•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توصیه های غذایی برای بهبود ام اس
Heart 
سلام دوستان عزیزم امروزکه این تاپیک رودیدم دلم نیمود پست نذارم و از تجربیات خودم نگمwink2wink2Smile (16)Smile (16)
طی23 سالی که ام اس دارم حداقل تحت نظر2 دکتر برجسته و شناخته شده اینها رو یاد گرفتم و میتونم بگم که خدا رو شکر نسبت به اینهمه سال حالم خیلی خوبهicon_question
اولی دکتر ایلخانی بودکه 16 سال تحت نظر ایشون بودم که این وسط 2 سالی کاملا حالم خوب بود واصلا دارو مصرف نمی کردم اگه دکترم رو عوض کردم فقط یخاطر بیمارستان بود که ایشون اول مهراد بعدا فقط لقمان بستری می کردconfusedconfusedبعدی دکتر صحرائیان که همه کاملا می شناسید در مورد غذا هر دو نظرشون این بود هر چی ئوست داری بخور اما افراط نکن اگه هم چیزی رو خیلی ذوست داری بخور خودت امتحان کن حالت چه جوری میشه یعنی دکتر خودت باشevilgrin0039.gifevilgrin0039.gif
حالا شما هم همینجور همه چیز خوبند اگه فراط کنی واذیت بشی مضررهwink2agreement2
مثلا من کلا غذای تند خیلی دوست دارم... همیشه با ماست فلفل قرمز می خورم که خیلی هم لذت می برم واصلا هم برام محرک نیستevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifSmile (52)Smile (52)
شکلات هم خیلی دوست دارم زیاد هم می خورم اما همیشه 75% به بالا حتی چند دفعه 90% هم خوردم که اصلا برام محرک نبود حتی از لحاظ عصبی خیلی هم آرومم می کنهevilgrin0039.gifevilgrin0039.gifhappy0065.gifhappy0065.gif
حالا خود دانید از من گفتنicon_questionicon_questionlove28love28
راستی دکتر صحرائیان روی یوگا هم خیلی تا کید کرد من خیلی جدی نگرفتم اما الان چند جلسه است که میرم تازه می فهمم چقدر آرام بخشه و انرژی مثبت به آدم میدهlove28love28love28love28love28
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : nazaninamiri70 , مریم۷۲ , آسو , اميدوار , elham 66 , niloofary , mstoday
اطلاعات خوبی بود
خواهشا هر کسی دکترش چیزی گفته بیان کنه که بقیه هم استفاده کنن
دکتر من گفته از گرما و چربی دوری کن مصرف سبزی و میوه رو زیاد کن یوگا هم مفید است
 تشکر شده توسط : mstoday , جلال علایی موسوی
متخصصان پس از سال ها تحقیق و مطالعه دریافتند، تغذیه سالم و مصرف مواد مغذی نقش بسیار مؤثری در بهبود شرایط جسمی و روحی بیماران مبتلا به ام اس و کنترل علائم آنها دارد.
طبق بررسی های صورت گرفته، هیچ رژیم غذایی به تنهایی قادر به درمان ام اس نیست. به دلیل متغیر بودن علائم بیماری، نمی توان براحتی یک ماده غذایی خاص را بر بهبود کامل علائم آن موثر دانست. با وجود این، محققان معتقدند مصرف مواد غذایی کم چرب و سرشار از فیبر می تواند برای این بیماران مفید باشد. به گفته آنها، مصرف چربی های اشباع شده ـ که در فرآورده های حیوانی و برخی روغن ها وجود دارد ـ باعث تشدید علائم ام اس می شود. به عبارتی، همواره بین استفاده از چربی و پیشرفت این بیماری ارتباط مستقیمی وجود دارد، به طوری که حتی می تواند علائم آن را تشدید کند. بنابراین توصیه می شود برای کاهش علائم ام اس شیر، پنیر، ماست و سایر فرآورده های لبنی کم چرب مصرف شود.

نوشیدنی های حاوی آسپارتام (نوعی شیرین کننده مصنوعی) و کافئین تحریک کننده مثانه است و می تواند علائم مرتبط با مشکلات مثانه ای و دفع ادرار را در بیماران تشدید کند. با وجود این، متخصصان توصیه می کنند مصرف مواد غذایی سالم و ترغیب افراد مبتلا به رژیم سالم تغذیه ای، علائم بیماری را تحت کنترل در خواهد آورد. همچنین ورزش کردن، سیگار نکشیدن و ننوشیدن مشروبات الکلی همراه درمان هایی که برای این بیماری از سوی پزشکان توصیه می شود، کمک زیادی به بهبود علائم و کنترل پیشرفت ام اس می کند.

دکتر منم میگن چربی زیاد نخور،فست فود نخور،شناهم خیلی توصیه میکنن
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : mahdie , tinookhe , جلال علایی موسوی
بیماری ام اس:
خداوند برهر دردی ، درمانی در طبیعت قرار داده.
غلبه بر بیماری ام اس با گیاهان شفابخش ..
دوستانی که خود یا اطرافیانتان ام اس دارند، لطفا این مطلب مهم را از دست ندهید و حتما بخوانید .و اگر دوستان عزیز خدا را شکر خود و دیگر عزیزانتان به این بیماری مبتلا نیستند ،ازتون خواهش میکنم برای سلامتی و شفای بیماران مبتلا به ام اس،حتی نخوانده این مطلب را به اشتراک بگذارید ،شاید هم اکنون عزیزی نیازمند دانستن این مطلب مهم باشد.این مطلب خط به خط ان برای کسانی که مبتلا به بیماری ام اس هستند بسیار حیاتی است ..
یکی از بیماری هایی که در سالهای اخیر شنیدن اسمش هم مردم را به وحشت انداخته، ام اس یا اسکلروز چندگانه است ..علت آن است که پزشکی جدیدبرای این بیماری هم مثل بسیاری بیماری های دیگر درمانی ندارد و فقط با کورتن اقدام به نابودسازی بدن بیمار وتشدیدمشکلات او میکند .اما این بیماری در طب سنتی تعریف ساده ای دارد و به همین دلیل درمان هم دارد و حتی می توان گفت درمان بسیارساده ای هم دارد.
ام اس سردی بروز کرده در مغز و اعصاب است و باید با گرمی آن را درمان کرد،البته این تعریف ساده به معنی این نیست که طول درمان ام اس مثل یک سرما خوردگی است ولی در طول 4 تا 6 ماه درمان با این روش های ساده پیشرفت های چشمگیری در بیماران مشاهده می شود:
ساده ترین روش های درمان مصرف گرمی ها و به خصوص مواد زیر است:
1- انجیر؛ شبی هفت عدد انجیر خیس خورده دریک لیوان آب که هم آب هم انجیر خورده شود

2- زیتون؛ هفت عدد زیتون صبح ناشتا و هفت عدد زیتون شب دو ساعت بعد از شام (زیتون شور غیر کارخانه ای)

3- چرب کرد مواضعی که دچار ضعف حسی و حرکتی شده اند با روغن زیتون بودار

4- پرهیز از بوهای سرد و بوهای صنعتی به همراه داشتن عطر گل محمدی و استشمام مداوم آن بسیار سودمند است

5- استفاده از ملین ها و هضم کننده ها برای سالم نگه داشتن دستگاه گوارش

6- ،پژوهش های انجام شده در امریکا نشان میدهد که هفته ای یک قاشق مربا خوری زعفران می تواند به درمان بیماری ام اس کمک زیادی کند این، دانشمندان موفق به کشف ماده‌ای در زعفران شده‌اند که در درمان بیماریها، بویژه درمان بیماری ام اس و تصلب شرایین موثر است.ماده درمانگر زعفران که کروسین نام دارد در حفاظت از سلولهای مغزی نقش دارد و مانع آسیب به سلولهای مغزی می‌شود که چربی تولید می کنند.چربی تولیدی در سلولهای مغز، همانند عایق و روکش در اطراف اعصاب مغز عمل می کند. در بیماری ام اس، به دلیل تورم سلولهای مغزی این عایق محافظتی از بین می رود.بر‌ اساس یافته‌های محققان، مصرف زعفران که حاوی کروسین است، می‌تواند تورم و فشار سلولی را که منجر به از بین رفتن عایق و تصلب شرائین در مغز می‌شود را تا حد زیادی در بیماران مبتلا به ام اس را کاهش دهد.نتایج این پژوهش که در نشریه ایمونولوژی امریکا به چاپ رسید، که امیدهای تازه ای را در جهت تولید داروهای جدید برای درمان بیماری ام اس به همراه داشته است.

7-بر اساس مطالعات انجام شده توسط دانشمندان و متخصصان طب سنتی .سلامتی بیماران مبتلا به “ام اس” با گیاه جین سنگ .. قابل کاهش و درمان میباشد.ترکیبات شیمیایی: این گیاه دارای گلوکوزیدهای استروئیدی به نام پاناکیلون، یک ساپونین به نام پاناکسوزید یا پاناکسین، مواد صابونی، یک اسانس روغنی فرار به نام پاناسین و یک هورمون و ویتامین B و ویتامین D، ترکیبات استیلنی، استرول ها و سرانجام یک گلوکوزید به نام جینسینگ می باشد. علاوه بر این جینسنگ سرشار از ویتامین‌های A ، B6 و فلز روی است. که این گیاه در درمان و کاهش بیماری ام اس کمک شایانی میکند.

8-روزی یک مشت در روز گیاه خرفه در درمان ام اس: یکی دیگر از این درمان ها “گیاه خرفه” است. این گیاه به دلیل داشتن منیزیم به تنهایی بیماری MS را درمان می کند. چون مقدار منیزیم آن بسیار بالا است که 375 میلی گرم منیزیم دارد ، این کمپلکس های ایمنی دستگاه ایمنی بدن را تحریک کرده تا به بدن حمله کند که منجر به آسیب رساندن به بافت ها می شود.

9-یکی از گیاهان برای درمان “ام اس” که تا 90 درصد بهبودی را ایجاد کرده است، یک مشت در روز گیاه گزنه می باشد.خوردن گیاه خشک گزنه میتواند در درمان ام اس بسیار موثر باشد و هروز یک قاشق چایخوری در اب میوه بریزید و میل کنید.. ، و همچنین استفاده روزانه مبتلايان به ام . اس از گياه شاهدانه موجب كاهش لرزش هاي ناشي از اين بيماري مي شود و اثرات درماني نسبتا مفيدي دارد به بيماران توصيه میکنم كه اين گياه را بو نداده با آب مخلوط كرده و مصرف كنند شاهدانه مي تواند در كاهش لرزش های ناشی از این بیماری بسیار موثر باشد .

10-بیماری ام اس با کندر قابل درمان است، براساس آخرین تحقیقات انجام شده برروی گیاه کندر مشخص شد که روزی 5 عدد از این گیاه قابلیت درمان بیماری ناعلاج ام اس را دارد.

تندرست باشید
پیش از آن‌که با خبر شوی
لحظه‌ی عزیمت تو ناگزیر می‌ شود
ای دریغ و حسرت همیشگی
ناگهان
چقدر زود
دیر می‌شود!

تشکر شده توسط : طاهره. , برگ 7 , mojtabasalimi28 , جلال علایی موسوی , yas8866
باسلام
گوجه،سیب زمینی پتاسیم داره
استفاده کنید

اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
 تشکر شده توسط : mj.ny-luise
ممنون از تمام دوستان که مطالب مفید و کاملی در این تایپیک قرار داده اید .
کلا در ام اس رژیم کم نمک و کم روغن و کم شکرتوصیه میشود .
مصرف میوه و سبزیجات ارگانیک . مخصوصا سبزیجات با رنگ سبز پررنگ .
لبنیات حاوی پرو بیوتیک توصیه میشود .
پرهیز از مصرف کافئین توصیه میشود .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : mj.ny-luise
یکی از راه های کنترل حمله ها حفظ آرامش هست امروز این مطلب رو یکی از دوستان برام ارسال کرد که منم برای شما ارسال میکنم: ☺
مصرف این خوراکی ها موجب «آرامش اعصاب» می‌شود.
اگر می خواهید به آرامش اعصاب برسید، پیشنهاد میکنیم از این سه خوراکی استفاده کنید.
مصرف ماست، شیر، ماهی، گردو، موز، خرما و انجیر، به دلیل داشتن اسید آمینه ضروری تریپتوفان، موجب آرامش اعصاب می‌شود….
 تشکر شده توسط : سها , هليا
اسید امینه تریپتوفان تو گوشت بوقلمون هم خیلی زیاده
 تشکر شده توسط : yas8866 , هليا
سلام دوستان یه سری رژیم ها هست که خیلی سختش کردن مثلا من قهوه خور قهارم اما می گن چای و قهوه نخور به خاطر کافئین .یا من خیلی شیرینی و شکلات هم دوست دارم اما اونم از منعیاته .چه کنم ؟
حالا یه سوال میگن میوه های قرمز خوبه واسمون اما از طرفی هم هندونه سرده .حالا تکلیف چیه اونو بخوریم یا نه ؟
الان رژیمم خیلی سخت شده اصن پنیر و شیر و لبنیات لب نمیزنم چسبیدم به چای سبز و بیسکوئیت جو فقط badtaste
مرسی میشم کمکم کنین .
 تشکر شده توسط : yas8866
سلام آقای مهرداد. دکتر من با اطمینان میگن و منم قبولش دارم که هیچ رژیم غذایی خاصی برای کلیت بیماران ام اسی وجود ندارد. بر اساس شرایط بدن، نوع بیماری، وضعیت کلی سلامت بدن و شرایطش از نظر ویتامینها و کلسیم و.. که تو آزمایشاتتون مشخص میشه نهایتا دکتر خودتون بهترین کسی هست که میتونه به شما کمک کنه الان شما لبنیات رو بر چه اساسی حذف کردین؟صرفا بخاطر اینکه سرده؟ یا دلیل دیگه ای داره؟((( چون ما اینجا دوستانی رو داریم که بدنشون به لبنیات واکنش نشون میده مثلا گزگز میکنه و.. ولی شخص من پیش میاد به جای آب هم دوغ میخورم))). به مرور خود شما دستتون میاد که چه زمانی و با مصرف کدوم گروه های غذایی بدنتون بهترین شرایط رو داره و اینکه کدوم گروه غذایی یا میوه جات وهرچیز دیگه ای باعث میشه بعدش حس خوبی از نظر جسمانی نداشته باشین.در کل چون بدن به همه گروه های غذایی نیاز داره درصورت حذف یکی از اونها شما باید براش جایگزین داشته باشین مثلا اگر بدن شما به لبنیات واکنش بدی نشون میده شما لبنیات رو حذف کردین باید یه منبع مناسب برای تامین کلسیم مورد نیاز بدنتون درنظر بگیرین که حالا یا سایر مواد کلسیم دار میشه یا مکمل کلسیم و.. که اونم باز نظر پزشکتون مهمه.
امیدوارم مفهومو رسونده باشمicon_cry
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : siamak.m.h , yas8866 , Mehrdad 31

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جراحی selective dorsal rhizotomy برای بهبود در راه رفتن i_sh 1 1,561 2019/11/02, 09:08 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  تزریق بوتاکس برای سفتی عضلات 1467127681 8 3,320 2019/10/31, 11:00 AM
آخرین ارسال: alireza1111
Smile یه خبر جالب برای علاقمندان به جراحی ccsvi goli61 10 7,526 2019/09/20, 05:50 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  پایان نامه ای برای ام اس سنتر matinfard 45 32,029 2018/05/13, 03:27 PM
آخرین ارسال: houri
  رژیم غذایی جمشید خدادادی Sina 264 209,445 2018/03/29, 10:50 PM
آخرین ارسال: سبا
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,767 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  تقاضای همکاری برای انجام تحقیق و پژوهش jafari_h 12 7,355 2017/02/07, 09:25 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  نحوه تهیه دارو برای بیماران خاص (ام اسی ها) با دفترچه بیمه ... mohammadreza1369 10 16,005 2016/12/08, 03:21 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  بهبود ام اس mina_a 374 324,193 2016/11/22, 04:31 PM
آخرین ارسال: saeid35
  آیا آسیکلوویر می تواند برای بهبود موقت بکار رود؟ farda20032020 3 3,116 2016/11/01, 01:16 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان