•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟
سلام
دوست عزیز ، شما که MRI دادین و ام اس رد شده خیلی بهتره با متخصصین دیگه مشورت کنید.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

با تشکر از دوستان گرامی ، میخواستم بدونم یک MRI بدون تزریق کفایت میکنه برای ms ؟

تمامی ازمایشات خونم ، من جمله قند و چربی نرمال بوده
نوار مغز هم سال گذشته ازم گرقتن گفتن زیاد جالب نیست و افسردگی هم داری
تعداد ام آر آِی رو دکتر باید تشخیص بده که لازم دارین یا نه؟معمولا همون یه ام آر آِی هم برای تشخیص کافیه مگر موارد خاص که ممکنه بیشتر لازم باشه یا در فواصل زمانی مشخصص نیاز به تکرار داشته باشه
اگه آزمایش خونتون هم سالم بوده پس جای نگرانی نیست با توجه به اینکه افسردگی هم دارین بهتره به جای تخصص های دیگه پیش روانپزشک برین مطمئنا بیشتر کمک میشه بهتون.
روزگارا :
تو اگر سخت به من گیری ,
با خبر باش که پژمردن من آسان نیست...
گرچه دلگیر تر از دیروزم ,
لیک باور دارم :دلخوشی ها کم نیست ...
زندگی باید کرد ....
 تشکر شده توسط : king68
(2015/02/25, 06:42 PM)الهام2324 نوشته است: تعداد ام آر آِی رو دکتر باید تشخیص بده که لازم دارین یا نه؟معمولا همون یه ام آر آِی هم برای تشخیص کافیه مگر موارد خاص که ممکنه بیشتر لازم باشه یا در فواصل زمانی مشخصص نیاز به تکرار داشته باشه
اگه آزمایش خونتون هم سالم بوده پس جای نگرانی نیست با توجه به اینکه افسردگی هم دارین بهتره به جای تخصص های دیگه پیش روانپزشک برین مطمئنا بیشتر کمک میشه بهتون.

ممنون از راهنمایتون ، پس نظرتون مبنی بر اینه که ریشه این مشکلات فیزیکی در روح هست و به نوعی بیماری روان تنی شده ، خود من پیشتر فکر میکردم که چون علائم جسمی هست حتما مشکلی در بخشی از سیستم بدن رخ داده
ممنونم
خواهش میکنم بله پیش روانپزشک برین خیلی بهتره.اگه نیاز باشه خودش راهنماییتون میکنه که پیش کدوم متخصص برین
روزگارا :
تو اگر سخت به من گیری ,
با خبر باش که پژمردن من آسان نیست...
گرچه دلگیر تر از دیروزم ,
لیک باور دارم :دلخوشی ها کم نیست ...
زندگی باید کرد ....
۶ ماهی میشه کف پام سوزن سوزن میشه بیخیال بودم تا چند روز پیش که فکر کردم شاید ام اس,باشه دستام و پاهام سوزن یگسوزن میشن چشمام زود خسته میشه همیشه بیحالم دکتر ام ار ای نوشت برم ؟

کسی نیست راهنمایی کنه
 تشکر شده توسط : ali1357 , Sajjad , یاسی , atefe
(2015/08/26, 06:11 PM)نگران نوشته است: ۶ ماهی میشه کف پام سوزن سوزن میشه بیخیال بودم تا چند روز پیش که فکر کردم شاید ام اس,باشه دستام و پاهام سوزن یگسوزن میشن چشمام زود خسته میشه همیشه بیحالم دکتر ام ار ای نوشت برم ؟

کسی نیست راهنمایی کنه

دوست عزیز ضمن سلام
انقد که شما ناراحتید اون گزگز ها اذیتتون نمیکنه.....
ولی به هرحال حتما ام آر آی برید و زیر نظر یک دکتر که به صحت حرفش اعتماد دارید باشید که اگر هر چی گفت قبول کنید...

به امید خدا که ام اس نباشه

ولی برفرض اگر خدای نکرده یک درصد هم باشه هیچ جای نگرانی نیست.....اینجا دوستانی هستن که حتی بیست ساله ام اس دارن و خدا رو شکر یا ازدواج کردن یا به کارهایی که مورد علاقشون بوده پرداختند.....icon_question
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : Kamyar , ali1357 , زهرا93 , Sajjad , یاسی , atefe
دوست جدید اصلا نگرانی نداره
انشاالله ک چیزی نباشه
ولی اگرم باشه یه ویژگی خاص ب تمام ویژگیهاتون اضافه میشه فقط همین
در کنارش از بقیه جنبه های زندگی میشه لذت برد همچنانwink2
جز آستاان توام در جهان پناهی نییست
سر مرا به جز این در حواله گاهی نییست
love28
 تشکر شده توسط : silent , ali1357 , Sajjad , یاسی , atefe
(2015/08/26, 06:11 PM)نگران نوشته است: ۶ ماهی میشه کف پام سوزن سوزن میشه بیخیال بودم تا چند روز پیش که فکر کردم شاید ام اس,باشه دستام و پاهام سوزن یگسوزن میشن چشمام زود خسته میشه همیشه بیحالم دکتر ام ار ای نوشت برم ؟

کسی نیست راهنمایی کنه

بیهوده نگرانید. دربدترین حالت فرض کنید ام اس باشد که احتمالا نیست. من حتی بیمار ام اسی را می شناسم که دکتر دارو هم برایش تجویز نکرد. فقط توصیه کرد زندگی کم استرسی داشته باشد. بی حالی، گز گز، خستگی نشانه مشکلات مختلفی است. یکی از آنها ام اس است که می تواند اصلا مهم نباشد. استرس و نگرانی بیهوده از ام اس بدتر است.
 تشکر شده توسط : majid1 , زهرا93 , Sajjad , یاسی
ی بیماری هست موسوم به سندرم دانشجوی پزشکی، به این شرح که برخی دانشجویان رشتۀ پزشکی وقتی به مطالعۀ بیماری ها و علائم اون مشغولند بعضی از اون علائم رو در خودشون احساس کرده و گمان می‌کنند که همون بیماری رو دارند حالا اگه به این افکار بیش از حد توجه کنند و تحت تأثیرش قرار بگیرند بعد از ی مدت دچار افسردگی و مشکلات دیگه و خلاصه همون سندرم می‌شند در حالی که اصلاً اون بیماری رو نداشتند. پس توصیه می کنم به واسطۀ وجود برخی علائم، به خودتون تلقین بیمار شدن نکنید چراکه هر گردی گردو نیست یعنی هر علامتی نمی‌تونه نشان دهندۀ ام اس باشه حتی اگه خیلی شبیه باشه. هرچند باید پیگیری هم کرد و به پزشک متخصص و متعهد مراجعه نمود که البته فکر کنم شما این کار رو انجام دادید، پس با توکل بر خدا و در نتیجه با اطمینان خاطر، نظر پزشکتون بر اساس ام آر آی رو مطلع بشید که امیدواریم هیچ پلاکی در اون نباشه. (شاید ندونید برای این می‌گم پلاک ی اصطلاحه به معنی تصویر غلاف میلین تخریب شده در ام آر آی. .. غلاف میلین هم پوششی است که اطراف سلول عصبی قرار داره و موجب تسریع حرکت پیام عصبی در طول رشتۀ عصبی می‌شه)
آری؛
روزهای خوب خواهند آمد...

تشکر شده توسط : یاسی , atefe , زهرا93 , fariba 68

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیاباتب بیماری ام اس تشدیدمیشود؟ sargol 5 6,897 2018/09/25, 12:36 AM
آخرین ارسال: Atenavakili
  بیماری توموفکتیو ام اس چیست؟ qwerty 8 8,257 2018/08/02, 08:32 PM
آخرین ارسال: نیماجعفری
  ام اس و بیماری CML Mtt 7 3,861 2018/02/01, 10:34 AM
آخرین ارسال: Mtt
  مشکلات جنسی در بیماری ام اس پرستو احمدی 26 28,723 2017/07/27, 12:16 AM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  آیا علایم من نشانه حمله است ؟ m.moza 87 46,772 2015/06/25, 09:36 AM
آخرین ارسال: ehsanm
Rainbow آیا شوک عصبی یا هیجان میتواند باعث بی حسی یا عود بیماری شود ؟ Hasty 39 27,418 2014/08/21, 11:40 AM
آخرین ارسال: همراز
Rainbow میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری رنگین کمان 37 19,100 2014/04/13, 09:30 AM
آخرین ارسال: حکمت خدا
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,584 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
Rainbow تاثیر گرما بر بروز علایم ام اس sadaf 43 28,425 2014/01/23, 01:29 PM
آخرین ارسال: sargol
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,274 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست