•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 15
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قطع کردن دارو
ام اس بیماری هست که در هر فردی متفاوته،بنابراین نمیشه یه نسخه رو برای همه پیچید.پس با نظر پزشک باید دارو رو قطع کرد،نه خودسرانه...
 تشکر شده توسط : nedaaa , ارزو , mahsaa , maedeh
من الان چندين ماهه كه دارو استفاده نميكنم حالم بدتر ميخواد بشه بشه
خوب بخوام ميشم هر چي خدا بخواد ميشه دارو ها عذيتم ميكنند نمي خوامconfused
...
 تشکر شده توسط : blue sky , nedaaa , arezooo82 , maedeh , ترنم عشق
(2012/01/25, 05:50 PM)nedaaa نوشته است: میشه توضیح بدید چرا؟؟؟

ندا جان شما 4 ساله که ام اس دارید و تازه اوائل بیماریتونه و اگر میخواید جلوی پیشرفت بیماریتونو بگیرید باید از اوائل بیماری جلوشو بگیرید . من در تاپیکهای دیگه ای گفتم که بیماری من زمانی شروع شد که داروهای کنونی نبود و من 13 سال دارو استفاده نمیکردم و مشکلیم نداشتم ولی کم کم عوارض بیماری خورشو نشون داد و اگر از ابتدا این داروها رو استفاده میکردم ناراختی های الانو نداشتم.
من بخاطر خودتون میگم وگرنه به من ربطی نداره.
اگه مدتی آمپول تزریق کنید عادت میکنید مثل من ،به تزریق کردن معتاد میشیدlaughing3
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : nedaaa , مـه ســـا , hamid , havaars , mirzaee , (shahrzad.s) , maedeh , سیما جون
من دیگه هیچ آمپولی نمیزنم و فقط قرص باکلوفن و قرص آزارام استفاده میکنم
جالبه بدونید که از وقتی که آمپول نمیزنم دیگه سرما نخوردم و صدام هم خیلی بهتر شده و نفسم هم, هم
چون قبلاً که آمپول میزدم خیلی تب ولرز میکردم و همینطور که گفتم صدام گرفته بود انگار از ته چاه در میومد
همه ی آمپولها جز ربیف و آوونکس رو زدم. حتی پلاسما فرز هم انجام دادم اما بازم احمد پوده همونی بود که بوده! تازه اوائل بهتر بودم چون با پای خودم راه میرفتم, دانشگاه میرفتم اما حالا از دانشگاه انصراف دادم و کم کم دارم ویلچر نشین میشم
با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود

تشکر شده توسط : sohaa , maedeh , ترنم عشق , MFhealth , مرضیه :) , سیما جون
سلام دوستان منم اسفند89 درست روز تولدم فهمیدم ام اس دارم اولها هنوز هیچی نمیدونستم و میخندیدم چون معتقد بودم اگه زیاد درموردش بدونم بدتر میشم تازه یکمی فهمیدم اوضاع از چه قراره بقول دوستان منم اوایل بیماری هستم مشکل با تاری چشم شروع شدالان5 هفته میشه که خودسر سینووکس و قطع کردم اونم بخاطردردی بود که بعد تزریق تو شونه و مچ دستم حس میکردم وحشتناک شده بود دکترم هم بیخیال میگفت عوارض امپوله و هیچ چیزی پیشنهاد نمیداد نه رژیمی نه ورزشی...راستش تصمیم داشتم دیگه هیچوقت تزریق نکنم اما وقتی نظر شما دوستان و شنیدم کمی نگران شدم چون نمیخوام بخاطر سهل انکاری الانم اینده دچار مشکل بشم فردا میرم دکتر و مشورت میکنم و ازش میخوام ام ار ای و ازمایش هم برام بنویسه...به شما دوستهای خوبم هم هم پیشنهاد میدم که روش فکر کنید ما شاید بیمار شدنمون دست خودمون نبوده اما حالا که کنترلش دست خودماست پس ساده نگیریدش چون هیچ چیزی بدتر از پشیمونی نیست زمانی که ادم به جایی برسه که خودش و مقصر بدونه البته قصد نصیحت نداشتم ها در حال حاظر ماها حرف هم و خوب میفهمیم دوست دارتانicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_questionicon_question
(2012/01/25, 09:00 PM)احمدرضا نوشته است: من دیگه هیچ آمپولی نمیزنم و فقط قرص باکلوفن و قرص آزارام استفاده میکنم
جالبه بدونید که از وقتی که آمپول نمیزنم دیگه سرما نخوردم و صدام هم خیلی بهتر شده و نفسم هم, هم
چون قبلاً که آمپول میزدم خیلی تب ولرز میکردم و همینطور که گفتم صدام گرفته بود انگار از ته چاه در میومد
همه ی آمپولها جز ربیف و آوونکس رو زدم. حتی پلاسما فرز هم انجام دادم اما بازم احمد پوده همونی بود که بوده! تازه اوائل بهتر بودم چون با پای خودم راه میرفتم, دانشگاه میرفتم اما حالا از دانشگاه انصراف دادم و کم کم دارم ویلچر نشین میشم

اقا احمدرضا هرگز بخاطر بیماریت از احمدرضایی که بودی عقب نشینی نکن نباید از دانشگاه انصراف میدادی سعی کن اجرهایی که زندگی به طرفت پرتاب میکنه ازشون خونه بسازی...شعار نیست چون من هم یکی هستم مثل خودت هرگز فکر ویلچرهم نباش با ورزش خودت و ماهیچه هات و قوی کن اگه هم یه روز ویلچرنشین شدی بدون تلاشت و کردی با ویلچرهم میشه همون احمدرضای ارزوهات باشیicon_question
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : najva , احمدرضا , (shahrzad.s) , ارزو , maedeh , مرضیه :) , سیما جون
(2012/01/25, 09:04 PM)پروانه نوشته است: هرگز فکر ویلچرهم نباش با ورزش خودت و ماهیچه هات و قوی کن اگه هم یه روز ویلچرنشین شدی بدون تلاشت و کردی با ویلچرهم میشه همون احمدرضای ارزوهات باشیicon_question

دقیقاً همینطوره اصلاً به ویلچر فکر نمیکنم(فقط وقتیکه با خانواده بیرون میرم ازش استفاده میکنم و بیشتر از واکر استفاده میکنم)چون از وقتیکه آمپولمو قطع کردم و شاهد تغییرات مثبتی تو خودم بودم خیلی خوشحالم و امیدوارتر شدم که من میتونم و شروع به ورزش کردن کردم تا بتونم سبکتر بشم چون تا حالا 12کیلو وزنم زیاد شده بود که آخرین بار 1کیلو و200گرم کم شدم icon_biggrinالبته این تغییر از وقتیه که آمپولمو قطع کردمfighting0030.gif

تشکر شده توسط : maedeh , شفا یافته
(2012/01/25, 09:23 PM)احمدرضا نوشته است: دقیقاً همینطوره اصلاً به ویلچر فکر نمیکنم(فقط وقتیکه با خانواده بیرون میرم ازش استفاده میکنم و بیشتر از واکر استفاده میکنم)چون از وقتیکه آمپولمو قطع کردم و شاهد تغییرات مثبتی تو خودم بودم خیلی خوشحالم و امیدوارتر شدم که من میتونم و شروع به ورزش کردن کردم تا بتونم سبکتر بشم چون تا حالا 12کیلو وزنم زیاد شده بود که آخرین بار 1کیلو و200گرم کم شدم icon_biggrinالبته این تغییر از وقتیه که آمپولمو قطع کردمfighting0030.gif
کار خوبی میکنید منم وزنم بخاطر امپولها زیاد شده قبا امتحانات میرفتم باشگاه اما بخاطر امتحاناتم نرفتم اما حالا میفهمم نباید ورزش و هیچوقت ول کنم باید یه برنامه ریزی درست واسه درس و ورزش بکنم اما از قطع کردن امپولها نگرانم چون پاهام هردو بسرعت بیحس میشه شما بهتر نبود درس و ول نمیکردید؟میشه علتش و بدونم؟؟اخه من خودم یه امتحان و بخاطر بیحسی پاهام از دست دادم تو یکی هم چشمام ندید چون تو خونه کسی نمیدونه خودم و بخواب زدم و سی دی درس و گذاشتم و گوش دادم خدارو شکرنتیجه اش بد نشدAngel
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
بی اختیاری ادرار خیلـــــــــــــــــــــــی اذیتم میکرد. کلافه شده بودم و اولین تصمیم که گرفتم عملی کردم

(2012/01/25, 10:03 PM)احمدرضا نوشته است: بی اختیاری ادرار خیلـــــــــــــــــــــــی اذیتم میکرد. کلافه شده بودم و اولین تصمیم که گرفتم عملی کردم

امیدوارم از حرفم ناراحت نشیداما تصمیمت بهترین راه نبوده البته اگه به رشته تحصیلی یا درس خوندن علاقه داشتی راههای دیگری هم میتونست باشه باید به زندگی میگفتی این سنگهایی که جلو پات میندازه خیلی کوچیکه و هدف تو بزرگتر از چیزی هستش که بی اختیاری ادرار مانه بشه هیچکس از اینده خبر نداره شاید یه روز یه درمان قطعی برا ام اس پیدا بشه و اقا احمدرضا اونموقع ببینی چه چیزهایی و بخاطرش از دست دادی اگه مدرک تحصیلی و شغل مناسب بزرگترین افتخار هستش و حس خوبی داره میتونستی پیام نوربخونی و فقط برا امتحانات بری مهم نیست راه و چطور رفتیم مهم اینکه تو قله کوه با دیگران یکی هستی وحتی سر ترagreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
(2012/01/25, 10:13 PM)پروانه نوشته است: امیدوارم از حرفم ناراحت نشیداما تصمیمت بهترین راه نبوده البته اگه به رشته تحصیلی یا درس خوندن علاقه داشتی راههای دیگری هم میتونست باشه باید به زندگی میگفتی این سنگهایی که جلو پات میندازه خیلی کوچیکه و هدف تو بزرگتر از چیزی هستش که بی اختیاری ادرار مانه بشه هیچکس از اینده خبر نداره شاید یه روز یه درمان قطعی برا ام اس پیدا بشه و اقا احمدرضا اونموقع ببینی چه چیزهایی و بخاطرش از دست دادی اگه مدرک تحصیلی و شغل مناسب بزرگترین افتخار هستش و حس خوبی داره میتونستی پیام نوربخونی و فقط برا امتحانات بری مهم نیست راه و چطور رفتیم مهم اینکه تو قله کوه با دیگران یکی هستی وحتی سر ترagreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2agreement2
درسته اما اینی که گفتم همش نبود و دستم هم درگیر شده بود و خیلی بد و کند مینوشتم که این اعصابمو داغون میکرد.و .......... اینو نمیشه بگم
رشته ی برق میخوندم و تو دانشگاه دانشجو ممتاز بودم هرچند دانشگاه علمی کاربردی بود اما به رشتم علاقه ی زیادی داشتم

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 15
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو sara 208 125,702 2023/09/24, 11:24 PM
آخرین ارسال: Mahshidi
  تعطیلی ادارات ونرسیدن دارو Mobarz 2 1,194 2020/07/27, 03:29 PM
آخرین ارسال: Mobarz
  گزگز کردن دست و پا seta 0 4,519 2020/06/10, 02:19 PM
آخرین ارسال: seta
Exclamation خوشخیم یا بدخیم بودن -- مصرف دارو baback 42 65,627 2019/11/25, 03:34 PM
آخرین ارسال: glassheart
  طول دوره استفاده از دارو min00 76 44,824 2018/03/05, 10:27 PM
آخرین ارسال: hadisss
  تهیه دارو در آمریکا آتوسا یزدانی 3 2,788 2017/06/20, 06:52 AM
آخرین ارسال: hamid
  تایید و تهیه دارو - تعداد نسخه min00 52 29,247 2016/11/09, 03:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  نحوه گرفتن دارو از طریق بیمه تکمیلی طلایی آموزش وپرورش البرز 2 5,408 2016/10/24, 10:37 PM
آخرین ارسال: glassheart
  تغییر دارو 7714 31 18,784 2015/09/19, 09:43 AM
آخرین ارسال: parva
  تزريق دارو و مصرف مسكن liliyam 44 28,491 2014/07/19, 04:09 PM
آخرین ارسال: arezooo82

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست