نظرسنجی: انجام اعمال جراحی قبلی ممکنه احتمال وقوع بیماری ام اس را در سالهای بعد افزایش بده.دوستان عزیز قبل از سن 20 سالگی
عمل جراحی لوزه
100.00%
2 100.00%
عمل جراحی آپاندیس
0%
0 0%
عمل جراحی لوزه سوم
0%
0 0%
در کل 2 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا رابطه ای بین وقوع ام اس و جراحی های قبلی وجود دارد؟
Star 
آیا رابطه ای بین وقوع ام اس و جراحی های قبلی وجود دارد؟
1 خرداد 1392

اگرچه علت بیماری ام اس بدرستی مشخص نشده و هرچه هست در حد تئوری است، نقطه نظراتی وجود دارد که انجام اعمال جراحی قبلی ممکن است احتمال وقوع بیماری ام اس را در سالهای بعد افزایش دهد.

برای اثبات یا رد این مسئله ، اخیراً مطالعه ای انجام شده که در آن رابطه بین اعمال جراحی نظیر، جراحی لوزه، جراحی آپاندیس و جراحی لوزه سوم در سن قبل از 20 سالگی با بروز بیماری ام اس بررسی شده.

نتیجه ای که محققین این مطالعه بدست آوردند، این بود که به نظر می رسد انجام عمل جراحی لوزه و آپاندیس قبل از 20 سالگی، احتمال بروز بیماری ام اس را مختصری افزایش میدهد اما رابطه این بیماری و سایر جراحی ها پیدا نشد.

نتیجه گیری فوق فعلاً در حد یک احتمال است و تا اثبات یا رد درستی آن، راه درازی باید طی شود.

منبع انجمن ام اس ایران

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : nahid , ماه
نازنین جان ، کاش همین جا یه نظر سنجی میذاشتی ببینیم چند نفر عمل لوزه یا آپاندیس انجام دادن . چون منم قبلا به رابطه بین این دوتا فکر کردم.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : naazanin
یه بیماری با علائم حرکتی بسیار نزدیک به ام اس هست به اسم میاستنی گراوس که معمولا بعد از عمل جراحی عود میکنه
البته نا گفته نماند که سه بار عمل جراحی کردم و بعد از بار اول ام اسم بصورت قطعی تشخیص داده شد و دوبار دیگه بعد از هر بار عمل مشکل حرکتیم بیشتر شد
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : naazanin , nahid
(2013/05/24, 11:07 AM)nahid نوشته است: نازنین جان ، کاش همین جا یه نظر سنجی میذاشتی ببینیم چند نفر عمل لوزه یا آپاندیس انجام دادن . چون منم قبلا به رابطه بین این دوتا فکر کردم.
باشه ناهید جان گذاشتم
اتفاقا منم وقتی 4 سالم بود لوزمو در آوردن
چون هر هفته سرما میخوردمconfused

تشکر شده توسط : nahid
فکر میکنم تاثیر داروهای بیهوشی و بیحسی تو این زمینه رو نمیشه نادیده گرفت .چون طبعشون سرده!حتی تو کتاب سینوهه هم اومده که داروهای بیهوشی کم استفاده بشن مخصوصا برای خانم ها چون طبیعتش سازگار نیست باهاشون.

منم یه عمل با بیهوشی کامل تو 17 سالگی داشتم .

سایر جراحی ها هم بذاری خیلی خوب میشه.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

ولی من تا حالا هیچ عمل جراحی انجام ندادم. confused2
ولی جالبه اگه مربوط باشه. اونوقت من یه استثنا میشم!Smile (16)
من تا حالا هیچ عمل جراحی ای نداشتم ولی ام اس گرفتم!!
خواهرم تو 8 سالگی لوزه عمل کرد و سال پیش هم دماغشو! ولی ام اس نگرفت!!!
به این چیزا نیست!!
نگران منی به تو قرصه دلم
تو کنار منی نمی ترسه دلم
 تشکر شده توسط : naazanin , Hasty
(2013/05/24, 12:10 PM)paeeze نوشته است: فکر میکنم تاثیر داروهای بیهوشی و بیحسی تو این زمینه رو نمیشه نادیده گرفت .چون طبعشون سرده!حتی تو کتاب سینوهه هم اومده که داروهای بیهوشی کم استفاده بشن مخصوصا برای خانم ها چون طبیعتش سازگار نیست باهاشون.

منم یه عمل با بیهوشی کامل تو 17 سالگی داشتم .

سایر جراحی ها هم بذاری خیلی خوب میشه.

دوست عزیزم چون متن خبری که گذاشتم فقط در مورد این سه تا عمل جراحی نوشته بود واسه همینم تو نظرسنجی همین سه تارو قید کردم.wink2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اختلال در تخلیه خون ورید های مغز، بیماری ام اس را به دنبال دارد hamdam 29 20,005 2015/05/04, 08:14 PM
آخرین ارسال: benjamin
  رابطه مشخصی بین مواد غذایی و ام اس وجود ندارد paeazan 8 6,020 2014/04/18, 01:55 PM
آخرین ارسال: سالومه
  رابطه ام اس با میدان مغناطیسی زمین‎ درتحقیق پژوهشگران جندی شاپور پژوهشگر 7 4,299 2013/09/15, 11:56 PM
آخرین ارسال: ابراهیم
  پيش بيني وجود يک بيمار ام اس در هر خانواده تا 10 سال آينده hamdam 28 12,722 2013/01/30, 12:40 PM
آخرین ارسال: OMG!
  آیا ارتباطی بین معدن مس کرمان و ام اس وجود دارد ؟ حمید 9 7,786 2013/01/23, 10:09 PM
آخرین ارسال: sargol
  پخش زنده جراحی دندانپزشک ایرانی در 3 قاره paeazan 0 2,039 2012/10/15, 08:51 PM
آخرین ارسال: paeazan
  داستان داروهای بیماران ام اس ادامه دارد hamdam 6 4,457 2012/01/03, 01:32 AM
آخرین ارسال: paeeze
  5 تا 7 درصد بيماري ام اس عامل ژنتيكي دارد hamdam 4 4,009 2011/11/28, 01:40 AM
آخرین ارسال: ساغر
  مصرف داروی ایرانی ام اس برای برخی بیماران عارضه دارد aztab 12 9,054 2010/09/08, 09:50 PM
آخرین ارسال: earth

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان