امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرضیه ای برای علت ایجاد ام اس
آقا سروش نمی خوای نقدی بنویسیHuhHuhHuh
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , paeazan , movahedi , zenith
بله پریسا خانم ...ممکنه از لحاظ ضعف در ماهیچه با خیلی از بیماران ام اس با علائم شبیه یعنی ضعف در سستم عضلانی این بیماری آغاز بشه اما چیزی که خیلی مهمه اتفاقی هست که در ادامه بیماری میوفته...تحلیل عصب بصورت حاد...
ضعف و تحلیل حاد ماهیچه های بدن .چیزی که به هیچ وجه در ام اس دیده نمیشه ..ممکنه ضعف در ماهیچه ها نمودار بشه اما تحلیل به وجود نمیاد
علائم بینهایت زیادی به وجود میاد که شما اونها رو اصلاً در ام اس نمیبینید یا اینکه خیلی نادر هست ...یا اینکه فقط یک دونشو میبینید
عدم توانایی در حرف زدن...مشکلات تنفسی حاد...مشکلات بلع حاد ((به صورتی که بیمار نمیتونه هیچی بخوره))
اسپاسم شدید عضلانی...به هر حال با وجود اونکه بیماری خیلی نادری هست جزء 5 بیماری رایج سیستم اعصاب مرکزی محسوب میشه...و در انگلستان و آمریکا شایع هست
تنها ناحیه ای که در ALS د ر امان میمونه ماهیچه های قلب هستن
در ضمن کلاً نوع ام ار ای در ALs تفاوت فاحشی میکنه با ام اس ...و به راحتی دیاگنوس میشه از ام اس
اینکه ناحیه کپسول داخلیinternal capsule مغز در ALS تو سیگنال T2 اختلال داره و اصلاً نوع تصویر ام ار ای به کلی تفاوت میکنه ...ببینید شکل زیر ام ار ای یک بیمار مبتلا به ALS هست
[تصویر:  kiuyje73kyuamaa6ag0d.jpg]
شما هیچ وقت این ضایعه رو در ام اس نمیبینید...نهایتاً زخمهای دیمیلین شده کوچک ((همون پلاکها ))در نقاط مختلف مغز هست

تو لینک زیر اطلاعات خیلی کامل هست ...البته اکثر اصطلاحات پزشکی هست طبعاً ترجهش یه مقدار سخت تره
http://en.wikipedia.org/wiki/Amyotrophic..._sclerosis
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : paeazan , parisa2011 , آیدا , zenith , khatereh. , movahedi
(2012/10/18, 10:03 AM)mahta نوشته است: مریم جان میشه بگی نوع ام اسی که داشتی چی بود و چطور و بعد از چند مدت خوب شدی؟
در کل یه توضیحی در مورد خودت بدی.ممنونت میشم

مهتا جان این تاپیک مناسب این بحث نیست. لطفا به تاپیک "بهبودی ام اس" مراجعه کن. مفصل در موردش صحبت شده.
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : movahedi , zenith
(2013/03/05, 01:50 PM)شفا یافته نوشته است: مهتا جان این تاپیک مناسب این بحث نیست. لطفا به تاپیک "بهبودی ام اس" مراجعه کن. مفصل در موردش صحبت شده.
این تاپیک "بهبودی ام اس" کجا ست من می خوام توش بحث جدید راه بندازم
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : zenith , movahedi
من فکر میکنم استرس و خود خوری باعثه ام اسه و همین استرس باعثه تشدیدش میشه

من بعد از اینکه به مدت 6 ماه استرس خیلی بالایی داشتم و با خودم میجنگیدم چشمام تار شد و اگر اون 6 ماه در زندگیم وجود نداشت مطئنم ام اس
هم نداشتم
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : khatereh. , zenith , movahedi
(2013/03/06, 09:15 PM)sama نوشته است: من فکر میکنم استرس و خود خوری باعثه ام اسه و همین استرس باعثه تشدیدش میشه

من بعد از اینکه به مدت 6 ماه استرس خیلی بالایی داشتم و با خودم میجنگیدم چشمام تار شد و اگر اون 6 ماه در زندگیم وجود نداشت مطئنم ام اس
هم نداشتم

استرس علت ام اس نمیتونه باشه
چون ابتدا ام اس بیماری کشورهای پیشرفته اروپایی و امریکایی بود کشورهایی که مردمش در رفاه و آسایش بدور از هر گونه استرسی هستند .
اگه استرس عامل ام اس باشه باید 80% ملت ایران ام اسی میشدن
استعداد ژنتیکی مهمه و این هم کاملاً با ارثی بودن فرق میکنه
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : zenith , reza_akrami_a , movahedi
سلام دوستان
توی اکثر پیامهایی که در مورد علت ایجاد بیماری ام اس نوشته شده اینطور گفته شده که علت این بیماری، استرس های شدید هست و بعضیا هم با آنچنان اطمینانی در این مورد صحبت میکنن که نگو و نپرس.حالا فقط یه سوال دارم اگه علت ام اس استرس و فشارهای روانی هس ، چطور میشه تولد بچه های مبتلا به ام اس رو توجیه کرد(اگه میخواین بگین استرسهای مادر باعث اون شده ، پس چرا خود مادر مبتلا نشده) و چطور میشه ابتلا به ام اس رو در دوران کودکی توضیح داد.(دوران شادی و نشاط و بی مسئولیتی)

توی زندگی همه استرس و فشارهای روانی هست و این استرسها مسلما روی سلامتی عمومی بدن تاثیر گذار هس حتی روی ابتلا یا عدم ابتلا به یه سرماخوردگی ساده هم تاثیر داره.ولی این که بگیم علت ام اس همین استرس هس، مشخصا خیلی از واقعیات رو نادیده گرفتیم.
شاه کلید خوشبختی و تموم موفقیتا خود رو دوست داشتنهicon_questionعاشقونه خودتونو دوست داشته باشین.love28
 تشکر شده توسط : movahedi , parisa2011
[size=xx-small][b]ام اس کلاا فشار عصبی شدید پدیدمی اید این بیماری حمله به مرکزی اعصاب داره دانشمندان هنوز متوجه نشدند علت پدید امدن بیمار از چه چیزی است بعضی از بیماران ام اس توسرشان پلاک یا سیستم عصبی التهاب داره میشه ام اس تازه این امپولها فقط برای پیشرفت جلو گیری نه میکند؟ هر لرزشی یا دیدکم چشم یالکنعت زبان بیماری ام اس نیستicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionمن اخرین کتاب در باره بیماری ام اس ازدانشمندان که درباره این بیماری تحقیق میکنند خواندم icon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionموحد به امید انروزموفق شوندعلت بیماری از کجاسر چشمه میگیرد تا انروزخیلی نزدیکicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
سلام. بله من با امواج الکترو مغناطیس موبایل و wifi موافقم که روی بیماری تاثیر داره برای امتحان دوستان میتونن یک مدتی از امواج 3G 4G وهمینطور wifi دور باشن و بهتر شدن حالشون رو ببینن موفق باشید.
گاهي گمان نمي كني و مي شود. گاهي نمي شود كه نمي شود. گاهي هزار دوره دعا بي اجابت است. گاهي نگفته قرعه به نام تو مي شود. گاهي گداي گدايي و بخت با تو نيست. گاهي تمام شهر گداي تو مي شود.

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استفاده از سایر داروها برای برخی از مبتلایان به ام اس شيدا رها 3 4,179 2020/11/23, 11:57 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  دارو ی آنتی اکسیدان برای درمان ام اس نوید بخش است hamdam 4 6,409 2015/12/03, 09:15 AM
آخرین ارسال: ساسان
  TENS(تحریک الکتریکی عصب از راه پوست) راهی برای تسکین درد و اسپاسم در hamdam 2 3,414 2015/11/29, 12:19 AM
آخرین ارسال: hamdam
  بهترین ویتامین ها برای کمک به درمان ام اس شيدا رها 12 19,749 2015/06/26, 10:28 PM
آخرین ارسال: مهوش
  10 روش برای کاهش علائم ام اس و زندگی سالم با ام اس hamdam 32 31,721 2015/06/04, 12:39 PM
آخرین ارسال: arezooo82
  شیوه هایی برای ارتباط بهتر در کنار زندگی با ام اس zenith 3 5,372 2015/05/31, 02:54 PM
آخرین ارسال: niloofary
  نقش خورشید بازی برای بیماران مبتلا به MS hamdam 0 2,896 2014/09/25, 08:59 PM
آخرین ارسال: hamdam
  زندگی دوباره برای گاسپار نوازنده hamdam 14 10,523 2014/08/18, 12:28 AM
آخرین ارسال: H-tanha
  تست تنفس روشی پیشرفته برای تشخیص بیماری مولتیپل اسکلروزیس (m.s) hamdam 9 10,583 2014/04/15, 07:04 PM
آخرین ارسال: آرزو
  هدف دارویی جدید برای درمان مولتیپل اسکلروزیس(MS) و بیماری آلزایمر hamdam 5 6,578 2014/04/01, 03:12 PM
آخرین ارسال: سمیرا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست