امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس دارم و کرونا گرفتم
(2021/01/23, 11:50 AM)glassheart نوشته است: من تقریبا همه دکترهای سرکارم و دوست و آشنا و .... کچل کردم 
حرفی که بیش از 90 درصدشون زدن این بود که بعد از شروع اولین علامتت تا 21 روز میتونی ناقل باشی و بعدش میتونی مطمئن باشی که ناقل نیستی 
برای همین من هم از شروع اولین علامتم 3 هفته قرنطینه را رعایت کردم

این حرف مریم رو هم اینطوری تکمیل کنم که همه بلااستثنا گفتن اگه داروی سرکوب کننده مصرف میکنی باید ۳ هفته قرنطینه کنی ولی داروی من سرکوب کننده نبود
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : glassheart , nahid , هليا , طلوع.. , پریا حقیقت پور
(2021/01/25, 02:57 PM)هليا نوشته است: حميد كجا رفت پس؟ هعيييييى اون روز كه هنوز ويروسى بود همه ش اينجا بودا الان ديگه كاملا خوب شد باز تو افق محو شد icon_cry

یادم رفته بود Smile (16)
مث حس ی عشق تازه بودی
 تشکر شده توسط : هليا , طلوع.. , پریا حقیقت پور
(2021/02/01, 04:03 PM)hamid نوشته است: آنتی بادی جوابش مثبت منفی نیست . یه سری عدد میده
اون عدد ها رو به ۲-۳ دکتر گفتم و نظرشون مشابه بود که تست آنتی بادی الکیه و به هیچ دردی نمیخوره
آقا اوکیه که عدده آنتی بادی 
ولی مثلا اگه از فلان تا فلان باشه منفیه و اگه بیش از فلان باشه مثبته

پ ن: البته اون چیزی که تو آزمایش من نوشته بود اینطوری بود، نمیدونم به کل آزمایشگاه ها میشه تعمیم داد یا نه
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : hamid , هليا , طلوع.. , پریا حقیقت پور
(2021/02/01, 04:08 PM)hamid نوشته است:
(2021/01/22, 12:54 AM)nahid نوشته است: بیمار تا چه مدت میتونه ناقل باشه ؟
یه بار شنیدم یک ماه ، ولی  وقتی دکترها میگن از قرنطینه خارج شو ،معنیش اینه که بیمار دیگه ناقل نیست ؟

من سر این موضوع خیلی خیلی خیلی خیلی تحقیق و پرس و جو کردم
چون خودم خوب بودم و اطرافیان خیلی واسم مهم بودن
هیچ کس هم حرف دقیق نمیزنه و خیلی شدید صحبت ها با همدیگه تناقض داره

ولی اکثرا میگن ۱۰ روز بعد از بروز اولین علامت دیگه ناقل نیست
یک درصدی هم میگن ۱۰ روز بعد از cpr 

مثلا به من گفتن cpr نده و میتونی از قرنطینه خارج شی
من به خاطر اطرافیانم cpr دادم و مثبت شد. بعدش با متخصص نمیدونم چی چی که واسه کرونا بود کلا، صحبت کردم گفت ۱۰ روز بعد از اولین علامتت میتونی خارج شی ولی ۱ هفته خیلی رعایت کن. بدون ماسک نزدیک هیچ کس نباشم

ممنون از جوابت. ولی هر چی فکرش رو میکنم انگار دکترهایی که به مریم جواب دادن درست تر گفتن ! 
چون کسانی را در دوستان و آشنایان دیدیم و شنیدیم که از یک مبتلا بعد از مثلا دو هفته از زمانِ ابتلا ، کرونا گرفتن . یعنی طرف ظاهرا خوب شده بوده ولی باز ناقل بوده.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : glassheart , هليا , طلوع.. , پریا حقیقت پور
(2021/02/01, 09:22 PM)nahid نوشته است: ممنون از جوابت. ولی هر چی فکرش رو میکنم انگار دکترهایی که به مریم جواب دادن درست تر گفتن ! 
چون کسانی را در دوستان و آشنایان دیدیم و شنیدیم که از یک مبتلا بعد از مثلا دو هفته از زمانِ ابتلا ، کرونا گرفتن . یعنی طرف ظاهرا خوب شده بوده ولی باز ناقل بوده.

من متخصص نیستم که نظر بدم
ولی اینو مطمئنم که هیچ راه شناختی وجود نداره که بگن از فلانی گرفتن یا نگرفتن. مگر اینکه توهم توطئه داشته باشن wink2 

البته یک راه وجود داره : طرف حداقل ۱۰ روز تنها تنها بوده ، با هیچ فردی جز فردی که ۱۰ روز از ابتلاش گذشته ملاقات نداشته.
مث حس ی عشق تازه بودی
 تشکر شده توسط : nahid , glassheart , طلوع.. , هليا , hessam , پریا حقیقت پور
کسانی که به خیلی جاها رفت و آمد دارن و افراد زیادی رو می بینن و درست نتونستن ماسک و فاصله رو رعایت کنن اگر کرونا بگیرن نمیشه گفت از کی گرفتن 
ولی کسانی که فقط پیش چند نفر بدون ماسک و فاصله بودن به احتمال زیاد مشخص میشه از کی گرفتن. 

کاش اینم برای آگاهی دادن مینوشتید که چطور شد که کرونا گرفتم. البته در صورت تمایل.
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور , هليا , آرزو
من با ی تیکه پیامت مشکل دارم ناهید جان 
اینکه گفته بودی کسایی که  درست نتونستن ماسک و فاصله رو رعایت کنن اگر کرونا بگیرن نمیشه گفت از کی گرفتن 

حداقل درباره خودم اینطوری بوده که کلا هیچ جا بدون ماسک نمیرم و تا قبل از کرونا گرفتنم هم بیشتر اوقات دورکار بودم و اگر هم نبودم با وسایل حمل و نقل عمومی نمیرفتم 
تنها جایی که ماسک نداشتم خونه بود ولی با این وجود گرفتیم و اصلا مشخص نیست از کی گرفتیم 

بنظرم واقعا خیلی سخته و نشدنی که بتونیم بگیم فرد از کجا گرفته
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : meysammaryam , پریا حقیقت پور , nahid
مریم جان ، چیزی که اولش گفتم که غلط نبود ،خوب نمیشه گفت از کی گرفتن. 

ولی گفتم اونایی که فقط پیش تعداد محدودی بی ماسک بودن احتمالا بشه گفت.

من موارد کرونای بعضی از فامیلامون رو شنیدم که مثلا یا پیش هم بدون ماسک نشستن و یا ماسک داشتن ولی یکیشون نداشته از اون گرفتن و .... یعنی تقریبا مشخص بوده از کی گرفتن.
اونی که ناقله ممکنه ماسک نزده باشه ، حرف هم بزنه منتقل کنه.

منم گاهی میبینم مغازه دار یا کارمند یا ... بدون ماسک یا ماسک نصفه نیمه داره حرف میزنه و گاهی اولش حواسم نیست که فاصله بگیرم. اگه کرونا بگیرم خوب به اونا شک میکنم دیگه. یا راننده ای که با ماسک پارچه ای الکی تو فضای بسته ماشین بلند حرف میزنه وا منم شیشه رو پایین نکشیدم. 

بالاخره نمیشه گفت اصلا غیر ممکنه تشخیصش.
 تشکر شده توسط : glassheart , پریا حقیقت پور

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پس از کرونا مراجعه شما به مراکز درمانی چه تغییری کرده ؟ nahid 10 3,409 2021/01/24, 01:17 PM
آخرین ارسال: glassheart
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 9,100 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  به كمكتون احتياج دارم : علائم كليه و new generation anaram 7 5,181 2014/05/03, 12:29 AM
آخرین ارسال: ابراهیم

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست