امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیماری ام اس و ویروس کرونا
سلام دوستان
امیدوارم در این روزهای پرتنش حالتون خوب باشه و از استرس به دور باشید

متاسفانه یا شایدم به قول بعضی ها خوشبختانه یه جو پرتنشی در کشور راه افتاده که وای کرونا !!!
اول اینکه میخوام ازتون دعوت کنم آرامش خودتون رو حفظ کنید چون در کنار اخبار یکمی معتبر!! یه عالمه شایعه و خبر دروغ پخش شده و در آینده خواهد شد.

یکی میگه تعداد کشته شده ها ۲۶ نفره!  یکی میگه ۵۰۰ نفر! یکی میگه چند هزار نفر!
یکی میگه تعداد مبتلایان ۲۴۵ نفره!‌ یکی میگه ۱۰۰۰ نفر! یکی میگه چند هزار نفر!
یکی میگه تو خونه بمونید خونتونم ایزوله کنید مدام بردارید ضدعفونی کنید! اون یکی میگه آقا داستانی نیست فقط دستتو بشور هر کاری میخوای بکن!!

لپ کلام اینکه به نظر من اگه وارد این جو روانی آشفته بشیم فقط خودمون آسیب میبینیم.
خوشحال میشم شما هم حرف ها و پیشنهاداتتون رو بگید و در این تاپیک باهم صحبت کنید.

چند تا نکته هم که گفته های دکتر صحرائیان و عظیمی هست رو به پست اضافه کنم :

دکتر صحرائیان :
زدن ماسک به تنهایی باعث محافظت نمی‌شود و هنگامی توصیه می‌شود که فرد مبتلا شده و یا علائم تنفسی، سرفه و یا عطسه دارد، ماسک برای پیشگیری از سرایت بیماری به بقیه افراد مناسب است، استفاده از ماسک برای افرادی که داروهای ضد سیستم ایمنی استفاده می‌کنند توصیه می‌شود، ماسک‌ها زمان مصرف مشخص دارند و برای طولانی مدت از یک ماسک نباید استفاده کرد. دست زدن به ماسک باعث آلوده شدن دست‌ها می‌شود، برای جابجایی و گذاشتن و برداشتن ماسک حتما آن را از بند بگیرید و به قسمت‌های دیگر ماسک دست نزنید.
  •  تا حد امکان سفر غیرضروری و حضور در اماکن شلوغ مانند مهمانی‌ها و سینما را محدود کنند تا بیماری تحت کنترل درآید
  • با تغییرات تنفسی و تب یا علائم سرماخوردگی به خصوص تب حتما به پزشک مراجعه کنند
  • مصرف مایعات را بیشتر کنند
  • رژیم غذایی مناسب داشته باشند و در رژیم غذایی از غذاهای نرم و مایعات گرم استفاده کنند.
دکتر عظیمی :
  • به هیچ عنوان در مکان های عمومی حاضر نشید و بیشتر مواقع در منزل بگذرانید
  • نکات اعلام شده رو رعایت کنید
  • بهتره داروهاتون رو مصرف کنید و قطع نکنید
  • اگر هر گونه بیماری تب دار گرفتید، حتما داروتون رو قطع کنید و برای شروع مجدد با پزشک مشورت کنید
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : atkh , helli , hourieh , سمیرا67 , ارزو ش , alireza1111 , glassheart , emerald , shokolat , hadisss , معصومه قربانی , ساناز66 , baharan , پریا حقیقت پور , A.Kh , mahbub , pariya1361
همین حالا داشتم کنفرانس سازمان بهداشت جهانی در مورد کرونا رو میدیدم.

سازمان بهداشت جهانی: نداشتن ماسک شما را 
در معرض ویروس #کرونا قرار نمی‌دهد. 
مهم‌ترین کار این است که دست‌هایتان را 
مرتب بشویید و دست‌هایتان را از صورتتان دور نگه‏ دارید.

ولی به قول محمد جلال: همه جا غیر از ایران اونی که احساس می‌کنه مریضه ماسک می‌زنه تا بقیه الوده نشن، اینجا اونی که مریضه ماسک نمی‌زنه.

ماسک زدن هم آداب خودش رو داره، خیلی باید مراقب باشیم آلوده نشیم. حتما تا الان تو شبکه‌های اجتماعی نکات مربوط به استفاده از ماسک رو دیدید، دیگه لازم به ذکر نیست.

بهترین منبع برای کسب اطلاعات درست WHO و دکترهای خودمون هستند، که خدا را شکر اطلاعات خوبی هم دارند منتشر میکنند.

بهتر اینه که فعلا از خونه بیرون نریم، تو جمعیتها مراقبتر باشیم.
در مورد داروهامون هم دکتر عظیمی تذکرات لازم رو دادند که میتونید صداشون رو از داخل کانال تلگرام گوش کنید.

ماها که چیزیمون قرار نیست بشه، ولی بعد این بحران کرونا قطعا یه جامعه وسواسی داریم که هم خوبه هم بد Smile (16) Vishenka_09

خلاصه خودمون به فکر خودمون و اطرافیان باشیم تا ببینیم دانشمندای دنیا بالاخره چه خبر خوشی بهمون میدند.

این کرونا یه چیز جالبی که داره اینه که به طور عحیبی دانشمندای دنیا بدون اینکه تو یه تیم از قبل طراحی شده باشند به صورت خودجوش و با سرعت بالایی دارند رو این موضوع کار میکنند و تولید علم میکنند ولی این کرونای لعنتی خیلی سریعتر داره عمل میکنه. 
خلاصه اینکه، این نیز بگذرد
جمله بی‌قراریت از طلب قرار تست ------- طالب بی‌قرار شو تا که قرار آیدت
 تشکر شده توسط : hamid , hourieh , سمیرا67 , ارزو ش , alireza1111 , glassheart , emerald , shokolat , hadisss , معصومه قربانی , ساناز66 , baharan , پریا حقیقت پور , A.Kh , pariya1361
به اینکه یه سوال
یه عده ای میمیمیرن یه عده خوب میشن تو آمارا کلا تو دنیا.تکلیف بقیه بیمارا چی میشه؟
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , معصومه قربانی , ساناز66 , emerald , hourieh , پریا حقیقت پور , A.Kh , pariya1361
بقیه هم زمان میبره ولی خوب میشن. به هر حال باید داروی کرونا ساخته بشه چون الان به شکل اپیدمی تو 68 کشور وجود داره اولش با شیوع بالا مثلا یه فرد ناقل میتونه 6 آدم سالم رو مبتلا کنه بعد میشه 4 تا بعد میشه 2 تا و بعد عادی میشه . اما اینطور نیست که بگیم تموم میشه برفرض که با گرم شدن هوا کرونا  امسال جمع بشه ولی سال آینده مجدد پیدا میشه و افراد رو مبتلا میکنه با این تفاوت که دیگه بهش نمیگن اپیدمی کرونا بلکه  به صورت یه بیماری اندمیک تو کشورایی که الان اپیدمی شده هرسال بروز میکنه پس باید واکسن یا دارو یا... رو پیدا کنن مثل اپیدمی هایی که قبلا تو جهان بروز کرده.
اینا رو از درسای ارشدم یادم مونده  icon_cry
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : عسل راد , atkh , معصومه قربانی , hamid , ساناز66 , Parla , emerald , hourieh , پریا حقیقت پور , A.Kh , pariya1361
سلام بچه ها اول اینکه دلم برای همتون قد نخود شده و از دست کرونا خیلی ناراحتم چون با مشقت فراوون شیفتمو جابجا کردم ولی نهایتا دیدارو لغو کرد این بی معرفت!
دوم اینکه تجربه بدی که داشتم برای این بیماری این بود که توی این چند روز انقدر آدمای مختلف بهم گفتن مصوم توروخدا تو خیلی مراقب باش که منِ بی توجه به اخبار کاملا ناخودآگاه مضطرب شدم و کارم به لرز و زدن آرامبخش رسید .
البته که الان خوبم و شرکت مهربونم به من و چند تا از رفقای دیگه آپشن دورکاری داده و الان تو خونه کار می کنم و اوضاعم تحت کنترل خودمه !
و در نهایت تا جایی که میتونید خواهش می کنم تحت تاثیر رسانه نباشین!
ماچ به کله ی همتون?
 تشکر شده توسط : shokolat , سمیرا67 , ساناز66 , atkh , emerald , baharan , hourieh , پریا حقیقت پور , pariya1361
یه نکته هم خیلی رو دلم مونده باید بگم

آقا از هزار جا خبر میاد و هممون ۱۰۰٪ از همه اتفاقات  و توصیه ها و ... آگاهیم

آخه چرا برمیدارن مثلا یه پست رو تو اینستاگرام دایرکت میکنن. تو تلگرام فوروارد میکنن !!!
اگه شما هم جزو اون آدم ها هستید لطفا این کارو انجام ندید

البته اینو بگم که من کلا استرس کرونا رو نداشتم و نخواهم داشت ولی خب لجم در میاد دیگه smiling

پ.ن :‌ نمیگم من خیلی شجاعمو نمیترسم !! ولی خب الان بترسم چی بشه ؟ هر موقع کرونا گرفتم بعد میترسم   Smile (16)

یه نکته دیگه به نقل از دکتر عظیمی :
هفته ای یک عدد ویتامین D پنجاه هزار بخورید. حتی اگه ویتامین D رو دکترتون قطع یا کم کرده.

به نقل از یک پزشک دیگه که با نقل قول های اطرافیان بهم رسیده (فقط میگم که از دکترتون بپرسید و اگه لازم بود اجرا کنید) :
اولین هفته آمپول ویتامین D بزنید و از هفته های بعد قرص ۵۰ هزار
یا اولین هفته دو قرص بخورید و هفته های دیگه یک قرص

مهم مهم مهم
ویتامین D جزو داروهایی هست که مصرف زیاد اون باعث مسمومیت
میشه و ممکنه خطر ایجاد کنه
حتما با پزشکتون مشورت کنید
مث حس ی عشق تازه بودی
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , helli , ساناز66 , hadisss , atkh , alireza1111 , emerald , baharan , hourieh , پریا حقیقت پور , A.Kh , pariya1361
(2020/03/02, 11:24 AM)hamid نوشته است: یه نکته هم خیلی رو دلم مونده باید بگم

آقا از هزار جا خبر میاد و هممون ۱۰۰٪ از همه اتفاقات  و توصیه ها و ... آگاهیم

آخه چرا برمیدارن مثلا یه پست رو تو اینستاگرام دایرکت میکنن. تو تلگرام فوروارد میکنن !!!
اگه شما هم جزو اون آدم ها هستید لطفا این کارو انجام ندید

البته اینو بگم که من کلا استرس کرونا رو نداشتم و نخواهم داشت ولی خب لجم در میاد دیگه smiling

پ.ن :‌ نمیگم من خیلی شجاعمو نمیترسم !! ولی خب الان بترسم چی بشه ؟ هر موقع کرونا گرفتم بعد میترسم   Smile (16)

یه نکته دیگه به نقل از دکتر عظیمی :
هفته ای یک عدد ویتامین D پنجاه هزار بخورید. حتی اگه ویتامین D رو دکترتون قطع یا کم کرده.

به نقل از یک پزشک دیگه که با نقل قول های اطرافیان بهم رسیده (فقط میگم که از دکترتون بپرسید و اگه لازم بود اجرا کنید) :
اولین هفته آمپول ویتامین D بزنید و از هفته های بعد قرص ۵۰ هزار
یا اولین هفته دو قرص بخورید و هفته های دیگه یک قرص

مهم مهم مهم
ویتامین D جزو داروهایی هست که مصرف زیاد اون باعث مسمومیت
میشه و ممکنه خطر ایجاد کنه
حتما با پزشکتون مشورت کنید

من خودم اين كارو رو نمي كنم مگه اينكه توصيه خيلي جديد و مهم و از يه منبع معتبر باشه و اون هم فقط براي افراد خيلي مهم زندگيم ! در اينجور مواقعه كه من ناچارا خطر فحش خوردن رو به خود مي خرم و پستاي كرونايي فوروارد مي كنم. شما هم بايد شكرگزار باشي كه هنوز هستن افرادي كه براشون اينقدر مهمي كه با وجود احتمال فحش خوردن و نفرين شدن ، پيام فوروارد مي كنن Smile (16)
حتی تووی رویاتم...؟!smiling
 تشکر شده توسط : الی کوچولو , hamid , ساناز66 , hadisss , glassheart , emerald , hourieh , پریا حقیقت پور , pariya1361
داروهایی خوراکی میگند سیستم دفاعی بدن رو تضعیف میکنند آیا این گفته درسته؟یعنی با آمدن کرونا باید داروهامون رو قطع کنیم؟ Undecided

خاص فقط خداست
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور , pariya1361
(2020/03/02, 08:45 PM)زهراخانم نوشته است: داروهایی خوراکی میگند سیستم دفاعی بدن رو تضعیف میکنند آیا این گفته درسته؟یعنی با آمدن کرونا باید داروهامون رو قطع کنیم؟ Undecided

نه
در حالت عادی نباید قطع کنید
اگر علائم کرونا رو داشتید باید قطع کنید و بعدش با مشورت پزشک دوباره شروع کنید

همین جوری الان که خوبی قطع کنی خب ممکنه ام اس مشکل ساز بشه!!
چرا وقتی حالت خوبه و خدا رو شکر کرونا هم نداری، داروتو قطع کنی
مث حس ی عشق تازه بودی
 تشکر شده توسط : atkh , ارزو ش , emerald , baharan , پریا حقیقت پور , A.Kh , pariya1361
(2020/03/02, 08:45 PM)زهراخانم نوشته است: داروهایی خوراکی میگند سیستم دفاعی بدن رو تضعیف میکنند آیا این گفته درسته؟یعنی با آمدن کرونا باید داروهامون رو قطع کنیم؟ Undecided

به گفته دکتر عظیمی داروها درسته اسمشون تضعیف کننده سیستم ایمنی هست اما واقعا اونقدرا ضعیف نمیکنن که بدن نتونه محافظت کنه
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور , pariya1361

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس دارم و کرونا گرفتم hamid 17 6,870 2021/02/27, 11:19 PM
آخرین ارسال: nahid
  پس از کرونا مراجعه شما به مراکز درمانی چه تغییری کرده ؟ nahid 10 3,330 2021/01/24, 01:17 PM
آخرین ارسال: glassheart
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,374 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 81,869 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 110,123 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 202,987 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 51,693 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 95,659 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 126,370 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,109 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان