امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شناگر 86 ساله‌ی مبتلا به بیماری ام.اس فراتر از انتظارات و باورها!
[تصویر:  derald-balson.jpg]
بالسون 86 ساله در حال رقابت برای شنا در سطح ملی

شناگر 86 ساله‌ی مبتلا به بیماری ام.اس فراتر از انتظارات و باورها!
کیت رادرفورد، اخبار سی‌بی‌سی: 12 سپتامبر 2014
مترجم: نسرین امامی زاده

درالد بالسون اهل سادبری با 86 سال سن در مسابقات ملیِ شنا شرکت می‌کند.
گفتنی است که بیش از 40 سال پیش او مبتلا به بیماری ام.اس تشخیص داده شد.
ماه گذشته بالسون با شنا به مددِ بازوانش دو مدال طلا را در بازی‌های Canada 55 Plus در ایالت استراتکونای آلبرتا از آنِ خود کرد.
یکبار زنی شنای بالسون را به شنای فُک ‌ها تشبیه می‌کند و بالسون در پاسخ، آنها را موجودات خوشایند نمی‌شمارد و زن ادامه می‌دهد: اما باله‌ی دمی آنها مثل پاهای تو حرکت می‌کند!»
به گفته‌ی بالسون در وقت شنا پاهایش حالت آویزان دارند و برای همین باید سریع شروع کند، و گرنه به پایین ‌کشیده می‌شود.
او می‌گوید: « موقع شنا، به شخص متفاوتی بدل می‌شوم».
اولین علایم بیماری در چهل سالگی هنگام بازی هاکی ظاهر شد. طبق گفته‌ی بالسون پایش در یخ فرو ‌رفت و موجب سُر خوردنش و برخورد با دیواره های کنار زمین شده، بی‌حسی کفل ها و باسن را ‌ منجر شد.
بار دیگر روز تولدش، موقع رانندگی پاهایش بی‌حس شدند. او برای رساندن خود و همسرش به خانه، مجبور شد پاهایش را با دست روی گاز و ترمز ماشین هدایت و کنترل کند.
بعد از مراجعه به پزشک بیماری ام.اس برایش تشخیص داد شد و پیش بینی استفاده از ویلچر طی 5 سال دیگر.
بالسون هنوز هم با یاد‌آوری گریه‌اش در 44 سالگی به دلیل کناره‌گرفتن از بازی هاکی در اثر بیماری، احساساتی می‌شود. او با اینکه تا آن زمان به شنا فکر نکرده بود اما ایده‌‌ا‌ی‌ برای ادامه‌ی فعالیتش در این رشته می‌شود.
حالا بیش از چهار دهه گذشته است و او به کمک واکر راه می‌رود.
بالسون می‌گوید: «حال من خوب است. این باورش برای مردم سخت است. آنها مرا با واکر می‌بینند و بعد داخل آب می‌شوم. به محض شروع شنا ، آدم متفاوتی می‌شوم. این توضیح[/color]ش آسان نیست. فقط حسی در درونم می‌گوید برو».
او مدال‌های زیادی را برنده شده است: 5 مدال طلا، 2 نقره و یک برنز در سطح استانی. حال دو مدال طلای دیگر نیز به کلکسیون خود افزوده است.
به گفته‌ی بالسون حتی پس از تشخیص بیماری ام.اس، زندگی او خوب بوده است و شانس و نگرش مثبت او به زندگی منجر به موفقیتش است.
او می‌گوید: «در درونم حس خوبی به زندگی دارم. پس چرا از آن لذت نبرم؟»

[color=#FF0000]همدم

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : سمیرا67 , فراموشم نکن , hadisss , آنا , neghar , paeeze , paeazan , nahid , laleh , رامنا , nazaninamiri70 , sina gt , hamid , sasan-8 , mohammad.1979 , Exhautless , ساناز66 , سمانه ٧ , helli , farzaneh20 , Hasty , ابراهیم , رضا ا , arezooo82 , تنها , سها , sirvan , زیر آسمون خدا , zohrevand , glassheart , alireza1111 , Maryam95 , elahe.n
مرسی همدم جونicon_questionicon_questionicon_question
هر روز یه خبر خوبhappy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gifما میتوانیم
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : hamdam , آنا , coffeedot , نازلی , sasan-8 , Exhautless , Hasty , arezooo82
دوستان لطفا به این نوع پست ها نظرشون را بنویسند. شده در حد یک جمله
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : coffeedot , نازلی , neghar , سمیرا67 , Hasty , arezooo82
«در درونم حس خوبی به زندگی دارم. پس چرا از آن لذت نبرم؟»
درود بر این شناگر قهرمانicon_question
آجر میچینم روی هم...
دور تا دورٍ بودنم...

آنقدر که دیواری شود...

تا هیچ احساسی...

نتواند سرک بکشد...

و سر به سرم بگذارد!
 تشکر شده توسط : نازلی , sasan-8 , سمیرا67 , Exhautless , hamdam , Hasty , arezooo82 , Maryam95
من هم آرزو دارم بالاخره در حد قهرمانی شنا کنم و حتما به این آرزو خواهم رسید چون خواستن توانستن است و ام اس نمی تواند مانع رسیدن به این آرزو شود من می توانم قطعاً
 تشکر شده توسط : sasan-8 , neghar , سمیرا67 , Exhautless , hamdam , Hasty , arezooo82 , glassheart
اگر خودتان را باور داشته باشید.دنیا نیز به شما اعتقاد خواهد ذاشت ونسبت به تحقق خواسته های شما متعهد خواهد شدSmile (52)

قابل توجه بعضیا پیری آخر کار نیست دل و کار جون قابل تحسینهicon_question
اگر درست به نور نگاه کنید ،گاهی موفق میشوید آن را در عجیب ترین مکان ها ببینید.
 تشکر شده توسط : neghar , سمیرا67 , نازلی , Exhautless , mohammad.1979 , hamdam , Hasty , arezooo82 , zohrevand
واقعا کارش درست happy0065.gifhappy0065.gifhappy0065.gif

منم میخوام از امروز ورزش دوباره شروع کنم fighting0030.gif

فکر میکردم دیر شده دیگه از من گذشته ولی باید شروع کنم icon_surprisedcool0044.giffoodanddrink همه چی تعطیل فقط ورزشicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin
 تشکر شده توسط : Exhautless , hamdam , Hasty , نازلی , arezooo82 , zohrevand
وجدانی آدم اینا رو میخونه پیش خودش شرمنده میشهconfused
دیگه وقتشه باید شروع کردagreement2
خدا مرا مورد لطفش قرارداده...
 تشکر شده توسط : mohammad.1979 , laleh , hamdam , Hasty , یاسی , نازلی , arezooo82 , zohrevand
دمش گرم!
این نشون میده شنا برای ام اس خیلی خوبهsmiling
 تشکر شده توسط : hamdam , g.someira , Hasty , نازلی , arezooo82 , zohrevand
من فکر میکنم این مرد!!!! (به معنای واقعی مرد) تنها کاری که کرد این بود که خودشو باور کردagreement2
کاری که خیلی از ما هنوز نتونستیم بکنیمconfused ولی من امیدوارم ما هم به زودی به این توانایی برسیمicon_cryicon_cryicon_cryicon_cry
همراهی خـــــدا با انسان مثل نفس کشیدن است: آرام ، بیصــدا و همیشگی...
 تشکر شده توسط : helli , Hasty , یاسی , نازلی , arezooo82 , zohrevand , glassheart , Maryam95

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حقیقت پنهان بیماری MS hamdam 2 3,759 2024/01/02, 01:41 AM
آخرین ارسال: dz.vahid1359
  دلایل احتمالی بروز بیماری ام اس: تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,394 2019/06/06, 01:07 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس در معرض خطر پایینی ازسرطان قرا hamdam 3 4,342 2018/11/19, 11:27 PM
آخرین ارسال: ناهید کاشانی
  قرار دادن افراد مبتلا به MS در قلب پژوهش تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,463 2018/11/19, 08:11 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  مهرداد شهلایی مبتلا به بیماری دویک، در مسیر بام جهان hamid 0 3,568 2018/03/16, 05:17 PM
آخرین ارسال: hamid
  تاثیر مصرف امگا-3 در روند بیماری ام اس sooorooosh 23 16,462 2017/12/20, 08:07 AM
آخرین ارسال: مهوش
  کتاب غلبه بر بیماری ام اس hamdam 194 177,516 2016/08/12, 04:31 PM
آخرین ارسال: ندا1366
  تصویربرداری جدید نانوممکن است منجر به درمان های جدید بیماری مولت hamdam 1 4,629 2015/07/13, 09:05 AM
آخرین ارسال: niloofary
  نبرد شجاعانه لوسی کوچولو با بیماری ام اس hamdam 13 12,083 2014/12/03, 08:41 PM
آخرین ارسال: شهره
  نقش خورشید بازی برای بیماران مبتلا به MS hamdam 0 2,894 2014/09/25, 08:59 PM
آخرین ارسال: hamdam

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان