امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شراب وام اس
(2011/04/11, 09:27 AM)nazaninn نوشته است: خیلی عجیبه یه چیزی تو این تاپیک چرا؟!!!
واقعا سواله یه جواب؟
مخالف یا موافق؟
خوب یا بد؟
رد شده یا تایید شده؟
باید یا نباید؟
نظرخواهی یا همینی که هست؟
تمام شده یا ادامه داره؟
بالاخره که چی ...
این دیگه وظیفه من و شماست که هر ابهامی بود از سوال کننده و یا جواب دهنده بپرسیم!! فقط باید خدای نکرده! به "سلول های خاکستری "مغزمون فشار وارد کنیم!!!
به تعداد نفسهای آدمیان راه های رسیدن به حقیقت وجود دارد ...
 تشکر شده توسط : nazaninn
میگن مصرف الکل به مرور سلولهای خاکستریه مغز رو زایل میکنه!
خدای ناکرده امیدوارم اثری از سلولهای خاکستریه این مغز بر جای مونده باشهwink2
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : Prime , MAHDI , leila , نازلی , بهــار
ولی به نظر من گاهی اوقات چیزی که توی شرع مانعی براش هست ، بی دلیل نیست (البته منظورم برداشت ها نیست ) !!!
آنقدر باورت دارم که وقتی میگویی باران، خیس می شوم
 تشکر شده توسط : anaram
"سلول های خاکستری مغز " با "فریز کردن مغز " یعنی عدم استفاده از اون و عدم تلاش برای تشخیص بحث های روزمره ٰ زایل می شه !! (نتونیم تشخیص بدیم ٰواقعا سواله یا جوابه؟)! کیه ؟!!چیه؟!!
 تشکر شده توسط : nazaninn
آقا آرمين دوستان با سند و مدرك جواب شما رو دادند.
حالا اگه شما فكر ميكني كه اشتباه مي كنند و نظر شما درسته
خوب بخور نوش جونت.................
بيا با من مدارا كن ، كه من مجنونم و مستم ...
 تشکر شده توسط : anaram , سحــــــــر , نازلی , hamid
(2011/04/11, 06:41 PM)آرمین نوشته است: "سلول های خاکستری مغز " با "فریز کردن مغز " یعنی عدم استفاده از اون و عدم تلاش برای تشخیص بحث های روزمره ٰ زایل می شه !! (نتونیم تشخیص بدیم ٰواقعا سواله یا جوابه؟)! کیه ؟!!چیه؟!!

خوش به حال اونایی که اینهمه پول دارند که میتونن قسمتی از بدن خودشون رو فریز کنن اونم مغز wink2
شنیدم مغز یه تنیس باز و هم فریز کردن واسه استفاده آیندگان ازش
من که هنوز پس اندازم یه خورده کم داره تا اینهمه پولSmile (52)
ولی خدایی اونایی که تونستن تشخیص بدن سواله جوابه کیه چیه جایزه دارن خدایی لازمه مغزاشون واسه آیندگان فریز شه خدایی آفرین به اونی که فهمید بالاخره حرف حسابت چیهwink2
 تشکر شده توسط : anaram , voodoo , hamid
نسبت به این موضوع و شخصیت من توسط دوستان تهاجمی برخورد شده!!

احساسی که از این بحث ها بدست آوردم اینه که نسبت به موضوعی که مطرح کردم وجواب هایی که ارائه شد با من تهاجمی برخورد شده ،احساسم اینه که بیشتر دوستان که کاربران حرفه ای هم هستند یه مافیا شدند که دست در دست هم دادند تا حریف رو از صحنه بیرون کنند شاید این از همون ابتدا دامن زده شد ، دلیلم به کار بردن ادبیات خاص و مشترک توسط دوستان می باشه مثل:"خوب بخور نوش جونت......" واین دست از حرفا که اصلا در حد وقامت سایتی که فلسفه اش تضارب آرا وگفتگو در فضای بدون تنشه،نیست.

اگه خیلی دوستان ناراحت شدند می تونم بحث رو ادامه ندم...هیچ اصراری ندارم به ادامه بحث ولی انتظار من بیشتر از اینا بود:
ما ز دوستان چشم یاری داشتیم!!!

آقا آرمين من فكر ميكنم شما هيچ قسمت از اين سايت رو مطالعه نكردين وفقط چسبيدين به اين تاپيكي كه خودتون ايجاد كردين و فقط بچه هارو با اين جوابهاي كه اينجاست محك ميزنين شما هم لطفا از مغزتون استفاده كنيد بعد اين همه به بچه هاي مردم مارك بزنينangry2confused2angry2confused2angry2confused2angry2confused2angry2confused2angry2confused2
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
 تشکر شده توسط : نازلی , hamid , سحــــــــر , anaram
اقا ارمین دوست عزیز من دلیل شما را برای ادامه موضوع واین که سعی دارید شراب را ومصرف ان را موجه جلوه دهید متوجه نمی شوم و امیدوارم با خواندن این مطلب بتوانید پاسخ خود را بیابید .

زیانهای جسمی شراب

1.اثر شراب در مغز : الکل ( شراب ) در اثر تاثیر در سلولهای مغز آنرا از کار می اندازد و چه بسا در اثر پاره شدن رگهای نازک خونی و یا لخته شدن خونها در مغز و جلوگیری نمودن از جریان عادی خون ، سکته ( ناقص یا کامل ) ایجاد می گردد و گاهی هم موجب تشنج و صرع و ورم مغز و فشار خون در سر گردیده و تولید فلج در اعضای بدن می نماید.

2.اثر شراب در اعصاب : الکل ( شراب ) موجب تولید امراض مختلفی از قبیل بیماری رعشه ( لرزش دست و پا ) در دستها و پاها و توانائی نداشتن بر کنترل اعضاء و مور مور شدن بدن و ضعف حواس ظاهره و باطنه و دچار شدن به بیخوابی مفرط و دیدن خوابهای پریشان می گردد.

3.اثر شراب در معده : الکل ( شراب ) مخاط زبان و حس ذائقه را ضایع و بزاق دهان را کم و ترشح آنرا از نظم می اندازد و نیز مخاط معده را تحریک و ترشی آنرا کم می کند و با انعقاد عامل هضم که پیپسین نام دارد چه بسا موجبات استفراغ را که توام با مایعی به نام بلغم که اغلب با لخته های خون همراه است ، فراهم میسازد و امراض مختلف معده و روده و گشادگی زیاده از حد معده ، تورم و خراشیدگی روده ها و التهاب جهاز هاضمه ، اسهال های سخت و یبوست شدید در اثر لطمه دیدن روده بزرگ ، شخص شرابخوار را تهدید می کند.

4.اثر شراب در کبد : الکل ( شراب ) جگر را ناتوان و متورم میسازد و در اثر ضعف و خرابی کبد و صلابت آن با احساس درد و ناراحتی در طرف شکم آغاز میگردد و چه بسا ممکن است مرض مخصوصی به نام زردی در کلیه اعضای شرابخوار ، حتی در چشمش هویدا میشود.

5.اثر شراب در گردش خون : الکل ( شراب ) چون قابل مصرف برای کارگاه تن نیست به محض ورود به معده وارد خون گردیده گلبولهای سفید خون را از بین برده و در اثر فشارهای کم تولید سکته می نماید.

6.اثر شراب در دستگاه تنفسی : از مهمترین عوارض الکل ( شراب ) در دستگاه تنفس بیماری خانمانسوز سل و تنگی نفس است زیرا که الکل همراه خون وارد ریه ها شده ، مخاط ریه را تحریک کرده آنرا متورم میسازد و این تحریک ، کلسیم بدن را از بین برده و عمل ریه را مختل و منجر به مرض سل خواهد گردید.

7.اثر شراب در کلیه ها : طبق آمار موجوده ، صدی نود امراض کلیه در اثر این ماده شوم است زیرا مشروبات الکی در هنگام دفع ، مجاری ادرار را تحریک و تولید عوارض بسیار ناراحت کننده ای از قبیل بیماری سلسلة البول و غیره می نماید.

8.اثر شراب در قلب : الکل ( شراب ) چون در خون اثر می بخشد کم کم آنرا فاسد کرده ، عمل تغذیه اعضاء مختل می گردد و مقدار زیادی پیه و چربی اطراف قلب را گرفته آنرا سنگین می نماید و حجمش را زیاد می گرداند در نتیجه ، حرکات قلب ضعیف میشود و لذا نبض معتادین به شراب غالبا آهسته یا غیر منظم است.

9.اثر شراب در قوه عاقله ( فکر و تفکر ) : مشروبات الکلی اولین عامل جنون است ، آمار دقیق تیمارستانها نشان می دهد که اغلب دیوانگان کسانی هستند که سالهای دراز عمر خود را با میخواری به سر برده اند. در کتاب بلاهای اجتماعی نقل از مجله تندرست می نویسد : در فرانسه به موجب تحقیقات اطباء دویست هزار نفر دیوانه مشروبات الکلی وجود دارد و نیز می نویسد هشتاد درصد دیوانگان و چهل درصد از بیماران آمیزشی در نتیجه استعمال شراب بوده است . و در انگلستان در اثر تحقیقات دانشمندان به ثبت رسیده که تقریبا نود درصد دیوانگان ، دیوانه مشروبات الکلی می باشند.

10.اثر شراب در نسل : در کتاب مزبور می نویسد : الکل در سلولهای نطفه اثر نامطلوبی نیز می گذارد چنانچه یکی از اطباء آلمان ثابت نموده که تاثیر سوء الکل ( شراب ) تا سه نسل به طور حتم باقی است به شرطی که این سه نسل الکلی نباشند.

نسل الکلی ( شرابخوار ) همواره رو به نقص بوده و بالاخره به کلی منقطع می گردد دکتر نالین آمریکائی می گوید از یک مرد سالم ممکن است یازده طفل به وجود بیاید در حالی که از مرد معتاد به شراب از یک تا سه طفل ( سالم ) به وجود نمی آید تازه این فرزندان هم در معرض بیماریهای مختلفی از قبیل سکته ، صرع ، عصبانیت ، جنون ، عدم رشد قوای عاقله و کم خونی و غیره بوده دائما دچار تشنجات سایر امراض روحی و ناراحت کننده می شوند.

برای اطلاع بیشتر از زیانهای جسمی و روحی و اخلاقی و اجتماعی شراب به مجموعه انتشارات انجمن تبلیغات اسلامی ، شیطان بطری ، مراجعه شود.

گناهان کبیره جلد 1 صفحه 225 الی 227

تفریح نامشروح یا استعمال شراب
می گویند نوشابه های الکلی خوشی و سرور می آورد و درد و کسالت را برطرف میکند ! راست است ولی علتش این است که عقل و احساس را ضعیف میکند و در حقیقت نمی گذارد بیمار متوجه کسالت خود بشود.اگرچه همیشه این طور نیست ، بلکه گاهی به عکس درد و بلا را ظاهر میکند .

در واقع مست و مخمور مانند دیوانه ای است که خوب و بد را تشخیص نمی دهد یا مانند آدم بیهوشی است که زیر دست جراح پاره پاره میشود و احساس درد نمی کند.

کاش این خوشی مدتی ادامه میداشت . اما طولی نمی کشد که نسوج و سلولهای بدن شروع به سوختن میکند ، خوشی و سرور تمام میشود ، سستی و کسالت و خواب مسلط شده ، غصه و بیماری و درد برمیگردد.

بیچاره برای کسب نشاط موقت زهر خطرناکی را با یک تغییر نام ( نوشابه ! ) به کمال رغبت سر می کشد ، غافل از آنکه این نشاط موقت جز نوعی جنون ، که بر اثر مسمومیت خون پیدا میشود ، چیزی بیش نیست.

الکل به تدریج وارد خون شده در مغز تاثیر میکند ، عمل دماغ را فلج و انسان را بی اراده و شعور را مختل می نماید . یعنی انسانی را از مقام خود به حیوانیت تنزل میدهد ، این همان نشاط موقت است . این همان نتیجه ای است که شارب الخمر برای رسیدن به آن میگوید : (( دلا دیوانه شو ، دیوانگی هم عالمی دارد )) !!!

قضایا بر خلاف واقع در نظرش جلوه میکند ، بیگانه را نزدیک می بیند چنانکه همه اسرارش را برای او شرح می دهد ، نزدیک را بیگانه می یابد چنانکه در حالت بی اختیاری و مستی ، پسر به دست پدر مست ، به قتل میرسد.

می گویند شراب اشتها را زیاد میکند . بلی اما اشتهای کاذب را !!!!

می گویند شراب رنگ صورت را گلگون میکند.آری ولی مانند سرخی از شرم و خجالت که این هر دو نشانه آلودگی و طغیان خون است.

یرقان ، ضعف ریه ، اتساع قلب ، سرگیجه ، تصلب شرایین،تنگی نفس ، و فشار خون ، تشمع کبد ، و هزاران بیماری دیگر از تبعات محسوب شرابخواری است.

بیشتر شرابخواران به علت ورم حاد ریه یا خونریزی بینی و پدیده های آن تلف میشوند.

ارتعاش ( لرزش) ، خصوصا در انگشتها و زیادی حساسیت پوست از عوارض شراب است و بر اثر حرارت فوق العاده کبد و معده زمینه برای انواع بیماریها ، مساعد میگردد.

ولی همانطور که گفته شد عوارض روحی آن خیلی بیشتر از بدنی است.وسوسه ، اشتباه در حس ، خبط در قضاوت و ضعف نیروی عقلانی و کم شدن حافظه و هذیان گویی ، بی خوابی و خواب های وحشتناک از جمله عوارض روحی است که بر اثر نوشابه های الکلی پدید می آید.

تاثیر الکل بر نسل و اولاد

کاش مضرات نوشابه های الکلی ( یا این سهم مهلک ) فقط گریبان شرابخوار را میگرفت و با اعقاب و فرزندان او کاری نداشت ، ولی بزودی دست بردار نیست تا تبعات خطرناک خود را در نسل او سرایت دهد.

کودکی که از پدر و مادر شرابخوار به دنیا می آید رنجور است و کبدش متورم ، کلیه اش کوچک ، کمخونی در او مشهود و تعادل سلسله اعصابش محفوظ نیست و به طور کلی کودکی است معیوب ، همچنان که استعداد خاصی برای ابتلا به سل دارد ، مستعد بیماری سرطان نیز است.

به گفته یکی از دانشمندان (( اختلالات عصبی که مشخصه الکلی مزمن است ، نسلهای بعد از شخص الکلی را هم گرفتار میسازد ))

الکل روی غدد تناسلی تاثیر میکند و در نتیجه نواقصی در آنها به ظهور میرساند.بیضه و پروستات معتادان به الکل از تمام بافتهای دیگر بیشتر الکل به خود جذب میکند.

دانشمندان این مسئله را حتی در حیوانات تجربه کرده اند و در یک سلسه آزمایش های دقیق دیده اند که بچه سگ های دچار الکل خیلی زودتر می میرند. استخوان های سرشان ضخیم تر و به مغز چسبندگی دارد ، درز این استخوانها زود به هم می پیوندند و کبدشان معیوب است. با تکرار این آزمایش روی میمون و گربه نیز به همان نتیجه رسیده اند.

تشکر شده توسط : Mahdieh , nazaninn , سحــــــــر , anaram
(2011/04/13, 01:04 AM)آرمین نوشته است: نسبت به این موضوع و شخصیت من توسط دوستان تهاجمی برخورد شده!!

احساسی که از این بحث ها بدست آوردم اینه که نسبت به موضوعی که مطرح کردم وجواب هایی که ارائه شد با من تهاجمی برخورد شده ،احساسم اینه که بیشتر دوستان که کاربران حرفه ای هم هستند یه مافیا شدند که دست در دست هم دادند تا حریف رو از صحنه بیرون کنند شاید این از همون ابتدا توسط مدیر سایت بیشتر دامن زده شد ، دلیلم به کار بردن ادبیات خاص و مشترک توسط دوستان می باشه مثل:"خوب بخور نوش جونت......" واین دست از حرفا که اصلا در حد وقامت سایتی که فلسفه اش تضارب آرا وگفتگو در فضای بدون تنشه،نیست.

اگه خیلی دوستان ناراحت شدند می تونم بحث رو ادامه ندم...هیچ اصراری ندارم به ادامه بحث ولی انتظار من بیشتر از اینا بود:
ما ز دوستان چشم یاری داشتیم!!!
...................................................................................................................................

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست