امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیاباتب بیماری ام اس تشدیدمیشود؟
من وقتی تب کردم هردوچشمم کامل تارشدوپاهام سرشد.پاهام علاه برسرشدن اززانوبه پایین دردشدیدداشت.وسرگیجه وسردزدوحشتناکی گرفتم.آیابیماران ام اسی نبایدتب کنند؟دوستان عزیزاگرجواب سوال منوبدهیدممنون میشوم.من ازدکترم که این سوالوپرسیدم بمن گفت تب وسرماخوردگی برای بیماران ام اس ,سم است.دیگه بیشترازاین هیچ توضیحی نداد.آیابعلت اینکه تب وسرماخوردگی سیستم ایمنی بدن راتضعیف میکنند ,برای بیماران ام اس ضرردارند؟آیاکسی ازشماهمچین تجربه ای راداشته است؟
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : همسر یک مشکوک به ام اس
سارگل خانم قضیه سرما خوردگی با تب فرق داره
سرما که بخوری اگر ویروسی وارد بدن شده باشد درواقع سیستم ایمنی بدن فعال می شود تا مقابله کند و وقتی فعال شد احتمال حمله به میلین بالا میره چون سیستم ایمنی بدن ام اسی ها یه نقص داره اون هم اینه که تنظیماتش بهم خورده و به بدن خودش حمله می کنه
اما تب. وقتی تب هم داشته باشی دمای بدنت بالا میره و تنظیمات کل بدنت بهم میریزه و در دمای بالا احتمال اشتباه از سوی سیستم ایمنی هم بالا میره و ممکنه به میلین حمله کنه
 تشکر شده توسط : sargol , paeazan , Atenavakili
تب و گرما برای بیماران ام اسی خوب نیست چون با بالا رفتن دمای بدن عملکرد میلین های سلولهای عصبی کاهش پیدا میکنن.

در سال 75 قبل از اینکه در ایران انجمن ام اس ایران بوجود اومده باشه، برای اینکه بدونیم نظر پزشکان انجمن ام اس آلمان درباره من چیه کپی نتیجه ام آر ای را بهمراه 4 صفحه که درباره علائم و وضعیتم نوشته بودم به فامیلمون در آلمان فرستادیم و او به انجمن ام اس رفته با پزشک درباره من صحبت کرده و مدارک را نشان داده بود . در مقایسه با ام اسیهای اونجا که از نوع بدخیم و شدید بیماری هستن ، گفته بودن امکان نداره بیمار ام اسی بتونه روی خط افقی و اینطور خوش خط بنویسه.!!!
باید علاوه بر ام ار آی ، مایع مغزی -نخاعی هم آزمایش بشه و عصب چشم بررسی بشه و بیمار اینجا باشه تا خودمان معاینه کنیم .با بررسی مجموع این موارد میشه گفت ام اس داره یا نه.
چند مورد گفته بودن که باید رعایت بشه:
1- نباید بیمار تب کنه
2-دمای آب حمام باید 23-27 درجه سانتیگراد باشه( در ایران هیچ پزشکی اینو برامون نگفته بود.)
3- بهیچ وجه نباید آسپرین خورده بشه چون در حکم سم برای ام اسه
4-هر روز باید عضلات درگیر ماساژ داده شود.
5- بیمار ام اسی هر روز باید نرمش و پیاده روی، دوچرخه سواری و اسب سواری بکنه(فکر کردن ایران هم مثل اونجاست که بشه براحتی اسب سواری کردlaughing3laughing3laughing3laughing3)
اینها یادم بود گفتم اینجا بگم.
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : paeazan , sargol , mehdernet2 , Atenavakili
(2013/01/07, 06:08 PM)parisa2011 نوشته است: تب و گرما برای بیماران ام اسی خوب نیست چون با بالا رفتن دمای بدن عملکرد میلین های سلولهای عصبی کاهش پیدا میکنن.

در سال 75 قبل از اینکه در ایران انجمن ام اس ایران بوجود اومده باشه، برای اینکه بدونیم نظر پزشکان انجمن ام اس آلمان درباره من چیه کپی نتیجه ام آر ای را بهمراه 4 صفحه که درباره علائم و وضعیتم نوشته بودم به فامیلمون در آلمان فرستادیم و او به انجمن ام اس رفته با پزشک درباره من صحبت کرده و مدارک را نشان داده بود . در مقایسه با ام اسیهای اونجا که از نوع بدخیم و شدید بیماری هستن ، گفته بودن امکان نداره بیمار ام اسی بتونه روی خط افقی و اینطور خوش خط بنویسه.!!!
باید علاوه بر ام ار آی ، مایع مغزی -نخاعی هم آزمایش بشه و عصب چشم بررسی بشه و بیمار اینجا باشه تا خودمان معاینه کنیم .با بررسی مجموع این موارد میشه گفت ام اس داره یا نه.
چند مورد گفته بودن که باید رعایت بشه:
1- نباید بیمار تب کنه
2-دمای آب حمام باید 23-27 درجه سانتیگراد باشه( در ایران هیچ پزشکی اینو برامون نگفته بود.)
3- بهیچ وجه نباید آسپرین خورده بشه چون در حکم سم برای ام اسه
4-هر روز باید عضلات درگیر ماساژ داده شود.
5- بیمار ام اسی هر روز باید نرمش و پیاده روی، دوچرخه سواری و اسب سواری بکنه(فکر کردن ایران هم مثل اونجاست که بشه براحتی اسب سواری کردlaughing3laughing3laughing3laughing3)
اینها یادم بود گفتم اینجا بگم.
پریساجون درست گفتی عزیز,وقتیکه من برای کنترل دردی استامینوفن میخورم ,دچارسرگیجه وحشتناکی میشم.علاوه برسرگیجه چشمهام ,هم همه جارومه آلودمیبینن.من وقتی به دکترم گفتم گفت اگرباخوردن استامینوفن اذیت میشی گفت نخورش.گفت برای کنترل دردقرص مسکن خارجی بنام اکسدرین بخوری.اماباعرض تاسف اونم منوخیلی اذیت کرد.ترجیح دادم هرطورکه شده دردروتحمل کنم

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : parisa2011
دوستان سلام
من خودم تجربه اینو داشتم که صبح که از خواب بیدار می شدم به خاطر زیاد بودن دمای اتاق تعادلم رو از دست می دادم.
بنابراین خودم به چشم تاثیر هوای گرم رو روی بدن خودم دیدم. تب هم دقیقا همین کارو با بدن میکنه پس بهتره از ابتلا به اون خودداری کنیم
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : sargol
من تقریبا از هفت روزه هفته ۵ روز تب میکنم! مخصوصا وقتی خسته میشم... فکر میکردم طبیعیه! یعنی باید به دکترم بگم پس..... حتی بعضی شبا با کمپرسه یخ میخوابم که احساس بهتری پیدا کنم و خوابم ببره... خوب شد فهمیدم غیره عادیه...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟ modemo 94 27,948 2022/02/18, 04:21 AM
آخرین ارسال: aydamirzaii
  بیماری توموفکتیو ام اس چیست؟ qwerty 8 8,195 2018/08/02, 08:32 PM
آخرین ارسال: نیماجعفری
  ام اس و بیماری CML Mtt 7 3,814 2018/02/01, 10:34 AM
آخرین ارسال: Mtt
  مشکلات جنسی در بیماری ام اس پرستو احمدی 26 28,618 2017/07/27, 12:16 AM
آخرین ارسال: امیرپوریا
Rainbow آیا شوک عصبی یا هیجان میتواند باعث بی حسی یا عود بیماری شود ؟ Hasty 39 27,305 2014/08/21, 11:40 AM
آخرین ارسال: همراز
Rainbow میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری رنگین کمان 37 18,879 2014/04/13, 09:30 AM
آخرین ارسال: حکمت خدا
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,555 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,139 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus
  گرفتن ازکارافتادگی و مشکل مشخص نبودن بیماری درMRI movahedi 2 3,930 2012/04/10, 11:14 PM
آخرین ارسال: movahedi
  در مورد بیماری MS به من توضیح دهید. as_baran_44 5 4,557 2011/07/25, 12:07 PM
آخرین ارسال: شفا یافته

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست