امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرضیه ای برای علت ایجاد ام اس
سلام دوستان عزیز
همینطور که توی مقاله م عرض کردم ام اس رو مرتبط با بوی بدن میدونم که البته توضیحات کامل رو توی مقاله نوشتم،با توجه به اینکه امکان انجام یه تحقیق رو در این مورد نداشتم،فرضیه م رو روی خودم امتحان کردم بعد از فروردین ماه امسال که آخرین حمله ام اس رو پشت سر گذاشتم و جرقه ارتباط ام اس و بوی بدن به ذهنم خطور کرد، مصرف عطر و اودکلن و ضد عرق و ... رو قطع کردم، حمام رفتنم رو هم کمتر کردم بطوریکه بعضی وقتا توی حمام فقط سر و صورت و برخی جاها مثل زیر بغل رو با مواد شوینده میشستم و بقیه بدنم رو با آب خالی تمیز میکردم.توی این چند ماه گذاشتم بدنم عرق کنه ، بطوریکه بوی بدنم رو حس کنم. در کل حساسیتم رو روی اینجور موارد کنار گذاشتم .
حقیقتش از وقتی ام اس گرفتم تا حالا هر وقت ام ار ای گرفتم بهم گفتن پلاکهای ام اس توی مغزت در حال توسعه هستن و بهتر هست داروی قوی تری مصرف کنی.
دیروز وقت پیدا کردم تا آخرین ام ار ایی که حدود 35 روز پیش گرفته بودم رو ببرم پیش پزشکم. اینبار پزشکم خیلی تعجب کرد و گفت پلاک های ام اس هم تعدادشون کم شده و هم خیلی کوچیک شدن.یعنی طی حدود 4 ماه این همه بهتر شدم.خودم فکر میکنم به خاطر همین چیزایی بود که براتون گفتم .
اگه شما هم میخواین امتحان کنین به هر حال بی ضرره خرجی هم نداره که هیچ هزینه عطر و ضد عرق و ... رو هم میتونین صرفه جویی کنین.
امیدوارم شما هم نتیجه بگیرین.
شاه کلید خوشبختی و تموم موفقیتا خود رو دوست داشتنهicon_questionعاشقونه خودتونو دوست داشته باشین.love28
 تشکر شده توسط : zenith , شفا یافته , liliyam , parisa2011

فرضیه علمی درباره علت ام اس

مرداد ۲۷, ۱۳۹۱ توسط : admin موضوع : جهان پزشکی, روی خط خبرگزاری ها

۱ شرایط جوی در سراسر جهان: براساس این فرضیه به نظر می رسد که ابتلا به ام اس در میان ساکنان نواحی اطراف مدار چهلم نیم کره های شمالی و جنوبی کره زمین شایعتر است.
فردی که در یکی از این مناطق متولد شده و پیش از رسیدن به سن نوجوانی به منطقه دیگر منتقل می شود، تا حدودی در معرض ابتلا به این بیماری قرار می گیرند.
۲ ژنتیک: ابتلای والدین یا یکی از نزدیکان به این بیماری خطر ابتلا به ام.اس را در فرد افزایش می دهد.
۳ عامل ایمنی: به طور کلی این امر پذیرفته شده است که بیماری ام اس نوعی اختلال در سیستم ایمنی خودکار است.
۴ عامل ویروسی: این احتمال وجود دارد که یک عامل ویروسی در بروز ام اس نقش داشته باشد.
برخی عصب شناسان معتقدند که ام اس به دلیل تولد یک فرد با نقص ژنتیکی بروز می کند، چرا که نمی تواند با یک عامل محیط زیستی سازگاری داشته باشد.
وقتی فرد مزبور با آن عامل تماس پیدا کند، سیستم خودکار ایمنی واکنش نشان داده و منجر به بروز بیماری می شود.
هنوز برای این بیماری هیچ راه مشخصی برای پیشگیری شناخته نشده است. در مورد تشخیص بیماری نیز لازم به ذکر است که در حال حاضر هیچ آزمایش خاصی به این منظور وجود ندارد و معمولا از طریق مراجعه به سابقه پزشکی و آزمایشات فیزیکی فرد مورد آزمایش قرار می گیرد.
تصاویر MRI معمولا می تواند آسیب میلین در بافت مغز را نشان دهد، اما در برخی افراد مبتلا به این بیماری این تصاویر کاملا طبیعی هستند و هیچ مشکل یا نارسایی را نشان نمی دهند. یکی دیگر از روشهای تشخیص بیماری آزمایش مایع مغزی نخاعی است.
در درازمدت میزان فلج و از کار افتادگی اعضا افزایش پیدا می کند. مرگ افراد مبتلا به این بیماری عموما در اثر پیچیدگی ها و شرایط سخت ناشی از فلج آنهاست.
از شایعترین عوامل مرگ این بیماران می توان به بروز زخم های بستری و در نتیجه بروز عفونت، ذات الریه، آمبولی ریوی، گرفتگی رگ های تغذیه کننده ریه ها توسط لخته های خونی و خودکشی اشاره کرد.
بیماری ام اس مسری نیست و خطری برای اطرافیان بیمار ندارد، اما می تواند به طور ژنتیکی اعضای یک خانواده را تهدید کند.
عملکرد اصلی برای درمان بیماری وجود دارد. اولین مرحله توقف و یا کاهش حملات سیستم ایمنی به میلین رشته های اعصاب است.
مرحله دوم بهبود علائم بیماری و کمک به فرد برای بازگشتن به شرایط طبیعی تا حد امکان است.
سیستم ایمنی به کمک دارو درمان می شود.
سایر معالجات شامل مصرف داروهای ضدافسردگی برای بهبود حالت افسردگی و کاهش خطر خودکشی، مصرف دارو برای کنترل مثانه، مصرف دارو برای رفع گرفتگی های عضلانی و مصرف دارو برای بهبود دردهای عصبی است.
اثرات جانبی این داروها با توجه به نوع دارویی که مصرف می شود، متفاوت است. از مهمترین آنها خواب آلودگی، بهم خوردگی معده و واکنش های آلرژیک نسبت به داروها هستند.
از آنجا که این بیماری مادام العمر است، کنترل دایمی و معالجه همیشگی بیماری ضروری است.
پیشرفت بیماری در اثر مصرف دارو تا حدودی کندتر می شود.
همچنین معالجه علایم بیماری می تواند حالت فلج را کاهش دهد.

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : spring , zenith , reza_akrami_a
سلام دوستان
راستی یادم رفت که بگم میزان بهبودی من در این حدودا چهار ماه به جرات بیشتر از 70% بوده.
شاه کلید خوشبختی و تموم موفقیتا خود رو دوست داشتنهicon_questionعاشقونه خودتونو دوست داشته باشین.love28
 تشکر شده توسط : zenith , شفا یافته , mari , parisa2011 , sargol
آقای اکرمی ، شما این فرضیه رو روی چند نفر آزمایش کردید ؟
هر فرضیه ای برای اثبات باید روی یک جامعه آماری آزمایش بشه و جواب بده .
این موارد که گفتید ممکنه علل دیگری هم داشته باشه .
این که عرق کردن مفیده درست ، ولی اینکه عرق رو بذاریم بمونه ... این دیگه چه خاصیتی داره ؟
پاکیزگی و نظافت همه جا توصیه شده باید فعالیت کرد و عرق کرد اما بعدش عرقها رو پاک کرد .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : roya-n , liliyam , Hasty
حدود دو سالی هست که از دئودرانت 24ساعته استفاده نمیکنم و از اسپری معمولی استفاده میکنم. حذفش خیلی سخته ولی میشه اصلاحش کرد.
البته زمان قدیم که اسپری وجود نداشت در حمام بعد از شستشو و آبکشی گلاب را با آب مخلوط میکردند و روی بدن می ریختند.
بوی عرق هم تا حدی ژنتیکی هست و تا حدزیادی به جنس لباس و تغذیه بستگی داره. چون عرق هم وسیله ای برای دفع سموم هست.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : mari , parisa2011 , niloofary
با سلام خدمت دوستان عزیزم
در مورد این که این فرضیه رو روی چند نفر امتحان کردم، باید اعتراف کنم که امکان تحقیق علمی و آزمایش عملی در سطح وسیع و قابل قبول علمی رو روی فرضیه م رو نداشتم بنابراین تنها کاری که میتونستم بکنم این بود که روی خودم امتحان کنم و خوشبختانه جواب خوبی گرفتم .
در این مورد هم که فرمودین ممکنه بهبودی من دلایل دیگه ای داشته باشه درست میفرمایین امکان داره واقعا اینطور باشه.ولی چیزی که قابل توجه هست اینه که توی این مدت تنها چیزی که تو زندگیم تغییر دادم همین آزمایش فرضیه م روی خودم بوده و هیچ چیز دیگه ای رو تغییر ندادم.
در مورد مسائل بهداشتی هم باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که منظور من عدم رعایت بهداشت نیست ولی احتمالا میدونین که بیماری ام اس رو بیماری خوشکلا هم میگن چون افرادی عموما (اکثر غریب به اتفاق) به این بیماری مبتلا میشن که نسبت به سر و وضعشون و مصرف عطر و ادوکلن و ضد عرق و ... نسبتا وسواس هستن یعنی خیلی مته به خشخاش میذارن (من که اینطوری بودم). همونطور که تو مقالم نوشتم وقتی جامعه به سطح نسبتا بالایی از نظر بهداشتی میرسه بیماری ام اس سرو کله ش پیدا میشه یعنی شروع به گسترش میکنه و البته دلایل دیگه رو هم اونجا نسبتا مفصل عرض کردم.
این رو هم بگم که منظورم از بوی بدن، بوی بد و عفونت زده ی بدن نیست.بله این هم کاملا درسته که بوی بدن به خصوصیات ژنتیکی و رژیم غذایی فرد بستگی داره ولی چیزی که میدونیم اینه که قدرت بویایی ما انسانها در دهه های اخیر خیلی ضعیف شده و خیلی از بوها رو نمیفهمیم یعنی حس بویایی برامون خیلی کم کاربرد بوده به همین خاطر ضعیف شده ولی بو که در واقع مواد شیمیایی هست وارد بینی مون و ریه ها مون میشه چه ما حس کنیم و چه حسشون نکنیم ، بو تاثیرات بیولوژیکی و هورمونی خودش رو میذاره.عرق بدن کارای زیادی میکنه و علاوه بر دفع سموم یه آنتی باکتریال هم هست.چند روز پیش به یکی از همکارام موضوع فرضیه م و آزمایش کردن اون رو روی خود گفتم و همچنین بهش گفتم احتمالا توی این چندماه شما متوجه شدین که من ضد عرق نمیزنم و احتمالا بدنم بو میداده ولی اون گفت که اصلا متوجه چنین چیزی نشده یعنی هیچ وقت بوی بدی از بدن من حس نکرده.(منظورم اینه که نیازی به بوی شدید و عدم رعایت بهداشت نیست همون قدر که خودتون متوجه بوی بدن خودتون بشین کافیه).
ما انسانها ظرف مدت چندین میلیون سال به این وضعیت بدنی (هورمونی و عصبی و ....) و یه سبک زندگی طبیعی رسیدیم، ولی توی این چند دهه اخیر که اصولا پیشرفتهای علم و صنعت برابری میکنه با پیشرفتهای علمی و صنعتی تمامی دوره های گذشته، سبک زندگیمون رو خیلی سریع تغییر دادیم (یعنی یه زندگی ماشینی و بیش از حد استریلیزه) بدون توجه به اینکه سیستم بدنمون قادر به تحمل این همه تغییر نیست و برای اینکار احتیاج به زمان خیلی طولانی تری داره تازه اگه امکان سازگاری با این زندگی ماشینی وجود داشته باشه.

و در پایان خدمت شما عزیزان عرض میکنم که بعضی وقتا برای پیدا کردن راه حل مشکلاتمون یه دوربین به چشمامون میزنم و افق های دوردست رو جستجو میکنیم، در حالی که راه حل برخی از بزرگترین مشکلاتمون در چند قدمی ما قرار داره ولی ما به خاطر توجه به افق های دور، راه حل کنار دستمونو نمی بینیم. به قول معروف بهترین جوابها ساده ترین جواب هاست.

با عرض معذرت از طولانی شدن مطلب وممنون از توجه همگی شما دوستان.
 تشکر شده توسط : mari , parisa2011 , sargol , شفا یافته
سلام
ممنون از این تحقیق جالب
فقط جای 1سئوال برای من باقی گذاشت اینکه بابوی عرق بدن باید چکار کنیم؟
- حمام نریم و با بوی عرق بدنمون حال کنیم.
- هروز حمام بریم بعد کلی فعالیت کنیم تا دوباره عرق کنیم.
- لباسهامونو که بوی عرق میدن رو شبها بزاریم زیره سرمون.
- همه ی موارد
دل به کف غصه نباید سپرد ...... اول و آخر همه خواهیم مرد
 تشکر شده توسط : mari
(2012/09/26, 08:49 AM)بنده خدا نوشته است: سلام
ممنون از این تحقیق جالب
فقط جای 1سئوال برای من باقی گذاشت اینکه بابوی عرق بدن باید چکار کنیم؟
- حمام نریم و با بوی عرق بدنمون حال کنیم.
- هروز حمام بریم بعد کلی فعالیت کنیم تا دوباره عرق کنیم.
- لباسهامونو که بوی عرق میدن رو شبها بزاریم زیره سرمون.
- همه ی موارد

سلام
ممنون از این شوخی جالبتون. بعضی وقتا یه شوخی اینجوری یادمون میندازه که زندگی رو زیاد جدی نگیریم.
جوابش میشه هیچکدام از موارد فوق .
فقط اینقدر عطر و ادوکلن و ضد عرق های مختلف مصرف نکنین و یه کم از وسواستون نسبت به پاستوریزه بودن کم کنید و بذارین یه کم بدنتون بوی طبیعی خودش رو داشته باشه.در ضمن هیچ کس از بوی بدن خودش هر چقدر هم زیاد باشه بدش نمیاد ممکنه از بوی بدن دیگران خصوصا افراد غریبه چندشمون بشه ولی از بوی خودمون نه.البته از بوی بدن کسانی هم که دوستشون داریم لذت میبریم .مثلا از بوی بدن همسرمون البته اگه عاشقش باشیم!!!! و از بوی بدن کودکمون اگه کودکی داشته باشیم. در مقاله در مورد رابطه ی عاشقی و بوی بدن هم صحبت کردم.حالا یه مثال میزنم تا در این مورد مطمئن بشین . ناپلئون بناپارت چند روز قبل از برگشتن پیش معشوقش یه نامه برای اون میفرستاد و تو اون نامه از اون میخواست که توی چند روز باقی مونده که اون میاد، دیگه حموم نره ، یعنی ناپلئون هم از بوی بدن معشوقش (ژزفین) لذت میبرد. جالب بود نه.
به هر حال حتی تجمل چند ماه بوی بد خیلی بهتر از فلج شدن و در موارد بدترش از دست دادن کنترل ادرار و مدفوع هست و خیلی بهتر از یه عمر تحمل ام اس و عوارض اونه حتی اگه خفیف باشه.

تشکر شده توسط : mari , بنده خدا , parisa2011 , ابراهیم , sargol , شفا یافته
[quote='شفا یافته' pid='256111' dateline='1348557677']
حدود دو سالی هست که از دئودرانت 24ساعته استفاده نمیکنم و از اسپری معمولی استفاده میکنم. حذفش خیلی سخته ولی میشه اصلاحش کرد.
البته زمان قدیم که اسپری وجود نداشت در حمام بعد از شستشو و آبکشی گلاب را با آب مخلوط میکردند و روی بدن می ریختند.
بوی عرق هم تا حدی ژنتیکی هست و تا حدزیادی به جنس لباس و تغذیه بستگی داره. چون عرق هم وسیله ای برای دفع سموم هست.
[/quotمریم جان میشه بگی نوع ام اسی که داشتی چی بود و چطور و بعد از چند مدت خوب شدی؟
در کل یه توضیحی در مورد خودت بدی.ممنونت میشم
مطالبی که آقا رضا نوشته تاییدی است بر فرضیه من درباره علت ام اس
به نظر من با تجربیات 23 ساله درباره ام اس نظریات پزشکان در مورد علت ابتلا به ام اس صحیح نیست.
من قبلاً هم گفتم حالا هم میگم این بیماری قرن و هزارچهره ، در اثر عواقب زندگی ماشینی بوجود آمده. بطور مثال : استفاده از دئو دورانت ها ، اسپری ها ، حشره کش ها ، سمپاشی درختان ، استفاده از کودهای شیمیایی و هورمون رشد در میوه ها و گوشت ها که قبل از این سده وجود نداشت .استفاده از مواد نگهدارنده و رنگدانه ها در تولیدات کارخانه ای مانند انواع فست فودها ، انواع لبنبات پاستوریزه وکلاً انواع تولیدات کارخانه ای و ...
آلودگی های صنعتی: و جود انواع کارخانه ها که آلودگی ایجاد می کنند این خود دلیلی است برای رتبه نخست بودن شهر مبارکه اصفهان در تعداد بیماران ام اس در دنیا ( فولاد مبارکه)
وجود تشعشعات رادیویی که به چشم دیده نمی شود مانند امواج ماهواره ها، موبایلها ، استفاده از مایکروویو برای گرم کردن و پخت غذا و ...
که البته این پیشرفت های علمی و آلاینده های محیطی ابتدا در کشورهای پیشرفته مثل آمریکا و کشورهای اروپایی بوجود آِمده و ام اس در سال های گذشته مختص این کشورهای پیشرفته بوده آن هم از نوع بدخیم . چون همواره در معرض این آلودگی ها هستند و از فست فودها زیاد استفاده می کنند .
ممکن است بگویید که ژَاپن هم پیشرفته است ولی چرا آمار ام اس در این کشور خبلی پایین است ،که فکر میکنم بعلت تغذیه صحیح و استفاده دائمی از ماهی باشه
به نظر من همانطور که بعضی افراد به گرده افشانی گیاهان در فصل بهار آلرژی دارند ، بدن ما هم نسبت به انواع آلودگی ها در محیط زیستمان حساسیت داره.
نظرتون در این باره چیه؟
 تشکر شده توسط : ashrafi , reza_akrami_a , roya-n , نازلی , elii , sooorooosh , ghaside , najva , شفا یافته , علیرضا 2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از سایر داروها برای برخی از مبتلایان به ام اس شيدا رها 3 4,237 2020/11/23, 11:57 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  دارو ی آنتی اکسیدان برای درمان ام اس نوید بخش است hamdam 4 6,469 2015/12/03, 09:15 AM
آخرین ارسال: ساسان
  TENS(تحریک الکتریکی عصب از راه پوست) راهی برای تسکین درد و اسپاسم در hamdam 2 3,441 2015/11/29, 12:19 AM
آخرین ارسال: hamdam
  بهترین ویتامین ها برای کمک به درمان ام اس شيدا رها 12 19,856 2015/06/26, 10:28 PM
آخرین ارسال: مهوش
  10 روش برای کاهش علائم ام اس و زندگی سالم با ام اس hamdam 32 31,917 2015/06/04, 12:39 PM
آخرین ارسال: arezooo82
  شیوه هایی برای ارتباط بهتر در کنار زندگی با ام اس zenith 3 5,415 2015/05/31, 02:54 PM
آخرین ارسال: niloofary
  نقش خورشید بازی برای بیماران مبتلا به MS hamdam 0 2,927 2014/09/25, 08:59 PM
آخرین ارسال: hamdam
  زندگی دوباره برای گاسپار نوازنده hamdam 14 10,629 2014/08/18, 12:28 AM
آخرین ارسال: H-tanha
  تست تنفس روشی پیشرفته برای تشخیص بیماری مولتیپل اسکلروزیس (m.s) hamdam 9 10,662 2014/04/15, 07:04 PM
آخرین ارسال: آرزو
  هدف دارویی جدید برای درمان مولتیپل اسکلروزیس(MS) و بیماری آلزایمر hamdam 5 6,649 2014/04/01, 03:12 PM
آخرین ارسال: سمیرا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان