امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شراب وام اس
من نمیخورم
اما یه پیک بزنین به سلامتی من
[تصویر:  Iran-180-animated-flag-gifs.gif]

تشکر شده توسط : فرناز
این تاپیک خیلی بیشتر از تاپیک های علمی دیگه ای که تو این سایت هست باید مبتنی به علم روز و مطالعات دقیق باشه قرار نیست کسی از خاطرات شخصی خودش حرف بزنه!یا اینکه خودش چی دوست داره
درحالیکه شما در نهایت خودتون انتخاب می کنید!
بی نهایت لینک و مقاله هست که می تونید بهش رجوع کنید!نیمی از اونها تو همین تاپیک زده شده!
در ثانی! آرمین جان شما،به عنوان یه مدعی بعد از این همه اعتراض هنوز یه حرف اثبات شده یا یه لینک ارئه ندادید که منی که تصور اولیه م از شراب (و نه مشروب) مثبته نسبت بهش ایمان پیدا کنم!
آغاز به مردن می کنی
اگرهمیشه از یک راه تکراری بروی...
 تشکر شده توسط : nazaninn , نازلی , سحــــــــر
یاد جک سحر افتادم چراlaughing3laughing3laughing3laughing3laughing3laughing3
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : سحــــــــر
(2011/04/10, 01:29 PM)~بهار~ نوشته است: این تاپیک خیلی بیشتر از تاپیک های علمی دیگه ای که تو این سایت هست باید مبتنی به علم روز و مطالعات دقیق باشه قرار نیست کسی از خاطرات شخصی خودش حرف بزنه!یا اینکه خودش چی دوست داره
بی نهایت لینک و مقاله هست که می تونید بهش رجوع کنید!نیمی از اونها تو همین تاپیک زده شده!
در ثانی! آرمین جان شما،به عنوان یه مدعی بعد از این همه اعتراض هنوز یه حرف اثبات شده یا یه لینک ارئه ندادید که منی که تصور اولیه م از شراب (و نه مشروب) مثبته نسبت بهش ایمان پیدا کنم!
در مورد مفید بودن شراب انگوری(Wine) و طبیعی هیچ کس شک نداره و نوعی آنتی اکسیدان یه حساب می یاد(تاکید می کنم مصرف متعادل آن) شما تو گوگل سرچ بزنی چقدر منبع می تونی در این مورد پیدا کنی حتی خیلی پزشک ها به صورت پرسش و پاسخ اینترنتی در این مورد نظر کاملا مثبت ارایه دادند .اما دوستانی که از منابع مختلف اینجا در رد شراب منبع ارائه دادند خلط مبحث کردند الکل های صنعتی که انواع مختلف داره رو با شراب طبیعی اشتباه گرفتند ....

به تعداد نفسهای آدمیان راه های رسیدن به حقیقت وجود دارد ...
آرمین جان شما سوال پرسیدی یا به قول انارام می خوای اطلاعات بدی؟؟؟؟؟
اگه سوال پرسیدی یعنی نمیدونی پس بچه ها لطف کردن هر کدوم با توجه به اطلاعات یا جستجو جوابی دادن. در نهایت شما می تونی از جمیع جواب ها برداشت خودتون رو داشته باشی و عمل کنی
حالا من فکر می کنم شما می خوای به هر ترتیبی شده جوابی که مدنظرت هست رو نتیجه گیری کنی که این با روح سوال پرسیدن متناقضه.
همه واضح حرف زدن. درسته ما صدها نوع نوشیدنی های الکلی داریم و سوال شما راجع به یک نوع خاص بود که الکل طبیعی با درصد پایین داره. اگه خوب نگاه کنی و دید علمی نه مذهبی به این قضیه داشته باشیم مصرف کم و متعادل ممکنه ضرری نداشته باشه اما دلیل نمیشه بگیم مفید هم هست خوب انتی اکسیدان داره اما هزار ماده دیگه هم انتی اکسیدان داره. حالا باز به هر دلیلی حتی اگه جنبه مثبتی برای ام اس داشته باشتم هیچ پزشک خارجی که در اونجا مصرف الکل منعی هم نداره چنین توصیه ای نکرده که این نوع شراب می تونه جنبه دارویی هم داشته باشه.
بازم تاکید می کنم سوال پرسیدی همه جواب دادن. مصرف الکل های صنعتی و به میزان زیاد کاملا خطرناکه و همه منابعش رو ذکر کردن. حالا اگرم این نوع نوشیدنی مدنظر شما ضرر هم نداشته باشه کسی نگفته مفید هم هست. هیچ منبعی براش نیست. پس به نظرم این دوره تسلسل باطل رو تموم کن و درصدد القا نظر خودت به عنوان نتیجه نباش
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : fireboud , anaram , hamid , leila , nazaninn , سحــــــــر
(2011/04/10, 07:01 PM)MAHDI نوشته است: آرمین جان شما سوال پرسیدی یا به قول انارام می خوای اطلاعات بدی؟؟؟؟؟
اگه سوال پرسیدی یعنی نمیدونی پس بچه ها لطف کردن هر کدوم با توجه به اطلاعات یا جستجو جوابی دادن. در نهایت شما می تونی از جمیع جواب ها برداشت خودتون رو داشته باشی و عمل کنی
حالا من فکر می کنم شما می خوای به هر ترتیبی شده جوابی که مدنظرت هست رو نتیجه گیری کنی که این با روح سوال پرسیدن متناقضه.
همه واضح حرف زدن. درسته ما صدها نوع نوشیدنی های الکلی داریم و سوال شما راجع به یک نوع خاص بود که الکل طبیعی با درصد پایین داره. اگه خوب نگاه کنی و دید علمی نه مذهبی به این قضیه داشته باشیم مصرف کم و متعادل ممکنه ضرری نداشته باشه اما دلیل نمیشه بگیم مفید هم هست خوب انتی اکسیدان داره اما هزار ماده دیگه هم انتی اکسیدان داره. حالا باز به هر دلیلی حتی اگه جنبه مثبتی برای ام اس داشته باشتم هیچ پزشک خارجی که در اونجا مصرف الکل منعی هم نداره چنین توصیه ای نکرده که این نوع شراب می تونه جنبه دارویی هم داشته باشه.
بازم تاکید می کنم سوال پرسیدی همه جواب دادن. مصرف الکل های صنعتی و به میزان زیاد کاملا خطرناکه و همه منابعش رو ذکر کردن. حالا اگرم این نوع نوشیدنی مدنظر شما ضرر هم نداشته باشه کسی نگفته مفید هم هست. هیچ منبعی براش نیست. پس به نظرم این دوره تسلسل باطل رو تموم کن و درصدد القا نظر خودت به عنوان نتیجه نباش
من سوال پرسیدم هنوز هم جواب نگرفتم ولی خوب طبیعیه که یه نظراتی داشته باشم،این از یادت نره که من یک انسانم برای خودم نظراتی دارم به هیچ وجه تناقضی با هم نداره ،یعنی شما می گی چون خودم سوال پرسیدم بشینم کنار وهیچ حرفی نزنم!!یادتون باشه اینجا انجمنه!! "اینکه می گی به هر ترتیبی شده می خوای جوابی که مد نظرت هست رو نتیجه گیری کنی " یه نوع پیشداوری کردن تو بحثه و نوعی واکاوی در اندیشه من به حساب می یاد که این کار رو باید به عهده روانشناسان بذاری!! که هنوز آنقدر آدم مهمی نشدم که بشینند در مورد افکار من بحث کنند وتفسیر ارائه بدند!!!
من اینجا حی و حاضرم و می گم که اینطور نیست یعنی این قضاوت ها رو در مورد خودم قبول ندارم، من هنوز جواب نگرفتم از نظر شما همه واضح حرف زدند ولی از نظر من اینطور نیست...

(2011/04/10, 01:29 PM)~بهار~ نوشته است: این تاپیک خیلی بیشتر از تاپیک های علمی دیگه ای که تو این سایت هست باید مبتنی به علم روز و مطالعات دقیق باشه قرار نیست کسی از خاطرات شخصی خودش حرف بزنه!یا اینکه خودش چی دوست داره
من گفتم که در مورد شراب می تونید سرچ کنید تو گوگل اکثر نظرات در این مورد مثبته(شراب طبیعی و مصرف متعادل) حتی خیلی از انجمن ها در این مورد بحثای خوبی گذاشتند...اما سوال اینه که می تونه شراب برای ام اس مفید باشه که خیلی از بچه ها خیلی سریع اصل اونو (یعنی مصرف شراب رو) شاید به "دلایل عقیدتی" و "پیش ذهنیت منفی" باارائه آمار کلی در مورد الکل صنعتی زیر سوال بردند وبحث رو از هدفش دور کردند ...
Red wine compound may help multiple sclerosis
FRIDAY Sep 19, 2008 (foodconsumer.org) -- Resveratrol found in red wine, red grapes and some other foods may be used to treat multiple sclerosis, according to a new study reported Thursday at the World Congress on Treatment and Research in Multiple Sclerosis in Montreal.Resveratrol have been found to help fight a wide spectrum of diseases including breast cancer, colorectal cancer, heart disease, stroke, diabetes, obesity, flu and Alzheimer's disease.The current study conducted by researchers at the University of Utah was meant to examine the effect of resveratrol on MS."Multiple sclerosis (abbreviated MS, also known as disseminated sclerosis or encephalomyelitis disseminata) is an autoimmune condition in which the immune system attacks the central nervous system (CNS), leading to demyelination. It may cause numerous physical and mental symptoms, and often progresses to physical and cognitive disability," wikipedia states.
For the study, the researchers gave resveratrol to mice with the MS-like condition called Wallerian degeneration slow and found that after first two weeks of treatment, mice gained weight, but no positive effect on nerve cell tissue after five weeks of treatment was observed.
The researchers speculated that weight gain could be a sign that resveratrol helps MS because MS people with loss of neurological function also experience loss of body weight. But further research is needed to confirm whether the weight gain is a real indicator of some positive effect of this compound on nerve cells.
By Sue Mueller
Sep 19, 2008 - 8badtaste57 AM

http://foodconsumer.org/7777/8888/G_ener...osis.shtml
[quote='mehran_a' pid='43235' dateline='1288741450']
تغذیه در بیماران مبتلا به ام.اس ( MS )

امروزه شواهد علمی بسیاری وجود دارد که اهمیت و نقش تغذیه را در حفظ سلامتی بیماران مبتلا به MS ثابت کرده است. MS که مخفف MULTIPLE SCLEROSIS است، نوعی بیماری مزمن و اغلب پیش رونده در دستگاه عصبی مرکزی است که با از بین رفتن غشای میلین در برخی از اعصاب مغز و نخاع بصورت تکه های کوچک مشخص می شود. غلاف میلین رشته های عصبی را می پوشاند و از آنها در برابر آسیب ها محافظت می کند. در شکل بالا غلاف میلین با رنگ قرمز مشخص شده است. از بین رفتن غلاف میلین باعث اختلال در انتقال پیام های عصبی است. علت این بیماری ناشناخته است . این بیماری در بالغین جوان بین ۲۰ تا ۴۰ سال شایع تر بوده و میزان ابتلا در زنان دو برابر مردان است.

اگرچه اکثر دستورات توصیه های عمومی است و تمام افراد باید از آن پیروی کنند ، ولی مواردی نیز وجود دارد که در بیماران MS بر آنها تاکید شده است. افراد با عادات غذایی نادرست، باید بعد از آگاهی از برنامه تغذیه ای صحیح به تدریج و در چند مرحله از برنامه غذایی مناسب استفاده کنند. لذت بردن از غذا یک اصل مهم در تغذیه است و محرومیت مطلق از مواد غذایی مورد علاقه وجود ندارد ، به همین علت اگر خوراکی هایی خارج از چهارچوب برنامه توصیه شده هستند، می توانند به مقدار کم و در دفعات کمتر مصرف شوند.

مصرف چربی ها

به خاطر تشکیل ترکیبات سمی و مضر برای بافت دستگاه عصبی مرکزی و اثر مصرف چربی های ضروری که نقش مهمی در ترمیم و نگهداری سلول های عصبی دارند، مصرف این گروه غذایی از اهمیت خاصی برخوردار است ، مخصوصاً با توجه به عملکرد چربی ها در بروز بیماری های قلبی- عروقی و افزایش وزن، مقدار چربی دریافتی و نوع آن باید مشخص شود.

به همبن دلیل چربی های گیاهی غیراشباع باید به جای چربی های حیوانی اشباع جایگزین شوند. انواع چربی های گیاهی مثل روغن آفتابگردان ، روغن کانولا ، روغن ذرت و … .

مواد غذایی مضر برای بیماران MS :

1- غذاهای چرب خصوصا گوشت های چرب و تمام چربی های حیوانی

۲- فرآورده های لبنی پرچرب

3- سس های مایونز و تمامی سس های دارای چربی زیاد

۴- غذاهای بسیار شیرین ، کیک ، بیسکوئیت ، شیرینی و آب نبات

۵- غذاهای حساسیت زا مثل تخم مرغ ، شیر ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، بادمجان ، مخمر ، نان گندم ، شکر، برخی از میوه ها ( بسته به واکنش بیمار ) ، مواد غذایی با رنگ های افزودنی مثل نوشابه ها یا با مواد نگهدارنده مثل کنسروها ، ادویه ، تمام میوه ها و سبزی هایی که خوب شسته نشده اند یا با افزودن مواد شیمیایی رشد کرده اند که مواد باقیمانده روی آنها می تواند سمی و حساسیت زا باشد.

بیمار باید با دقت در برنامه غذایی روزانه ، غذاهای حساسیت زا را شناخته و آنها را حذف کند.

۶- قهوه ، الکل ، کولا و چای

مواد غذایی مفید برای بیماران MS :

1- چربی های اُمگا-۳ و اُمگا-۶ . منبع غذایی اصلی اسیدهای چرب اُمگا-۳ انواع ماهی بخصوص ماهی ساردین و سالمون است و سایر منابع غذایی آن روغن سویا و کانولا، جوانه گندم ، گردو، روغن تخم کتان، سبزیجات برگ سبز و روغن کبد ماهی می باشد.

اسیدهای چرب اُمگا-۶ نیز در روغن های غیر اشباع گیاهی مثل روغن ذرت ، روغن کانولا، روغن سویا ، روغن بادام زمینی و روغن آفتابگردان وجود دارد.

۲- میوه ها و سبزی های تازه و تمیز ( سبزی های دارای برگ سبز پررنگ )

۳- جوانه ها خصوصا جوانه یونجه که باید موقع شروع به جوانه زدن مصرف شود.

۴- پودر جلبک آب های تازه که به صورت بسته بندی شده در برخی فروشگاه ها موجود است.

۵- مایعات : آب تازه و تصفیه شده ۲ لیتر ( ۸ لیوان ) در روز، سایر چای های گیاهی به جای چای معمولی و آب میوه رقیق شده

اثرات برنامه غذایی مناسب

مواد غذایی علاوه بر رساندن انرژی اولیه به بدن، موجب حفظ عملکرد مناسب و تقویت دستگاه های مختلف بدن (دستگاه ایمنی، قلب و عروق، اعصاب و . . . ) می شوند که نتیجه آن احساس سلامتی و قرارگرفتن در وضعیت روحی و جسمی مطلوب است که در بیماری های مزمن اهمیت بیشتری پیدا کنند.

برنامه غذایی باید شامل مواد مغذی و مطلوبی باشد. پس باید قبل از خرید، فهرست کلیه احتیاجات سبد خرید خود را از نظر نوع و مقدار اقلام مورد نیاز تهیه کنید.

مصرف مناسب و کافی ویتامین های لازم مانند ویتامین های C و E و گروه B و املاح معدنی مثل منگنز، منیزیم ، مولیبدن، سلنیم و روی نیز در حفظ سلامتی بیماران ضروری می باشد و در عین حال مصرف زیاد و نابجای ویتامین هایی چون A و B6 می تواند خطرناک باشد.

با توجه به نقش مهم چربی ها در سوخت و ساز بدن و ایجاد انرژی لازم برای اعمال حیاتی و لزوم وجود آنها برای ساخت بافت های حیاتی بدن ، مصرف انواع چربی های مفید ، مخصوصاً چربی هایی که دارای ترکیبات اُمگا-۳ و اُمگا-۶ هستند و نقش محافظتی در بروز بیماری های قلبی و عروقی دارند ، برای بیماران توصیه می شود.
[/quote]

من فكر ميكنم اين شماييد كه با پيش ذهني منفي اين تاپيكو باز كرده ايد
خودتونو آماده كرده ايد كه بچه ها بگن نميشه و شما يه جورايي هي بخواين ثابت كنين كه ميشه
چيزايي كه ما بارها و بارها در مجلات داخلي و خارجي خونده ايم مثل اين مقاله محتوي منع بيماران ام اس از مصرف الكل بوده ان
خب بالطبع توي كشوره ما هم به همون دلايل مذهبي و عقيدتي و تعصبي كه وجود داره بيش از هر جاي ديگه روي اين موضوع حساسيت نشون داده ميشه
نه اينكه كلا چون اين ماده بخاطره مسائل تعصبي منع شده است از نظره ام اس هم منع شده است
اين دوتا رو اشتباه نگيريد با هم
اينكه شما يك مقاله خونده ايد كه خلاف صدها مقاله ي ديگه گفته مصرف متعادله الكل براي ام اس بد نيست و شايد هم خوب باشه دليل نميشه كه بياين اينجا و توي مطلب پرسش و پاسخ بقيه رو به چالش بكشيد
ميتونيد مقاله تان رو بذاريد و از بچه ها بخواين در اين باره بحث كنن
پيوست : قصد جسارت ندارم . فقط فكر ميكنم شيوه اتون شيوه ي درستي نبوده
اين نظره منه
به هيچ عنوان هم منظور خاصي ندارم wink2
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : نازلی
(2011/04/11, 01:23 AM)anaram نوشته است: [quote='mehran_a' pid='43235' dateline='1288741450']
تغذیه در بیماران مبتلا به ام.اس ( MS )

امروزه شواهد علمی بسیاری وجود دارد که اهمیت و نقش تغذیه را در حفظ سلامتی بیماران مبتلا به MS ثابت کرده است. MS که مخفف MULTIPLE SCLEROSIS است، نوعی بیماری مزمن و اغلب پیش رونده در دستگاه عصبی مرکزی است که با از بین رفتن غشای میلین در برخی از اعصاب مغز و نخاع بصورت تکه های کوچک مشخص می شود. غلاف میلین رشته های عصبی را می پوشاند و از آنها در برابر آسیب ها محافظت می کند. در شکل بالا غلاف میلین با رنگ قرمز مشخص شده است. از بین رفتن غلاف میلین باعث اختلال در انتقال پیام های عصبی است. علت این بیماری ناشناخته است . این بیماری در بالغین جوان بین ۲۰ تا ۴۰ سال شایع تر بوده و میزان ابتلا در زنان دو برابر مردان است.

اگرچه اکثر دستورات توصیه های عمومی است و تمام افراد باید از آن پیروی کنند ، ولی مواردی نیز وجود دارد که در بیماران MS بر آنها تاکید شده است. افراد با عادات غذایی نادرست، باید بعد از آگاهی از برنامه تغذیه ای صحیح به تدریج و در چند مرحله از برنامه غذایی مناسب استفاده کنند. لذت بردن از غذا یک اصل مهم در تغذیه است و محرومیت مطلق از مواد غذایی مورد علاقه وجود ندارد ، به همین علت اگر خوراکی هایی خارج از چهارچوب برنامه توصیه شده هستند، می توانند به مقدار کم و در دفعات کمتر مصرف شوند.

مصرف چربی ها

به خاطر تشکیل ترکیبات سمی و مضر برای بافت دستگاه عصبی مرکزی و اثر مصرف چربی های ضروری که نقش مهمی در ترمیم و نگهداری سلول های عصبی دارند، مصرف این گروه غذایی از اهمیت خاصی برخوردار است ، مخصوصاً با توجه به عملکرد چربی ها در بروز بیماری های قلبی- عروقی و افزایش وزن، مقدار چربی دریافتی و نوع آن باید مشخص شود.

به همبن دلیل چربی های گیاهی غیراشباع باید به جای چربی های حیوانی اشباع جایگزین شوند. انواع چربی های گیاهی مثل روغن آفتابگردان ، روغن کانولا ، روغن ذرت و … .

مواد غذایی مضر برای بیماران MS :

1- غذاهای چرب خصوصا گوشت های چرب و تمام چربی های حیوانی

۲- فرآورده های لبنی پرچرب

3- سس های مایونز و تمامی سس های دارای چربی زیاد

۴- غذاهای بسیار شیرین ، کیک ، بیسکوئیت ، شیرینی و آب نبات

۵- غذاهای حساسیت زا مثل تخم مرغ ، شیر ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، بادمجان ، مخمر ، نان گندم ، شکر، برخی از میوه ها ( بسته به واکنش بیمار ) ، مواد غذایی با رنگ های افزودنی مثل نوشابه ها یا با مواد نگهدارنده مثل کنسروها ، ادویه ، تمام میوه ها و سبزی هایی که خوب شسته نشده اند یا با افزودن مواد شیمیایی رشد کرده اند که مواد باقیمانده روی آنها می تواند سمی و حساسیت زا باشد.

بیمار باید با دقت در برنامه غذایی روزانه ، غذاهای حساسیت زا را شناخته و آنها را حذف کند.

۶- قهوه ، الکل ، کولا و چای

مواد غذایی مفید برای بیماران MS :

1- چربی های اُمگا-۳ و اُمگا-۶ . منبع غذایی اصلی اسیدهای چرب اُمگا-۳ انواع ماهی بخصوص ماهی ساردین و سالمون است و سایر منابع غذایی آن روغن سویا و کانولا، جوانه گندم ، گردو، روغن تخم کتان، سبزیجات برگ سبز و روغن کبد ماهی می باشد.

اسیدهای چرب اُمگا-۶ نیز در روغن های غیر اشباع گیاهی مثل روغن ذرت ، روغن کانولا، روغن سویا ، روغن بادام زمینی و روغن آفتابگردان وجود دارد.

۲- میوه ها و سبزی های تازه و تمیز ( سبزی های دارای برگ سبز پررنگ )

۳- جوانه ها خصوصا جوانه یونجه که باید موقع شروع به جوانه زدن مصرف شود.

۴- پودر جلبک آب های تازه که به صورت بسته بندی شده در برخی فروشگاه ها موجود است.

۵- مایعات : آب تازه و تصفیه شده ۲ لیتر ( ۸ لیوان ) در روز، سایر چای های گیاهی به جای چای معمولی و آب میوه رقیق شده

اثرات برنامه غذایی مناسب

مواد غذایی علاوه بر رساندن انرژی اولیه به بدن، موجب حفظ عملکرد مناسب و تقویت دستگاه های مختلف بدن (دستگاه ایمنی، قلب و عروق، اعصاب و . . . ) می شوند که نتیجه آن احساس سلامتی و قرارگرفتن در وضعیت روحی و جسمی مطلوب است که در بیماری های مزمن اهمیت بیشتری پیدا کنند.

برنامه غذایی باید شامل مواد مغذی و مطلوبی باشد. پس باید قبل از خرید، فهرست کلیه احتیاجات سبد خرید خود را از نظر نوع و مقدار اقلام مورد نیاز تهیه کنید.

مصرف مناسب و کافی ویتامین های لازم مانند ویتامین های C و E و گروه B و املاح معدنی مثل منگنز، منیزیم ، مولیبدن، سلنیم و روی نیز در حفظ سلامتی بیماران ضروری می باشد و در عین حال مصرف زیاد و نابجای ویتامین هایی چون A و B6 می تواند خطرناک باشد.

با توجه به نقش مهم چربی ها در سوخت و ساز بدن و ایجاد انرژی لازم برای اعمال حیاتی و لزوم وجود آنها برای ساخت بافت های حیاتی بدن ، مصرف انواع چربی های مفید ، مخصوصاً چربی هایی که دارای ترکیبات اُمگا-۳ و اُمگا-۶ هستند و نقش محافظتی در بروز بیماری های قلبی و عروقی دارند ، برای بیماران توصیه می شود.

من فكر ميكنم اين شماييد كه با پيش ذهني منفي اين تاپيكو باز كرده ايد
خودتونو آماده كرده ايد كه بچه ها بگن نميشه و شما يه جورايي هي بخواين ثابت كنين كه ميشه
چيزايي كه ما بارها و بارها در مجلات داخلي و خارجي خونده ايم مثل اين مقاله محتوي منع بيماران ام اس از مصرف الكل بوده ان
خب بالطبع توي كشوره ما هم به همون دلايل مذهبي و عقيدتي و تعصبي كه وجود داره بيش از هر جاي ديگه روي اين موضوع حساسيت نشون داده ميشه
نه اينكه كلا چون اين ماده بخاطره مسائل تعصبي منع شده است از نظره ام اس هم منع شده است
اين دوتا رو اشتباه نگيريد با هم
اينكه شما يك مقاله خونده ايد كه خلاف صدها مقاله ي ديگه گفته مصرف متعادله الكل براي ام اس بد نيست و شايد هم خوب باشه دليل نميشه كه بياين اينجا و توي مطلب پرسش و پاسخ بقيه رو به چالش بكشيد
ميتونيد مقاله تان رو بذاريد و از بچه ها بخواين در اين باره بحث كنن
پيوست : قصد جسارت ندارم . فقط فكر ميكنم شيوه اتون شيوه ي درستي نبوده
اين نظره منه
به هيچ عنوان هم منظور خاصي ندارم wink2
[/quote]
تغذیه در بیماران ام اس( اینکه تعیین بشه چی بخوریم وچی نخوریم)هنوز تحقیقات در موردش ادامه داره ،چیزی که هنوز بعضی از دکترها با قاطعیت گفته اند پرهیز از غذاهای پر چربه که همونم تازه خیلی دکتر ها قبول ندارند مثل دکتر من !!
خواهشم اینه که بحث رو زود نخایم تموم کنیدم،بذارید افراد دیگه هم نظراتشون عنوان بشه. من نظرم اینه از به کار بردن مداو واژه به "چالش کشیدن بحث" که نشانه کم حوصلگی یه استفاده نکنیم.
من هم نظراتم و منابع رو می زارم و از بچه ها می خام در موردش بحث کنند اما حق نظر دادن هم برای من محفوضه!!(البته اگه شما وبعضی ها این اجازه رو بدید !!) هنوز هم جوابی برای این سوال که من مطرح کردم عنوان نشده و[b]قرار هم نیست یک جواب قاطع و مشخص و روتینی ارائه بشه شاید هم ارائه بشه[/b] چون علم پزشکی وسعت زیادی داره تحقیقات فلان موسسه چند وقت دیگه توسط موسسه پژوهشی دیگه نفی می شه ،هدف اینه که بتونیم و یاد بگیریم که با هم در نهایت ملاطفت بحث کنیم.
 تشکر شده توسط : anaram
خیلی عجیبه یه چیزی تو این تاپیک چرا؟!!!
واقعا سواله یه جواب؟
مخالف یا موافق؟
خوب یا بد؟
رد شده یا تایید شده؟
باید یا نباید؟
نظرخواهی یا همینی که هست؟
تمام شده یا ادامه داره؟
بالاخره که چی ...
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان