امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فوايد قهوه در مبارزه با بیماری MS
محققان اخیرا اعلام کردند مصرف قهوه غلیظ می تواند به بیماران مبتلا به MS کمک کند تا با بیماری خود مبارزه کنند.�
به گزارش روز چهارشنبه بخش انگلیسی گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران " ایسکانیوز" به نقل از خبرگزاری رسمی چین شینهوا، تحقیقات اخیر نشان می دهد قهوه، ماده ای است که می تواند فوایدی بیشتر از تنها کمک کردن به بیدار نگه داشتن فرد در هنگام شب داشته باشد.
گروهی از محققان دانشگاه اوکلاهما با انجام یک سری آزمایشات بسیار گسترده بر روی موش های آزمایشگاهی به این نتیجه رسیدند که نوشیدن حدود 6 تا 8 فنجان قهوه در روز می تواند از ابتلا به MS و همچنین جلوگیری از عوارض آن تا حد زیادی بکاهد.

خواص دیگر قهوه
۱- به دلیل خاصیت نشاط بخشی قهوه، ضد افسردگی است.

۲- نوشیدن یک فنجان قهوه در بسیاری از مواقع سردرد شما را برطرف می‌کند.

۳-قهوه به دلیل داشتن ماده‌ای به نام تانن از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند.

۴- تحقیقات ۹ ساله دانشمندان ژاپنی نشان می‌دهد مصرف منظم قهوه به دلیل دارا بودن اسید کلروژونیک، خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۴۹ درصدو مصرف نامنظم قهوه می‌تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۲۹ درصد کاهش دهد.

۵- محققان هلندی به این نتیجه رسیدند که نوشیدن یک فنجان قهوه در طی روز خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد. زیرا ترکیبات موجود در قهوه از جمله منیزیم و پتاسیم به سوخت و ساز قند در بدن کمک می‌کند.

۶- تحقیقات مریم سابقی و یاسر دری، دو محقق ایرانی در آمریکا نشان داده‌است که بوییدن دانه‌های قوه می‌تواند باعث بازگشت اشتهای از دست رفته پس از آشپزی شود. آنان معتقدند که مولکول‌های قهوه با حرکات جنبشی خاص خود باعث جدا شدن مولکول‌های غذا از گیرنده‌های بویایی بینی و بدین ترتیب باعث بازگشت اشتها می‌شود.این دو محقق همچنین این روش را جهت افزایش سلامتی حیوانات در موسسه‌های تحقیقاتی پیشنهاد کرده‌اند.

منبع :
http://www.iranbiology.ir/index.php?opti...&Itemid=39

من درد در رگانم، حسرت در استخوانم،چیزی نظیر آتش در جانم پیچید
سرتاسر وجود مرا گویی چیزی به هم فشرد تا قطره ای به تفتگی خورشید جوشید از دو چشمم،از تلخی تمامی دریاها بر اشک ناتوانی خود ساغری زدم
 تشکر شده توسط : Prime , naz.gigili , nazii , zohrevand , Hasty , نسترنى , زهرا59 , آنا , ALI REZA
علي . تو رو خدا رفتي پيش خانم دكتر اين مقاله رو بهش نشون بده .
من بابام خيلي گير ميده به خوردن قهوه و نسكافه ام� >Sad.
دو سال پيش من خودمم همچين چيزي رو خوندم . وقتي به بابام نشون دادم گفت" اين كه فقط يه سري خبر گفته . نگفته كه چطور به اين نتيجه رسيده ان . اصولا چيزيايه كافئين دار چون مجركن واسه ام اس بدن" Tongue .
بعدن كه با خانم دكتر هم صحبت كردم گفت روزي يه ليوان هيچ ضرري نداره .
ولي هيچ كدوم قانع نشدن كه ممكنه روزي يه فنجون كه هيچ روزي 7 الي 8 فنجونش هم تازه مفيد باشه :'(
من عاشق قهموه و نسكافه ام
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : Hasty
حتما ولی تو سایتهای مختلف نوشته که واسه آرامش اعصاب و تمرکز (که واسه ام اس مفیدن ) مفید هستش.

من که کلا قهوه خوارم ولی کلا بدون یه اپسیلون شکر Smile

بخور با من Smile
من درد در رگانم، حسرت در استخوانم،چیزی نظیر آتش در جانم پیچید
سرتاسر وجود مرا گویی چیزی به هم فشرد تا قطره ای به تفتگی خورشید جوشید از دو چشمم،از تلخی تمامی دریاها بر اشک ناتوانی خود ساغری زدم
 تشکر شده توسط : Hasty
من شنیده بودم قهوه برای ام اس مضره

حالاآخرش چیکار کنیم قهوه بخوریم یا نه؟

راستی کسی در مورد چای اطلاعاتی نداره ؟ مفیده یا نه؟ آخه دکتر من میگه چای و قهوه مضره.
بخور خيالت راحت . هيچيت نميشه .
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : Hasty , آنا
(2009/10/30, 05:52 PM)anaram نوشته است: بخور خيالت راحت . هيچيت نميشه .
مرسی خیالم راحت شد

موقع خوردن چای وقهوه کلی عذاب وجدان داشتم
 تشکر شده توسط : ساغر , Hasty
دکتر مجاری ادرار به من گفت.چای و قهوه و کولا نخورم.چون کافئین داره.
ولی مگه میشه نسکافه نخوردconfused
اگر بدانيد مردم چقــدر به ندرت فکـر مي کنند
هيچ گاه از اينکه درباره ي شما چه فکـر مي کنند
نگــران نمــي شويــد . . .
 تشکر شده توسط : ارزو , neda.n , Hasty
شیما جون اینجا رو از کجا پیدا کردی ؟ بعد از 2 سال و نیم از زیر خاک درش آوردی laughing3laughing3
دیدی حمید چی گفته بود اون موقع :
نقل قول: خوب ببخشيد تعريف ميكنم ولي بعدا تمام اين پست ها رو پاك ميكنم
laughing3laughing3laughing3
عیب نداره خاطره خوبیه !Smile (16)
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : naz.gigili
دوستان من ميگم زياده روي نكنيد اين محققان گرامي هر روز يه چي كشف ميكنن. قبلا هم ميگفتن چايي خوبه بعد گفتن نه نميذاره آهن غذا جذب بشه.
بعد گفتن نوشابه مشكي خيلي بده دوباره عوضش كردن گفتن نه زرد بدتره آخرش به اين نتيجه رسيدن كه اصلا نوشابه نخوريم.
واييييييييييييييييييي دنيا رو بدون نوشابه نميخوام خداااااااااا.angry3angry3angry3angry3angry3
خلاصه در مصرف هرچي زياده روي كنين بده.love51
حدیث قدسی:
هر گاه عبدی گناه می کند قطعه ای از زمین که در آن محل این گناه را انجام داده است از خدا اجازه می خواهد بنده را در کام خود فرو ببرد و آن سقفی که روی سر آنهاست از سقف بناها یا آسمان است از خدا اذن می طلبند که بر سر آنان خراب شود .
اما خداوند متعال می گوید :
دست از بنده من بردارید و به او مهلت بدهید زیرا شما او را خلق نکرده اید اگر او را خلق کرده بودید به او رحم میکردید.
sad2
 تشکر شده توسط : najva , naz.gigili , Hasty
ای باباااااااconfusedبالاخره بخوریم یا نخوریمHuhدکتر تغذیه به من گفت نخورrolleyesمن که معتاد کافی بودم با رنج و مشقت فراوان ترک کردمrolleyes
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : havaars , naz.gigili

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه ویتامین D با بیماری مولتیپل اسکلروزیس ( MS ) مقابله می کند hamdam 44 40,465 2023/04/20, 11:29 AM
آخرین ارسال: Nazaritafti20
  تاثیراسترس بر پیشرفت بیماری ام اس Majid 62 39,188 2021/11/22, 06:16 PM
آخرین ارسال: M.karimlou1393
  احتمال ابتلا به پنج بیماری مزمن همراه با ام اس niloofary 2 5,294 2017/12/20, 02:34 AM
آخرین ارسال: yas8866
  مصرف کافئین در پیشگیری از بیماری ام اس موثر است nafass 21 13,178 2017/11/20, 01:37 PM
آخرین ارسال: Mehrdad 31
  خواص معجزه آساسی کندر در درمان بیماری ام اس shahrzad 76 73,642 2017/08/19, 09:16 PM
آخرین ارسال: Sarina_al
  با وجود شیوع بالا MS هنوز بیماری خاص نیست ! nahid 16 11,446 2017/05/08, 10:16 PM
آخرین ارسال: آدرینا
  تئوری جدید در مورد علت بیماری ام اس. warrior 1 3,979 2016/11/08, 12:26 PM
آخرین ارسال: niloofary
  تشخیص پادتن‌ها چند سال پیش از بروز علائم بیماری ام‌اس niloofary 0 2,370 2015/10/17, 10:45 AM
آخرین ارسال: niloofary
  معجزه تخم‌مرغ گندیده در برابر بیماری ام‌اس niloofary 5 6,032 2015/08/22, 09:48 PM
آخرین ارسال: helli
  بیورزونانس و بیماری ام .اس MFhealth 14 15,193 2015/01/03, 10:16 PM
آخرین ارسال: helli

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان