• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توصیه های غذایی برای بهبود ام اس
Rainbow 
دوستان عزیز سلام
من در مقالات علمی سال 2011 مهمترین نکات تغذیه ای که به بهبود ام اس کمک میکنه بررسی کردم.اسم ژورنالشو الان یادم نیست ولی حتما نگاه میکنم و به اطلاعتون میرسونم. بر اساس این مقالات :

1-موادی که ممکنه باعث پیشرفت سریعتر بیماری بشهsad
:چربی حیوانی، غذای سرخ شده،شیر گاو، گوشت قرمز

2-موادی که به کنترل و شاید درمان بیماری کمک کنه:happy0065.gif
سویا، سبزیجات رنگی، پیاز، مرکبات، چای سبز، ماهی و روغن ماهی،روغن زیتون
همچنین مصرف منیزیوم، سلنیوم و گلوتاتیون تاثیرات خوبی داره

امیدوارم همتون شاد و سلامت باشین
راستی یادم رفت بنویسم که توی مقاله نوشته بود روزه گرفتن به طور دوره ای و کاهش دریافت کالری هم اثرات مثبتی نشون داده.
یا من اسمه دوا و ذکره شفاء
 تشکر شده توسط : najva , Saina , nahid , somaye_602000 , goli61 , baran1390 , seyyed reza , min00 , parisa2011 , AVID2000 , pinkrose , طلایه , Sina , هانیه , nedaaa , yummy , فرناز , roshanak.z , رنگین کمان , arezoo_azizi , naz.gigili , nooresefid333 , Matilat , sarir , Hegan , فریده آذرکیش , آنا , nead , sattar , sooorooosh , علی دنیانورد , paeazan , برگ 7 , samii , arezooo82 , maede , zohrevand , niloufar , شیده حق بین , roya-n , ماه , آقا صادق , Ermia , MFhealth , ساقی , ghaside , maryamgoli , موجود گیاه خوار , hengameh.. , shaytoon , ماريا , somayeh90 , elham 66 , sange sabor , mj.ny-luise , hania , Exhautless , Azad , تنها , موفقیت , ahya , kohedard , Hasty , مرجان مولایی نژاد , جلال علایی موسوی , zenith , لاله وحشی
دوستان من سوسیس و کالباس که میخورم هنوز از درب رستوران نیومدم بیرون خودم متوجه میشم که پاهام به ضعف میوفتن 12 سال که این به کرات به من ثابت شده چون تشخیص خودمه نمیتونم توصیه ای بکنم و هنوزم که هنوزه خیلی وقتا که حوس میکنم میخورم ولی بعدشم از ناخن پام در میاد حالا برای شمام اتفاق افتاده ؟
زندگی را فقط با فصل های دشوارش نبین ؛
در راه های سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه می رسند. agreement2

تشکر شده توسط : seyyed reza , فرناز , علی دنیانورد , maede , برگ 7 , Ermia , maryamjoooon , ghaside , maryamgoli , ostad2000 , kohedard , arezooo82 , جلال علایی موسوی
منم همینطورم و به همین خاطره که اصلا اجازه نمیدم توی خانواده کسی از این مواد مضر و بی محتوا مصرف بکنهangry2 توی خانواده ما نوشابه و سوسیس کالباس و همبرگر جائی ندارهsmiling
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : baran1390 , maede , شیده حق بین , maryamgoli , المیراا , ostad2000 , mj.ny-luise , kohedard , جلال علایی موسوی , arezooo82 , Hasty
من فقط چربیو ترشیجات را کم کردم از رژیم غذاییم .
چای سبزم از این کیسه ای هاش میخورم .
ماهیم میخورم .
از بچگی از شیر متنفر بودم و لب نمیزدم و نمیزنم N_aggressive (35)
سبزیجاتم زیاد میخورم .
میوه هم همه جورشو میخورم .
گوشت قرمزم تا حد امکان کم کردم و به جاش گوشت بوقلمون میخورم زیاددددددد

خوبه دیگه ؟

کسی میدونه آیا میوه های ترش برامون بده ؟

نذر کردم گر از این غم به درآیم روزی
تا در میکده شادان و غزل خوان بروم
 تشکر شده توسط : فرناز , برگ 7 , zohrevand , sara_r , maryamgoli , kohedard , arezooo82 , Hasty , لاله وحشی
بله دوست عزیز برای ما میوه های ترش بده ولی میشه بعد از استفاده این میوه ها یک فاشق عسل استفاده کرد ولی اگر مصرف نشه بهتره.
حالا میوه های شیرین مصرف کنید بهتره کهwink2
 تشکر شده توسط : pinkrose , arezoo_azizi , علی دنیانورد , maede , zohrevand , sara_r , maryamgoli , kohedard , arezooo82
خدا رو شکر که من هیچکدوم از موارد شماره ۱ رو مصرف نمیکنم
یعنی اصولا هیچ گیاه خواری هیچکدوم از اینار و مصرف نمیکنه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : Matilat , maede , maryamgoli , kohedard , arezooo82 , Hasty , zenith
میوه های ترش رو منطقی نیست مصرف نکنیم. لیمو ترش نخوریم ؟؟؟!!!
من معمولا لیمو با غذام میخورم.اما ترشی نه . طب سنتی ها هم که سردی و ترشی رو میگن نخورید، فکر کنم لیمو ترش رو دیگه نگفتن ، حتی سفارش هم میکنن چون خواص زیادی داره.
سیب ترش و انواع آلو هم کمی تا قسمتی ترش اما پر از خاصیتن .

چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi , برگ 7 , MFhealth , kohedard , arezooo82 , Hasty
فكر ميكنم در مورد تغذيه همه يه پا دكتر شديم.چون بدنمون بهمون هشدار ميده.منم چيزايي كه گفته شد كمو بيش رعايت ميكنم. خيلي از چيزاي سردو از رژيم غذاييم حذف كردم اما كشك كه ميبينم دستو پامو گم ميكنمو نميتونم جلوي خودمو بگيرم.بعد سريع صورتم كرخ ميشه و تا چند ساعت اين كرخي طول ميكشه!
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi , maede , sara_r , kohedard , arezooo82 , fereshteh95 , زیبا*
(2011/11/30, 04:41 PM)nahid نوشته است: میوه های ترش رو منطقی نیست مصرف نکنیم. لیمو ترش نخوریم ؟؟؟!!!
من معمولا لیمو با غذام میخورم.اما ترشی نه . طب سنتی ها هم که سردی و ترشی رو میگن نخورید، فکر کنم لیمو ترش رو دیگه نگفتن ، حتی سفارش هم میکنن چون خواص زیادی داره.
سیب ترش و انواع آلو هم کمی تا قسمتی ترش اما پر از خاصیتن .

بله ناهید جون شما درست میفرمائید .
من اول گفتم که اگه میوه ترش میحورید بعدش یک قاشق عسل بخورید wink2 من خودم لیموترش رو بصورت شربت لیمو میخورم یعنی آب یک عدد لیموترش رو با دو قاشق عسل مخلوط کرده و میخورم.
البته من تجربه مو گفتم و حساسیتی روی این موضوع ندارم angry2
 تشکر شده توسط : nahid , baran1390 , arezoo_azizi , maede , kohedard , arezooo82
منم اعتقاد دارم که سوسیس و کالباس مضرترین غذاست خواهش میکنم مصرف نکنید
 تشکر شده توسط : najva , arezoo_azizi , maede , sara_r , ostad2000 , kohedard , جلال علایی موسوی , arezooo82 , زیبا*

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 12
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جراحی selective dorsal rhizotomy برای بهبود در راه رفتن i_sh 1 1,513 2019/11/02, 09:08 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  تزریق بوتاکس برای سفتی عضلات 1467127681 8 3,242 2019/10/31, 11:00 AM
آخرین ارسال: alireza1111
Smile یه خبر جالب برای علاقمندان به جراحی ccsvi goli61 10 7,429 2019/09/20, 05:50 PM
آخرین ارسال: Shokolat2
  پایان نامه ای برای ام اس سنتر matinfard 45 31,697 2018/05/13, 03:27 PM
آخرین ارسال: houri
  رژیم غذایی جمشید خدادادی Sina 264 207,890 2018/03/29, 10:50 PM
آخرین ارسال: سبا
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,732 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  تقاضای همکاری برای انجام تحقیق و پژوهش jafari_h 12 7,238 2017/02/07, 09:25 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  نحوه تهیه دارو برای بیماران خاص (ام اسی ها) با دفترچه بیمه ... mohammadreza1369 10 15,891 2016/12/08, 03:21 PM
آخرین ارسال: Aydanima
  بهبود ام اس mina_a 374 322,360 2016/11/22, 04:31 PM
آخرین ارسال: saeid35
  آیا آسیکلوویر می تواند برای بهبود موقت بکار رود؟ farda20032020 3 3,070 2016/11/01, 01:16 PM
آخرین ارسال: الهه درد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست