همچنین ببینید

تمرین کوهنوردی و صخره‌نوردی در خانه

تأثیر نقاشی بر کاهش استرس در ام اس

امروزه مطالعات زیادی مبنی بر تأثیر نقاشی بر کاهش استرس انجام گرفته است و نتیجه بیان می کند که نقاشی می تواند استرس فرد را کاهش دهد. داشتن مقداری استرس لزوماً بد نیست و هر از گاهی احساس اضطراب یا نگرانی امری طبیعی است. با این حال، استرس طولانی مدت یا بیش از حد می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد و ممکن است علائم MS را بدتر نشان دهد.

 غلاف میلین

غلاف میلین یک لایه پروتینی است که بر روی بسیاری از دندریت‌های بلند و آکسون‌ها، تشکیل می‌شود و نورون را سفید رنگ جلوه می‌دهد نقش نهادین پوشش میلین، ایجاد نارسانایی بیشتر بر روی سطح تارهای عصبی است که این امر باعث افزایش سرعت هدایت پیام‌های الکتریکی در درازای تار می‌شود. میلین افزون بر افزایش سرعت انتقال پیام‌های عصبی در طول رشته‌های عصبی، وظیفه نگهداری از سلول‌های عصبی را نیز به عهده دارد.


همه طول تار از میلین پوشیده نشده ‌است. بخش‌هایی که پوشش میلین قطع می‌شود گره رانویه نامیده می‌شوند. در رشته‌های میلین‌دار پیام عصبی بسیار تندتر انتقال می‌شود.


از بین رفتن پوشش میلین موجب نارسایی در انتقال پیام‌های عصبی و بنابراین بروز بیماری‌های عصبی همچون مولتیپل اسکلوروزیس یا همان ام. اس می‌شود. دانشمندان سال‌ها ست  که برای یافتن شیوه‌ای که با آن بتوان بدن را به بازسازی دوباره میلین واداشت، پژوهش می‌کنند.