امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وضعیت عقاب
Garuda اشاره به "عقاب". این استقرار حرکتی نمادین از یک عقاب است. ما می دانیم که عقاب پادشاه پرندگان است. کاملا به همین ترتیب، Garudasana یکی از تمرینات برجسته در علم یوگایی است.

تکنیک

1. در موقعیت شکل زیر قرار گیرید.

.jpg   10.0.jpg (اندازه: 22.85 KB / تعداد دفعات دریافت: 14)

2. کشش هر دو دست به جلو. دست باید افقی به زمین است. پای راست را جلو و 2 یا 3 نفس عمیق بکشید.

3. آرنج و بازو را خم کنیدوتاسطح بینی بالا بیاورید. همزمان پای راست در پشت ساق پای چپ قرار گیرد. (مراجعه به شکل )

4. در این موقعیت برای چند ثانیه با تنفس عادی باقی بمانید.

5. بازوها و پاها رابه آرامی رها و دوباره به حالت طبیعی بازگردید.

6. این تمرین را برای سمت چپ بدن نیز تکرار کنید.

مزایای درمانی

1. انجام این تمرین به ایجادکشش دست ها و پاها کمک کرده و درد در مچ پا و شانه ها را تسکین می دهد.

2. به رفع گرفتگی در عضلات ساق پاکمک می کند.

3.باعث تعادل در وضعیت بدن وهشیاری میشود .
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

تشکر شده توسط : ghaside , ز- سادات , amir abbas , roya-n , ورپریده , sooorooosh , arezoo_azizi
چقدر سخته این!!!!!!!!!!!
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
 تشکر شده توسط : shokolat
مدیون هستین اگر فکر کنین دروغ میگم...اومدم این حرکت عقاب رو مثل این نقاشیه بزنم با پوز خوردم زمینsad2angry3angry3angry3sadsad
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : shokolat , ورپریده , ghaside , mari
(2012/10/13, 03:05 PM)sooorooosh نوشته است: مدیون هستین اگر فکر کنین دروغ میگم...اومدم این حرکت عقاب رو مثل این نقاشیه بزنم با پوز خوردم زمینsad2angry3angry3angry3sadsad

laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
وای چقدر از تصور سروش تو این حالت خندیدم !!!!!!!!!!!1
خدا خیرت بده کلی خندیدم!!!!
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : sooorooosh
اقا سروش اشکالی نداره همینکه پامیشی وحرکت رو انجام میدی عالیهhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
برای اینکه این حرکت رو بدون مشکل بتونی انجام بدی پیشنهاد میکنم با حرکت درخت شروع کنی چون حرکت دستها در حرکت درخت زیادپیچیدگی نداره وبیشتر میتونی روی تعادل تمرکز داشته باشی.agreement2
بعدش یواش یواش با تمرین ایشالا میتونی این حرکتم انجام بدیicon_biggrin
همیشه سختترین نمایش به بهترین بازیگر تعلق داره شاکی سختیهای دنیا نباش شاید تو بهترین بازیگر خدایی....!!!!!!!!!love28                                                        

مرسی سوروشششششششششششششششش laughing3 دمت گرم .
خیلی باحالی
Thumbs Up 
ولی واقعا سخته ها !!!
 تشکر شده توسط : shokolat
این حرکتو تو کلاس یوگا انجام دادم با این تفاوت که ساق پای راست جلوی ساق پای چپ بود.تو تصویر پای راست از جلوی پای چپ رد میشه بعد میپیچه پشتش!شدنیه ولی چقدر سخته پام درد گرفت
 تشکر شده توسط : shokolat , sooorooosh
(2012/10/14, 12:38 PM)leili نوشته است: این حرکتو تو کلاس یوگا انجام دادم با این تفاوت که ساق پای راست جلوی ساق پای چپ بود.تو تصویر پای راست از جلوی پای چپ رد میشه بعد میپیچه پشتش!شدنیه ولی چقدر سخته پام درد گرفت
یا امام رضا اینکه گفتی یعنی چی؟sad2
رو شگل نتونستم این کارو کنم یعنی این بار بخوام اینکارو کنم از رو نوشتهی شما مطمئنم میخورم زمین قطع نخاع میشم میرهangry3sad
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : نازی ی , ghaside
(2012/10/14, 12:41 PM)sooorooosh نوشته است: یا امام رضا اینکه گفتی یعنی چی؟sad2
رو شگل نتونستم این کارو کنم یعنی این بار بخوام اینکارو کنم از رو نوشتهی شما مطمئنم میخورم زمین قطع نخاع میشم میرهangry3sad
به جان خودم شکلو ببین من رو شکل توضیح دادم.اول فکر کردم طرف یه پاش کوتاس همونجا تموم شده!ولی نیگا بقیه پای چپش نیست خب حتما پیچیده پشت پای راست دیگه!خیلی سخته پا درد گرفتم.
ولی اونی که تو کلاس یوگا انجام دادم انقدر پا پیچ نمیخوره ساق پای راست جلوی ساق پای چپ خم میشه امتحان کن

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  وضعیت سر گاو shokolat 6 8,205 2014/07/11, 07:24 PM
آخرین ارسال: مریم۷۲
  وضعیت سر به زانو -janu sirshasana shokolat 0 3,383 2013/07/28, 06:13 PM
آخرین ارسال: shokolat
  وضعیت قهرمان shokolat 1 3,362 2013/03/25, 01:46 PM
آخرین ارسال: chipchip
  وضعیت تعادل-(خط کش) shokolat 0 3,878 2013/02/06, 06:15 PM
آخرین ارسال: shokolat
  وضعیت نیمه شتر-Half camel pose shokolat 6 6,363 2013/02/04, 09:25 PM