امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نتایج تحقیقات خارجی درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی
#51
سلول های بنیادی مولتیپل اسکلروزیس را شکست می دهند
موشی که با شرایطی مشابه با مولتیپل اسکلروزیس(MS) ناتوان شده بود کمتر از دو هفته بعد از سلول درمانی با سلول های بنیادی انسانی توانست راه برود.
به گزارش بنیان به نقل ازstem-cells-news، زمانی که محققین در انستیتو تحقیقاتی Scipps، سلول های بنیادی انسانی را به موش مبتلا به MS پیوند کردند، انتظار نداشتند که اتفاق مفیدی بیافتد. آن ها تصور می کردند که این سلول ها دچار فرایند رد پیوند شوند اما نتایج جالب توجه دیگری رقم خورد. ظرف یک دوره کوتاه مدت(10 تا14 روز) این موش ها شروع به راه رفتن و دویدن کردند و شش ماه بعد هیچ گونه علایمی از کند بودن در آن ها مشاهده نشد. نتایج این مطالعه نشان می دهد که موش ها تاحدی علایمشان معکوس شد. حملات ایمنی(اتوایمن) متوقف شد و میلین آسیب دیده آن ها شروع به ترمیم کرد. اما این محققین دلیل این موفقیت را روشی که آن ها سلول های بنیادی عصبی را تولید کرده اند می دانند. آن ها می گویند قبل از این که ما این سلول ها را پیوند کنیم آن ها را با تراکمی کمتر از معمول در پتری دیش کشت دادیم. این تغییر پروتکل سلول های بنیادی عصبی انسانی را تولید کرد که پتانسیل بی نهایت بالاتری داشتند. آن ها این دستاورد را در تکرارهای بیشتر و حتی در آزمایشگاه های متفاوت نیز بدست آوردند. برخلاف پیش بینی اولیه محققین که تصور می کردند سلول های بنیادی در این موش ها رد پیوند می شوند، اتفاقات دیگری افتاد: یک هفته بعد از پیوند، آن ها نشانه ای از سلول های بنیادی پیوندی در موش پیدا نکردند اما دلیل اتفاقات مثبتی که افتاد چه چیزی بود؟
در واقع در همین مدت اندک، سلول های بنیادی عصبی انسانی سیگنال هایی را برای هدایت سلول های خود موش می فرستند که منجر به ترمیم آسیب ایجاد شده بوسیله MS‌در موش می شود. آن ها پیشنهاد می کنند پروتئین هایTGF-beta تولید شده به وسیله این سلول ها، سیگنال یا سیگنال هایی که منجر به ایجاد MS‌می شود را مختل می کنند. درک این مکانیسم ها می تواند منجر به ایجاد درمان هایی برای MS شود. گام بعدی این مطالعه، ارزیابی ثبات و ایمنی سلول درمانی در موش ها خواهد بود.

http://www.bonyannews.ir/News/ID/20954/%...9%86%D8%AF
یکشنبه 15 فروردین 1395
 تشکر شده توسط : juju , سها , سمیرا67 , ابراهیم , zohrevand
#52
تایجی مثبت از پیوند سلول های بنیادی برای درمان مولتیپل اسکلروزیس
اخیرا کمیته تحقیقات آمریکای شمالی روی مولتیپل اسکلروزیس(NARCOMS) نتایج مثبتی را از سلول درمانی بیمارانی ارائه کرده اند که عملکرد عصبی آن ها بعد از پیوند سلول های بنیادی بهبود یافته است و نیاز به استفاده بیشتر از داروهای MS ندارند.
به گزارش بنیان به نقل ازmedicalxpress، این نتایج مربوط به مطالعه ای است که اعتبار آن بوسیله انستیتو ملی سلامت تامین شده است. در این مطالعه محققین به دنبال اثبات این مطلب بودند که آیا سرکوب ایمنی با دوز بالا پیش از انجام پیوند سلول های بنیادی می تواند مانع از حملات MS در بیمارانی شود که به درمان های متداول در این زمینه پاسخ نمی دهند، و آیا این درمان می تواند مانع از بین رفتن فیبرهای عصبی شود یا خیر.
در این مطالعه آن ها پروتکل مذکور را روی سه بیمار مبتلا به بیماری مولتیپل اسکلروزیس تست کردند. این بیماران قبل از این با پنج داروی مختلف MS تیمار شده بودند،‌ولی بازهم بیماری در آن ها عود کرده بود. آن ها سیستم ایمنی بیماران را با استفاده از شیمی درمانی دوز بالا تیمار کردند تا بیشتر سلول های خونی و مغز استخوان را تخریب کنند. سپس سلول های بنیادی خونی با ظرفیتی که در تولید سلول های خونی و ایمنی جدید دارند، به این بیماران پیوند شدند. این سلول های بنیادی می توانند از خود بیمار مشتق شده باشند و یا این که از یک اهدا کننده گرفته شوند. زمانی که این سلول های بنیادی پیوند شدند، مجددا شروع به ساخت مغز استخوان و سلول های خونی کردند و این نشان از این داشت که engraftment به خوبی اتفاق افتاده است. بعد از پیوند، بیماران دارای سیستم ایمنی جدید شدند که به اعصاب مغزی و نخاعی بیماران حمله نکرد و آسیب نرساند. بعد از رسیدن به این نتایج موفقیت آمیز، محققین در حال انجام مطالعه ای وسیع تر روی بیش از 400 بیمار مبتلا به MS‌در نقاط مختلف شده اند تا نتایج بدست آمده از این مطالعه کوچک را تثبیت کنند.

http://www.bonyannews.ir/News/ID/21025/%...B%8C%D8%B3
چهارشنبه 25 فروردین 1395
 تشکر شده توسط : برگ 7 , سمیرا67 , zohrevand
#53
تخصیص بودجه چهار میلیون دلاری برای تحقیقات سلول های بنیادی در زمینه MS
تیمی از محققین به سرپرستی دکتر پیتر شولتز در انستیتو تحقیقاتی Scripps، بودجه ای برابر با 4.3‌ میلیون دلاری را از انستیتو طب بازساختی کالیفرنیا(CRIM) دریافت کرده اند تا به تحقیقاتی در زمینه سلول درمانی مولتیپل اسکلروزیس(MS) بپردازند.
به گزارش بنیان به نقل ازstem-cells-news، به دلیل توان تمایزی بالای سلول های بنیادی، در سال های اخیر از آن ها به عنوان منبعی برای جایگزینی سلول ها و بافت های جدید یاد شده است. در این پروژه نیز محققین در انستیتو تحقیقاتی Scripps روی احیای غلاف میلینی فوکوس کرده اند که در بیماری اتوایمن MS، آسیب می بیند. آن ها سعی در شناسایی کاندیداهای دارویی بالقوه ای خواهند داشت که روی گروهی از سلول های بنیادی موجود در سیستم عصبی مرکزی عمل می کنند، این سلول ها، سلول های پیش ساز اولیگودندروسیتی(OPCs) نام دارند. پیش از این آن ها مولکولی را شناسایی کرده اند که تمایز اولیگودندروسیتی و میلین سازی مجدد را در in vitro و in vivo‌ و در مدل های جانوری MS القا می کند. حال امیدوارند که با هدف قرار دادن این مولکول و سلول های پیش ساز اولیگودندروسیتی به دارویی هدفمند برای آهسته کردن و یا مهار MS دست یابند.

http://www.bonyannews.ir/News/ID/21081/%...6%D9%87-MS
ﺳﻪشنبه 31 فروردین 1395
 تشکر شده توسط : ابراهیم , سارا19 , سمیرا67 , caspian , zohrevand
#54
من احساس می کنم نهایتا سلول های بنیادی درمان ام اس است
 تشکر شده توسط : niloofary , سمیرا67 , mahdi1004 , zohrevand
#55
سلول های بنیادی و رشد مجدد اعصاب
محققین ایتالیایی پلیمر زیستی را طراحی کرده اند که رشد مجدد اعصاب کمک می کند.
به گزارش بنیان به نقل از stem-cells-news، محققین از ترکیب سلول های بنیادی و یک پلیمر زیستی برای رشد اعصاب استفاده کرده اند و این می تواند امیدی برای افرادی باشد که به دلایلی دچار مشکل حرکتی در یک یا هر دو اندام حرکتی شده اند. این مطالعه در حال حاضر در مرحله تست های جانوری است. این محققین ایتالیایی در انستیتو مغز و اعصاب INSPE بودجه لازم برای انجام این مطالعه را از بیمارستان سن رافائل دریافت کرده است. در این مطالعه آن ها گزارش کرده اند که داربستی که به صورت استوانه ای و از جنس پلیمری زیست سازگار است(زیست پلاستیک) می تواند رشد سلول های عصبی را در جهت تبدیل شدن به عصب هدایت می کند و از طرف دیگر می تواند فاکتورهای رشد لازم برای این نورون ها را نیز فراهم کند. محققین قصد دارند از ماه آینده این داربست ها را روی 20 بیمار مبتلا به MS تست کنند.

http://www.bonyannews.ir/News/ID/21189/%...8%A7%D8%A8
یکشنبه 19 اردیبهشت 1395
 تشکر شده توسط : juju , سمیرا67 , caspian , zohrevand
#56
نوآوری های زیست مهندسی در زمینه سلول های بنیادی و درمان بیماری عصبی
محققین دانشگاه های روتگر و استنفورد تکنولوژی جدیدی را ایجاد کرده اند که ممکن است روزی منجر به درمان بیماری پارکینسون و سایر اختلالات مربوط به مغز باشد که میلیون ها نفر را در سراسر دنیا تحت تاثیر قرار داده است.
به گزارش بنیان به نقل ازmedicalnewstoday، یک تکنولوژی جدید شامل تبدیل سلول های بنیادی مشتق از بافت بالغ به نورون های انسانی روی داربست های سه بعدی یا جزایر کوچک از الیاف است. این داربست ها که با نورون ها سالم و سودمند کشت داده شده اند می توانند به منظور جایگزینی سلول های بیمار به مغز موش ها تزریق شوند. دکتر Moghe از اعضای این تیم تحقیقاتی می گوید که داربست سه بعدی که آن ها طراحی کرده اند شامل الیاف پلیمری کوچکی است که صدها نورون می توانند به آن ها بچسبند، با یکدیگر سیناپس دهند و سیگنال هایشان را منتقل کنند. این داربست ها حدود 100 میکرومتر پهنا دارند. نورون های کشت داده شده روی این داریست ها به مغز تزریق شدند و به طور معجزه آسایی همه آن ها زنده ماندند. در حقیقت، این سلول ها روی داربست در مقایسه با روش های گلد استاندارد مرسوم به میزان بیشتری بقا پیدا می کنند. این تکنولوژی، میزان بقای سلول ها را در مقایسه با سایر روش ها تا 100 برابر افزایش می دهد. محققین امیدوارند که از این تکنولوژی بزودی برای کمک به افراد مبتلا به پارکینسون، آلزایمر، MS و ... استفاده کنند.

http://www.bonyannews.ir/News/ID/21200/%...8%A8%DB%8C
دوشنبه 20 اردیبهشت 1395
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , caspian , zohrevand
#57
بهببود بیماران مبتلا به ام اس با استفاده از سلول های بنیادی مغز استخوان
خود پیوند سلول های بنیادی مغز استخوان می تواند علایم MS را کاهش دهد و می تواند در برخی موارد موجب پسرفت بیماری شود.
به گزارش بنیان به نقل ازstem-cells-news، مطالعه ای روی 21 بیمار مبتلا به MS در دانشگاه Northwestern شیکاگو صورت گرفته است که نشان می دهد که سه سال تیمار بیماران با سلول های گرفته شده از خود آن ها می تواند شرایطش را بهتر کند. با توجه به این نتایج، پزشکان تصمیم گرفتند که پژوهش بزرگ تری را انجام دهند و تعداد بیشتری از بیماران مبتلا به MS را در مطالعه شان مشارکت دهند و نتایج بدست آمده از این مطالعه جدید را با مطالعه قبلی مقایسه کنند. روش مورد استفاده شامل برداشتن سلول های بنیادی مغز استخوان و سپس تیمار آن ها برای حذف لنفوسیت های بیمار است که فیبرهای عصبی را مورد حمله قرار می دهند و موجب MS‌ می شوند. سلول های بنیادی باقی مانده می توانند سیستم ایمنی طبیعی و سالمی را شروع کنند و نتایج نشان داده است که این سلول ها می توانند بعد از پیوند شرایط بیمار را بهبود ببخشند. نتایج مربوط به مطالعه دوم که در مقیاس وسیع تری صورت گرفت نشان می دهد که از هر ده بیمار مورد سلول درمانی واقع شده، هشت نفر از آن ها علایم بهبودی را نشان داده اند.

http://www.bonyannews.ir/News/ID/21204/%...8%A7%D9%86
ﺳﻪشنبه 21 اردیبهشت 1395
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , amir sp , mysis , askari4559 , sia , zohrevand , behzad mkh
#58
سلول های بنیادی MS را درمان می کنند
نتایج امیدوار کننده مربوط به یک مطالعه کوچک می تواند امیدها را برای درمان مولتیپل اسکلروزیس(MS) زنده نگه دارد.
به گزارش بنیان به نقل ازstem-cells-news، محققین دانشگاه کالیفرنیا گزارشی مبنی بر بهبود دراماتیک بیماران مبتلا به MS داشته اند که با سلول های بنیادی عروق استرومایی(SVF) مشتق از چربی بدن خود بیمار تیمار شده اند. آن ها می گویند که SVF درمانی می تواند واکنش سیستم ایمنی بدن را محدود کند و رشد میلین جدید را افزایش دهد. در حال حاضر، هیچ کدام از درمان های موجود برای MS به طور انتخابی حمله ایمنی علیه سیستم عصبی را مهار نمی کنند و بازسازی بافتی که پیش از این آسیب دیده است را نیز تحریک نمی کنند. اما محققین براین باورند که سلول های SVF می توانند مشکل موجود را حل کنند. در این مطالعه پزشکان سه بیمار را تحت تیمار با این سلول ها قرار دادند و نتایج دارماتیکی بعد از درمانن بدست آمد، که نشان دهنده بهبود تعادل و هماهنگی عصب- عضله بیماران و هم چنین افزایش انرژی آن ها بود. هم چنین تشنج های فراوان و درناک آن ها نیز متوقف شد.

http://www.bonyannews.ir/News/ID/21300/%...9%86%D8%AF
ﺳﻪشنبه 04 خرداد 1395
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , juju , Sarina_al , mojtabasalimi28 , zohrevand , سیامک 8
#59
روش جدید پیوند سلول های بنیادی، ممکن است علایمMS را برای مدتی طولانی متوقف کند
مطالعه در دانشگاه اتاوا نشان می دهد که استفاده از شیمی درمانی و به دنبال آن پیوند سلول های بنیادی خون ساز اتولوگ(aHSCT) می تواند به طور کامل مانع از عود مجدد MS و ایجاد آسیب های مغزی در آن ها شود و نیاز آن ها به استفاده از داروهای استاندارد را مرتفع می سازد.
به گزارش بنیان به نقل ازmedicalxpress، مولتیپل اسکلروزیس(MS) یک بیماری التهابی مزمن و یک بیماری اتوایمن مربوط به سیستم عصبی مرکزی است که بیش از دو میلیون نفر را در سراسر دنیا تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از متخصصین پیوند سلول های بنیادی خون ساز اتولوگ(aHSCT) که شامل استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از مغز استخوان است را به همراه شیمی درمانی برای سرکوب سیستم ایمنی بیمار مناسب می دانند. در واقع آن ها می گویند که این سلول های بنیادی وارد جریان خون می شوند و سیستم ایمنی را reset می کنند و مانع از حمله آن به بدن می شوند. با این حال، بسیاری از بیماران بعد از استفاده از این درمان ها مجددا دچار عود سرطان می شوند، در نتیجه به درمان موثر و قابل اتکاتری نیاز است. اما در مطالعه جدید این محققین سعی کردند که از تخریب کامل ایمنی به جای سرکوب ایمنی استفاده کنند، بدین معنی که طی پیوند سلول های بنیادی خون ساز اتولوگ آن ها سیستم ایمنی را به طور کامل تخریب کردند تا احتمال عود مجدد بیماری را به حداقل برسانند. آن ها این روش را روی 24 بیمار 18 تا 50 ساله تست کردند: سیستم ایمنی بیماران با استفاده از یک رژیم شیمی درمانی قوی سرکوب شد. این داروهای شیمی درمانی بسیار قوی بوده و قابلیت عبور از سد خونی مغزی را داشتند و در نتیجه می توانستند سلول های ایمنی آسیب دیده سیستم عصبی مرکزی را نیز حذف کنند. بعد از آن بیماران تحت پیوند سلول های بنیادی خون ساز اتولوگ قرار گرفتند. این سلول های بنیادی، سیستم ایمنی سالمی را برای طولانی مدت در اختیار بیماران قرار می دهد. این روش درمانی توانسته است کارایی 70 درصد داشته باشد و مطالعات انجام گرفته روی بیماران حاکی از توقف علایم در مورد این تعداد بوده است.

http://www.bonyannews.ir/News/ID/21652/%...9%86%D8%AF
چهارشنبه 23 تیر 1395
 تشکر شده توسط : juju , kohedard , zohrevand , sia , behzad mkh , Masi 93 , برگ 7 , mahdi1004
#60
سلول های بنیادی بالغ می توانند به درمان MS‌کمک کنند
مطالعه ای با استفاده از سلول های بنیادی نشان می دهد که سلول های بنیادی بالغ مشتق از بافت چربی بیماران می توانند بعد از پیوند مجدد به آن ها، مولتیپل اسکلروزیس(MS) را بهبود ببخشند. این مطالعه به صورت موردی(case study) روی سه بیمار صورت گرفته است.

به گزارش بنیان به نقل از medicalnewstoday، در مطالعه اول، بیمار فردی 50 ساله بود که دچار عود مجدد MS شده بود، وی قبل از سلول درمانی علایمی مانند تشنج های متعدد، عدم عملکرد جنسی مناسب و از دست دادن نسبی حافظه را نشان می داد و برای کاهش این علایم از داروهای موجود برای درمان MS‌مانند سولو مدرول، باکلوفن و ... را مصرف می کرد. اما بعد از این که مورد سلول درمانی با سلول های بنیادی مشتق از چربی خودش قرار گرفت، دچار تشنج نمی شود، عملکرد جنسی و حافظه اش بهبود یافته است و خوشبختانه داوریی مصرف نمی کند. در مورد فرد دوم و سوم که 32 و 46 ساله بودند، بعد از سلول درمانی، حس تعادل و هماهنگی آن ها بهتر شد، علایم افسردگی آن ها کاهش یافت و شرایط عمومی آن ها نیز به طور کلی بهبود چشمگیری داشت. محققین می گویند که هر چند نتایج سلول درمانی از فردی به فرد دیگر تفاوت داشته است اما آن چه مهم است این است که به نظر می رسد که این سلول درمانی ها عاری از عوارض جانبی بوده و به خوبی توانسته اند بسیاری از علایم این بیماری ها را کاهش دهند.
 تشکر شده توسط : niloofary , Masi 93 , برگ 7 , juju , mahdi1004 , zohrevand
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج مقدماتی اما امید بخش در درمان «ام.اس» محمود 1 1,294 2019/11/20, 08:53 AM
آخرین ارسال: ارزو ش
  پیوند سلول‌های بنیادی خونساز 'ممکن است بزودی درمان اصلی ام اس شود' hamid 2 2,333 2018/03/20, 11:59 AM
آخرین ارسال: N@RGES
  شناسایی پروتئینی به عنوان کلید درمان ام اس nahid 1 1,736 2017/04/30, 03:55 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  کشف ﻣﺤﻘﻘﺎﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﭘﺮﯾﺴﺘﻮﻝ ﺍﻧﮕﻠﯿﺲ‏ برای درمان MS warrior 121 83,059 2016/11/16, 01:25 AM
آخرین ارسال: nanaz
  نتایج پیوند سلولهای بنیادی خونساز دردرمان MS در کانادا الیاس 55 24,301 2016/06/28, 11:00 AM
آخرین ارسال: niloofary
  تحولی بزرگ در درمان نابینایی nahid 1 2,391 2016/05/09, 08:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  پيوند موفقيت آميز مغز استخوان براي درمان ام اس maya 21 11,316 2015/07/13, 09:32 AM
آخرین ارسال: gor911
  سلول‌های پوستی خوک کلید جدید درمان بیماری‌های عصبی انسان niloofary 4 2,965 2015/05/11, 11:38 AM
آخرین ارسال: helli
  دستیابی به یک روش جدید برای درمان ام اس الیاس 4 4,326 2015/04/16, 10:42 AM
آخرین ارسال: sweetbasil
  چند تحقیق جدید و نتایج معنی دار mohamad88 6 4,689 2015/04/07, 09:04 AM
آخرین ارسال: niloofaryکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان