امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصرف داروی ایرانی ام اس برای برخی بیماران عارضه دارد
#1
سلام
به به بچه هابازرس هم داریم حالا نترسید ما همه با هم هستیم
بازرس انجمن ام اس ایران گفت: ما هیچ حساسیتی به داروی ایرانی بیماران ام اس (سینووکس) نداریم اما برخی بیماران با مصرف این دارو دچار عارضه می شوند. مژگان محسنی نیا اظهار داشت: انجمن ام اس به شدت از صنعت دارویی کشور حمایت می کند اما سئوال این است که مصرف داروی ایرانی به چه قیمت تمام می شود؟
وی از دارو به عنوان یک مسئله حیاتی برای بیماران یاد کرد و افزود:
در حال حاضر بیمارانی هستند که 10 سال است داروی خارجی (آوانکس) را استفاده می کنند و بدن آنها به مصرف نوع ایرانی این دارو واکنش نشان می دهد.
محسنی نیا با تاکید بر اینکه هیچ اصراری بر استفاده از داروی خارجی وجود ندارد، ادامه داد: وقتی قیمت داروی ایرانی 22 هزار تومان است و قیمت خارجی آن 420 هزار تومان، مگر می توان باور کرد که بیمار به عمد نمی خواهد داروی ایرانی را مصرف کند. قطعا وضعیت جسمی برخی بیماران با استفاده از داروی ایرانی دچار اختلال شده و می بایست نوع خارجی دارو را مصرف کنند.
بازرس انجمن ام اس ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود هزار نفر از بیماران ام اس از داروی ایرانی استفاده می کنند و هیچ عارضه ای هم ندارند، افزود: بیش از 1200 نفر از بیماران مبتلا به ام اس نیز از نوع خارجی دارو استفاده می کنند.
وی گفت: اکثر قریب به اتفاق بیماران ام اس دچار مشکلات اقتصادی هستند و اگر داروی ایرانی عارضه ای نداشت حتما از آن استفاده می کردند که پول کمتری بدهند اما وقتی بدن آنها جواب نمی دهد ناچار باید از داروی خارجی که سالها مصرف کرده اند، استفاده کنند.
محسنی نیا با اشاره به عضویت حدود 18 هزار بیمار مبتلا به ام اس در این انجمن، افزود: 10 هزار نفر بیماران مربوط به تهران و مابقی برای شهرستانهای کشور هستند.
بازرس انجمن ام اس ایران با اعلام اینکه میزان ابتلا به ام اس در خانمها 3.5 برابر آقایان است، گفت: متاسفانه زنان بیشتر از مردان، متحمل دشواریها و آسیبهای این بیماری می شوند.
وی افزود : به تازگی افزایش قیمت داروی خارجی ام اس (آوانکس) از 220 هزار تومان به 420 هزار تومان مشکلات متعددی را برای بیماران به وجود آورده است که وزارت بهداشت در پاسخ به این افزیش قیمت عنوان داشته با توجه به اینکه داروی ایرانی "سینووکس" از نظر کمی و کیفی پاسخگوی نیاز بیماران است و متخصصان نیز آن را تائید کرده اند برای حمایت از تولید داخل، یارانه داروی داخلی و خارجی این بیماران یکسان شده است.
منبع:ام اس لینک
              

 تشکر شده توسط : مـه ســـا , hamid , yaro , shadi , Matilat , mahsa , earth
#2
angry3khak to sare vezarate behdasht polenafto bedin be felestin ma mso bedin be iran
#3
چه عجب یکی پیداشدکه حرف دل ماروبزنه.کاش یکی هم پیدامیشدبه حرف این بازرس اهمیت میداد.
من که میترسم برم سراغ سینووکس،احتمالا قید آمپول روبزنم.نزدن آونکس عوارضش کمتراززدن سینووکسه!
حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هرکس به اندازه حرف هایی است که برای نگفتن دارد.
#4
منظورتون از عوارض عوارض آنی بعد مصرف هستن یا عوارضی که به مرور زمان بوجود میان؟
#5
(2010/09/07, 04:50 PM)mahsa نوشته است: چه عجب یکی پیداشدکه حرف دل ماروبزنه.کاش یکی هم پیدامیشدبه حرف این بازرس اهمیت میداد.
من که میترسم برم سراغ سینووکس،احتمالا قید آمپول روبزنم.نزدن آونکس عوارضش کمتراززدن سینووکسه!

خدايش سينوكس زدي و داري اينجور قضاوت مي كني؟ يا از اين خاله خان باجي ها واست تعريف كردن سينوكس مثل زهر ماره؟ شايد هم واسه پز دادن مصرف داروي خارجي باشه !!!! راستش نمي دونم ولي تمام اين داروهاي لعنتي مصرفش مثل سم ميمونه و عوارض خاص خودشون رو دارن و نميشه بگي يكي هست كه از همه بهتره. اگر بخواد ام اس پيشرفت كنه هيچ دارويي نميتونه جلوشو بگيره .نه ايراني و نه خارجي.!
 تشکر شده توسط : Matilat , hamid , TootFarangi
#6
منم 100 درصد با احسان موافقم
هيچ دارويي بدون عارض نيست
اول سينووكس بزنيد، ببينيد چه طوره !‌بعد دادو بيداد كنيد ...
اينجوري كسايي رو كه هم از اين نوع استفاده ميكنن دچار شك و دودلي ميكنيد
اگر همه انسانها کارکرد مغزشان یک میلینیوم شکمشان میبود دنیا تعریف دیگری میداشت.evilgrin0039.gif
 تشکر شده توسط : yaro , saffari_mo
#7
http://mscenter.ir/showthread.php?tid=13...4#pid32454
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
#8
حرف شمادوستای عزیزم همه درست،حرف هر3تاتون روهم قبول دارم.اتفاقا خودمن تازگیهابودکه تصمیم گرفته بودم داروم رو به سینووکس تغییربدم،چون میگفتم هیچ فرقی بین این وآونکس نیست.اماازوقتی این اخباررو("گفته شد:بااینکه تغییرداروازآونکس به سینووکس در40درصدبیمارانی که بعداز4سال استفاده ازآونکس،اقدام به اینکارکردن ودرمدت کمتراز2سال استفاده ازسینووکس عوارض بدی روشون نشون داده وحملاتشون روبیشترکرده اما بازم مسئولین کشور نمیخان قبول کنن و باگرون کردن آونکس دارن بیماران روبه اجباربسمت داروی ایرانی میکشونن") وبعدشم یه سری از مصاحبه بیمارا و وضعیتشون رو نشون دادکه این خبر روکاملاتاییدمیکرد، کلاذهنیتم درمورد سینووکس تغییرکردوبشدت ترسیدم.من اصلاقصدندارم کسی روبترسونم.بعدش روی صحبت من بااونایی نیس که ازاول سینووکس روانتخاب کردن.اتفاقاهمش بخودم میگن کاش منم ازاول سینووکس میزدم.من بعداین اخبارازتغییر داروم ترسیدم ومیگم وقتی دیگه آونکس بااین قیمت نمیتونم بزنم پس بهتره کلا قیدآمپول زدنو واسه همیشه بزنم.چون هیچ تضمینی
وجودنداره که منم جزواون40درصد قرارنگیرم.
اگه مطرح کردن این حرفااینجااشتباهه باشه دیگه ازاین حرفا نمیزنم.فکرمیکردم باگفتن این حرفام شاید کسی باشه راهنماییم کنه چون واقعا تودوراهی بدی قرارگرفتم،اماانگاراشتباه فکرکردم.ازهمه کسانی هم که سینووکس استفاده میکنن میخام که منو ببخشن اگه ترسوندمشون.
حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هرکس به اندازه حرف هایی است که برای نگفتن دارد.
#9
مهسا جان به نظر من به هيچ خبري تو ايران نميشه اطمينان كرد . اصلا دور از انتظار نيست كه فكر كنيم كسي كه از سينوكس بدين شكل گفته خودش از وارد كننده هاي اونكس هست و ميخواد به نوعي ترس رو در بيماران ايجاد كنه تا به سمت اونكس سوق بده .
الانم با پيش زمينه فكري كه داري كار مناسبي نيست كه داروتو به سينوكس تغيير بدي چون اگر تمام اين گفته ها هم شايعه باشد باز پاي تلقين مياد وسط و ممكنه برات مشكل ساز بشه .
ميتوني با مشورت دكترت فعلا يكي از داروهاي بتافرون . ربيف رو انتخاب كني يا اينكه كامل راجع به سينوكس تحقيق كني وقتي به اطمينان برسي ديگه ترست از سينوكس از بين ميره و اونوقت ميتوني امتحان كني
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
#10
‏آقاحمید ازراهنماییتون ممنونم.
درست میگید.دکترمم همین روگفت،گفت الان نبایدبرم سراغ سینووکس چون اگه بهترین دارو هم باشه روم تاثیربدداره.ازطرفی اصلاهم ازبتافرون وربیف خوشم نمیادچون از1روزدرمیون زدنش بدم میاد.فکرکنم برخلاف میل باطنیم،نظردکترم و حرفای خیلیا مبنی برترک نکردن دارو،مجبورم یه مدتی هیچی نزنم.تاببینم کی این طرزفکرم راجع به سینووکس دوباره عوض میشه
حرف هایی هست برای نگفتن و ارزش عمیق هرکس به اندازه حرف هایی است که برای نگفتن دارد.
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران saffari_mo 167 151,748 2020/01/20, 09:38 PM
آخرین ارسال: زهراخانم
  جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای ۱۳۱ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج SMA 2 2,046 2019/08/11, 01:50 PM
آخرین ارسال: SMA
  ارائه خدمات هوشمند به بیماران ام اس محمود 41 31,616 2019/06/02, 08:29 AM
آخرین ارسال: parisaa
  بودجه بیماران خاص کاهش یافت nahid 3 1,948 2019/01/03, 01:38 PM
آخرین ارسال: minas
  راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص nahid 0 1,223 2018/11/12, 06:15 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 18,732 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,642 2018/07/24, 07:35 PM
آخرین ارسال: nahid
  حمایت بیمه ای بیماران ام اس nahid 0 1,749 2018/01/17, 06:34 PM
آخرین ارسال: nahid
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,814 2017/12/14, 06:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  ورود جلیقه های خنک کننده ویژه بیماران MS به بازار yummy 66 38,257 2017/02/14, 07:58 PM
آخرین ارسال: pesareshoja_ir71کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان