همچنین ببینید

تشخیص ام اس

تشخیص ام اس

هیچ آزمایش واحدی نمی تواند MS را تشخیص دهد. تاریخچه پزشکی ، معاینات عصبی و آزمایشات آزمایشگاهی به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کمک می کند تا سایر بیماری ها را رد کنند و تشخیص ام اس را تأیید کنند.

 ام اس احتمالی

بررسی اجمالی


اگر به این صفحه مراجعه کرده‌اید ، احتمالاً نگران هستید که ممکن است شما یا شخصی که به او اهمیت می‌دهید مبتلا به MS است. شاید شما توضیحات و مطالبی را در رابطه با بیماری ام اس در اینترنت خوانده باشید و متوجه شوید که علائمی مشابه را تجربه می‌کنید. شاید شخص دیگری در خانواده شما ام اس دارد و نگران این هستید که مبادا باعث بدتر شدن شرایط بیمار شوید  یا  شاید پزشک به شما گفته باشد که ممکن است مبتلا به MS شده‌اید زیرا یک قسمت از علائم مانند ام اس را تجربه کرده اید. وضعیت شما هرچه باشد، خوشحالیم که شما برای دریافت اطلاعات بیشتر به ام اس سنتر مراجعه کرده‌اید. ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم - با اطلاعاتی در مورد بیماری ام اس، نکاتی درباره تصمیم‌گیری در مورد زمان و چگونگی گفتن به افراد در مورد مسائل پزشکی و سایر مواردی که ممکن است در این زمان دشوار به شما بگوییم.


آیا کسی هست که بتوانم در مورد وضعیتم با او صحبت کنم؟


بله قطعا، اگر در مورد بیماری ام اس سؤال دارید – این بیماری چیست، چگونه تشخیص داده می‌شود، چگونه درمان می‌شود، چه اتفاقی ممکن است بیفتد یا موارد دیگری که ذهن شما را درگیر کرده است می‌توانید با مراجعه به تالار گفتگو به دنبال پاسخی برای پرسشهای خود باشید یا با مطرح کردن پرسش جدید جواب خود را از سایر دوستان با تجربه دریافت نمایید.


چرا پزشک نمی تواند به من بگوید چه مشکلی دارم؟


در حالی که معیارهای تشخیصی برای کمک به تشخیص دقیق بیماری ام اس وجود دارد، اما تشخیص بیماری آسان نیست.


اولا هیچ آزمایش واحدی برای مولتیپل اسکلروز وجود ندارد. دوما تا زمانی که پزشک شواهدی را در دو دوره از فعالیت بیماری که در مکان‌های مختلف سیستم عصبی مرکزی و در زمان های مختلف رخ داده اند، پیدا نکند، نمی تواند ام اس را تشخیص دهد. سوما، اکثر علائم بیماری ام اس، به ویژه در اوایل بیماری، می تواند به دلیل شرایط دیگر ایجاد شود، به این معنی که پزشک شما نیاز دارد با بررسی بیشتر سایر گزینه ها را رد کند. خیلی اوقات، وقتی مشکلی در سیستم عصبی مرکزی مانند MS وجود دارد، قبل از تأیید تشخیص، تعدادی آزمایش انجام می‌شود. یکی از این آزمایشات ام آر آی است که یک آزمایش مهم است که به تشخیص کمک می کند زیرا می تواند مناطقی از آسیب را که معمولاً برای ام اس است نشان دهد.


آیا درمانی وجود دارد که به من کمک کند؟


اگر پزشک شما براساس مدارک پزشکی شما از جمله: معاینه فیزیکی و نتایج آزمایشات شما معتقد است که شما دارای نشانه های بالینی و در معرض خطر ابتلا به بیماری ام اس هستید، داروهایی برای تاخیر در پیشرفت بیماری بالینی قطعی MS وجود دارد. اگر علائمی را تجربه می کنید که باعث ناراحتی شما می شود یا در فعالیت های روزمره دچار مشکل می شوید، حتماً در مورد آنها با پزشک خود صحبت کنید. بسیاری از علائم را می توان با موفقیت حتی بدون تشخیص تایید شده مدیریت کرد. اگر از علائم خود و یا عدم قطعیت تشخیص احساس ناراحتی و رنجش دارید، با یک مشاور در مورد آن صحبت کنید. ام اس سنتر می تواند شما را برای کمک به مقابله با این وضعیت دشوار راهنمایی کند.


در مورد مشکلات پزشکی و غیبت‌های کاری ام به کارفرمای خود چه بگویم؟


مهم است به خاطر داشته باشید که اطلاعاتی که اکنون به اشتراک میگذارید ممکن است در آینده بر وضعیت اشتغال شما تأثیر بگذارد. قبل از به اشتراک گذاشتن هرگونه جزئیات با کارفرما یا همکاران خود برای اطلاع از حقوق خود در محل کار از سایر دوستان دارای تجربه در تالار گفتگو کمک بگیرید.