امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شراب وام اس
(2011/04/09, 03:25 PM)آرمین نوشته است: چرا بعضی دوستان فکر می کنند (به قول اون جوک معروف) اگه پوست موز رو دیدن ای وای بازم باید لیز بخورند!! چرا همین حرف از شراب می شه همه بدترین حالت تو ذهنشون می یاد فکر می کنند ای وای! طرف اگه بخوره بازم باید مست پاتیل شه ،تلو تلو بخوره بیفته زمین ،الکلی شه ،خانوادش از هم بپاشه و.....!!
نه آقاجون !! میشه پوست موز رو جلوی پات ببینی ولی لیز نخوری!! مطمئنا هر چی راه داره ....

سوال من رو جواب ندادی! یه مثال بی ربط هم زدی!
عرض کردم چرا همه ی سازمان های خارجی استفاده از الکل رو منع کردن چه اون شرابی که تو میگی (که بازم الکل داره) چه بقیه اش.

حالا هی داری چونه می زنی!

شما 2 هم نه؛ 1 منبع موثق بیار!

به فرض اگر روزی هم شما تونستی ثابت کنی که شراب مفید ه! سایت حق انتشارش رو ندارد.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : نازلی , Sajjad
شراب مضر، شراب مفید، ولی ضررش بیشتر
معمولا فایده شراب برای کسی است که اون رو خرید و فروش می‌کنه و از این راه پول به دست میاره (البته صرف نظر از دیدگاه عقلانی و مذهبی که این پول که با بیمار و بدبخت کردن مردم و آشفتن خانواده ها به دست میاد برکت نداره)، ممکنه در بعضی موارد نادر برای امراضی هم مفید باشه اما ضررش، زوال عقل، امراض جسمی، آسیب های روانی، تخریب کانون خانواده، تضعیف دینداری، و ... است. اما اونچه من اینجا می‌خوام در موردش بنویسم اینه که اگرچه شنیده شده شراب برای برخی بیماری های نادر مفیده اما استفاده از اون برای درمان مثل اینه که یکی از دوستان شما خواب باشه و پشه ای روی صورتش بشینه و شما برای گزیده نشدن دوستتون می‌خواهید پشه رو بلند کنید ولی برای این کار از ی پاره آجر استفاده کنید در این حالت شما به مقصودتون ‌رسیدید و پشه رو بلند کردید اما به چه قیمتی؟
استفاده از شراب یا مواد مخدر برای درمان، همین حالت رو داره یعنی اگه درد فرد رو قطع ‎کنه درکنارش عوارض بیشمار و دائمی رو بجا میذاره. چه بسیار کسانی که برای قطع درد موضعی، مخدر کشیدند که دردشون متوقف بشه اما درد چند ساعته تبدیل شد به اعتیاد چند ساله، یا شراب خوردند که مرضشون خوب شه اما شدند ی آدم مست لا ابالی
خلاصه برای ورود به ی خونه هم می‌شه با ی کلید از در وارد شد هم می‌شه با پتک و کلنگ بیفتی به جون دیوار کدوم راه عقلانی و به صرفه تر هست؟
آری؛
روزهای خوب خواهند آمد...

تشکر شده توسط : نازلی
اینطور که معلومه شما آقای آرمین پرسش نداشتی ، پاسخ داشتی !
درسته این انجمن پرسش و پاسخه ولی مثل جلسات پرسش و پاسخ توی همایش ها و... نیست که یه استاد یا سخنران میاد و بقیه سؤال میکنن و اون جواب میده. اینجا هیچکدوم متخصص مغز و اعصاب یا تغذیه و... نیستیم.
پرسشهایی هم که بچه ها تو این انجمن می پرسن ، در حدی هست که اعضا بتونن کمی راهنمایی کنن و تجربه خودشون رو بگن.

نقل قول: آرمین :
ولی بعضی دکتر ها که مطمئنا نمی خوان نامشون برده شود اونو درحد متعادل که حالت مستی نرسه تایید می کنندٰٰ ٰشما باید اینو در نظر بگیرید که دکترها به خاطر قانون کشوری نمی تونند در این مورد صریحا اظهار نظر کنند
اگه دکترها نمیتونن به خاطر قانون اظهار نظر صریح کنن ، چطور اینجا انتظار دارین خلاف همون قانون حرف زده بشه ، قانون بالای سر همه هست.

نقل قول: آرمین : چند تا دکتر که من باهاشون صحبت کردم نظر منفی نسبت به این شراب نداشتند
نقل قول: محض اطلاع بگم دکتر من کاملا با مصرف شراب مخالف هستند

خوب بعد از پرسیدن از اون دکترها دیگه چرا اینجا می پرسید ؟ از متخصصان مغز و اعصاب بپرسید بهتر میتونن راهنمایی کنن.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : نازلی , earth , nazaninn
(2011/04/09, 03:52 PM)prime نوشته است: سوال من رو جواب ندادی! یه مثال بی ربط هم زدی!
عرض کردم چرا همه ی سازمان های خارجی استفاده از الکل رو منع کردن چه اون شرابی که تو میگی (که بازم الکل داره) چه بقیه اش.

به فرض اگر روزی هم شما تونستی ثابت کنی که شراب مفید ه! سایت حق انتشارش رو ندارد.

منتظر ارائه منابع من هم باشید فعلا من باید این بحث ساده رو برای شما جا بیندازم بعد منبع ارائه بدم
شما همه سازمان های خارحی رو چطوری آمارش رو درآوردی !!؟؟حداقل به خودت گل نزن !!
شما چون تحمل بحث کردن وتحمل عقیده مخالف نداری می تونی تو این بحث شرکت نکنی!!

اصلا چه اسراری هست !!! کسایی که بریدند یا تحمل حرف مخالف رو ندارند می تونند از بحث خارج بشند!!
در ضمن هیچ جا از صحبت های من گفته نشده که شراب بخورید برای ام اس خوبه !!
(قابل توجه کسایی که دلشون می لرزه که نکنه یه وقت جامعه بشریت با دو تا نظر مخالف عقیدشون به انحطاط کشیده بشه!!)

اگه من منبعی در تائید این موضوع بخام ارائه بدم مطمئنا اونو مطرح می کنم از کسی هم اجازه نمی گیرم همون جوری که برای دیگران هم این حق رو محترم می شمرم .این الفبای زندگی درجامعه مدنی می باشه!!اونایی که هنوز در حال وهوای جامعه بدوی زندگی می کنند برند یه فکری به حال خودشون بکنند که حتی اجازه اظهار نظر در یک محیط مجازی رو از من سلب می کنند!!
فقط اینو بگم که منابع مختلف در رد و اثبات این موضوع دایم منتشر داره می شه.
(2011/04/09, 03:52 PM)prime نوشته است: سوال من رو جواب ندادی! یه مثال بی ربط هم زدی!

این چه حرفی که شما می زنی !!سایت حق انتشارش رو نداره یعنی چه؟!
مگه شما مبصر سایتی!!؟؟
مطمئن باش از شما برای انتشارش اجازه نمی گیرم هر چند که نظری داشته باشی محترم می شمارم...
به تعداد نفسهای آدمیان راه های رسیدن به حقیقت وجود دارد ...
 تشکر شده توسط : Prime
مساله اينه كه اين تاپيك توي بخش پرسش و پاسخ مطرح شده
يعني يه سوال پرسيدي
خب ما هم جواب ميديم
كسي براي بحث اينجا نيومده
شما هم اگه ميخواي خبري بدي خب توي دانستني ها پستتو بذار
چرا ميخواي به چالش بكشي ديگرانوووووووووووووووووووووو
آنارام باشید
سلام
من جلوی جمع از شما عذر میخوام
اگر حرفی زدم که ناراحتتون کردم. آرمین عزیز منو ببخش!
من فقط خواستم تذکر بدم که مصرف الکل توسط سازمان ها مردم نهاد (NGO) رسمی خارجی هم منع شده.
همین. واقعا نمیخواستم ناراحتت کنم.
هم شخصی هم جلوی جمع ازت عذر خواهی میکنم.
امیدوارم منو ببخشی.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : nazaninn , anaram , hamid , سحــــــــر
اطلاع رسانی شد ، ممنون !
آنقدر باورت دارم که وقتی میگویی باران، خیس می شوم
(2011/04/10, 02:16 AM)anaram نوشته است: مساله اينه كه اين تاپيك توي بخش پرسش و پاسخ مطرح شده
يعني يه سوال پرسيدي
خب ما هم جواب ميديم
كسي براي بحث اينجا نيومده
شما هم اگه ميخواي خبري بدي خب توي دانستني ها پستتو بذار
چرا ميخواي به چالش بكشي ديگرانوووووووووووووووووووووو
موضوع شراب در کشور ما چون حالت تابو و ممنوعه داره من لازم دیدم که اول اونو به بحث بزارم تا هرکی نظر دکترش رو هم اینجا مطرح کنه که متاسفانه جو به وجود اومده جوری شده که بعضی ها نتونستند نظر دکترشون رو عمومی مطرح کنند به همین دلیل برای من پیام خصوصی زدند ... پیام ها رو که خوندم دیدم بعضی دکتر ها نظر متفاوتی رو در مورد این موضوع مطرح کرده اند...
شما هم اگر فکر می کنی بحث به چالش کشیده شده می تونی ما رو از نظرات ارزشمندتون محروم کنی!!!

كسي اينجا دعوا نداره شما راجع به مفيد بودن يا نبودن شراب گفتي. هركسي آنچه خودش مي دونسته گفته. من تا به حال از دكترم راجع به شراب چيزي نپرسيدم اما يه بار به صراحت و با تاكيد گفت كه بحث تغذيه هنوز تو پيدايش و روند ام اس نقش مهمي نداره و هركس بنا به وضعيت جسمانيش و طبع خودش يه سري چيزها براش خوبه و يه سري چيزها براش بده. مي هم به عنوان يه نوشيدني تو زمره تغذيه محسوب مي شه. چه شما و چه اونا كه جواب دادند جدلي با هم ندارند همه عين هم درگيره يه بيماري هستيم و با گفتگو با هم مي خواهيم از وضعيتمون كسب بيشترين اطلاع رو بكنيم. ليلا يه جا نوشته كه مواد مخدر هم بعضي مواقع براي بعضي بيماريها خوبه و براي بعضي بيماري ها تجويز مي شه. عكس اين هم صادقه عسل يه ماده بسيار مقوي و مفيد براي همه آدمهاست، ولي مطمئنم خيليها خيليها رو مي شناسيد كه با خوردن عسل مشكل دارند يكي از اقوام نزديك من وقتي عسل مي خورده همچين معده دردي مي گيره. براي همين لب به عسل نمي زنه. با توجه به اين نمي شه گفت كه عسل بده چون خيلي ها باهاش مشكل دارند. در مورد مي هم همينه. اگه مي براي بهبود ام اس خوبه من دوستانه نه مغرضانه يه پيشنهاد مي دم شما اگه توانش رو داري يه كاري بكن. اينو به عنوان يه تحقيق و پروژه روش كار كن البته خارج از جاهايي كه ممنوعيت قوانيني داره بعد اگه به نتيجه مثبت رسيدي مي توني جهاني اينو مطرح كني تازه استقبال هم مي شه يه كشورهايي مثل انگلستان و كانادا به خاطر داشتن آمار بالاي مبتلايان به ام اس ازش استقبال مي كنند از لحاظ اعتقادي هم مشكلي ندارند. بعدن با دليل محكم و مستند مي شه اعلام كرد كه مي براي درمان و بهبود ام اس خوبه. اون موقع همانطور كه يه سري از بيمارا مجاز به استفاده از مرفين هستند بيماران ام اس هم مجاز به استفاده از مي خواهند شد از لحاظ ديني هم مشكلي نخواهد داشت وقتي پاي درمان به حساب بياد.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
(2011/04/10, 08:50 AM)prime نوشته است: سلام
من جلوی جمع از شما عذر میخوام
اگر حرفی زدم که ناراحتتون کردم. آرمین عزیز منو ببخش!
من فقط خواستم تذکر بدم که مصرف الکل توسط سازمان ها مردم نهاد (NGO) رسمی خارجی هم منع شده.
همین. واقعا نمیخواستم ناراحتت کنم.
هم شخصی هم جلوی جمع ازت عذر خواهی میکنم.
امیدوارم منو ببخشی.

خواهش می کنم !! من به هیچ وجه از شما دلگیر نشده ام فقط می خواستم کلماتی مثل "حق نداری" "نباید" که از مفاهیم امرو نهی کردن هست در این انجمن خدایی نکرده به صورت روال و رویه در نیاد وهر کس حتی اگه نظر مخالف هم داشت با روش های متین وسنجیده جوابشو بدیدم .من معتقدم در این انجمن ها حداقل حق هر کس اظهار نظر آزادانه می باشه که نباید از کسی این حق سلب بشه.

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان