•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟
فقط پدر و مادر و خواهرم.
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : مهسا24 , elham 66 , شفا یافته , maryam.N , مینا... , گيتي , سمیرا
icon_cryicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
زندگی باوری میخواهد از جنس امیدicon_question
 تشکر شده توسط : elham 66 , شفا یافته , maryam.N , مینا... , گيتي , سمیرا
همون روز که فهمیدم ام اس دارم به داداشام و خواهرم گفتم (با لبخند گفتما اصلا گریه نکردم) زنداداشم هم میدونه ولی اصلا به روم نمیاره
بابام خدابیامرز که هیچوقت نفهمید(خوب شد که نفهمید حساس بود رو بچه هاش خیلی غصه میخورد)
به یکی از دوستام هم همون روز اول که فهمیدم ام اس دارم گفتم (بخاطر ام اس پیش هیچکس اشک نریختم الا این دوستم که خیال میکردم آدم قابل اعتمادیه) ولی بعدا خیلی پشیمون شدم به موقعش برای خورد کردنم خوب از نقطه ضعفم استفاده کردangry2... و این شد که دیگه دم فروبستم و از ام اس به هیشکی نگفتمDodgy...
"یک راند دیگر مبارزه کن"
وقتی پاهایت چنان خسته اند که بزور راه میروی...
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , elham 66 , maryam.N , negar_ka84 , شفا یافته , FBF , zohaa , مهسا24 , arezooo82 , مینا... , برگ 7 , A live , گيتي , سمیرا
نوشته های تمام دوستان را خوندم و یاد سالیان طولانی خاطره با ام اس افتادم...

سالها فقط خودم میدونستم و دکترم و یک دوست خیلی صمیمی. مانند چند تا از دوستان، من هم دلیلی ندیدم که خانواده ام را نگران کنم و دکترم هم باهام موافق بود. پس این راز بین ما 3نفر باقی ماند تـــــــــــا ...

پای راستم خیلی ضعیف شده بود و پام را خوب نمیتونستم حرکت بدم و یه جورایی حرکتم غیرطبیعی شده بود. اینجا بود که پرسشها شروع شد و به هرکس پاسخی متناسب با آن...

وقتی جفت پا درگیر شد و یک دست...

درنهایت همه فهمیدند...

و آرامش من از همینجا شروع شد.

پنهان کردن مشکل به این بزرگی خیلی سخت بود! در اوج ناتوانی ادعای توانایی خیلی سخت بود! دویدن با پایی که توان راه رفتن هم نداشت، خیلی سخت بود! نمایش آرامش برای یک آتشفشان خیلی سخت بود!

مبارزه من هم از همینجا شروع شد.

هرکس نظری داد. یکی سعی کرد بقبولونه که تا آخر عمر باید تحمل کنی. یکی دلداری داد با همین زمینه. یکی امیدواری داد. یکی دعا کرد. یکی خوشحال شد و یکی ناراحت...

وقتی که دیگه چیزی برای پنهان کردن نداشتم. وقتی تمام وجودم علنی شد، دیدم آخر وجودم چیزی پنهان شده که خودم هم خبر نداشتم...

من خودم را یافتم.

زندگی زیبا شد. خانواده تا مدتی خیلی اذیت شدند اما وقتی در مسیر بهبودی قرار گرفتم، آروم شدند. یاد گرفتم که نظر دیگران هیچ اهمیتی نداره. بیماری نقطه ضعف من نبود. ام اس باعث جهش من شد.

و الان هرجا که میرم با صدای بلند میگم: من ام اس داشتم.

و بقدری قوی و محکم و شاداب بیان می کنم که همه تحت تاثیرم قرار می گیرند و جالبه که در هرجمعی که صحبت میشه یکی پیدا میشه که اعتراف میکنه که او هم ام اس داره!

و من متوجه میشم که

این داستان ادامه دارد...
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : sara2 , ahya , elham 66 , baharan , zohaa , مهسا24 , MFhealth , رزمینا , maryam.N , mandana18 , الهام ج , arezooo82 , مینا... , برگ 7 , سمیرا
همه میدونندهیچ دلیلی برای مخفی کردن ندارم.
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , elham 66 , الهام ج , مهسا24 , رزمینا , maryam.N , نازلی , مینا... , شفا یافته , گيتي , saba. , سمیرا
خیلیا میدونن.
خانواده ی خودم+خانواده ی دامادمون+یکی از عموهام+یکی از عمه هام+یکی از دایی هام+1 یا 2 یا 3 تا خاله هام!!!+7-8تا از دوستام+ 2تا از همسایه ها+ 2 تا از استادا+ خودم!!!!!!!!!!!!icon_cry

تشکر شده توسط : الهام ج , nazaninamiri70 , مهسا24 , aztab , ayda.m , رزمینا , maryam.N , نازلی , مینا... , saba. , سمیرا
(2013/09/14, 04:56 PM)elham 66 نوشته است: خیلیا میدونن.
خانواده ی خودم+خانواده ی دامادمون+یکی از عموهام+یکی از عمه هام+یکی از دایی هام+1 یا 2 یا 3 تا خاله هام!!!+7-8تا از دوستام+ 2تا از همسایه ها+ 2 تا از استادا+ خودم!!!!!!!!!!!!icon_cry

سلام
چه جالب حالا کیموند که ندونهSmile
منم جز خدا و خانواده ام کسی دیگه نمی دونه اصلا هم لوزوم نداره که بدونن با این نگاهشان به قضیه بی خیال

تشکر شده توسط : zohaa , محبوب64 , رزمینا , maryam.N , مهسا24 , نازلی , arezooo82 , مینا... , برگ 7 , elham 66 , شفا یافته , گيتي , saba. , سمیرا
پدر و مادرم. برادرم و 2 تا خواهرام و همسرانشون. یه ساله که 2 تا از دوستام هم می دونن(ما یه گروه 3 نفره بودیم قرار بود واسه ادامه تحصیل بریم کانادا یکیمون رفت نوبت من بود که من گفتم نمیام در پی پرسش دلیل گفتم)
عادت ندارم وقتی کسی ازم چیزی نپرسیده چیزی بگم. کسی ازم نپرسیده چته تا بگم اینه
اینکه ام اس دارم یا نه به حال دیگرون فرقی نمی کنه جز اینکه این وسط یه عده پیدا پیدا می شن ماجرا رو شلوغش می کنن و از کاه کوه میسازن واسم.
با خاله هایی که من دارم اگه حمید و فربود و گروه نارنجی پوشان ... بودن هم ام اس رو انکار می کردن اگه به تموم دنیا بگم ام اس دارم باید از اونا هر جوری هست پنهان کنم. حتی اگه ام اس فلجم بکنه نمی گم
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : ayda.m , zohaa , محبوب64 , رزمینا , maryam.N , مهسا24 , نازلی , برگ 7 , شفا یافته , گيتي , سمیرا
همسرم وپدر و مادرم
لزومی نداره کسی از جیک و پوک زندگی شخصیمون خبر داشته باشه
اصلا واسه چی بگیم مگه کمبود محبت داریم که به همه بگییم وبرامون دلسوزی کنن هی بگن
اخی بیچاره
شادی نمادی از زیستن اگاهانه است و نمایشی از سپاسگزاری در برابر یزدان پاک.

شاد باشید و شاد زندگی کنید که شاد زیستن انتخاب است نه اتفاق
Heart
 تشکر شده توسط : ayda.m , نازلی , MFhealth , sooorooosh , kiana , arezooo82 , برگ 7 , مهسا24 , شفا یافته , گيتي , saba. , سمیرا , سمانه ٧
ولی عزیزانم توجه داشته باشید که هر چقدر ما ساده بگیریم بالاخره ناخداگاه , خدای ناکرده یه جایی گیر میوفتیم evilgrin0039.gif پس بهتره با اونایی که احتمالا در طول هفته یا روز یا ماه سرکار داریم بگیم woman
مثل خود من که وقتی برای تمدید گواهیمانمم برای معاینه چشم رفته بودم , اومدم زرنگی کنم و صفحه بیماری های خاص رو پر نکنم که نشد confused و دکتر از معاینه چشمم فهمید و منم کلی خجالت کشیدم Blush و همزمان با من که یکی از همکاران سابق استخر باهام بود فهمید و بهم گفت پس برای همین دیگه سر کار نمیای confused laughing3
از اون م.قع دیگه مخفی نمیکنم تا اینجوری خجالت نکشم Smile (52)
زندگی باوری میخواهد از جنس امید که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد , آن امید از ته دل به تو گوید که خدا هست هنوز ...... Heart
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , مهسا24 , شفا یافته , گيتي , سمیرا

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاع از قیمت داروها hamid 1,061 740,616 2023/07/08, 01:07 AM
آخرین ارسال: علی008
  بیماری ام اس و ویروس کرونا hamid 27 9,244 2020/03/28, 05:22 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,691 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  اطلاع اطرافيان hamid 209 117,720 2018/09/06, 11:18 PM
آخرین ارسال: سها
  دید جامعه نسبت به بیماری ام اس hamid 220 111,574 2018/07/25, 07:39 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  می ترسید ؟ آیا از بیماری ام اس می ترسید ؟ Sina 335 204,761 2018/07/04, 02:10 PM
آخرین ارسال: silent
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 52,195 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
  در آخر این بیماری چه میشود؟ آینده و بیماری MS محيا 142 96,494 2017/12/31, 02:48 AM
آخرین ارسال: mojerf3436
Heart ام اس بیماری زیبا رویان آذرستون 179 127,463 2017/06/21, 11:10 PM
آخرین ارسال: nahid
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,161 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست