امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شراب وام اس
به نظر شما مصرف شراب برای این بیماری می تونه مفید باشه؟؟؟
به تعداد نفسهای آدمیان راه های رسیدن به حقیقت وجود دارد ...
از الکل اجتناب کنید
خود را در مصرف الکل محدود کنید.
نوشیدن الکل می تواند علایم ام اس را تشدید کند. همچنین ممکن است با داروهای شما تداخل داشته باشد.

ارجاع به صفحه
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : Prime , anaram , Majid , Matilat , رامين , سحــــــــر , nazaninn , successful , leila , sargol , hania
مطابق مقاله ای از انجمن ملی ایالات متحده عوارض بیماری بعد از مصرف الکل زیاد میشه.
خلاصه :
الکل مواد مخدر بسیار قوی است. که به تولید آثار متعدد در سیستم عصبی مرکزی و ارگان های دیگر بدن می انجامد. مسمومیت حاد الکل می تواند از دست دادن تعادل، حرکات ناهماهنگ، بریده بریده سخن گفتن، و اختلال در قضاوت و تفکر شود. سوء مصرف از الکل معمولا منجر به بی حسی، سوزن سوزن شدن و از دست دادن حس، لرزش، عدم هماهنگی، زوال عقل، و ممکن است کبد، معده و سایر ارگان ها آسیب برساند.

ناگفته نماند در بعضی جا ها گزارش هایی از بهبود وضعیت دیده میشه که جنبه ی علمی ندارد.

در فروم انجمن ملی ام اس بریتانیا هم ملت از تجربه هاشون گفتن که اکثرا مشکلاتی رو بعد از مصرف داشتن.

یکی گفته:
بعد از یه گیلاس wi.n.e خواب آلودگی و سوزن سوزن شدن در بازو و پاش احساس کرده و ...

این مسئله و ضرر هاش اثبات شده. هم علمی هم تجربی!
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : hamid , Majid , anaram , نازلی , رامين , سحــــــــر , سـاناز , h.kakavand , Sajjad , leila , warrior , niusha , paeazan
صرفا سوال این دوستون علمی بود و باید علمی جوابشو داد
یه دوست ام اسی در امریکا هم دغدغش این بوده
بخونید این متن کاملا علمی رو.
Multiple Sclerosis and Alcohol --Do they Mix
I looked to the National MS Society for answers. They have this to say about MS patients drinking alcohol: "Some people with MS report that some of their neurologic symptoms, especially imbalance and lack of coordination, temporarily worsen after even one drink. Since alcohol depresses the central nervous system, it may also have an additive effect with certain medications that are commonly prescribed for MS. These include baclofen, diazepam, clonazepam and some antidepressants. For all of these reasons, people with MS should talk to their physician about how much alcohol is appropriate for them to drink and how often." In addition some doctors say that alcohol is an immune suppressor and therefore MS exacerbations could be worse if you drink alcohol. So for all these reasons it seems that the medical community is cautious about MS patients consuming alcohol.
But isn't drinking alcohol supposed to be good for us? There seem to be many studies to show that moderate drinking can be very beneficial for our health. Just listen to this report to find out why:
"Moderate drinkers tend to have better health and live longer than those who are either abstainers or heavy drinkers do. In addition to having fewer heart attacks and strokes, moderate consumers of alcoholic beverages (beer, wine or distilled spirits or liquor) are generally less likely to suffer hypertension or high blood pressure, peripheral artery disease, Alzheimer's disease and the common cold. Sensible drinking also appears to be beneficial in reducing or preventing diabetes, rheumatoid arthritis, bone fractures and osteoporosis, kidney stones, digestive ailments, stress and depression, poor cognition and memory, Parkinson's disease, hepatitis A, pancreatic cancer, macular degeneration (a major cause of blindness), angina pectoris, duodenal ulcer, erectile dysfunction, hearing loss, gallstones, liver disease and poor physical condition in elderly
."
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : hamid , Majid , نازلی , رامين , سحــــــــر , anaram , سـاناز , nazaninn , leila , simin , sargol , maryamgoli , paeazan
مشروبات الکلی در حد و درصد بالا به عدم تعادل می انجامد و لیکن اگر توجهی به نحوه تخمیر الکلی دو نوع مشروب آب ج.و و شراب داشته باشیم متوجه فرق اون با سایر مشروبات الکلی میشیم.
نحوه تخمیر این 2 نوع به شکلی هستش که باکتری های مخمر اونها وقتی الکل به حد 8 تا 12 درصد رسیید از بین میرن و کشته میشن و درصد الکل اون به هیچ وجه بیشتر از این نمیشه. مبحث بیشتر شدن الکلش هم بر میگرده به پرورده کردن اون به روشهای مختلف که از این مبحث جداست.
این 2 نوع فوق الذکر هیچ گونه مستی ندارند مگر در صورت مصرف بیش از حد.
خارج از مبحث شرع خود شراب نوعی داروست.
که مقدار کمش برای خونسازی و پاکی بدن استفاده میشه.
تزریقات ام اس هم باعث کم خونی میشه که مصرف کم شراب خون ساز میباشد!
این رو من از پزشکان نورولوپیست پرسیدم و این جواب به من داده شده.
از نظر ابن سینا شراب نوشیدنی عالی محسوب میشود و توصیه او این است که با آب مخلوط گردد و زیاد کهنه و یا زیاد تازه نباشد
خواص:
گرم کننده بدن است
برای سرما زدگان و سردی شدگان عالی است
چاق کننده است
عروق را باز مکند
ترس را زایل می کند
بدن را پاک میکند

تمام این خواص در صورت مصرف درست آن است
یعنی اینکه به حد مستی نرسید و اگر به این حد رسیدید فقط مضرات شراب عایدتان می شود
 تشکر شده توسط : mojtaba2iran , nazaninn , چکاوک , sargol , hania
(2011/04/06, 08:25 PM)prime نوشته است: مطابق مقاله ای از انجمن ملی ایالات متحده عوارض بیماری بعد از مصرف الکل زیاد میشه.
خلاصه :
الکل مواد مخدر بسیار قوی است. که به تولید آثار متعدد در سیستم عصبی مرکزی و ارگان های دیگر بدن می انجامد. مسمومیت حاد الکل می تواند از دست دادن تعادل، حرکات ناهماهنگ، بریده بریده سخن گفتن، و اختلال در قضاوت و تفکر شود. سوء مصرف از الکل معمولا منجر به بی حسی، سوزن سوزن شدن و از دست دادن حس، لرزش، عدم هماهنگی، زوال عقل، و ممکن است کبد، معده و سایر ارگان ها آسیب برساند.

ناگفته نماند در بعضی جا ها گزارش هایی از بهبود وضعیت دیده میشه که جنبه ی علمی ندارد.

در فروم انجمن ملی ام اس بریتانیا هم ملت از تجربه هاشون گفتن که اکثرا مشکلاتی رو بعد از مصرف داشتن.

یکی گفته:
بعد از یه گیلاس wi.n.e خواب آلودگی و سوزن سوزن شدن در بازو و پاش احساس کرده و ...

این مسئله و ضرر هاش اثبات شده. هم علمی هم تجربی!

مطمئن باش من این ها رو می دونم که زیاده روی در هر چیز می تونه عوارض ناگواری داشته باشه!! این قدر تو این مملکت از این دست مقاله ها به نام فلان دانشگاه خارجی ترجمه می شه و با قلم قهار بعضی مقاله نویس های حرفه ای هم چاپ می شه که متاسفانه آدم از حقیقت دور می مونه ،شما به این تایپیک من یه جورایی جوابی دم دستی و کلیشه ای دادی البته با تعصبی پوشیده در زر ورق علمی!!باز هم ازت ممنونم
به تعداد نفسهای آدمیان راه های رسیدن به حقیقت وجود دارد ...
 تشکر شده توسط : sargol
آقای آرمین شما سوالت این بوده که آیا شراب واسه ام اس مفیده یا نه
و تا اونجایی که من یکی متوجه شدم شراب به عنوان یه دارو واسه بهبودیه ام اس تا حالا جایی مورد تایید قرار نگرفته

"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : sargol
(2011/04/06, 10:00 PM)آرمین نوشته است: مطمئن باش من این ها رو می دونم که زیاده روی در هر چیز می تونه عوارض ناگواری داشته باشه!! این قدر تو این مملکت از این دست مقاله ها به نام فلان دانشگاه خارجی ترجمه می شه و با قلم قهار بعضی مقاله نویس های حرفه ای هم چاپ می شه که متاسفانه آدم از حقیقت دور می مونه ،شما به این تایپیک من یه جورایی جوابی دم دستی و کلیشه ای دادی البته با تعصبی پوشیده در زر ورق علمی!!باز هم ازت ممنونم

سلام
آرمین جان منم مث شما تصور دیگه ای داشتم اما
یه وقت هست آدم کاری رو که دوس داره انجام میده. یه وقت هست آدم سوال می پرسه. شما سوال پرسیدی و من مطابق نظر معتبر ترین NGO مربوط به MS یعنی انجمن ملی MS آمریکا جواب دادم.
حالا اگر از جواب اونا خوشت نمیاد چرا من رو متعصب میخونی؟
تعصب می دونی یعنی چی؟ یعنی بدون فکر حرف زدن. با پیش ضمینه حرف زدن. من مطمئنم شما لینک من رو نگاه هم نکردی و فکر کردی من از سایت های خاصی مطلب گذاشتم وگرنه این رو نمی گفتی. حالا تو بگو کی متعصبه؟Blush

من از ناظر محترم تقاضا میکنم نام تاپیک رو به "ام اس و الکل" تغییر بدن که کلی تر باشه؛ هرچند من و دوستان پاسخ سوال موردی رو هم دادیم.

از نقطه نظر علمی که هیچ از لحاظ قانونی هم مطابق قوانین کشور مصرف اش غیر قانونیه و ما به اون اشاره میکنیم. مث ماریجوانا که در خیلی کشور ها غیر قانونیه و مثل وقتی که ما در معابد هندو ها بدون کفش وارد میشیم اینجا هم صرف نظر از عقیده باید به قوانین کشور احترام بگذاریم.

(2011/04/06, 09:42 PM)yaro نوشته است: از نظر ابن سینا شراب نوشیدنی عالی محسوب میشود و توصیه او این است که با آب مخلوط گردد و زیاد کهنه و یا زیاد تازه نباشد
خواص:
گرم کننده بدن است
برای سرما زدگان و سردی شدگان عالی است
چاق کننده است
عروق را باز مکند
ترس را زایل می کند
بدن را پاک میکند

اینکه ابن سینا گفته که دلیل نمیشه
الان خیلی ها از روش زنبور درمانی ابن سینا برای MS ضرر دیدن.
من به شخصه به آمریکایی ها (دانشگاه مریلند) بیشتر اعتماد دارم
تا کتاب های قدیمی ای که با علم محدود اون زمان نوشته شده به ایرانی
بودنم و ابن سینا در عین احترام تعصبی ندارم.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : سحــــــــر , نازلی , fireboud , رامين , paeeze , Sajjad , leila , pariya , فرناز , sargol
حالا ام اس رو بذاریم کنار آدم سالم هم با شراب کبدش داغون میشه.چه برسه کسی که شراب رو مصرف میکنه +دارو

angry2

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : نازلی , Sajjad , leila , ELI , sargol
علم روز و بیان مضرّات شراب
در باره شراب و قمار و مشروبات الکلی و زیان بخش بودن آنها اختلافی بین دانشمندان و اطباء ندارد و هزاران دلیل قانع کننده برای اثبات مطلب در اختیار ما است که پزشکان متخصص از چهار گوشه جهان برای شرکت در کنگره جهانی مبارزه با الکل و الکلیسم در واشنگتن اجتماع کردند و بار دیگر زنگها را به صدا در آوردند که :
«الکل دشمن شماره یک مغز است»
و دکتر ملوین کنزلی در جلسه این کنگره چنین گفت : « مصرف کم الکل می تواند ضایعات بسیاری را سبب شود وقتی انسان از نوشیدن مقدار کمی الکل احساس لذت و شادمانی می کند نمی داند به نابودی سلولهای مغزی خود کمک کرده است و عقیده دارد مصرف زیاد الکل چنان تغیراتی را در خون و رگها سبب می شود که سلولهای مغزی دچار کمبود اکسیژن می شوند و از بین می برند یا آنقدر به انها صدمه می زند که شحص را دچار اختلالات مغزی می کند . ورود الکل به خون گاه به شدت از جریان یافتن خون در بدن جلوگیری می کند و پاره ای از مواقع به لخته شدن خون منتهی می گردد.
1- درد مخصوص در معده تولید می کند.
2- امحاء را متورم یا به عکس جمع می کند.
3- امراض شرایین و آسم تولید می کند
4- دهلیزهای قلب را منبسط و حلق را بطوری متورم می نامید که طعم و مزه غذا احساس نمی گردد ورم مذکور به شرایه های حنجره اثر کرده و باعث گرفتگی صدا می شود
5- امراض کلیوی و کبدی و امراض جلدی .
6- امراض عصبی ، لرزش دست ، لکنت زبان ، فلج ، سستی کمر ، بیخوابی ، دیدن خوابهای محشتناک ، بی ارادگی ، بی غیرتی ، بی میلی به غذا ، فراموشی ، بی طاقتی ، کم خونی ، ضعف استخوان ، دیوانگی و...
7- خوردن شراب ، زمینه ابتلای به سرطان زبان ، لوزه و حنجره فراهم می اورد که قدرت تکلم و خوردن و آشامیدن را از شارب خمر می گیرد.دکتر ژاکت طی تحقیقاتش روی بیمارانی که سرطان معده داشته اند گفته است : از هر 8 بیمار مبتلا به سرطان معده 6 نفر معتاد به الکل بوده اند.
8- دکتر ملویت کنیسی در تحقیقات خود گفته است : در هر بار خوردن شراب ، ده هزار تا صد هزار سلول مغزی ظرف سه تا بیست دقیقه می میرند و این در حالی که سلولهای مغزی هرگز ترمیم نمی شوند.
9- فشار خون را بالا می برد
10- ضربان قلب را زیاد می کند و باعث مشکل تنفس می شود.
11- موجب بروز گاستریت که سبب خونریزی شدید معده می گردد.
12- باعث بوجود آمدن سیروز یا تشمع کبدی که خطر مرگ را به همراه دارد ، می گردد.بررسی اجمالی برخی از زیانهای الکلیسم ص11
13- غالباً صورت شخص الکلی ، متورم و قوه شنوائی و بینائی اش کمتر از حد طبیعی است .
14- در بعضی از موارد شرابخواران به علت ورم حادّ ریه یا خونریزی مغزی و پدیده های آن تلف می شوند.
15- الکل تأثیر زیادی روی فعالیتهای جنسی دارد و توان جنسی را ضعیف می کند در نتیجه بیضه ها کوچک می شود و پستانهای مرد بزرگ می شود . الکل دگر گونی هایی در نطفه به وجود می آورد که در نتیجه باعث تولد کودکان ناقص الخلقه می شود.
16- عمر معتادان به الکل ، نسبت به دیگران 5/2 تا 30 درصد کمتر است.
17- شراب اثرات سوء زیادی در نسل به جای می گذارد ،کودکی که از پدر و مادر الکلی به دنیا می آید کبدش متورم و رنجور و کلیه اش کم خون می شود و تعادل سلسله اعصابش محفوظ نیست و ممکن است فلج و مصروع باشد و زمینه ابتلای به سرطان و سل دارد . به طور کلی چنین کودکی ، معیوب است .پژوهشی در اعجاز قران کریم ج2ـ دکتر محمد علی رضایی اصفهانی
جدیدترین یافته ها در مورد مضرات الکل بر سیستم بدن به گزارش خبر نگاری مهر ، رئیس هجدهمین کنگره جامعه متخصصان داخلی از آخرین یافته های پژوهشی در زمینه مضرات الکل بر سیستم گوارش ، کبد، مغز و اعصاب و ... طی روزهای برپایی این کنگره (25تا 28اردیبهشت 86 ) در مرکز همایشهای رازی تهران خبر داد و افزود : الکل روی سیستم عصبی فرد اثر گذاشته و در مدتی پس از مصرف ، تغییراتی در رفتار و شخصیت فرد باقی می گزارد.
دکتر ایرج خسرونیا با بیان اینکه نابودی بافت مغز از دیگر عوارض سوء استفاده از الکل است ، گفت : کبد فیلتری است که موجب تصفیه خون از مواد زاید بدن می شود همچنین بسیاری از داروها و مواد سمی که در داخل غذا هاست در داخل کبد تصفیه شده و سپس وارد روده شده و دفع می شود.
وی مهمترین عوارض الکل را بیماری « سیروز » عنوان کرد و کفت : از آنجا که بدن برای جذب الکل نیاز به پروتئین دارد ، پروتئین مورد نیاز خود را از کبد و سایر بافتهای بدن دریافت می کند که این امر باعث آسیب رساندن به این عنصر می شود.
وی با تأکید بر اینکه مصرف الکل باعث تغییرات شخصیتی عمیق در افراد شده و از نظر روانی ، تغییراتی شگرف در آنان ایجاد می کند ، اظهار داشت : اشخاصی که در سنین فعالیت اجتماعی قرار دارند ، با استفاده از الکل از گردونه فعالیتهای اجتماعی خارج شده به افرادی لاابالی تبدیل می شوند
 تشکر شده توسط : Sajjad , leila , sargol , silent

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست