امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فوايد قهوه در مبارزه با بیماری MS
(2012/04/23, 05:42 PM)nahid نوشته است: شیما جون اینجا رو از کجا پیدا کردی ؟ بعد از 2 سال و نیم از زیر خاک درش آوردی laughing3laughing3
دیدی حمید چی گفته بود اون موقع : laughing3laughing3laughing3
عیب نداره خاطره خوبیه !Smile (16)
دنبال مطالب کافی میگشتم.Smile (16)
به جای سرچِ کلی تو اینترنت توی سایت خودمون اول میگردمagreement2
سایت ما آپ دِیتهwink2
اگر بدانيد مردم چقــدر به ندرت فکـر مي کنند
هيچ گاه از اينکه درباره ي شما چه فکـر مي کنند
نگــران نمــي شويــد . . .
 تشکر شده توسط : nazii , nahid
دکتر من به من گفته از هرچی هر چقدر دوست داری بخور فقط زیده روی نکنwink2wink2wink2
من هر روز عصر یک فنجان قهوه تلخ همراه با یک لیوان چای سبز وبدون قند می خورم عادت کردم وهیچ تاثیری در خوابیدن یا نخوابیدنم نداره فقط یک علاقه محسوب میشهicon_question
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : naz.gigili
دوستان من شنیدم نباید زیاد قهوه بخوریم
حالا این جا گفته شده مفیده؟
بالاخره چی درسته؟ confused2confused2confused2
 تشکر شده توسط : Hasty , naz.gigili
(2012/05/07, 09:21 PM)N00shin نوشته است: دوستان من شنیدم نباید زیاد قهوه بخوریم
حالا این جا گفته شده مفیده؟
بالاخره چی درسته؟ confused2confused2confused2

عزیزم خودت میگی گفتن نباید زیاد بخوری شک نکن کمه هر چیز ضرر نداره wink2wink2wink2agreement2agreement2agreement2evilgrin0039.gifevilgrin0039.gifevilgrin0039.gif
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : naz.gigili , N00shin , kaveh_plus , toktam*
قهوه جلوگیری ازخطر ابتلابه ام اس داره یا در بهبودمبتلایان کمک میکنه؟
چون بعضی پزشکا در مورد بیماران معتقدن بهتره مصرف نشه.
حالاچه برسه روزی 6-5 لیوان.
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : شفا یافته
من هم دکتر طب سنتی ام گفت چای و قهوه یه سمی تو بدن تولید می کنه که خودش عامل 50 تا بیماریهconfused2
مرگ و زندگی در قدرت زبان است.
 تشکر شده توسط : شفا یافته , mari
کافئین اصلا ماده مفیدی برای بدن نیست. من پنج سالی هست که به چای و قهوه لب نزدم و ذائقه ام تغییر کرده. به طور کلی از این دو نوشیدنی متنفر شدم.

الان مثل کسی می مونم که تا حالا این نوشیدنی ها را امتحان نکرده و برای اولین بار با این طعمها میخواد آشنا بشه. بهیچوجه خوشایند نیست.badtaste

اینها سیاستهای کلانی هستند که بدلیل سودهای کلان عده ای، کل مردم دنیا عادت به نوشیدن مایعات تلخ و بدمزه کرده اند. شاید وقتی میگم بدمزه شما درک نکنید اما واقعیت اینه که کافئین اعتیادآوره و برای همین نمیتونید درک کنید.

شاید برخی از شما مشکل کنترل ادرار را داشته باشید. مطمئن باشید که با استفاده نکردن از کافئین این مشکلتون پس از مدتی برطرف میشه.

من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : ثریا , niloofary
وقتی موضوع این تاپیک رو در گوگل سرچ کنید غیر از سایت خودمون فقط تو این وبلاگ نوشته :
http://hydownload.blogfa.com/post-38.aspx
ناظران محترم ،شاید خبر نادرستی باشه ،لطفا شما هم اگه به این نتیجه رسیدید ، عنوان تاپیک رو عوض کنید . اینجا فکر کنم درباره اثر قهوه روی تمرکز گفته نه روی مبارزه با ام اس .
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : somaye_602000
منم شنیدم کافئین برا ما خوب نیست
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2

اخبار جدید ام اس
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: بهداشت و درمان - خانواده

نتايج تحقيقات جديد نشان مي‌دهد كه مصرف مواد كافئين دار از جمله قهوه در پيشگيري از بيماري فلج اعصاب يا ام اس موثر است.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، آزمايشات انجام شده بر روي موش‌هاي آزمايشگاهي نشان داد كه اگر اين موش‌ها در روز شش تا هشت فنجان قهوه مصرف كنند احتمال ابتلاي آنها به بيماري شبيه به ام اس انساني بسيار كمتر است.

پژوهشگران اميدوارند كه اين يافته به كشف روش‌هاي جديدي براي جلوگيري از بروز ام اس در انسانها شود.

بر اساس مطالعات منتشر شده در مجله پيشرفتهاي آكادمي ملي علوم، به نظر مي‌رسد كه كافئين نقش قابل ملاحظه‌اي در پيشگيري از آسيب سيستم عصبي دارد.

اما كارشناسان توصيه مي‌كنند كه مقدار مصرف نبايد بيشتر از پنج فنجان در روز باشد؛ چرا كه بر اساس شواهد و مدارك پزشكي استفاده از مقادير بيشتر خطر ابتلا به ديابت را تشديد مي‌كند.

در حالي كه هنوز واكنش زنجيره‌اي كه منجر به بروز ام اس مي‌شود هنوز كاملا درك نشده است اما گفته مي‌شود كه يك مشكل اصلي در اين رابطه ورود سلولهاي ايمني به سيستم اعصاب مركزي است.

در اين شرايط سيستم ايمني خودكار بدن به بدن حمله ور مي‌شود و به تدريج و در حال پيشرونده‌اي غلاف‌هاي چربي ميلين را تخريب مي‌كند. اين غلاف‌ها نقش حفاظت از رشته‌هاي عصبي را برعهده دارند.

درمانهاي فعلي براي ام اس تنها به كند كردن روند پيشرفت بيماري پس از ابتلا محدود مي‌شود.

در دانشگاه كورنل در آمريكا و دانشگاه توركو در فنلاند، پژوهشگران در تلاش براي استفاده از يك بيماري در موش موسوم به «التهاب ميلين مغز تجربي سيستم ايمني خودكار يا EAE هستند تا پيشرفت ام اس در انسان را از اين طريق نمونه سازي كنند. يكي از تاثيرات كافئين هم در موش و هم در انسانها تاثير روي مولكولي با عنوان آدنوسين است كه در خواب و توليد انرژي نقش اصلي ايفا مي‌كند.

وقتي موش‌ها كافئين مصرف مي‌كنند، آدنوسين نمي‌تواند به يك گيرنده خاص روي سطح سلولها مرتبط شود.

به نظر مي‌رسد كه اين حالت در عوض روي توانايي سلول‌هاي دستگاه ايمني براي ورود به سيستم عصبي در بخشي از مغز تاثير غير مستقيم داشته باشد و در نتيجه موش‌ها به EAE مبتلا نمي‌شوند.

بيماري ام اس يا مولتيپل اسكلروزيس (Multiple Sclerosis) نوعي بيماري مزمن و اغلب پيش رونده دستگاه عصبي مركزي است كه با از بين رفتن غلاف ميلين در برخي از اعصاب مغز نخاع به صورت تكه‌هاي كوچك مشخص مي‌شود.

از بين رفتن غلاف ميلين عامل اختلال در انتقال پيام‌هاي عصبي است. علت اين بيماري هنوز ناشناخته بوده و در افراد جوان بين 20 تا 40 سال شايع‌تر است. هم چنين نرخ ابتلا در زنان دو برابر مردان است.

روند ام اس در اشكال متعددي صورت مي‌گيرد كه اغلب بيماران دچار حملات شديد و بعد تخفيف علايم شده و بين حملات هيچ علامتي وجود ندارد.

پيشرفت حاد و سريع در اين بيماري به ندرت ديده مي‌شود و در بيشتر مبتلايان سير بيماري خوش خيم بوده و علائم به قدري خفيف است كه بيمار حتي به پزشك هم مراجعه نمي‌كند.

شايعترين علايم اين بيماري عبارت از خستگي مفرط، ضعف، ‌كرخ شدن دست و پا، ناهماهنگي حركات و از دست دادن تعادل، درد،‌ تاري ديد، حساسيت به گرما، گيجي، اختلالات شناختي، مشكلات دفع ادرار و مدفوع و اختلالات جنسي هستند.

شناسايي و كنترل به موقع علايم بيماري از دشت و سرعت پيشرفت آنها مي‌كاهد. برگشت بيماري اغلب با دوره‌هاي استرس عاطفي يا جسمي شديد همراه است.

http://www.ghatreh.com/news/2079971.html

-----------------------------------------------------------------------------------------
برای پیشگیری از ام.اس. ، قهوه بنوشید
به گزارش شبکه خبر، ام.اس.، نوعی بیماری است كه بر اثر از بین رفتن غلاف رشته های عصبی، باعث اختلالات حسی و حركتی و فلج تدریجی فرد می شود.

پژوهشگران "دانشگاه كورنل"، در بررسی های خود دریافتند ماده كافئین موجود در قهوه، باعث محافظت رشته های عصبی در برابر این بیماری می شود.

این بررسی نشان می دهد پیشرفت ام.اس. در آن دسته از بیماران كه روزانه قهوه می نوشند، كمتر از دیگران است.http://www.irinn.ir/Default.aspx?TabId=55&nid=90434

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : DavidBili , آیدا , ghaside , sooorooosh , Ghost

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه ویتامین D با بیماری مولتیپل اسکلروزیس ( MS ) مقابله می کند hamdam 44 40,678 2023/04/20, 11:29 AM
آخرین ارسال: Nazaritafti20
  تاثیراسترس بر پیشرفت بیماری ام اس Majid 62 39,672 2021/11/22, 06:16 PM
آخرین ارسال: M.karimlou1393
  احتمال ابتلا به پنج بیماری مزمن همراه با ام اس niloofary 2 5,326 2017/12/20, 02:34 AM
آخرین ارسال: yas8866
  مصرف کافئین در پیشگیری از بیماری ام اس موثر است nafass 21 13,300 2017/11/20, 01:37 PM
آخرین ارسال: Mehrdad 31
  خواص معجزه آساسی کندر در درمان بیماری ام اس shahrzad 76 74,454 2017/08/19, 09:16 PM
آخرین ارسال: Sarina_al
  با وجود شیوع بالا MS هنوز بیماری خاص نیست ! nahid 16 11,577 2017/05/08, 10:16 PM
آخرین ارسال: آدرینا
  تئوری جدید در مورد علت بیماری ام اس. warrior 1 4,006 2016/11/08, 12:26 PM
آخرین ارسال: niloofary
  تشخیص پادتن‌ها چند سال پیش از بروز علائم بیماری ام‌اس niloofary 0 2,394 2015/10/17, 10:45 AM
آخرین ارسال: niloofary
  معجزه تخم‌مرغ گندیده در برابر بیماری ام‌اس niloofary 5 6,065 2015/08/22, 09:48 PM
آخرین ارسال: helli
  بیورزونانس و بیماری ام .اس MFhealth 14 15,277 2015/01/03, 10:16 PM
آخرین ارسال: helli

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان