وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
توصیه های غذایی برای بهبود ام اس - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: بحث هاي تخصصي اعضا (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%D9%8A-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: توصیه های غذایی برای بهبود ام اس (/Thread-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

توصیه های غذایی برای بهبود ام اس - dr.dentist - 2011/11/09

دوستان عزیز سلام
من در مقالات علمی سال 2011 مهمترین نکات تغذیه ای که به بهبود ام اس کمک میکنه بررسی کردم.اسم ژورنالشو الان یادم نیست ولی حتما نگاه میکنم و به اطلاعتون میرسونم. بر اساس این مقالات :

1-موادی که ممکنه باعث پیشرفت سریعتر بیماری بشهsad
:چربی حیوانی، غذای سرخ شده،شیر گاو، گوشت قرمز

2-موادی که به کنترل و شاید درمان بیماری کمک کنه:happy0065.gif
سویا، سبزیجات رنگی، پیاز، مرکبات، چای سبز، ماهی و روغن ماهی،روغن زیتون
همچنین مصرف منیزیوم، سلنیوم و گلوتاتیون تاثیرات خوبی داره

امیدوارم همتون شاد و سلامت باشین
راستی یادم رفت بنویسم که توی مقاله نوشته بود روزه گرفتن به طور دوره ای و کاهش دریافت کالری هم اثرات مثبتی نشون داده.

RE: توصیه های غذایی برای بهبود ام اس - baran1390 - 2011/11/12

دوستان من سوسیس و کالباس که میخورم هنوز از درب رستوران نیومدم بیرون خودم متوجه میشم که پاهام به ضعف میوفتن 12 سال که این به کرات به من ثابت شده چون تشخیص خودمه نمیتونم توصیه ای بکنم و هنوزم که هنوزه خیلی وقتا که حوس میکنم میخورم ولی بعدشم از ناخن پام در میاد حالا برای شمام اتفاق افتاده ؟

RE: توصیه های غذایی برای بهبود ام اس - najva - 2011/11/29

منم همینطورم و به همین خاطره که اصلا اجازه نمیدم توی خانواده کسی از این مواد مضر و بی محتوا مصرف بکنهangry2 توی خانواده ما نوشابه و سوسیس کالباس و همبرگر جائی ندارهsmiling

RE: توصیه های غذایی برای بهبود ام اس - pinkrose - 2011/11/29

من فقط چربیو ترشیجات را کم کردم از رژیم غذاییم .
چای سبزم از این کیسه ای هاش میخورم .
ماهیم میخورم .
از بچگی از شیر متنفر بودم و لب نمیزدم و نمیزنم N_aggressive (35)
سبزیجاتم زیاد میخورم .
میوه هم همه جورشو میخورم .
گوشت قرمزم تا حد امکان کم کردم و به جاش گوشت بوقلمون میخورم زیاددددددد

خوبه دیگه ؟

کسی میدونه آیا میوه های ترش برامون بده ؟

RE: توصیه های غذایی برای بهبود ام اس - najva - 2011/11/29

بله دوست عزیز برای ما میوه های ترش بده ولی میشه بعد از استفاده این میوه ها یک فاشق عسل استفاده کرد ولی اگر مصرف نشه بهتره.
حالا میوه های شیرین مصرف کنید بهتره کهwink2

RE: توصیه های غذایی برای بهبود ام اس - Sina - 2011/11/30

خدا رو شکر که من هیچکدوم از موارد شماره ۱ رو مصرف نمیکنم
یعنی اصولا هیچ گیاه خواری هیچکدوم از اینار و مصرف نمیکنه

RE: توصیه های غذایی برای بهبود ام اس - nahid - 2011/11/30

میوه های ترش رو منطقی نیست مصرف نکنیم. لیمو ترش نخوریم ؟؟؟!!!
من معمولا لیمو با غذام میخورم.اما ترشی نه . طب سنتی ها هم که سردی و ترشی رو میگن نخورید، فکر کنم لیمو ترش رو دیگه نگفتن ، حتی سفارش هم میکنن چون خواص زیادی داره.
سیب ترش و انواع آلو هم کمی تا قسمتی ترش اما پر از خاصیتن .

RE: توصیه های غذایی برای بهبود ام اس - leili - 2011/11/30

فكر ميكنم در مورد تغذيه همه يه پا دكتر شديم.چون بدنمون بهمون هشدار ميده.منم چيزايي كه گفته شد كمو بيش رعايت ميكنم. خيلي از چيزاي سردو از رژيم غذاييم حذف كردم اما كشك كه ميبينم دستو پامو گم ميكنمو نميتونم جلوي خودمو بگيرم.بعد سريع صورتم كرخ ميشه و تا چند ساعت اين كرخي طول ميكشه!

RE: توصیه های غذایی برای بهبود ام اس - najva - 2011/11/30

(2011/11/30, 04:41 PM)nahid نوشته است: میوه های ترش رو منطقی نیست مصرف نکنیم. لیمو ترش نخوریم ؟؟؟!!!
من معمولا لیمو با غذام میخورم.اما ترشی نه . طب سنتی ها هم که سردی و ترشی رو میگن نخورید، فکر کنم لیمو ترش رو دیگه نگفتن ، حتی سفارش هم میکنن چون خواص زیادی داره.
سیب ترش و انواع آلو هم کمی تا قسمتی ترش اما پر از خاصیتن .

بله ناهید جون شما درست میفرمائید .
من اول گفتم که اگه میوه ترش میحورید بعدش یک قاشق عسل بخورید wink2 من خودم لیموترش رو بصورت شربت لیمو میخورم یعنی آب یک عدد لیموترش رو با دو قاشق عسل مخلوط کرده و میخورم.
البته من تجربه مو گفتم و حساسیتی روی این موضوع ندارم angry2

RE: توصیه های غذایی برای بهبود ام اس - nedaaa - 2011/11/30

منم اعتقاد دارم که سوسیس و کالباس مضرترین غذاست خواهش میکنم مصرف نکنید