•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12(current)
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توصیه های غذایی برای بهبود ام اس
من خدا رو شکر هرچی هوس میکنم میخورم icon_biggrin مشکلی هم تا الان نداشتم.
البته سعی کردم سوسیس و کالباس رو کامل حذف کنم و فست فودها رو تا جایی که میتونم نخورم، مگر مجبوری یا برای تنوعwink2
 تشکر شده توسط : alireza1111 , yas8866 , Mehrdad 31
افرین اقا سیامک
من یه سال اول خیلی رعایت میکردم ولی الان همه چیز میخورم .
ولی تحت هر شرایطی کم نمک وکم روغن و برنج کم را رعایت میکنم .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : siamak.m.h
[quote='سمیرا67' pid='545861' dateline='1502622870']
سلام آقای مهرداد. دکتر من با اطمینان میگن و منم قبولش دارم که هیچ رژیم غذایی خاصی برای کلیت بیماران ام اسی وجود ندارد. بر اساس شرایط بدن، نوع بیماری، وضعیت کلی سلامت بدن و شرایطش از نظر ویتامینها و کلسیم و.. که تو آزمایشاتتون مشخص میشه نهایتا دکتر خودتون بهترین کسی هست که میتونه به شما کمک کنه الان شما لبنیات رو بر چه اساسی حذف کردین؟صرفا بخاطر اینکه سرده؟ یا دلیل دیگه ای داره؟((( چون ما اینجا دوستانی رو داریم که بدنشون به لبنیات واکنش نشون میده مثلا گزگز میکنه و.. ولی شخص من پیش میاد به جای آب هم دوغ میخورم))). به مرور خود شما دستتون میاد که چه زمانی و با مصرف کدوم گروه های غذایی بدنتون بهترین شرایط رو داره و اینکه کدوم گروه غذایی یا میوه جات وهرچیز دیگه ای باعث میشه بعدش حس خوبی از نظر جسمانی نداشته باشین.در کل چون بدن به همه گروه های غذایی نیاز داره درصورت حذف یکی از اونها شما باید براش جایگزین داشته باشین مثلا اگر بدن شما به لبنیات واکنش بدی نشون میده شما لبنیات رو حذف کردین باید یه منبع مناسب برای تامین کلسیم مورد نیاز بدنتون درنظر بگیرین که حالا یا سایر مواد کلسیم دار میشه یا مکمل کلسیم و.. که اونم باز نظر پزشکتون مهمه.
امیدوارم مفهومو رسونده باشمicon_cry
[/quote
خیلی ممنونم سمیرا خانم بابت راهنماییتون .آره رفتم دکتر گفتش ترشی و سردیجات نخور بقیه مشکلی نداره واست میتونی بخوری .
حالا من یه سوال دارم که نمیدونم اصن کحا باید مطرح کنم .من قبل از این بیماری قرص ال آرژنین مصرف می کردم که از وقتی فهمیدم ام اس دارن قطعش کردم .حالا نمیدونم بخورم یا نه از طرفی هم دکترم گفتن که هنوز مشخص نیس که اثر داره روی ام اس یا خیر .
یه سوال دیگه هم که دارم اینه که به نظرتون سوماتروپین میتونم تزریق کنم و یا نه .چون سوما هورمون هست و کلا تمام اجزای بدن رو بزرگ می کنه .میترسم روی پلاک هام تاثیر بذاره و رشد اونارو سریع تر کنه .اگه کسی در مورد این دو قضیه اطلاع داره ممنون میشم راهنماییم کنه
 تشکر شده توسط : yas8866
بعد از حمام اب یخ نخورید چون به اعصاب مرکزی اسیب میرساند .
شکلات تلخ به همراه سیب حافظه را تقویت میکند .
خستگی مضر است ، مواد غذایی که ایجاد خستگی میکنند :
1- ژله ها
2- چای و قهوه
3- موز
4- نان سفید
5- شیرینی ها
6- غذاهای سرخ شده
7- گوشت قرمز
8- توت ها
تخم کدو برای درمان افسردگی مفید است ، این ماده غذایی حاوی ترکیب ترپیتوفان است که طبیعتا ضد افسردگی است .
 تشکر شده توسط : Mehrdad 31 , famoon
بادمجان به دلیل انتوسیانین های موجود خون رسانی به مغز را تسهیل میکند و عملکرد حافظه را بهبود میبخشد .

غذاهایی که هرگز نباید خورد : 1- اب میوه صنعتی 2- پرو تئین سویا 3- پاپ کورن 4- مارگارین 5- سوسیس ، کالباس ، همبرگر
 تشکر شده توسط : Mehrdad 31
تحقیقات نشان داده مصرف موز در صبح به دلیل افزایش سر تونین در مغز میتواند افسردگی و بد خلقی را کاهش دهد .

ارده شیره زمینه پیشگیری و درمان ام اس است .
ام اس بلوغ خِلط سرد است . یکی از زمینه های شیوع بیماری های سرد صعب العلاج مصرف فراوان غذاهای سرد است .

پسته در بهبود خلق موثر است .

کشمش : کاهنده علائم افسردگی

بادام زمینی باعث بهبود حافظه میشود .
[color=#800000]بلعیدن سیر همراه اب در صبح میتواند سیستم ایمنی را تقویت کند .
شوید باعث ارامش اعصاب
تقویت کننده های مغز و حافظه :
1- شکلات تلخ ، 2- اب ، 3- بادام ، 4- چای سبز ، 5-شاه توت ، 6- بلوبری ، 7- پرتقال ، 8- توت فرنگی ، 9- جوانه عدس
ریحان: ترکیبات موجود در ریحان موجب تسکین سر درد های عصبی میشود.
[color=#FF4500]کمبود ویتامین B12 در طولانی مدت میتواند اسیب عصبی غیر قابل بازگشت ایجاد کند .
کاهش حافظه ، گیجی ، ناتوانی در تمرکز ، اسیب عصبی ، بی خوابی از عوارض کمبود B12 است .
این ویتامین در ماهی ، میگو، مرغ ، گوشت ، تخم مرغ ، پنیر ، شیر و شیر سویا موجود است .
 تشکر شده توسط : famoon , تورج
دوستان عزیز ، لطفا جوری بنویسید که معلوم باشه این توصیه ها از طرف چه کسی و یا چه منبعی هستند. چون در سایتها و کانال های مختلف مطالب زیادی درست و نادرست وجود داره. اگه تجربه خودتون رو هم مینویسید بنویسید تجربه منه.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : yas8866
(2017/09/18, 11:13 PM)yas8866 نوشته است: تحقیقات نشان داده مصرف موز در صبح به دلیل افزایش سر تونین در مغز میتواند افسردگی و بد خلقی را کاهش دهد .

ارده شیره زمینه پیشگیری و درمان ام اس است .
ام اس بلوغ خِلط سرد است . یکی از زمینه های شیوع بیماری های سرد صعب العلاج مصرف فراوان غذاهای سرد است .

پسته در بهبود خلق موثر است .

کشمش : کاهنده علائم افسردگی

بادام زمینی باعث بهبود حافظه میشود .
[color=#800000]بلعیدن سیر همراه اب در صبح میتواند سیستم ایمنی را تقویت کند .
شوید باعث ارامش اعصاب
تقویت کننده های مغز و حافظه :
1- شکلات تلخ ، 2- اب ، 3- بادام ، 4- چای سبز ، 5-شاه توت ، 6- بلوبری ، 7- پرتقال ، 8- توت فرنگی ، 9- جوانه عدس
ریحان: ترکیبات موجود در ریحان موجب تسکین سر درد های عصبی میشود.
[color=#FF4500]کمبود ویتامین B12 در طولانی مدت میتواند اسیب عصبی غیر قابل بازگشت ایجاد کند .
کاهش حافظه ، گیجی ، ناتوانی در تمرکز ، اسیب عصبی ، بی خوابی از عوارض کمبود B12 است .
این ویتامین در ماهی ، میگو، مرغ ، گوشت ، تخم مرغ ، پنیر ، شیر و شیر سویا موجود است .
باتوجه به سخن زیبای ناهید جان عزیز این مطالب از سایت پرستاری و مورد تایید خانم پرستار فرانک جباری و خانم پرستار و تکنسین اتاق عمل خانم مریم بروجردی است .
 تشکر شده توسط : famoon
[تصویر:  op0v_photo_2017-09-19_12-26-37.jpg]
baybaywink2

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12(current)

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جراحی selective dorsal rhizotomy برای بهبود در راه رفتن i_sh 1 1,513 2019/11/02, 09:08 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  تزریق بوتاکس برای سفتی عضلات 1467127681 8 3,242 2019/10/31, 11:00 AM
آخرین ارسال: alireza1111
Smile یه خبر جالب برای علاقمندان به جراحی ccsvi goli61 10 7,427 2019/09/20, 05:50 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  پایان نامه ای برای ام اس سنتر matinfard 45 31,697 2018/05/13, 03:27 PM
آخرین ارسال: houri
  رژیم غذایی جمشید خدادادی Sina 264 207,888 2018/03/29, 10:50 PM
آخرین ارسال: سبا
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,732 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  تقاضای همکاری برای انجام تحقیق و پژوهش jafari_h 12 7,237 2017/02/07, 09:25 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  نحوه تهیه دارو برای بیماران خاص (ام اسی ها) با دفترچه بیمه ... mohammadreza1369 10 15,890 2016/12/08, 03:21 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  بهبود ام اس mina_a 374 322,358 2016/11/22, 04:31 PM
آخرین ارسال: saeid35
  آیا آسیکلوویر می تواند برای بهبود موقت بکار رود؟ farda20032020 3 3,069 2016/11/01, 01:16 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست