امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اولین داروی خوراکی MS کمک کرد مادر به به زندگی عادی تر خویش برگردد
اولین داروی خوراکی MS کمک کرد مادر به به زندگی عادی تر خویش برگردد

.jpg   rad_062811_health_1_malchan_500.jpg (اندازه: 30.6 KB / تعداد دفعات دریافت: 10)
18/07/ 2011
پوهال اسمیت پیتسبورگ
باب دونالدسون ،چاپ شده در مجله رسمی
دنیس مالکانو بعد از بیماری ام.اس دیگر فقط باویلچر قادر به حرکت بود اما بعداز مصرف داروی جدید گلینیا او هم اکنون می تواند با پسرش براندون در ترامپلاین حیاط خلوت خود بازی کند
، متخصص مغز و اعصاب ،راک هیمن ، مدیر مرکز مولتیپل اسکلروزیس در UPMCمی گوید: عوامل بسیاری موجد MS در افراد هستند.ازجمله : ژنتیک و عوامل محیطی . به عنوان مثال ، دکتر هیمن می گوید : "در آب و هوای ابری MS بیشتر است."
و متخصص مغز و اعصاب توماس اسکات ، مدیر مرکز Allegheny درمان مولتیپل اسکلروز یس می گوید : این بیماری در شمال نسبت به جنوب شایع تر است. "
به گفته دکتر هیمن : منطقه پیتسبورگ بروز MS بالاتر از دیگرمناظق است ( در حدود یک در 750) . اما این بالاترین نمی باشد. چرا که اتاوا ی کانادا ،بالاتر از این می باشد. ( یک در 400 )
هیچ درمان قطعی برای MS وجود ندارد. اما دکتر هیمن می گویدSadFDA) هشت دارو را برای کمک به پیشگیری از پیشرفت بیماری اینترفرون به نام بتاسرون و.....را ، در سال 1993 تایید کرده است
خانم مالکانو گفت : او تمام داروها را امتحان کرد اما بدون موفقیت و با واکنش های آلرژیک بدی برایش همراه بود -- تا بالاخره در یک تحقیق مرکز درمان مولتیپل اسکلروزیس Allegheny برای داروی تأیید شده توسط FDA در سپتامبر گذشته شرکت کرد.
این دارو گلینیا با نام عمومی فینگیلومید می باشد و اولین دارویی است که برای درمان خوراکی MS به جای تزریق یا انفوزیون IVمورد تایید FDAواقع گشته است..
آرون میلر متخصص مغز و اعصاب و رئیس افسر پزشکی انجمن ملی مولتیپل اسکلروزیس و مدیر پزشکی کورین زرگر دیکنسون مرکز MS در کوه سینا دانشکده پزشکی شهر نیویورک گفت : "تصویب گلینیا گام بسیار هیجان انگیزی بود زیرا آن اولین داروی دهانی است ، و به نظر می رسد داروی کاملا موثری است.

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد
ترجمه از: همدم
http://hamdam2002.tk/

منبع:
http://m.post-gazette.com/news/health/fi...160918?p=2
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : مـه ســـا , mina_a , somaye_602000 , warrior , sar100 , esmaeil , hamid , nahid , نازلی , mirali , hamed , fireboud , shahryar_eng , anaram , ostad2000 , سامان , Prime , naser_m , احمدرضا , نسیم , nooresefid333 , zaynab , شفا یافته , hedieh , عمومهربان , najva , هانیه , successful , DavidBili , roya7116 , elhametanha , نوشا , leili , MFhealth , sadaf , ش.م , زهرا59 , پروانه , yummy , ساحل , Hasty , arezooo82 , parisa2011 , ارزو , آرزو , maedeh , sami , maryamjoooon , blue sky , پریس
به امید بهبودی همه اونایی که تو راه رفتن مشکل دارن
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : shahryar_eng , ostad2000 , hamdam , نسیم , najva , roya7116 , نوشا , پروانه , parisa2011 , sami
حالا كو تا اين دارو تو ايران بياييدconfused
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
 تشکر شده توسط : shahryar_eng , hamdam , mehdi488 , پروانه
ایشالله وقت گل نی تشریف میارن ولی ما که به امپول عادت کردیم icon_question

قرصه معلوم نیست چطوره که توی سال باید دو هفته بخوریش ؟ ولی امپول رو باید هر هفته یا یه روز در یمون بزنی پس نتیجه میگیرم کپسو.لها عوارض بیشتری دارن پس بیخیال agreement2
 تشکر شده توسط : shahryar_eng , hamdam
خوششششششششششش به حالش.

من که خوردن رو ترجیح میدم به آمپول.
smiling
الهی که زودتر بیادangel

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : shahryar_eng , hamdam , Hasty
به امید این که همه بیمارا چه ام اسی چه غیر ام اسی سلامتیشونو به دست بیارن.
دشنام خلق را ندهم جز دعا جواب ....ابرم که تلخ گیرم و شیرین عوض دهم
 تشکر شده توسط : hamdam , najva , N00shin , Hasty , sami
به امید بهبودی همه بیماران Angelicon_biggrin
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : hamdam , najva , هانیه , N00shin
تو را من چشم در راهم ...!
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hamdam , DavidBili
اول تشکر ویژه ای دارم از همدم بخاطر ترجمه خوب و مفیدش ؛ رویای ساخت داروهایی از این دست باعث تحول بزرگی در زندگی فرد مبتلا می شه ، این امید می تونه فرد رو به آینده امیدوارتر کنه . همچنین وجود این روش درمان باعث تغییر نگرش جامعه به ام اس می شه . بنظر من وقتی ام اس دیگه نیازی به درمانهایی مثل تزریق یه روز درمیون و یا هفته ای نداشته باشه و با یه قرص نتیجه ای به مراتب مطلوب تر داشه باشه ، دیگه این دید در موردش وجود نداره و جامعه هم خیلی راحت تر به اون نگام می کنه و ام اس رو می پذیره .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : anaram , hamdam , شفا یافته , DavidBili , MFhealth , sadaf , پروانه , Hasty , ارزو , maedeh
من شدیدا امیدوارم که بیاد چون بعد از 2 سال مصرف تایسبری خطر پی ام ال وجود داره و من اصلا دوست ندارم ریسک ادامه ی درمان با تایسبری رو بعد از 2 سال تجربه کنم
البته قیمتش خیلی وحشتناکه
فینگلومای هم همینطور
اون دفعه دکتر صحراییان گفت تا اوایل سال 91 میاد
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : hamdam , sadaf , Hasty

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروی جدید می تواند آسیب‌های عصبی مولتیپل اسکلروزیس(MS) را معکوس ن� hamdam 1 3,505 2019/06/08, 03:46 PM
آخرین ارسال: ماری تنها
  چگونه با ام اس، زندگی خوبی داشته باشیم ؟ تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,727 2018/11/02, 08:09 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  داروی کالسیتریول(calcitriol) نویدبخش hamdam 14 18,056 2018/10/07, 09:50 PM
آخرین ارسال: meraj
  تغییر در سبک زندگی hamdam 0 2,673 2015/08/24, 03:03 PM
آخرین ارسال: hamdam
  10 روش برای کاهش علائم ام اس و زندگی سالم با ام اس hamdam 32 31,909 2015/06/04, 12:39 PM
آخرین ارسال: arezooo82
  شیوه هایی برای ارتباط بهتر در کنار زندگی با ام اس zenith 3 5,400 2015/05/31, 02:54 PM
آخرین ارسال: niloofary
  زندگی دوباره برای گاسپار نوازنده hamdam 14 10,607 2014/08/18, 12:28 AM
آخرین ارسال: H-tanha
  داستان های الهام بخش از زندگی افراد مبتلا به MS hamdam 2 4,022 2014/05/20, 05:50 PM
آخرین ارسال: آرزو
  یک درمان 2500 ساله زندگی من را نجات داد ! warrior 8 6,376 2014/03/31, 09:00 PM
آخرین ارسال: hania
  تکفیدرا،جدیدترین درمان خوراکی ام اس یه غریبه 3 9,005 2013/07/16, 12:35 PM
آخرین ارسال: sooorooosh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان