امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شراب وام اس
(2011/04/06, 08:23 PM)hamid نوشته است: از الکل اجتناب کنید
خود را در مصرف الکل محدود کنید.
نوشیدن الکل می تواند علایم ام اس را تشدید کند. همچنین ممکن است با داروهای شما تداخل داشته باشد.

ارجاع به صفحه

لطفا با با ذکر منبع بیطرف اون رو رد کنیدٰ
مرسی
(2011/04/07, 10:03 AM)nazaninn نوشته است: آقای آرمین شما سوالت این بوده که آیا شراب واسه ام اس مفیده یا نه
و تا اونجایی که من یکی متوجه شدم شراب به عنوان یه دارو واسه بهبودیه ام اس تا حالا جایی مورد تایید قرار نگرفته

ولی بعضی دکتر ها که مطمئنا نمی خوان نامشون برده شود اونو درحد متعادل که حالت مستی نرسه تایید می کنندٰٰ ٰشما باید اینو در نظر بگیرید که دکترها به خاطر قانون کشوری نمی تونند در این مورد صریحا اظهار نظر کنند
به تعداد نفسهای آدمیان راه های رسیدن به حقیقت وجود دارد ...
کاش جواب من یا مشکلتون با انجمن ملی ام اس آمریکا رو هم میگفتید.
من به شما پیشنهاد میکنم که دکترتون رو عوض کنید
چون ایشون حتی ابتدایی ترین بروشور های ام اس رو که اجتناب از کافئین ؛ سیگار و الکل رو توصیه میکند. نخونده است.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
خيلي دلم مي خواد كه راجع به همه چيز نظر ندم ولي چيكار كنم خب ترك عادت موجب مرضه. نمي دونم اين تاپيك پرسش هست و خواستن راهنمايي؟ اگه هست بنابراين اگه نوشتارها يه كم ملايم تر باشد بهتر است. دوستاي خوبم نوشته شده شراب متاسفانه شراب به خاطر همون تلفيق زبان ما با عربي است كه تو زبان ما جا باز كرده. من احساس مي كنم اين دوستمون منظورش رو درست بيان نكرده. شراب با نوشيدني هاالكي كه صنعتي هستند متفاوته. شراب داراي فقط چهار درصد الكل هست و اون الكل با الكل صنعتي متفاوته. شرابي كه از انگور گرفته مي شه اگه در حد ميانه استفاده بشه همونطور كه تو اون متن انگليسي هم ديده ايد، رعايت اعتدال نه فقط در خوردن شراب بلكه در هر چيزي بهتره. چيزي كه اينجا باعث جبهه گيري در مورد شراب مي شه همون اعتقادات ماست. و گرنه اون شراب طبيعي كه از انگور گرفته مي شه و هيچ چيزه مصنوعي بهش اضافه نمي شه نه تنها مضر نيست بلكه بسيار مفيده. فقط badtaste اگه كسي بتونه تحمل كنه اون تلخي زهرماري رو و محدوديتي از لحاظ مذهبي نداشته باشه در حد كم براي بسياري از بيماري ها مفيده بازم مي گم بحث الكل صنعتي با شراب ناب و خالصي كه از انگور و غيره گرفته مي شه مجزاست در مورد مصرف الكل خيلي از محققين به مضر بودنش رسيدند و در مورد شراب، نه الكل، خيلي ها به مفيد بودنش رسيدند.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : hamed , MAHDI , چکاوک
(2011/04/07, 08:36 PM)آرمین نوشته است: لطفا با با ذکر منبع بیطرف اون رو رد کنیدٰ
مرسی

دوست عزیز ظاهرا شما دنبال این هستی که شراب برای ام اس خوب باشه !
اگه اینطوره توصیه میکنم دنبال دلیل نباشید و به خواستتون برسید .
اگه هم اینطور نیست فکر کنم سایر دوستان لطف کردند و بیش از ۵-۶ منبع اعم از فارسی انگلیسی و ... براتون فراهم کردن .
من علت ادامه بحث رو نمیدونم واقعا .
همه چی واضح و مشخص هست . تمام منابع ذکر شده هم منابع رسمی جهانیست
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : سحــــــــر , i3aran , نازلی , hamed , darya2 , nazaninn , Prime , بهــار
(2011/04/07, 02:34 PM)نازلی نوشته است: علم روز و بیان مضرّات شراب
در باره شراب و قمار و مشروبات الکلی و زیان بخش بودن آنها اختلافی بین دانشمندان و اطباء ندارد و هزاران دلیل قانع کننده برای اثبات مطلب در اختیار ما است که پزشکان متخصص از چهار گوشه جهان برای شرکت در کنگره جهانی مبارزه با الکل و الکلیسم در واشنگتن اجتماع کردند و بار دیگر زنگها را به صدا در آوردند که :
«الکل دشمن شماره یک مغز است»
و دکتر ملوین کنزلی در جلسه این کنگره چنین گفت : « مصرف کم الکل می تواند ضایعات بسیاری را سبب شود وقتی انسان از نوشیدن مقدار کمی الکل احساس لذت و شادمانی می کند نمی داند به نابودی سلولهای مغزی خود کمک کرده است و عقیده دارد مصرف زیاد الکل چنان تغیراتی را در خون و رگها سبب می شود که سلولهای مغزی دچار کمبود اکسیژن می شوند و از بین می برند یا آنقدر به انها صدمه می زند که شحص را دچار اختلالات مغزی می کند . ورود الکل به خون گاه به شدت از جریان یافتن خون در بدن جلوگیری می کند و پاره ای از مواقع به لخته شدن خون منتهی می گردد.
1- درد مخصوص در معده تولید می کند.
2- امحاء را متورم یا به عکس جمع می کند.
3- امراض شرایین و آسم تولید می کند
4- دهلیزهای قلب را منبسط و حلق را بطوری متورم می نامید که طعم و مزه غذا احساس نمی گردد ورم مذکور به شرایه های حنجره اثر کرده و باعث گرفتگی صدا می شود
5- امراض کلیوی و کبدی و امراض جلدی .
6- امراض عصبی ، لرزش دست ، لکنت زبان ، فلج ، سستی کمر ، بیخوابی ، دیدن خوابهای محشتناک ، بی ارادگی ، بی غیرتی ، بی میلی به غذا ، فراموشی ، بی طاقتی ، کم خونی ، ضعف استخوان ، دیوانگی و...
7- خوردن شراب ، زمینه ابتلای به سرطان زبان ، لوزه و حنجره فراهم می اورد که قدرت تکلم و خوردن و آشامیدن را از شارب خمر می گیرد.دکتر ژاکت طی تحقیقاتش روی بیمارانی که سرطان معده داشته اند گفته است : از هر 8 بیمار مبتلا به سرطان معده 6 نفر معتاد به الکل بوده اند.
8- دکتر ملویت کنیسی در تحقیقات خود گفته است : در هر بار خوردن شراب ، ده هزار تا صد هزار سلول مغزی ظرف سه تا بیست دقیقه می میرند و این در حالی که سلولهای مغزی هرگز ترمیم نمی شوند.
9- فشار خون را بالا می برد
10- ضربان قلب را زیاد می کند و باعث مشکل تنفس می شود.
11- موجب بروز گاستریت که سبب خونریزی شدید معده می گردد.
12- باعث بوجود آمدن سیروز یا تشمع کبدی که خطر مرگ را به همراه دارد ، می گردد.بررسی اجمالی برخی از زیانهای الکلیسم ص11
13- غالباً صورت شخص الکلی ، متورم و قوه شنوائی و بینائی اش کمتر از حد طبیعی است .
14- در بعضی از موارد شرابخواران به علت ورم حادّ ریه یا خونریزی مغزی و پدیده های آن تلف می شوند.
15- الکل تأثیر زیادی روی فعالیتهای جنسی دارد و توان جنسی را ضعیف می کند در نتیجه بیضه ها کوچک می شود و پستانهای مرد بزرگ می شود . الکل دگر گونی هایی در نطفه به وجود می آورد که در نتیجه باعث تولد کودکان ناقص الخلقه می شود.
16- عمر معتادان به الکل ، نسبت به دیگران 5/2 تا 30 درصد کمتر است.
17- شراب اثرات سوء زیادی در نسل به جای می گذارد ،کودکی که از پدر و مادر الکلی به دنیا می آید کبدش متورم و رنجور و کلیه اش کم خون می شود و تعادل سلسله اعصابش محفوظ نیست و ممکن است فلج و مصروع باشد و زمینه ابتلای به سرطان و سل دارد . به طور کلی چنین کودکی ، معیوب است .پژوهشی در اعجاز قران کریم ج2ـ دکتر محمد علی رضایی اصفهانی
جدیدترین یافته ها در مورد مضرات الکل بر سیستم بدن به گزارش خبر نگاری مهر ، رئیس هجدهمین کنگره جامعه متخصصان داخلی از آخرین یافته های پژوهشی در زمینه مضرات الکل بر سیستم گوارش ، کبد، مغز و اعصاب و ... طی روزهای برپایی این کنگره (25تا 28اردیبهشت 86 ) در مرکز همایشهای رازی تهران خبر داد و افزود : الکل روی سیستم عصبی فرد اثر گذاشته و در مدتی پس از مصرف ، تغییراتی در رفتار و شخصیت فرد باقی می گزارد.
دکتر ایرج خسرونیا با بیان اینکه نابودی بافت مغز از دیگر عوارض سوء استفاده از الکل است ، گفت : کبد مسدودی است که موجب تصفیه خون از مواد زاید بدن می شود همچنین بسیاری از داروها و مواد سمی که در داخل غذا هاست در داخل کبد تصفیه شده و سپس وارد روده شده و دفع می شود.
وی مهمترین عوارض الکل را بیماری « سیروز » عنوان کرد و کفت : از آنجا که بدن برای جذب الکل نیاز به پروتئین دارد ، پروتئین مورد نیاز خود را از کبد و سایر بافتهای بدن دریافت می کند که این امر باعث آسیب رساندن به این عنصر می شود.
وی با تأکید بر اینکه مصرف الکل باعث تغییرات شخصیتی عمیق در افراد شده و از نظر روانی ، تغییراتی شگرف در آنان ایجاد می کند ، اظهار داشت : اشخاصی که در سنین فعالیت اجتماعی قرار دارند ، با استفاده از الکل از گردونه فعالیتهای اجتماعی خارج شده به افرادی لاابالی تبدیل می شوند

مرسی به خاطر ارسال این مطالب ،ولی من حرفم اینه که اگه در حد متعادل مصرف بشه و اونم شراب شاهانی (از انگور شانی)می تونه مفید باشه در ضمن خبرهای مریوط به این نوع شراب وتاثیر مفید اون در بایکوت خبری یه ،اینایی که شما گفتید مربوط به مصرف زیاد اونه اونم نه شراب شاهانی ،چند تا دکتر که من باهاشون صحبت کردم نظر منفی نسبت به این شراب نداشتند
(2011/04/07, 11:22 PM)hamid نوشته است: دوست عزیز ظاهرا شما دنبال این هستی که شراب برای ام اس خوب باشه !
اگه اینطوره توصیه میکنم دنبال دلیل نباشید و به خواستتون برسید .
اگه هم اینطور نیست فکر کنم سایر دوستان لطف کردند و بیش از ۵-۶ منبع اعم از فارسی انگلیسی و ... براتون فراهم کردن .
من علت ادامه بحث رو نمیدونم واقعا .
همه چی واضح و مشخص هست . تمام منابع ذکر شده هم منابع رسمی جهانیست
منم اون اولش هم گفتم منظورم شراب شاهانی یه ، یعنی کاملا طبیعی واز انگور شانی، اما بیشتر دوستان این موضوع رو با الکل صنعتی اشتباه گرفتند و متاسفانه پیش فرضای ذهنی واعتقادی شون رو ناخود آگاه در این امر دخالت دادند
(2011/04/07, 09:30 PM)earth نوشته است: خيلي دلم مي خواد كه راجع به همه چيز نظر ندم ولي چيكار كنم خب ترك عادت موجب مرضه. نمي دونم اين تاپيك پرسش هست و خواستن راهنمايي؟ اگه هست بنابراين اگه نوشتارها يه كم ملايم تر باشد بهتر است. دوستاي خوبم نوشته شده شراب متاسفانه شراب به خاطر همون تلفيق زبان ما با عربي است كه تو زبان ما جا باز كرده. من احساس مي كنم اين دوستمون منظورش رو درست بيان نكرده. شراب با نوشيدني هاالكي كه صنعتي هستند متفاوته. شراب داراي فقط چهار درصد الكل هست و اون الكل با الكل صنعتي متفاوته. شرابي كه از انگور گرفته مي شه اگه در حد ميانه استفاده بشه همونطور كه تو اون متن انگليسي هم ديده ايد، رعايت اعتدال نه فقط در خوردن شراب بلكه در هر چيزي بهتره. چيزي كه اينجا باعث جبهه گيري در مورد شراب مي شه همون اعتقادات ماست. و گرنه اون شراب طبيعي كه از انگور گرفته مي شه و هيچ چيزه مصنوعي بهش اضافه نمي شه نه تنها مضر نيست بلكه بسيار مفيده. فقط badtaste اگه كسي بتونه تحمل كنه اون تلخي زهرماري رو و محدوديتي از لحاظ مذهبي نداشته باشه در حد كم براي بسياري از بيماري ها مفيده بازم مي گم بحث الكل صنعتي با شراب ناب و خالصي كه از انگور و غيره گرفته مي شه مجزاست در مورد مصرف الكل خيلي از محققين به مضر بودنش رسيدند و در مورد شراب، نه الكل، خيلي ها به مفيد بودنش رسيدند.
من از همون اولم هم منظورم رو واضح بیان کردم (شراب شاهانی و خالص) که فقط شما و یکی دیگه از دوستان به خوبی متوجه شدید.
(2011/04/07, 09:30 PM)earth نوشته است: خيلي دلم مي خواد كه راجع به همه چيز نظر ندم ولي چيكار كنم خب ترك عادت موجب مرضه. نمي دونم اين تاپيك پرسش هست و خواستن راهنمايي؟ اگه هست بنابراين اگه نوشتارها يه كم ملايم تر باشد بهتر است. دوستاي خوبم نوشته شده شراب متاسفانه شراب به خاطر همون تلفيق زبان ما با عربي است كه تو زبان ما جا باز كرده. من احساس مي كنم اين دوستمون منظورش رو درست بيان نكرده. شراب با نوشيدني هاالكي كه صنعتي هستند متفاوته. شراب داراي فقط چهار درصد الكل هست و اون الكل با الكل صنعتي متفاوته. شرابي كه از انگور گرفته مي شه اگه در حد ميانه استفاده بشه همونطور كه تو اون متن انگليسي هم ديده ايد، رعايت اعتدال نه فقط در خوردن شراب بلكه در هر چيزي بهتره. چيزي كه اينجا باعث جبهه گيري در مورد شراب مي شه همون اعتقادات ماست. و گرنه اون شراب طبيعي كه از انگور گرفته مي شه و هيچ چيزه مصنوعي بهش اضافه نمي شه نه تنها مضر نيست بلكه بسيار مفيده. فقط badtaste اگه كسي بتونه تحمل كنه اون تلخي زهرماري رو و محدوديتي از لحاظ مذهبي نداشته باشه در حد كم براي بسياري از بيماري ها مفيده بازم مي گم بحث الكل صنعتي با شراب ناب و خالصي كه از انگور و غيره گرفته مي شه مجزاست در مورد مصرف الكل خيلي از محققين به مضر بودنش رسيدند و در مورد شراب، نه الكل، خيلي ها به مفيد بودنش رسيدند.
محض اطلاع بگم چون دکتر من اسم اینجا هست ایشان کاملا با خوردن شراب مخالف هستند

(2011/04/07, 09:13 PM)prime نوشته است: کاش جواب من یا مشکلتون با انجمن ملی ام اس آمریکا رو هم میگفتید.
من به شما پیشنهاد میکنم که دکترتون رو عوض کنید
چون ایشون حتی ابتدایی ترین بروشور های ام اس رو که اجتناب از کافئین ؛ سیگار و الکل رو توصیه میکند. نخونده است.

محض اطلاع بگم دکتر من کاملا با مصرف شراب مخالف هستند
(2011/04/07, 02:34 PM)نازلی نوشته است: علم روز و بیان مضرّات شراب
در باره شراب و قمار و مشروبات الکلی و زیان بخش بودن آنها اختلافی بین دانشمندان و اطباء ندارد و هزاران دلیل قانع کننده برای اثبات مطلب در اختیار ما است که پزشکان متخصص از چهار گوشه جهان برای شرکت در کنگره جهانی مبارزه با الکل و الکلیسم در واشنگتن اجتماع کردند و بار دیگر زنگها را به صدا در آوردند که :
«الکل دشمن شماره یک مغز است»
و دکتر ملوین کنزلی در جلسه این کنگره چنین گفت : « مصرف کم الکل می تواند ضایعات بسیاری را سبب شود وقتی انسان از نوشیدن مقدار کمی الکل احساس لذت و شادمانی می کند نمی داند به نابودی سلولهای مغزی خود کمک کرده است و عقیده دارد مصرف زیاد الکل چنان تغیراتی را در خون و رگها سبب می شود که سلولهای مغزی دچار کمبود اکسیژن می شوند و از بین می برند یا آنقدر به انها صدمه می زند که شحص را دچار اختلالات مغزی می کند . ورود الکل به خون گاه به شدت از جریان یافتن خون در بدن جلوگیری می کند و پاره ای از مواقع به لخته شدن خون منتهی می گردد.
1- درد مخصوص در معده تولید می کند.
2- امحاء را متورم یا به عکس جمع می کند.
3- امراض شرایین و آسم تولید می کند
4- دهلیزهای قلب را منبسط و حلق را بطوری متورم می نامید که طعم و مزه غذا احساس نمی گردد ورم مذکور به شرایه های حنجره اثر کرده و باعث گرفتگی صدا می شود
5- امراض کلیوی و کبدی و امراض جلدی .
6- امراض عصبی ، لرزش دست ، لکنت زبان ، فلج ، سستی کمر ، بیخوابی ، دیدن خوابهای محشتناک ، بی ارادگی ، بی غیرتی ، بی میلی به غذا ، فراموشی ، بی طاقتی ، کم خونی ، ضعف استخوان ، دیوانگی و...
7- خوردن شراب ، زمینه ابتلای به سرطان زبان ، لوزه و حنجره فراهم می اورد که قدرت تکلم و خوردن و آشامیدن را از شارب خمر می گیرد.دکتر ژاکت طی تحقیقاتش روی بیمارانی که سرطان معده داشته اند گفته است : از هر 8 بیمار مبتلا به سرطان معده 6 نفر معتاد به الکل بوده اند.
8- دکتر ملویت کنیسی در تحقیقات خود گفته است : در هر بار خوردن شراب ، ده هزار تا صد هزار سلول مغزی ظرف سه تا بیست دقیقه می میرند و این در حالی که سلولهای مغزی هرگز ترمیم نمی شوند.
9- فشار خون را بالا می برد
10- ضربان قلب را زیاد می کند و باعث مشکل تنفس می شود.
11- موجب بروز گاستریت که سبب خونریزی شدید معده می گردد.
12- باعث بوجود آمدن سیروز یا تشمع کبدی که خطر مرگ را به همراه دارد ، می گردد.بررسی اجمالی برخی از زیانهای الکلیسم ص11
13- غالباً صورت شخص الکلی ، متورم و قوه شنوائی و بینائی اش کمتر از حد طبیعی است .
14- در بعضی از موارد شرابخواران به علت ورم حادّ ریه یا خونریزی مغزی و پدیده های آن تلف می شوند.
15- الکل تأثیر زیادی روی فعالیتهای جنسی دارد و توان جنسی را ضعیف می کند در نتیجه بیضه ها کوچک می شود و پستانهای مرد بزرگ می شود . الکل دگر گونی هایی در نطفه به وجود می آورد که در نتیجه باعث تولد کودکان ناقص الخلقه می شود.
16- عمر معتادان به الکل ، نسبت به دیگران 5/2 تا 30 درصد کمتر است.
17- شراب اثرات سوء زیادی در نسل به جای می گذارد ،کودکی که از پدر و مادر الکلی به دنیا می آید کبدش متورم و رنجور و کلیه اش کم خون می شود و تعادل سلسله اعصابش محفوظ نیست و ممکن است فلج و مصروع باشد و زمینه ابتلای به سرطان و سل دارد . به طور کلی چنین کودکی ، معیوب است .پژوهشی در اعجاز قران کریم ج2ـ دکتر محمد علی رضایی اصفهانی
جدیدترین یافته ها در مورد مضرات الکل بر سیستم بدن به گزارش خبر نگاری مهر ، رئیس هجدهمین کنگره جامعه متخصصان داخلی از آخرین یافته های پژوهشی در زمینه مضرات الکل بر سیستم گوارش ، کبد، مغز و اعصاب و ... طی روزهای برپایی این کنگره (25تا 28اردیبهشت 86 ) در مرکز همایشهای رازی تهران خبر داد و افزود : الکل روی سیستم عصبی فرد اثر گذاشته و در مدتی پس از مصرف ، تغییراتی در رفتار و شخصیت فرد باقی می گزارد.
دکتر ایرج خسرونیا با بیان اینکه نابودی بافت مغز از دیگر عوارض سوء استفاده از الکل است ، گفت : کبد مسدودی است که موجب تصفیه خون از مواد زاید بدن می شود همچنین بسیاری از داروها و مواد سمی که در داخل غذا هاست در داخل کبد تصفیه شده و سپس وارد روده شده و دفع می شود.
وی مهمترین عوارض الکل را بیماری « سیروز » عنوان کرد و کفت : از آنجا که بدن برای جذب الکل نیاز به پروتئین دارد ، پروتئین مورد نیاز خود را از کبد و سایر بافتهای بدن دریافت می کند که این امر باعث آسیب رساندن به این عنصر می شود.
وی با تأکید بر اینکه مصرف الکل باعث تغییرات شخصیتی عمیق در افراد شده و از نظر روانی ، تغییراتی شگرف در آنان ایجاد می کند ، اظهار داشت : اشخاصی که در سنین فعالیت اجتماعی قرار دارند ، با استفاده از الکل از گردونه فعالیتهای اجتماعی خارج شده به افرادی لاابالی تبدیل می شوند

این آمار در مورد شراب خالص (با انگور شاهانی )هم صدق می کنه!!؟؟
 تشکر شده توسط : نازلی
http://mscenter.ir/showthread.php?tid=2540

http://mscenter.ir/showthread.php?tid=2532
 تشکر شده توسط : mojtaba2iran
گاهی برای یک بیماری در یه دوره محدود ممکنه حتی از مواد مخدر هم (به عنوان مسکن یا ....) استفاده بشه این و نمیشه به حساب خوب بودن مواد مخدر برای بدن گذاشت!
حالا اگر مشروب هم برای یه دوره برای یه بیماری توصیه بشه،نمیشه حکم عمومی به خوب بودنش داد.
خصوصا توی بیماری ای مثل ام اس، که گاهی عدم تعادل رو هم به همراه داره توی بدن، حتی اگر علمی هم مقاله ای نخونده باشیم، به نظر میرسه ذهن عامی هم که کمی بهش فکر کنه، مجوز به استفاده ازش نمیده !
آنقدر باورت دارم که وقتی میگویی باران، خیس می شوم
 تشکر شده توسط : MAHDI , نازلی , TootFarangi , سحــــــــر , آرمین , Sajjad
(2011/04/09, 09:18 AM)leila نوشته است: گاهی برای یک بیماری در یه دوره محدود ممکنه حتی از مواد مخدر هم (به عنوان مسکن یا ....) استفاده بشه این و نمیشه به حساب خوب بودن مواد مخدر برای بدن گذاشت!
حالا اگر مشروب هم برای یه دوره برای یه بیماری توصیه بشه،نمیشه حکم عمومی به خوب بودنش داد.
خصوصا توی بیماری ای مثل ام اس، که گاهی عدم تعادل رو هم به همراه داره توی بدن، حتی اگر علمی هم مقاله ای نخونده باشیم، به نظر میرسه ذهن عامی هم که کمی بهش فکر کنه، مجوز به استفاده ازش نمیده !

من تاکیدم استفاده در حد متعادله که به حالت از دست رفتن تعادل نمی رسه
[align=left][align=right][align=left][align=left][align=left]
چرا بعضی دوستان فکر می کنند (به قول اون جوک معروف) اگه پوست موز رو دیدن ای وای بازم باید لیز بخورند!! چرا همین حرف از شراب می شه همه بدترین حالت تو ذهنشون می یاد فکر می کنند ای وای! طرف اگه بخوره بازم باید مست پاتیل شه ،تلو تلو بخوره بیفته زمین ،الکلی شه ،خانوادش از هم بپاشه و.....!!
نه آقاجون !! میشه پوست موز رو جلوی پات ببینی ولی لیز نخوری!! مطمئنا هر چی راه داره ....

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست