نظرسنجی: نظر شما در مورد ازدواج یه ام اسی چیه؟
(مدت بیماری بالاتر از 7 سال)موافق
20.92%
32 20.92%
(مدت بیماری بالاتر از 7 سال)مخالف
3.27%
5 3.27%
(مدت بیماری پایینتر از 7 سال)موافق
60.13%
92 60.13%
(مدت بیماری پایینتر از 7 سال)مخالف
15.69%
24 15.69%
در کل 153 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده اید. [نمایش نتایج]

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موافق و مخالف ازدواج
من با همه حرفاي پريا موافقم ام اس يه اسمه اما زير مجموعش خيلي فراتره و انواع و حالاتش خيلي متفاوت. پس تصميم گيريش نفر به نفر و بسته به شرايط فرديه.
ضمن اينكه بنظرم طرف مقابلي كه انتخاب ميشه هم خيلي مهمه .
انتظاراتي كه افراد از زندگياشون دارن متفاوته . بايد باهاشون كاملا مساله رو مطرح كرد . تا دانسته وارد زندگي بشن اونوقت اگه محدوديتهاي كوچيكي هم تو زندگي پيش بياد جاي هيچ حرف و حديثي نيست . چون خود طرف انتخابش و كرده كه پا به پاي هم با مشكلات پيش برن . اگه هم نتونه بپذيره اولش خيلي بهتر از وسط زندگيه.
پس خلاصه به نظرم ازدواج امر آسوني نيست هم براي فردي كه ام اس داره، يا هر بيماري ديگه اي و هم افراد ظاهرا سالم.
همه حق ازدواج دارن اما بايد شروع هر زندگي با صداقت و بيان حقيقت باشه .

من كه آرزو ميكنم ازدواج كني ، خوشبخت هم بشي و ام اس هم برات هيچ مشكلي ايجاد نكنه
آنقدر باورت دارم که وقتی میگویی باران، خیس می شوم
 تشکر شده توسط : pariya , Matilat , shams_taban2000@yahoo.com , بهرنگ
نظرات همه جالب هست.مثل یک forum شده.
این قافله عمر عجب می گذرد
دریاب دمی که با طرب می گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری
پیش آر پیاله را که شب می گذرد
 تشکر شده توسط : shams_taban2000@yahoo.com
(2010/09/18, 05:33 PM)shams_taban2000@yahoo.com نوشته است: خواهش میکنم تو نظر سنجی شرکت کن
اینو بدون شاید این نظر سنجی تکلیف خیلی ها رو مشخص کنه
پس عادلانه رای بده
ممنون
پسر خوب اگه قرار با نظر سنجی بفهمی چکار باید بکنی من همین الان می گم هیچ کاری نکن. مگه تکلیف آدم رو بقیه باید معلوم کنند؟
اونم تو مسئله مهمی مثله ازدواج
این نشون میده که هنوز آمادگیشو نداری پس دست نگه دار چون اگه شک داشته باشی و مطمئن نباشی نمی تونی زندگی کنی. گفتی نامزدین. پس صبر کن. تو سال 89 این بیماری رو گرفتی پس هنوز تو شوک هستی و نمی تونی با خودت کنار بیای. لذا تصمیماتم زیاد منطقی نیست. بذار زمان یکم بگذره هم خودت هم نامزدت با شرایط بیشتر اشنا بشین و بعد عاقلانه تصمیم بگیر
در ضمن ازدواج صرفا تشکیل خونواده و تا ابد زندگی کردن و نسل تولید کردن نیست. من میگم وقتی آدم باید ازدواج کنه که حس کنه نیمه گمشده خودشو پیدا کرده و حاضر بخاطرش هر کاری بکنه. با این تصور حتی 1 روز هم کنار این آدم زندگی کنی کافیه.
خانم امیدوار. شما که خیلی آدم مذهبی هستید این چه حرفیه که میزنی.
یادت نمیاد چند وقت پیش یکی از بچه ها تاپیکی باز کرد که یه دختر با وجود سرطان ازدواج کرد و چند روز بعدش هم مرد. حتی با وجود بیماری های سخت و حتی وقتی زمان مرگ رو میدونی دلیلی نداره که تارک دنیا بشی و منتظر مرگ باشی. باید زندگی کرد. من آدم مذهبی نیستم اما یه حدیث هست که مفهومش اینه که همیشه طوری برنامه بریز که تا ابد زنده ای و طوری زندگی کن که این آخرین روز زندگیته.
پس دوست خوب من. فعلا صبر کن ولی اینو بدون که تو مسئله ازدواج هیچکس مثله خودت و نامزدت نمی تونه بهتون کمک کنه ولی اینو از من بشنو که ام اس کوچکترین مانع پیش روتونه. اگه بتونی دلت و باهاش صاف کنی و قلب هاتون پیش هم باشه این بیماری کوچکتری اثری تو زندگیت نداره
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : shams_taban2000@yahoo.com , nazaninn , simorgh , ostad2000 , شفا یافته , سحــــــــر , عمومهربان , parisa2011 , پویش
(2010/09/18, 05:24 PM)اميدوار نوشته است: با سلام
ازدواج حق همه جوونهاست چه سالم و چه اینکه بیماری خاصی داشته باشن
فقط کمی متفاوت با همدیگه هست ؟ همین
به نظر من بعضی از بیماران باید قید ازدواج رو تقریبا بزنن اونایی که خدای نکرده سر طان دارندو یا یک بیماری صعب العلاج و خطرناک دارن و دکتر جواب شون کرده... sad2
چون نمیشه ازدواج کرد به امید 6 ماه زندگی

و این ازدواج برای همه ی جوونها یک معضل بزرگ شده confused2
چه سالم , چه بیمار
چه پولدار , چه فقیر
چه تحصیل کرده چه نکرده
و ...

خدا خودش کمک کنه Angel

فقط می تونم بگم متاسفم

به قدری عصبانی شدم که حد نداره

کلی حرف داشتم که درجواب بگم ولی از عصابانیت نمی تونم حرفی بزنم

فقط تاسف می خورم.
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
خیلی‌ حرفا برا زدن دارم اینجا نمیدونم چه جوری بنویسم دیدمتون حتما در این مورد صحبت می‌کنیم
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
من هم دوست دارم ازدواج کنم و این کار رو هم خواهم کرد

ام اس برای من فقط یه اسمه و هیچ نقشی تو زندگی من بازی نمی کنه.

دوست خوبم تو تازه مریض شدی ، برای همین طبیعیه که خیلی این مساله رو بزرگ میکنی.

امیدوار جون ما همچین ترسناکم نیستیما
 تشکر شده توسط : shams_taban2000@yahoo.com , BanOoOo
به نظر منم ام اس هیچ تاثیری در ازدواج نداره
عشــق
همین خنده های ساده ی توست
وقتی با تمام غصه هایت میخندی
تا از تمام غصه هایم
رها شوم...

باورم نميشه يكي مثل اميدوار با كلي ادعاي اميد به پروردگار يه همچين حرفي رو زده باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!

كي گفته هر كي از اينجور بيماري ها داره بايد خودش زودتر سرش رو بزاره بميره بايد دست به سينه بشينه و تسليم شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه تو كه داري زندگي ميكني و بيماري هم نداري ميدوني كه حتما تا 6 ماه ديگه زنده اي!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مگه ميتوني بگي هميشه تو همين وضع ميموني
چطور ميتوني انقدر بي انصاف باشي
زندگي آدما حتي اگه ثانيه اي هم باشه بايد تو همون يه ثانيه به بي هدف نباشه
مهم نيست زمانش كيفيت عمل انجام شده مهمه
هنوز اين حس در تو بوجود نيامده كه وقتي يكي يكي ديگه رو خواست يه ثانيه زندگي واقعي كردن باهاش هم براش دنياييه
اينجا همه ما بيماريه داريم كه نميدونيم آخر و عاقبتش چيه ول ياين دليل نميشه كه پا روي خواسته هامون بزاريم و منتظر اون اتفاق ناگوار باشيم اتفاق يكه شايد هرگز نيافته
واقعا واسه چنين تفكري متاسفام
مطمئن شدم ايمان به خدا تو حرف چقدر سادست ولي تو عمل ....
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : shams_taban2000@yahoo.com , mahsa , BanOoOo
من هنوز عصبانیم

به قدری که از شدت عصبانیت پاهام یه لحظه از حرکت نمی ایستند
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
به نظر من ام اس برای 70%از دوستای من یه بیماری خوش خیمه یعنی فقط اسمش بده اوونم تو دهاتی که همه ما توش زندگی می کنیم...
30%بقیه هم که یه خورده بیماریشون عود کرده که خدای ناکرده قرار نیست سریع بمیرن مثل آدمای عادی عمر می کنن...فقط یه خورده داروی بیشتری مصرف می کنن...همین...
ازتون خواهش می کنم بخاطر یه اسم زندگیتون تحت تاثیر قرار نگیره اینو مخصوصا به دوستای جدیدم می گم...اگه درس می خونین با پشتکار بیشتر و قشنگتر اگه می خواین ازدواج کنین با حوصله و تامل بیشتر و اگه هر کار دیگه ای تو برنامه تون هست با امید به خدا پیش برین...و بدون توجه به ام اس...
یادتون نره اسم ام اس بده ولی واقعیت ام اس شاید یه توجه خاص بوده که خدا به هر کسی نمی کنه....
ببخشید خیلی کار دارم وگرنه حرف برای گفتن زیاد دارم...

یه چیزی یادم رفت بگم....قرار نیست ما نسبت به حرفا و نظر دیگران اینقدر تند عکس العمل نشون بدیم...
مریم جون آروم باش عزیزمlove51
گر نگهدار من آنست كه من ميدانم شيشه را در بغل سنگ نگه مي دارد.
 تشکر شده توسط : kia , shams_taban2000@yahoo.com , parisa2011

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ازدواج و ام اس sima 4,289 2,465,341 2024/04/12, 05:58 PM
آخرین ارسال: hessam
  داستان ازدواج یک ام اسی آذرستون 36 24,952 2020/07/18, 08:37 PM
آخرین ارسال: یاسمین123
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 10,619 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  نحوه برخورد خانواده همسر پس از ازدواج عمومهربان 76 43,039 2017/07/26, 09:57 PM
آخرین ارسال: famoon
  آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج m_o 0 4,088 2013/02/01, 11:49 AM
آخرین ارسال: m_o

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان