodanddrinkfoodanddrinkfoodanddrinkfoodanddrinkمیکشیمicon_surprisedicon_surprisedicon_surprisedبعدشم هممون رو جمع میکنن میبرنsad2sad2sad2

تشکر شده توسط : sooorooosh
من دیگه نمیترسم
به شرطی که کابوسای شبونه م تموم بشهsad2
و الا نمیترسم
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــهbadtaste
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
من هم قبلا می ترسیدم همش می گفتم اگه فلج بشم چی ؟همیشه اینو از شوهرم می پرسیدم:اونم بهم روحیه می داد ؛می گفت من که سالمم ممکنه تصادف کنم و فلج بشم
ولی الان که دارم مادر می شم وبا کتاب دستان شفا بخش اثر لوییز هی اشنا شدم دیگه ترس رو کنار گذاشتم و مطمعنم زود خوب می شمagreement2agreement2
ترس ؟؟ چرا ترس ؟؟

بهتره اول بشناسیم این بیماری رو بعد اگر ترس داشت بترسیم بهتر نیست؟

شما به عنوان بيمار ام اس چه بايد بكنيد
0 0

شايد بهتر باشد كارهايي را كه به عنوان بيمار ام‌اس به عهده شماست با شماره مشخص نماييم .

1- اولين قدم در برخورد با ام‌اس آن است كه روحيه خود را حفظ كنيد . با اعتماد به نفس و اميد به آينده با بيماري كنار بياييد و زندگي اجتماعي و عادي خود را مفيدتر از گذشته سپري كنيد .

2- اطلاعات صحيح و كامل را در مورد بيماري از پزشك معالج ، كادر درماني يا مشاورين آگاه در انجمن ام‌اس كسب نماييد . به شايعات يا خبرهاي جسته و گريخته نوشته شده در مطبوعات يا پخش شده از صدا و سيما توجه ننماييد .

3- به ياد داشته باشيد دادن اطلاعات كامل و دقيق در شروع بيماري يا در مراحل مختلف سير آن در تشخيص صحيح بيماري يا حملات آن به پزشك معالج كمك بسيار زيادي مي‌كند .

4- هر گونه تغيير جزئي در وضعيت سلامت عمومي‌ خود را هر چند بي اهميت جدي گرفته با پزشك معالج خود مشورت نماييد.

5- از آنجائيكه ام‌اس بيماري مزمني است، درمان طولاني را طلب مي‌كند . علاوه بر آن بايد شيوه صحيح زندگي را نياز بياموزيد و بكار ببنديد تا از عوارض بيماري كاسته و زندگي شما حداقل تأ ثيررا بپذيريد .

6- شروع درمان با هر دارو يا روش كمكي نيازمند مشورت با پزشك معالج و صلاحديد اوست و قطع درمان نيز از اين مسئله تبعيت مي‌كند .

7- هرگز نحوه درمان خودرا با بيمار ديگر مقايسه نكنيد چون اتخاذ شيوه درماني و نوع داروي مناسب بسته به علايم و شرايط خاص شماست . دو بيمار ام‌اس كاملاً شبيه هم نيستند تا درمانهاي آنان مشابه هم باشد .

8- از مصرف بيش از حد غذا يا بكار بردن رژيم غذايي بصورت خودسرانه خودداري نماييد زيرا چاقي يا كاهش وزن سريع و غيراصولي ، هر دو زيانبارند .

9- همانطور كه قبلا نيز گفته شد هيچ ممنوعيت غذايي در ام‌اس وجود ندارد .پس به ميزان كافي از همه گروه‌هاي غذايي جهت دريافت تمام ويتامينها ، مواد معدني و آلي استفاده نماييد .

10- به علت تأثير مستقيم بيماري يا عوارض دارويي و يا شرايط محيطي ناخواسته، افسردگي از همراهان شايع بيماري ام‌اس مي‌باشد . هرگاه احساس نموديد كه از نظر رواني دچار حالتهاي غير طبيعي خلق يا ساير اختلالات مشابه شديد با مشورت پزشك معالج به روانپزشك مراجعه نماييد .

11- آخرين سخن آن كه تغذيه خوب وسالم ، خواب كافي و منظم ، شغل مناسب ، ورزش روزانه منظم ، برنامه توالت روزانه منظم ، برنامه هاي مفرح دوره‌اي و در كل زندگي منظم بدور از هر گونه فشارهاي عصبي غير معمول داشته باشيد .
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : najva , shahrzad.s , بنده خدا
باید از چیزهای ترسناک ترسید نه از ام اس که اینقدر ناچیز و کوچیکه .

نه نمیترسم بلکه دارم باهاش مبارزه میکنم و میدونم پیروز مبارزه منم . چون هیچ کاری وجود نداره که من(ما) نتونم(نتونیم) انجامش بدم (بدیم) agreement2
نذر کردم گر از این غم به درآیم روزی
تا در میکده شادان و غزل خوان بروم
 تشکر شده توسط : شهرزاد , blue sky , kaveh_plus , nazii
نه مگه غول هس؟
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , neda.n
MAN kheyli babate B marim azab mikesham<kheyli aziyat mishamSad
khaste shodam dg vaqean mitarsam
(2012/05/18, 12:44 AM)mona q نوشته است: MAN kheyli babate B marim azab mikesham<kheyli aziyat mishamSad
khaste shodam dg vaqean mitarsam

مونا جون عجيبه که بد 3 سال هنوز باهاش کنار نيومدی!!!icon_cry
من اوايل خيلی ميترسيدم ولی الان ميگم ام اس اونقدرام وحشتناک نيست اگه ياد بگيريم باهاش کنار بيايم کنار اومدن باهاشم کار سختی نيست شاد و ريلکس بودن اينکه به فکره خودت باشی خودتو دوست داشته باشیwink2 اينا عاليه!! و بيشترين قسمت درمان ما هم به اعتقاد من همينه...agreement2
واسه خودتون غولش نکنين...
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 15
  • 16
  • 17(current)
  • 18
  • 19
  • ...
  • 34
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 9,359 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,953 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 83,186 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 112,264 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 52,435 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 96,819 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 128,092 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,181 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,514 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  نقش هورمون ها در بیماری های خود ایمنی warrior 7 10,408 2016/07/23, 02:04 AM
آخرین ارسال: سها

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست