امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر در سبک زندگی
#1
نویسنده: دکتر مرکولا
مترجم: نسرین امامی¬زاده
تکنیک آزادی عاطفی(EFT)
روش رهاسازی عاطفی(EFT) یک راه به سوی رهاشدن موفقیت¬آمیز از خاطرات گذشته و کنترل اضطراب و استرس و سپردن تجربیات به ذهن منطقی شما و برخورداری از آسودگی خاطر است.
هیچ دشمنی، بزرگ¬تر از تصویر ذهنی منفی یا استرس بالا برای سلامت جسمی شما نیست. بسیاری از افراد، ابتدا در اجرای یک رژیم غذایی، موفق می‌شوند اعم از اینکه آن رژیم مربوط به کاهش وزن باشد یا بهبود یک بیماری یا تقویت بدن در برابر بیماری، اما پس از مدتی دوباره به عادات قدیمی و درنتیجه، به حالت اولیه بدن¬شان برمی‌گردند.
درس اول: چون بر موانع احساسی در وهلۀ اول غلبه نمی‌کنند
برای موفقیت در چنین رژیمی، توصیه می‌شود بر غلبه بر موانع عاطفی خود کار کنید، چه آنها بر اساس عوامل اضطراب زندگی باشند و چه صدمات عاطفی.
القای احساسات و افکار مثبت تکنیک‌هایی دارد که حس آرامش درونی ایجاد می‌کند و بهترین روش این است که کسی را پیدا کنید که در این زمینه راهنمای شما باشد و اینکه روش سنتی یا «آلترناتیو» را در نظر بگیرید. مهم این است که در استفاده از آن استمرار داشته باشید.
در تجربیات کلینیکی‌، من روش¬های گوناگونی را امتحان کرده‌ام و از روی پیش¬زمینۀ پزشکی‌ام به بیشتر افراد هر دو روش سنتی و آلترناتیو را نشان داده‌ام، اما هیچ¬کدام به اندازۀ موفقیت من با «تکنیک آزادی عاطفی(EFT)» موفقیت¬آمیز نبوده¬اند. توصیه می‌کنم حداقل یک¬بار EFT را امتحان کنید.
EFT شکلی از طب فشار روانی است که می‌تواند در رهاکردن فرد از احساسات منفی و بهبود بیماری¬های روانی و جسمی معجزه¬آسا باشد. در EFT با ضربه¬زدن روی نقاطی که انتهای کانال¬های طب سوزنی که برای هزاران سال در طب سوزنی استفاده شده و انتهای اعصاب هستند، جملاتی را به زبان می‌آوریم که به عمده‌ترین عواطف و احساساتی که ما را آزار می‌دهد مربوط می‌شود.
اصول اولیه و ابتدایی EFT، برای استفادۀ عموم به زمان زیادی نیاز ندارد و همزمان با تحریک نقاط مخصوص با ضربۀ انگشتان به احساس عاطفی منفی توجه می‌کند و نشان می¬دهد ضربه بر این نقاط برای فعالسازی انرژی زیستی بدن لازم است. این ترکیب از تمرکز ذهنی مثبت روی موضوع¬ها و محرک فیزیکی به بیوشیمی بدن شما، به¬طورشگفت‌آوری در رفع استرس، تروما، هیجان¬های منفی و غیره به سرعت مؤثر است. من به¬طورمعمول EFT را در تمریناتم استفاده می‌کنم و آن را برای سلامت مطلوب عاطفی توصیه می‌کنم.
EFT برای سلامت روحی کاملاً ضروری است و به سلامت فیزیکی، روانی و بهبود شما کمک شایانی می‌کند. همچنین کمک می‌کند به رژیم غذایی مناسب و شیوۀ زندگی خود نظارت داشته باشید و به شفای ایدئال بدن خود دست¬یابید و برای رسیدن به اهداف موردنظر خویش موانع احساسی را از راه خویش بردارید. یادگیری EFT بسیار آسان است و به شما کمک می‌کند:
- احساسات منفی را برطرف کنید؛
-تمایل شدید به غذا را کاهش دهید؛
-درد را کاهش یا ازبین¬ببرید؛
- اهداف مثبت داشته باشید.
یکی از نکات جالب EFT این است که اصول اولیۀ آن را می‌شود به¬سادگی فراگرفت و در منزل انجام داد. این اصول فرد را به ابزاری مجهز می‌کند که بتواند نتایج منفی استرس‌های زندگی¬اش را کاهش دهد یا به کلی برطرف کند و درنتیجه از آسایش بیشتری برخوردار شود و بتواند به سلامت جسم، روح و روان خود و خانواده¬اش کمک کند.
درس دوم: یافتن یک دندانپزشک با اطلاعات روز
دندانپزشکی را بیابید که اطلاعات به¬روز داشته باشد. مثلاً بداند، جیوه یک سم قوی است و هرگز در پرکردن دندان شما از آمالگام استفاده نکند. دندانپزشکِ دارای اطلاعات بیولوژیکی به احتمال زیاد قادر خواهد بود با خیال راحت آمالگام را با مواد ایمن‌تر جایگزین کند.
علاوه¬براین، شما لازم است از این اصول در برنامۀ بهداشت دهان و دندان خود استفاده کنید:
کانال ریشه: به کانال¬های ریشه دقت و توجه کافی داشته باشید آنها می‌توانند بسیاری از پیامدهای سوء برای سلامت شما داشته باشند.
تاج دندان: از تاج سرامیک و پرسلن استفاده نکنید، آنها در خود فلز مضر دارند.
مهر و موم‌های دندان¬پزشکی: از مهر و موم‌های دندان¬پزشکی برای کودکان اجتناب کنید. آنها حاوی ژنواستروژن¬های قوی سرطان¬زا هستند. همچنین بسیاری از آنها سطوح بالای فلوراید دارند.
اجتناب از فلوراید: نباید در خمیردندان یا آب آشامیدنی یا به عنوان مکمل در مطب دندانپزشکی برای شما استفاده شود.
* فلوراید، سمی متابولیکی است و درواقع به دندان¬های شما آسیب می‌رساند.
* فلوراید موجود در خمیردندان برای نابودی یک کودک کوچک کافی است.
به همین دلیل است که پشت لوله خمیردندان برچسبی هشداردهنده دارد!
درس سوم: نمکِ خوب استفاده کنید
درواقع بسیاری از افراد با رژیم‌های غذایی کم¬نمک آسیب می‌بینند. نمک واقعاً برای زندگی ضروری و بدون آن نمی‌توان زندگی کرد. بااین¬حال، شما از نمک واقعی و طبیعی استفاده نمی‌کنید. تفاوت بین نمک معمولی و طبیعی این است که نمک معمولی در درجۀ بیش از ۱۲۰۰فارنهایت خشک می‌شود. این مقدار گرما، ساختار شیمیایی نمک را تغییر می‌دهد. درحالی¬که با توجه به اطلاعات متعارف، مواد شیمیایی و مواد افزودنی برای سلامت مضر است.
هنگامی که بدن شما برای ازبین¬بردن این نمکِ بیش از حد پردازش¬شده تلاش می‌کند، آب از سلول-های شما که به برقراری حفظ تعادل مایعات در سلول¬های شما تمایل دارد گرفته می‌شود. ممکن است تعجب کنید وقتی بدانید برای هر گرم از کلریدسدیم(نمک¬طعام) که بدن شما نمی¬تواند از شر آن خلاص شود، ۲۳برابر مقدار آب برای خنثی¬کردن نمک استفاده می‌کند.
می‌توانید به¬راحتی از نمک طبیعی استفاده کنید، مانند کلم که هر گونه طعم تلخ را کاهش می‌دهد. توصیه می‌شود از نمک¬های کوه استفاده کنید که بهتر از نمک دریاست و این در آزمایش¬ها اندازه-گیری و ثابت شده است.
درس چهارم: سیگار کشیدن را ترک کنید
EFT می‌تواند در این مورد به شما کمک کند. EFT برای ترک اعتیاد، به¬ویژه اعتیاد به سیگار که نشان داده شده با افسردگی همراه است، مفید است.
در موارد شدید ممکن است قادر به انجام EFT رضایت¬بخش روی خود نباشید که در این صورت به شما توصیه می‌شود، به دنبال یک متخصص آموزش¬دیده باشید.
البته اگر EFT برایتان مقدور نیفتاد کمک به شما در ترک سیگار هزاران روش دارد، مصمم باشید و هر روشی که برای¬تان قابل¬اجراست انجام دهید و در انجام آن قاطع باشید.
اعتمادبه¬نفس و تمرکز بر ترک باعث می‌شود تا خیلی راحت، سیگارکشیدن را ترک کنید!
بااین¬حال اشتباه نکنید و به داروهای ترک¬سیگار مانند Chantix، Zyban، Wellbutrin و… متوسل نشوید. البته همانند همۀ داروها، اینها نیز با طیف گسترده‌ای از عوارض که برای سلامت شما مضرند حامل خطرات بسیار بالاتر مانند افسردگی، خشونت و خودکشی¬اند.
درس پنجم: ازخطرات مایکروویو مطلع باشید
مایکروویو به¬طورجدی مواد مغذی موجود در مواد غذایی شما را ازبین می‌برد. جای تعجب نیست که همه روش¬های حرارت¬دادن اثر مشابهی دارند. بااین¬حال، حرارت مایکروویو به نظر می‌رسد، زیانبارتر باشد.
مایکروویو امواج الکترومغناطیسی است که با فرکانس بالای متناوب در جهات مثبت و منفی، باعث ارتعاش مولکول¬ها به ۵/۲میلیارد بار در ثانیه می‌شود. این امر باعث ایجاد اصطکاک و گرماست که می‌تواند ساختار ویتامین‌ها و آنزیم‌ها را تغییر و خواص آن را ازبین¬ببرد.
مصرف غذاهای پخته در مایکروویو، همچنین ممکن است به تغییرات پاتولوژیک در بدن شما منجر شود. هنگامی که ساختار مواد غذایی تغییر می‌کند، غذایی که ساختار آن تغییریافته هیچ¬گاه نمی‌تواند اثر موردنظر را در بدن ایجاد کند. مطالعات بالینی نشان می‌دهند گرم¬کردن شیر در مایکروویو یا پخت‌و‌پزِ سبزیجات با کاهش سطوح هموگلوبین همراه است. این کاهش ممکن است به کم¬خونی، رماتیسم، تب، و کمبود تیروئید منجر شود.
درس ششم: اجتناب از استفاده از ضدعرق¬ها
اگر شما اکنون از ضدعرق استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید اگر لکه‌هایی در ناحیۀ زیر بغل پیراهن خود دیدید، به دلیل عرق نیست، بلکه از آلومینیوم ضدعرق است. من استفاده از ضدعرق¬های متداول را که جنس آنها کاملاً از آلومینیوم و ماده¬ای سمی است، مناسب نمی‌دانم. به جای آن می‌توانید زیر بغل خود را روزانه با صابون و لیف حمام بشویید.
به¬طورمعمول، شستشوی روزانه برای ازبین¬بردن همۀ آثار بوی عرق کافی است. اگر شما هنوز هم با بو مشکل دارید، جعبه¬ای کوچک از جوش¬شیرین را در جعبۀ داروی حمام خود ذخیره سازید. یک قاشق چایخوری جوش‌شیرین را زیر بغل و روی پاهای خود بپاشید. این ماده ضدعرقی طبیعی است و میزان رطوبت طبیعی تولیدی بدن را کم می‌کند. پس از آن شما می‌توانید زیر بغل را آبکشی و دوشی معمولی بگیرید.
اگر می‌توانید، در طول روز زیر بغل را چند بار با یک پارچه یا حولۀ خیس پاک کنید. به این ترتیب، مواد بودار زیر بغل و بسیاری از باکتری‌های تولیدکنندۀ بو را از بین می‌برید.
به عنوان یک مراقبت اضافی، می‌توانید در طول روز کمی الکل به زیر بغل یا نواحی بودار که محل تجمع باکتری است، بمالید تا آن را ازبین¬ببرید.
با رعایت رژیم غذایی مناسب نیز انواع باکتری‌های رو به رشد در زیر بغل شما تغییر می¬کند و بو به-طورطبیعی کاهش می¬یابد. کم¬کردن مصرف کافئین از برنامۀ غذایی روزانه بسیار مفید است.
درس هفتم: با خواب مناسب، بهترین شب را از آن خود سازید
خواب خوب شبانه با اهمیت برنامۀ غذایی برابری می‌کند. برای همین، خواب در تاریکی مطلق بسیار مهم شمرده شده است.
در اینجا پیشنهادهایی برای پیاده¬سازی این مورد بیان شده¬اند:
* پرده¬ای بر پنجره نصب کنید که موقع خواب جلوی نور را بگیرد.
*هیچ چراغی را در طول شب روشن نگذارید. قرار گرفتن در معرض کوچک¬ترین نور در طول شب، تولید ملاتونین را مختل می‌کند.
*از خوردن غلات در شب بپرهیزید؛ چراکه قندخون شما را بالا می¬برد و و مانع خواب می‌شود. بعدها در طول شب، هنگامی که قندخون بیش از حد پایین می‌آید(هیپوگلیسمی)، ممکن است از خواب بیدار شوید و نتوانید دوباره به خواب روید. برای عادی¬سازی سطح کورتیزول آدرنال قبل از ساعت ۱۰شب به بستر روید. همچنین ملاتونین زیرزبانی می‌تواند روشی بسیار مؤثر برای تنظیم خواب باشد.
درس هشتم: بگذارید آفتاب به زندگی¬تان وارد شود
با پیشرفت فنّاوری زمان بیشتری را داخل خانه و دور از نور خورشید می‌گذرانیم. هر کس باید تلاش کند روزانه ۱ساعت در معرض نور آفتاب قرار گیرد.
ساعت ۱۱صبح تا ۱بعدازظهر خورشید در اوج گرمای خود قرار دارد. این وقتی است که شما باید سعی کنید در زمستان خارج از خانه، از نور خورشید بهره ببرید و در تابستان، مراقب باشید برای جلوگیری از آفتاب¬سوختگی کمتر بیرون از خانه قرار گیرید و وقتی مجبورید بیرون از خانه باشید خود را از آفتاب-سوختگی محافظت کنید.
خورشید نیم¬روز، به جز کسانی که در آب¬وهوای مناطق استوایی و نیمه¬استوایی هستند، بهترین کار همین است. شما لازم است بااحتیاط و در وقت مناسب از آفتاب بهره جویید.
به یاد داشته باشید آفتاب¬سوختگی، می‌تواند باعث سرطان پوست شود، نه آفتاب. بااین¬حال، با توجه به مطالعات آکادمی ملی علوم منتشرشده در ۲۰۰۱ نسبت امگا۳ در برابر امگا۶ ممکن است کلید واقعی برای جلوگیری از رشد سرطان پوست باشد.
نور خورشید در تأمین مواد مغذی شبکیۀ چشم شما بسیار مهم است و اگر با عینک یا هر مانع دیگر نور را مسدود نکنید از مزایای کامل آن بهره¬مند خواهید بود. اطمینان حاصل کنید از خطرات ناشی از سرطان پوست در برابر نیازهای خود به نور خورشید آگاهی‌ کافی دارید. مطالعات تأیید کردند مزایای متوسط قرار داشتن در معرض آفتاب به مراتب بیشتر از خطرات احتمالی آن است.
برای مثال، افرادی که در نقاط آفتاب¬خیز عرض¬های جغرافیایی جنوبی زندگی می‌کنند به دلیل قرار داشتن در معرض آفتاب و دریافت کافی ویتامین D، به ابتلا به هر نوع سرطان نسبت به افرادی که در عرض¬های جغرافیایی شمالی ساکن هستند، احتمال پایین‌تری دارند؛ درحالی¬که سالانه بیش از ۱میلیون نفر به دلیل قرار نگرفتن در معرض آفتاب و متعاقب آن کمبود ویتامین D می‌میرند. بنابراین شما برای سالم¬ماندن و بهره¬مندی از مزایای خورشید به غلبه بر ترس خود نیاز دارید. البته شما نباید خود را در معرض سوزش آفتاب قرار دهید یا به¬طورمستقیم به خورشید نگاه کنید، اما مقدار کمی از تابش روزانۀ آفتاب، بر پوست و برای سلامت چشم شما ضروری است!
می‌توانید با قرار گرفتن در معرض آفتاب همراه با با قدم¬زدن در ساعات مناسب نیازهای خود را مرتفع سازید. اگر شما مشکلاتی دارید که در زمستان بدتر می¬شود، توجه داشته باشید با نصب روشنایی طیف کامل در حمام، آشپزخانه و محیط کار می‌توانید به خود کمک کنید. این کار کمبود آفتاب بر پوست شما در زمستان را جبران می‌کند. همچنین می‌توانید از تخت برنزۀ سالم در ماه¬هایی که دسترسی به نور خورشید کم است، استفاده کنید.
توجه: استفاده از لامپ¬های نئودیمیوم neodymum، نظر به اینکه از رنگ تصحیح¬شده هستند واجد شرایط به عنوان طیف کامل نور نیستتند.
درس نهم: در صورت امکان اجتناب از حمل اطلاعات میدان¬های امواج رادیویی و الکترومغناطیسی
بدن همۀ موجودات زنده یک میدان جریان مستقیم(DC) دارد و جریان الکتریکی تولید و سراسر بدن شما را در کنترل رشد و بازسازی درگیر می‌کند. شواهد بسیار چشمگیر است که میدان¬ها و جریان¬های الکترودینامیکی در ارتباطات داخلی بدن شما درگیر است. این میدان¬ها و جریان¬ها مرتبط و متصل با EEG و ECG قسمت روتین بیومدیکال معمولی هستند. ازاین¬رو اعمال میدان¬های الکترومغناطیسی و امواج رادیویی می‌تواند تحت¬تأثیر و نفوذ فرایندهای زیستی شما قرار گیرد.
سعی کنید قرار داشتن در معرض حمل اطلاعات امواج رادیویی تلفن همراه، اینترنت بی‌سیم و سایر دستگاه‌های بی¬سیم که دراختیار دارید را محدود و کمتر استفاده کنید. لطفاً توجه داشته باشید در سطح پیشرفته، از فرکانس پایین(۶۰هرتز) در زمینه¬های الکترومغناطیسی ضرباندار ازجمله پتو الکتریکی و رختخواب طبی آب¬گرم اجتناب کنید.
همچنین از استفاده از ریش¬تراش الکتریکی، اجتناب و از قرار گرفتن در معرض نزدیک به هر ترانسفورماتور AC /DC دوری کنید. لوازم خانگی خود را به دیوار وصل کنید و دزدگیر ماشین خودرو را در جیب حمل نکنید، آنها نیز امواج رادیویی از خود ساطع می‌کنند. علاوه¬براین از پوشش فلز بر بدن¬تان اجتناب کنید.
اگر شما خانمی هستید که سینه¬بند سیمدار استفاده می‌کنید، می‌توانید به جای آن از سینه¬بندی از همین نوع و با همین مارک و بی¬سیم استفاده کنید. سیم می‌تواند همچو آنتن با جذب امواج الکتریکی با فرکانس بالا یا EMF خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش دهد. هر چیز دیگری که شما را بر بدن خود استفاده می‌کنید. مانند کلیپس مو، سنجاق و کلیپ و… سعی کنید از نوع پلاستیکی باشد.
تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر مجاز نمیباشد.
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : شهرزاد , mstoday , مریم 1361 , paeeze , hamed_24 , پریس
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه با ام اس، زندگی خوبی داشته باشیم ؟ تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,353 2018/11/02, 08:09 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  10 روش برای کاهش علائم ام اس و زندگی سالم با ام اس hamdam 32 29,197 2015/06/04, 12:39 PM
آخرین ارسال: arezooo82
  شیوه هایی برای ارتباط بهتر در کنار زندگی با ام اس zenith 3 4,822 2015/05/31, 02:54 PM
آخرین ارسال: niloofary
  زندگی دوباره برای گاسپار نوازنده hamdam 14 9,223 2014/08/18, 12:28 AM
آخرین ارسال: H-tanha
  داستان های الهام بخش از زندگی افراد مبتلا به MS hamdam 2 3,486 2014/05/20, 05:50 PM
آخرین ارسال: آرزو
  یک درمان 2500 ساله زندگی من را نجات داد ! warrior 8 5,594 2014/03/31, 09:00 PM
آخرین ارسال: hania
  اولین داروی خوراکی MS کمک کرد مادر به به زندگی عادی تر خویش برگردد hamdam 40 24,246 2012/02/03, 12:44 PM
آخرین ارسال: صدفکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست