وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
موافق و مخالف ازدواج - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: موافق و مخالف ازدواج (/Thread-%D9%85%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82-%D9%88-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%81-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

موافق و مخالف ازدواج - shams_taban2000@yahoo.com - 2010/09/18

سلام
آیا یه بیمار ام اسی میتونه ازدواج کنه؟
دوستان عزیز سوال مطرح شده بدور از شرایط مالی( وضعیت اقتصادی,عدم شغل مناسب و...) و شرایط خصوصی( عدم علاقه به ازدواج ,عدم همسفر مناسب و...) واسه ازدواج بیان شده . فرض به اینکه شما همه شرایط رو دارید و مشکل این بیماری شما می باشد.فقط جواب منطقی باشه و احساسات رو کنار بذارید
بازم تاکید میکنم تنها مشکل برای ازدواج این بیماری می باشد

RE: موافق و مخالف ازدواج - earth - 2010/09/18

دوست خوب خوش آمدي حالا چرا انقده با عجله چي شده؟ حوصله كن اول يه ذره خودت رو تو تاپيك معرفي معرفي كن زمان بده باهم دوست بشيم خيلي نه فقط يه ذره صبر كني اينجا همه مي شن دوستاي جون جوني. دوست خوبم شما خانمي آقايي؟ منو ببخش من چون خيلي فرصت دارم اغلب نوشته ها رو مي خونم اين نظر سنجي رو قبلا" يه گلي مثل خودت به نام نگار ايجاد كرده بگردي پيدا مي كني. خيلي از بچه ها از جمله من نظرمون رو اونجا گفتيم.

RE: موافق و مخالف ازدواج - shams_taban2000@yahoo.com - 2010/09/18

سلام
تازه وارد ام اسی
پسرم تو نامزدیم با این مشکل مواجه شدم
زیاد به این سایت وارد نیستم
بعدش سوالم تخصصی تر شده
حالا یه نظر بدی بد نمیشه

RE: موافق و مخالف ازدواج - omidvar - 2010/09/18

با سلام
ازدواج حق همه جوونهاست چه سالم و چه اینکه بیماری خاصی داشته باشن
فقط کمی متفاوت با همدیگه هست ؟ همین
به نظر من بعضی از بیماران باید قید ازدواج رو تقریبا بزنن اونایی که خدای نکرده سر طان دارندو یا یک بیماری صعب العلاج و خطرناک دارن و دکتر جواب شون کرده... sad2
چون نمیشه ازدواج کرد به امید 6 ماه زندگی

و این ازدواج برای همه ی جوونها یک معضل بزرگ شده confused2
چه سالم , چه بیمار
چه پولدار , چه فقیر
چه تحصیل کرده چه نکرده
و ...

خدا خودش کمک کنه Angel

RE: موافق و مخالف ازدواج - shams_taban2000@yahoo.com - 2010/09/18

خواهش میکنم تو نظر سنجی شرکت کن
اینو بدون شاید این نظر سنجی تکلیف خیلی ها رو مشخص کنه
پس عادلانه رای بده
ممنون

RE: موافق و مخالف ازدواج - بهرنگ - 2010/09/18

سوالهای سخت می پرسی.که جواب دادن بهش هم سخت هست.خوب نمی تونم پاسخ بدم.چون در شرایط فعلی که چندان خوب نیستم تمایلی ندارم.ولی اگه بهتر شم چرا.بهتر بود این جوری گزینه ات بود.موافق مطلق -موافق نسبی--مخالف مطلق-مخالف نسبی.البته این هم که گفتی خوبه به هر حال نظریات افراد متفاوت هست و این یک چیز طبیعی هست.

RE: موافق و مخالف ازدواج - maryamm - 2010/09/18

من رای دادم ولی نظر سنجی دقیقی نمی تونه باشه

ولی اگه این نظرسنجی میگی بهت کمک می کنه ما درخدمتیم

ایشالله که حتما به نحواحسن حل می شه.

RE: موافق و مخالف ازدواج - Matilat - 2010/09/18

ببين اين چيزيه كه ممكنه تو زمان و موقعيت خاص تغيير كنه
من نظرمو دادم ،‌ولي يه چيز كاملا نسبيه !
در شرايط فعلي من به ازدواج ديد مثبتي ندارم ولي ممكنه در آينده -زماني كه احساس كنم تو شرايط حساسي نيستم و خيلي چيزها در مورد بيماريم روشن بشه -اين اتفاق بيوفته
كسي نگفته كه ما نميتونيم ازدواج كنيم
هر كي دوس داره ميتونه ازدواج كنه مث خيلي از بچه هاي اين سايت كه ازدواج كردن و خيلي هم خوشبختن!!!‌
شمارو نميدونم ولي من خيلي رويا داشتم ،‌ به خيلي از اونا هم نصفه نيمه رسيدم ... يه سري هم تازه گيا بهش فك مي كنم . و جالبه كه بدوني از وقتي كه ام اس گرفتم روياهام بلندتر شده و دستم بازتر...
واقعيتش اينه كه ازدواج براي من رويا نيست، يه چيزيه كه نميدونم چيه ... بيشتر شبيه به ترسه ... دوس ندارم به ترسم نزديك بشم.
خونسرد باش ، هيچكس تسليم نشده . منو مريم و استاد گفتيم مخالفيم . همين!!!

RE: موافق و مخالف ازدواج - ms13 - 2010/09/18

چه کسی گفته که ما نمی تونیم ازدواج کنیم ....
در کل میگم اگه ما ms داریم این بیماری محدودیت نیست نباید بگیم چون ms داریم
پس محدود شودیم این حرف امید به زندگی را از ما میگیره بازم در کل میگم چون ما ms داریم باید رویایی کودکی خود را فراموش کنیم وتسلیم این بیماری بشیم
وقتی که به ما میگن بیماری خاص منظور ناقص بودن و نا توانی نیست
منظور تلاش بیشتر برای رسیدن به رویای کودکانی چرا میخواهید تسلیم این بیماری بشید
من خودم در شرایط فعلی به ازدواج فکر نمی کنم ولی دلیلی نمی بینم که کم بیارم
ازدواج میکنم تا دل بیماری ms بسوزاه

RE: موافق و مخالف ازدواج - pariya - 2010/09/19

من هم مثل بهار فکر میکنم که این نظرسنجی کاملاً نسبیه!
دلیلش هم اینه که برای ازدواج معیارهای خیلی بیشتری وجود داره،
چون حتی تو یک بیماری مشترک مثل ام اس شرایط افرادی که این بیماریو دارند با هم متفاوت است، و بسته به اینکه هر کسی چه شرایطی براش ایجاد شده تصمیمش فرق میکنه.
در واقع چون هر کسی از دید شرایط زندگی شخصیش به ازدواج نگاه میکنه بنابراین تصمیمات هم، دارای دامنه تفاوت زیادی هستند.
ولی چیزی که مشخصه اینه که هیچ بیماری نمیتونه آدما رو از رسیدن به اهدافشون منع کنه، حالا این هدف میتونه برای بعضیا ازدواج باشه و برای بعضی دیگر نباشهBlush