امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 تا 7 درصد بيماري ام اس عامل ژنتيكي دارد
دبير علمي هشتمين كنگره بين المللي ام اس:
5 تا 7 درصد بيماري ام اس عامل ژنتيكي دارد
دبيرعلمي هشتمين كنگره بين المللي ام اس با بيان اينكه 5 تا 7 درصد بيماري ام اس ژنتيكي مي باشد گفت: كار درماني و فيزيوتراپي نيز از جمله درمان هاي موثر در كنترل بيماري ام اس مي باشد.

دكتر كريم نيكخواه دبيرعلمي هشتمین كنگره بین المللی ام اس درگفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اينكه ام اس از جمله بيماريهايي است كه افراد ميانسال و جوان را بيشتر درگير كرده و درخانمها شيوع بالاتري دارد گفت:متاسفانه اين بيماري تازه وارد جامعه شده و شرايط خاصي دارد كه در اين شرايط علائم ام اس يك مرتبه بروز كرده و فرد دچار نابينايي،مشكلات ادراري و ضعف حركتي يا فلج مي شود.

دبير علمي اين كنگره با بيان اينكه اين موارد در زندگي اجتماعي افراد تاثيرگذار خواهد بود،افزود:درصورت عدم كنترل و درمان ممكن است عوارض جبران ناپذيري درپي داشته باشد.

وي ادامه داد:امروزه به مدد وجود بسياري از داروهاي كنترل و پيشگيري كننده تا حدود بسياري از اين بيماري جلوگيري مي شود گفت:علاوه بر داروهايي كه علائم ايجاد شده قبلي را بهبود مي بخشند كاردرماني و فيزيوتراپي نيز براي كنترل موارد شديد بيماري MS موثر بوده و باعث مي شوند فرد مبتلا ديرتر دچار ناتواني شود.

وي با اشاره به اينكه درهمه جاي دنيا براي جمعيت خاص مبتلايان به ام اس بسيج عمومي جهت ريشه كني وجود دارد،اظهار داشت:يك بيماري زماني ريشه كن خواهد شد كه علل آن مشخص باشد درصورتيكه علت واضحي براي بيماري ام اس وجود ندارد.

نيكخواه با بيان اينكه 5 تا 7 درصد بيماري ام اس ژنتيكي مي باشد،تصريح كرد:مهمترين علل بحث درگيري سيستم ايمني است كه به همين دليل داروهاي تنظيم كننده ايمني براي پيشگيري از عود حملات در مدل هاي مختلفي در اختيار بيماران قرار مي گيرد كه نوع استفاده از آنها به نظر پزشك درمان كننده وابسته است.

دبير علمي اين كنگره با اشاره به برگزاري كنگره جهاني ام اس گفت:علاوه بر اين كنگره كنگره هايي در برخي كشورها ازجمله ايران به صورت ساليانه و بين المللي مباحث مربوط به بيماري ام اس را مورد بحث و بررسي قرار مي دهند كه هشتمين كنگره ،در جوار هشتمين امام در مشهد مقدس برگزار مي شود تا از تجارب افراد حاضر و نيز علم آنها در راستاي بيماري ام اس و تشخيص و درمان آن بهره برده شود.

وي تصريح كرد:شعار متخصصين اين حوزه " بيمار ام اس هيچ وقت نبايد مايوس شود " مي باشد كه اين بيماران بايد آگاه باشند كه بسياري از بيماري ها در زماني درمان نمي شدند،در حالي كه امروزه با پيشرفت هاي علمي پزشكي به راحتي درمان مي شوند.
وي درپايان خاطر نشان كرد:اميدواريم اين كنگره كه در جوار حرم امام رضا(ع) برگزار مي شود از جهت معنوي نيز به بيماران ياري رسان باشد./ه

باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : Prime , najva , parisa2011 , پویش , ارزو , earth , هانیه , ساغر , esmaeil , FBF
برگزاری کنگره ها موثراست اما محوریت بحث دراکثرآنها ناتوانی بیماران ام اسی است ودرکنارش ارتباط آن با ژنتیک وارثی بودن بیماری که نه تنها مشکلی را از بیماران حل نمی کندبلکه به آن می افزاید.
دردوعالم جلال ما زهراست/رمزتغییرحال ما زهراست/عیدبافاطمیه می آیدذکرتحویل سال مازهراست
السلام علیک ایتهاالصدیقه الشهیده

تشکر شده توسط : baran1390 , ساغر
اگر این آقای دکتر میگن که اطلاعات بیماری رو باید به بیمار داد و در جوار امام و ... این کنگره اطلاعاتی در اختیار ما میزاره چرا پس وقتی من رفتم پرسیدم گفتن شما رو راه نمیدن ؟ confused
چرا این دکتر نیکخواه اینهمه دروغ در میاره از خودش ؟
مگر اون سری که همایش بود و من رفتم جلو 500 تا بیمار ام اس و خانوده هاشون نگفت مسئله وراثت نقش زیادی نداره و فقط امکان داره حداکثر 5% مشکل ایجاد کنه ؟؟؟؟ می خواهید با هم ازدواج کنید مشکلی نیست !!!!!!!!!!!!
واسه چی برگشته به خبرنگار گفته دارو ها باعث میشن دیرتر ناتوانی بیاد سراغ بیماران ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگر قراره همه ناتوان بشن آخه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ angry3angry3angry3angry3angry3
خودش مایوس نشه لازم نیست شعار بده که وقتی من میرم انجمن می گم من دارم میرم کوه بر میگره از اون طرف اون خانم ... میگه تو برو وقتی تعادلت به هم خورد از اون بالا پرت شدی بعد بیا سلامت می کنیم angry
از همه پرسنل اینجا بدم میاد sad
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth

دوستان خون خودتونو کثیف نکنید شعار دادن دیگه مد شده دکتر و غیر دکتر نداره angry2
ولی در مورد ژنتیکی بودن فکر کنم در مورد من تا حدودی صحت داشته باشه چون پدرم یک نوع بیماری اتوایمیون داشتند و تقریبا همون بیماری رو خواهرم هم دارهconfused
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
به هر حال می خوان یه حرفی زده باشن

یه ضرب المثل هست که میگه:

تو که مرهم نه ای زخم دلم را ...... نمک پاش دل ریشم چرایی؟!confused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چه عواملي سبب ابتلاء به بيماري ام اس مي‌شوند؟ sooorooosh 27 26,841 2016/08/11, 12:28 PM
آخرین ارسال: somaye_602000
  مهمترین عامل جوش زدن سیستم ایمنی است. nahid 2 3,933 2015/12/02, 09:17 PM
آخرین ارسال: nahid
  اختلال در تخلیه خون ورید های مغز، بیماری ام اس را به دنبال دارد hamdam 29 20,010 2015/05/04, 08:14 PM
آخرین ارسال: benjamin
  كمبود ويتامين D عاملي براي بروز بيماري ام.اس است shokolat 6 5,422 2013/11/19, 09:51 AM
آخرین ارسال: saeid
  خون بند ناف نوزاد ، دواي اکثر بيماري های غيرقابل درمان است pariya 4 6,850 2013/10/17, 09:26 PM
آخرین ارسال: rezami
Star آیا رابطه ای بین وقوع ام اس و جراحی های قبلی وجود دارد؟ naazanin 7 5,007 2013/05/24, 12:55 PM
آخرین ارسال: naazanin
  آیا ارتباطی بین معدن مس کرمان و ام اس وجود دارد ؟ حمید 9 7,786 2013/01/23, 10:09 PM
آخرین ارسال: sargol
  موفقيت محققان رويان در درمان بيماري‌هاي استخواني، بهبود فلج مغزي mehdernet2 0 2,469 2013/01/13, 07:21 AM
آخرین ارسال: mehdernet2
Star افزایش نرخ ارز-تخصیص 50 درصد بودجه بیماریهای صعب العلاج naazanin 1 2,017 2012/11/20, 06:19 PM
آخرین ارسال: paeazan
  پرداخت 95 درصد هزینه های بیماران ام اس و شیمی درمانی Narges 20 13,448 2012/10/30, 06:33 PM
آخرین ارسال: edarzi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان