•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟
من تاری چشم همرا بادرد و دردهای تیر کشنده زیادی در کل بدن دارم .بی حسی پوست بدنم از یکسال پیش دارم .که یهو نصف پوست صورتم بی حس شدوبعد زد به کل بدنم.احساس نفستنگی و تپش قلبو لرزس دارم .پارسال ام ار ایم سالم بود اما فقط بی حسی داستم و حالا بااین علایم جدید ممکنه من ام اس داشنه باشم؟

تو رو خدا راهنماییم کنید زندگیم مختل شده
بايد پزشكتون با توجه به ام ار آى بگه كه آيا پلاكى ديده يا نه. صرف وجود علائم هيچكس (حتى پزشكها ما كه پزشك نيستيم كه جاى خود داريم) نميتونه تشخيص ام اس بد ه يا وجودش رو رد كنه.
حتماً به پزشك مراجعه كنيد.
نگران هم نباشيد. حتى اگر خداى نكرده ام اس باشه هم دنيا به آخر نرسيده. همونطورى كه با وجود ام اس، براى ما نرسيدهicon_question
 تشکر شده توسط : i_am , آنا , nahid
من هر چی علایمه دارم حتی بی حسی گلو بدن دردای زیاد نفس تنگی .5 شنبه ام ار ای دارم.برام دعا کنید
اميدوارم مشكلى نباشه. ولى اين تاپيكهايى كه توش پست ميذاريد ربطى به حرفتون نداره.
 تشکر شده توسط : nahid
(2016/12/04, 07:33 PM)سارام محمدی نوشته است: من هر چی علایمه دارم حتی بی حسی گلو بدن دردای زیاد نفس تنگی .5 شنبه ام ار ای دارم.برام دعا کنید

سلام عزیزم ما هممون درک میکنیم این استرس و نگرانیتو.
اکثرمون اولش همینجوی بودیم
ولی الان میفهمیم چقد بیخود و الکی میترسیدیم
بیشترمون که درگیر این بیماری هستیم حتی نزدیک ترین افراد زندگیمون خبر ندارن
چون واقعا ام اس چیزی نیس هییییچی نیس
انشاءالله ک ام اس نیس ولی اگرم بود نگران نباش ناراحتم نباش
ام اس فقط اسمش ترسناکه
خیلی از ماها فقط اسمشو یدک میکشیم
حَـسْـبُــنَــا الــلّــهُ وَ نِــعْــمَ الْــوَکِـيــلُN_aggressive (39)
 تشکر شده توسط : *MoNa*
دوست عزیز ، سارا م محمدی ، شما در چند تاپیک بی ربط و با ربط در مورد نگرانی از بیماری ام اس نوشتید و کار ما این شد که اون پست های شما رو جدا کنیم و بیاریم اینجا !Unknown
لطفا در تاپیک های مختلف از یه موضوع ننویسید. به مرتبط بودنش هم فکر کنید تا زحمت ناظران (که از قضا ام اس هم دارن که اینقدر نگرانش هستید) زیاد نشه ! confused2همه این نگرانی ها با مراجعه به دکتر متخصص و منتظر نتیجه بودن رفع میشه . ممنونم ازت.icon_question

به این تاپیک بیش از 800 ارسالی هم نگاه بندازید که مجبور شدیم ببندیمش :
آیا من ام اس دارم ؟
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : آنا , یه غریبه , hadisss
سلام به همگی ،خواهرم مدت 5 ماهه که انگشتای دستش و پشت ساق پاش تیر میکشه،شبی یک بار اونم به مدت 10 تا 15 دقیقه شایدم کمتر،جدیدا زود خسته می شه و دوست داره بخوابه همش،به حدیم وسواس فکری داره که نمیتونم بهش بگم بریم MRI ،می خواستم ببینم دوستانی که این مشکل رو دارند این علائم می تونه ام اس باشه؟حمله در ام اس اصلن یعنی چی؟یعنی همین درد و تیر کشیدن؟ممنون میشم جواب بدید چون خیلی نگرانم
سلام دوست عزیز اینجا باید سوالتون رو مطرح می کردید
نگرانی نداره
ممکنه از علائم ام اس باشه ولی ما اینجا هیچکدوم پزشک نیستیم شما نباید برید ام ارای
باید برای علائم ببریدشون متخصص مغز و اعصاب ایشون اگه لازم بدونن می گن ام ار ای انجام بدید
سلام و عرض احترام خدمت همه عزيزان
نميدونم پست رو جاى درستى زدم يا نه به هر حال عذر ميخوام
لطفا اگه كسى ميتونه پاسخ بده .
بنده حدود ٢ سال پيش خونه بودن كه يهو پاشنه پام شديد قرمز شد و ظاهرا داخل پاشنه يكم سياه شده بود فرداش كه بيرون بودم يهو يك مشكل توى ناحيه سمت چپ سرم بالاى گوش ايجاد شد .
بنده اون موقع بشدت تپش قلب پيدا كردم ولى سريع خوب شد رفتيم دكتر كلى قرص داد گفت اسپاسم عصبى هست حالا ما قرص هارو انداختيم يكم بهتر شديم ولى بعدش حدود يك ماه سر بنده كرخ بود مخصوصا پشت سرم . دكتر رو عوض كرديم رفتيم پيش يك دكتر بهتر فوق تخصص ،ايشون هم قرص نوشت ولى بعد چند جلسه MRI نوشت و گفت ببينيم MS هست يا نه .
اونوقع جواب MRI نرمال اومد كه هم خود دكتر و هم كسى كه MRI گرفت گفت چيزى تو سرت نيست
حالا ما ٢ سال گذشته بنده رو خودم تمام علائم MS رو ميبينم اعم از :
- دو بيني
- كرخى دست و پاها ( البته بي دليل كرخ نميشه ، وقتى مثلا رو دستم بخوابم سريع بعد ٣ ثانيه كرخ ميشه و يكى هم اينكه بنده نبضم رو تو كل بدنم احساس ميكنم و اين باعث ميشه بدنم كوچيك لرزش داشته باشه همراه با تپش نبض )
- احساس ميكنم يكم فراموش كار شدم
- بعد اون حمله تو سرم مشكل معده پيرا كردم كه دكتر عرض كرد رفلاكس هست
- تپش شديد قلب وقتى هيجانى ميشم و يا يهو ميترسم
اليته ناگفته نمونه ورزشكار هستم و فوتسال حرفه اى بازى ميكنم و هيچ مشكل ندارم
اليته اوايل دكتر واسم امپول ويتامين B12 مينوشت ولى طبق ازمايشاتى مه بعدا دادم مشكل كمبود ويتامين اصلا نداشتم
- بعضى مواقع عدم تعادل و سرگيجه ( افتاب هم بخوره سرم اولش ٢٠ ثانيه سرگيجه ميشم و چشام تار ميره)
حالا سوال بنده اينه اينا علائم MS هست ؟ ايا ممكنه بعد اون كه MRI دادم و مشكلى نبود حالا يعد ١ سال كه از MEI ميگذره MS بگيرم؟
و اينكه در MS كرخى دست و پاها بدون دليل ايجاد ميشه و يا مثل بنده با يكم فشار كوچيك ايجاد ميشه ؟
داخل خانواده هى ميگن تلقين ميكنى ولى انصافا تلقين نيست و همه اين موارد رو دارم .
اگه زياد شد شرمنده نهايتا اينطورى تونستم توضيح بدم ?
اول که سلام .angel
دوم که الان آیا شما همه اون مواردی رو که فرمودین دارین به بیماری ام اس ربط میدینicon_cryicon_cry
1- کرختی دست وپا میتونه از کم خونی باشه،میتونه از اختلال تو عملکرد غدد فوق کلیه باشه،میتونه تحت تاثیر استرس روانی باشه و...
2- فراموشکاری میتونه هشدار برای آلزایمر باشه که اگه به دفعات تکرار بشه باید از طریق پزشک پیگیری بشه،یه سری از داروها میتونه حافظه رو تحت تاثیر قرار بده مثل داروهای افسردگی و آنتی هیستامین ها و..
3- رفلاکس معده میتونه در اثر عادات بد غذایی ایجاد بشه بد غذا خوردن و غذای سنگین خوردن وتحرک نداشتن و همراه غذا آب خوردن و..در کل رفلاکس معده یه مشکل گوارشی هست که اسید معده به سمت مری بر میگرده یکی از عمده دلایلش هم غذای درست هضم نشده هست .
4- تپش قلب یه واکنش عادی دربرابر استرس و هیجان و.. هست و در این مورد اصلا نگران کننده نیست فقط باید عادی و کنترل شده باشه. ولی میتونه بر اثر پرکاری تیروئید ،مشکلات و اختلالات اعصاب(اعصاب و روان)، فشار خون بالا و.. باشه.
5- عدم تعادل میتونه 8 تا عامل عمده داشته باشه مثل دیابت کنترل نشده ،مشکلات گوش داخلی،میگرن ، مشکلات و بیماری های مربوط به پا،فشار خون پایین، مشکلات عصبی، مصرف بعضی از داروها مثل آنتی هیستامین ها و ضد افسردگی و..،بیماری های چشمی مثل آب مرواردید و...

اگه دکترتون رو قبول ندارین تغییرش بدین به نظر منم شما دنبال این هستین یه دردی برا خودتون پیدا کنین icon_cryicon_cry
البته دکتر نیستم Smile (16)Smile (16)
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , past , nahid , آنا

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • ...
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیاباتب بیماری ام اس تشدیدمیشود؟ sargol 5 6,910 2018/09/25, 12:36 AM
آخرین ارسال: Atenavakili
  بیماری توموفکتیو ام اس چیست؟ qwerty 8 8,275 2018/08/02, 08:32 PM
آخرین ارسال: نیماجعفری
  ام اس و بیماری CML Mtt 7 3,887 2018/02/01, 10:34 AM
آخرین ارسال: Mtt
  مشکلات جنسی در بیماری ام اس پرستو احمدی 26 28,751 2017/07/27, 12:16 AM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  آیا علایم من نشانه حمله است ؟ m.moza 87 46,821 2015/06/25, 09:36 AM
آخرین ارسال: ehsanm
Rainbow آیا شوک عصبی یا هیجان میتواند باعث بی حسی یا عود بیماری شود ؟ Hasty 39 27,568 2014/08/21, 11:40 AM
آخرین ارسال: همراز
Rainbow میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری رنگین کمان 37 19,122 2014/04/13, 09:30 AM
آخرین ارسال: حکمت خدا
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,599 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
Rainbow تاثیر گرما بر بروز علایم ام اس sadaf 43 28,447 2014/01/23, 01:29 PM
آخرین ارسال: sargol
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,297 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان