امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در مراسم روز جهاني ام اس، انجمن ام اس ایران با اهدا جايزه به نگار ج
در مراسم روز جهاني ام اس، از فيلم «طلا و مس» به کارگرداني همايون اسعديان و تهيه کنندگي منوچهر محمدي، به دليل پرداختن به موضوع بيماري ام اس و مقابله با تفکر ناتواني و تقويت اعتماد ، به ويژه تلاش براي بهبود كيفيت زندگي بيمار مبتلا به ام اس ، به عنوان فيلم منتخب تقدير مي‌شود. در اين مراسم لوح تقدير و جايزه انجمن ام اس ايران به سازندگان فيلم و نگار جواهريان بازيگر زن اين فيلم اهدا خواهد شد.

مراسم روز جهاني « ام اس» با حضور شهردار تهران در تالار ايوان شمس تهران برگزار مي شود. در اين مراسم كه پنجم خرداد به همت انجمن ام اس ايران برگزار مي‌شود، جمعي از مبتلايان به ام اس، متخصصان و محققان و همچنين خيرين حضور خواهند يافت.

ارائه آخرين دستاوردها و تحقيقات داخلي و بين المللي در زمينه درمان بيماري ام اس، معرفي و تقدير از بيماران موفق ايراني در راستاي پيام سال سازمان جهاني ام اس مبني بر ايجاد شغل براي بيماران ام اس و همچنين تقدير از خانواده‌هاي نمونه پرستار بيماران از برنامه‌هاي اصلي اين مراسم است.

هم‌چنين انجمن ام اس ايران از فيلم‌سازاني که سوژه‌هاي مربوط به بيماري ام اس را دستمايه ‌فيلم خويش قرار مي‌دهند، تقدير به عمل مي‌آورد.

به گزارش ايسنا، در فيلم طلا و مس نگارجواهريان در نقش زهرا سادات، با نقش آفريني درخشانش در قامت زني مبتلا به ام اس و در عين حال پايبند به وظايف زن در خانواده، ظاهر شده است. سال گذشته «نگار جواهريان» براي بازي در «طلا و مس» سيمرغ بلورين بهترين بازيگر زن را به دست آورد.

در اين فيلم زهرا سادات،همسر سيد رضا دچار بيماري ام اس مي‌شود. رضا مجبور به مراقبت از همسر و فرزندانش مي‌شود اما پس از مدتي سيد رضا به حكمت اين كار پي مي‌برد،اينكه مس وجود براي اينكه حكم طلا يابد، نياز به عبادت دارد، خدمت به اهل خانه كه خود اماناتي از جانب خداوند هستند ، عبادتي مهم است و اينكه نگريستن در سيرت پيران،تنها به پيران و ريش سفيدان مربوط نيست، بلكه تلمذ نزد استاد، مي‌تواند در خانه و در كنار همسري باشد كه روزگاري خدمت شوهر كرده و اكنون نوبت تلمذ اوست در خدمت همسر بيمارش .

در اين فيلم سيد رضا براي اميد بخشي به همسرش، حتي با چشمان ضعيف و كم سوي خود،آياتي سرشار از اميد را تلاوت مي‌كند كه خبر از همراهي سختي با آساني و اميد و بازگشت به خداوند را دارد و همين موجب مي‌شود زني كه تا ديروز آرزوي مرگ مي‌كرد، اين‌گونه زنده بماند.
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : Morteza , baran , saffari_mo , سحــــــــر , شفا یافته , زهرا59 , coffeedot , maedeh
با امید به سلامتی هم بیماران ام اسی
با همت و امید، ناتوانی خاطره ای بیش نخواهد بود.agreement2
 تشکر شده توسط : سحــــــــر , نسیم
كجاي اين فيلم با تفكر ناتواني مقابله مي كرد من كه نفهميدم. اونجا كه زهرا خانم بخاطر ام اس داد ميزنه و گريه و زاري مي كنه يا اونجا كه به شوهرش مي گه برو يه زن ديگه بگير من ديگه بدرد نمي خورم يا اونجا كه قابلمه آب جوش و ميريزه چون نمي تونه نگهش داره يا اونجا كه بچه اش وقتي رو ويلچره ازش فرار مي كنه يا دهها صحنه ديگه...
همش اوج ناتواني بود
يا اينا فيلم رو نديدن يا موافق ترويج اين تفكرن كه دارن تقدير مي كنن
اين انجمن ام اس از اينكه ام اسي را يه سري موجود ناتوان و بيچاره و محتاج كمك نشون بدن همچين بدشم نمياد چون دل مردم بيشتر مي سوزه و بيشتر بهشون پول ميدن
تو پشت صحنه فيلم تو مصاحبه با نگار جواهريان ايشون يه خاطره از يه بيمار ام اسي مي گه كه مو به تن آدم سيخ ميشه.
همه اين فيلم و پشت صحنه اش و كارگردان و ... سياه كارايي بيش نبودن ومن مطمئنم انجمن ام اس هم تو اين سياه نمايي ها نقش پررنگي داره و از اين تقديرشون ميشه فهميد واقعا هدفمند طراحي شده بود
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : BanOoOo , ELI , sama , kami , sattar , Hasty , ساغر , maedeh
واقعا تاسف دارم می خورم

این فیلم هیچ گونه نکته و قسمت قوتی برای بیماران ام اس نداشت

اگه می خواستن نشون بدن که یه مرد باید تو کار خونه کمک کنه می تونستن نشون بدن خانومش سرماخورده و حالش بده حالا چرا ام اس اونم با این وضع فجیع

تمام این فیلم پرداخته بود به بدبختی ها و بیچارگی بیماری ام اس واقعا یه مسئله آموزنده نداشت برای عموم جامعه که بخوان بگن بیماری ام اس یه غول نیست و اذهان جامعه رو تغییر بدن

می دونید من با یه ذهنه دیگه و یه تفکر کاملا متفاوت در مورد پیام این فیلم به پای دیدنش نشستم ولی وقتی اینجور توهین آمیز این فیلم در مورد این بیماری نکته سنجی کرد واقعا از همه آدمایی که برای ساخت این فیلم کار کردن متنفر شدم

من حتما یه نامه برای صدا سیما و انجمن ام اس می نویسم

می دونم این نامه کوچکترین ارزشی براشون نداره و روزانه هزار بار از این جور نامه ها دریافت و باز نشده به زباله دانی انداخته می شوند ولی حداقل نامه را می نویسم که از خودم خیالم راحت باشه که ذره ای حرکت برای اعتراض به این گونه اقدام ها انجام داده ام

به شما دوستای عزیز هم پیشنهاد می کنم 15 دقیقه از وقت خودتون رو برای نوشتم نامه و اعتراض به این گونه برخوردها اختصاص بدهید
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
 تشکر شده توسط : BanOoOo , سامان , Hasty , ساغر
منم میتونم نظر بدم؟
نامه از طرف انجمن فرستاده بشه لااقل و نظر همه بچه ها با نگارش یکی که خوب مینویسه باشه . اصلا کسی نظری رو میخونه؟icon_cry
آنقدر باورت دارم که وقتی میگویی باران، خیس می شوم
 تشکر شده توسط : ساغر
لیلا جون خود انجمن از این فیلم تقدیر کرده چه جوری خودش نامه می نویسه

من که چشمم آب نمی خوره کسی حتی به پاکت نامه هم نگاه کنه
 تشکر شده توسط : sattar
این انجمن خودمونی رو میگم مریم جون. نه اون رسمیه
اون دیگه بستگی به همت دوستای عزیزمون داره ولی اگه نوشته بشه عالیه
 تشکر شده توسط : sattar , ساغر
میشه توی همین تاپیک بچه هایی که فیلم و دیدن و نظر دارن . نظرات و پیشنهاداتشون و بنویسن. و یک نفر که نگارش خوبی داره نامه ی نهایی و تهیه کنه.
يكي از مسائل كه تو ديدار مطرح ميشه همينه مريم. پيشنهادت خوبه
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : maryamm , ساغر

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چشم انداز درمان با سلول بنیادی در ایران.... sooorooosh 9 7,575 2016/05/21, 02:45 PM
آخرین ارسال: niloofary
  گام های "ام اس" بر بام ایران گروه کوهنوردی ام اس سنتر 29 21,048 2014/08/05, 09:43 PM
آخرین ارسال: omid_nejad
  رئیس انجمن MS ایران: MS در طبقه تحصیل‌کرده و مرفه‌تر بیشتر است hamid_147 5 5,542 2014/05/14, 03:41 PM
آخرین ارسال: baran
  ایران پرچمدار حمایت از بیماران ام اس asall 16 12,371 2014/05/12, 12:51 AM
آخرین ارسال: (reihane(raz
  افتتاح نخستین مرکز نقشه‌برداری مغز خاورمیانه در ایران hamid_147 0 2,339 2014/04/28, 04:18 PM
آخرین ارسال: hamid_147
  حال «سلامت» در ایران خوب نيست! nahid 3 3,476 2014/04/22, 03:50 PM
آخرین ارسال: maryy
  شورای عالی انجمن ام اس کشور تاسیس شود sargol 2 3,013 2014/04/18, 02:14 PM
آخرین ارسال: آرزو
  پرفروش داروهای ایران sargol 0 2,722 2014/02/14, 11:08 AM
آخرین ارسال: sargol
  آیا ایران درمان ام اس را کشف کرده است؟ همسر یک مشکوک به ام اس 26 21,270 2013/11/13, 03:16 PM
آخرین ارسال: فریبا
  امضاء تفاهم نامه میان ایران و آلمان paeazan 1 2,560 2013/10/17, 09:40 PM
آخرین ارسال: rezami

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان